2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Canım evdeyim. 4 gündür progestan kullanıyorum zaten ama şimdi hem hap hem jel kullanıyorum.. İnşallah atlatırım çok sağol

Benim bildiğin kan boşandı canım..
Cok gecmis olsun. Bebege zarar vermez dediyse vermez insallah. Bir gelisme olursa haber ver canim.

Benim kese sol tarafta görünüyor ama sağ kasığım çok ağrıyor. Neden olur bileniniz var mı? İlk gittiğimde doktora söylemiştim sağ taraf ağrıyo diye. Sağda sandı hatta önce ama baktı solda kese. Allah allah deyip geçişti konu. Ama sinir bozucu şekilde batmalar ağrılar çoğunlukla sağdan geliyo
Bir doktora daha gorunsen iyi olur bence. Beta baktirdin mi ?

Y YESIMBOZ Kuzugiller Kuzugiller Yabanadogru Yabanadogru canlarım cok tesekkür ederim yorum yazdıgınız için.sabah bir damla kadar acık kahve geldi ama şuan çok şükür yok.tekrar eski yani acık sarı akıntıya dönüştü.ya acaba hiç su içemiyorum ondanmı oldu diye düşünmeye başladım.sadece ilaçlarımı alırken su içiyorum.acaip midemi bulandırıyo su.6.haftadan beri hep bulantım vardı ama istifra edemiyodum.dün malesef o duyguyuda yaşadım.gercekten cok zormuş.bogazım resmen tahriş oldu.bulantısı olanlara allah yardım etsin.şu 9 ay da bi an önce geçsin inşallah

Gunaydin canim,Allah kolaylik versin. Bende dun aksam 4-5 yesil zeytin ve bi lokma ekmek yiyebildim. Su anda hafif bulantidan yine canim hicbisey istemiyo zorlarsam daha da bulaniyo gibi.
Canım benim :KK43: inşaallah gececek bu durumlarımız aynı canım hiç birsey istrmiyor sütü yogurdu cok s even ben onları bike agzıma koyamıyorum :KK43:

Hayırlı geceler kızlar.. yarın doktora gideceğim inşallah ama sizlere de sorayım,bu dönemde nelere dikkat etmek gerekir acaba ? Ne yicez ne yemicez,neleri kesinlikle yapmamalıyız,neleri yapsak iyi olur?
Benim tek aklımda olan maydanoz düşüğe sebep olduğu için yememeliyiz.
Folik asit zaten içiyorum.
Bildiklerim bunlar, siZler dikkat ettiklerinizi yazar mısınız?
Bu arada 4+4 üm sanırım
Hipodan tuzruhundan uzak dur canim. Naneyi, maydanozu, yesil cayi, kekigi, hurmayi, cayi, kahveyi, fastfoodlari cok cok az tuket. Perde takma hali kaldirma gibi islerden bise olmaz deme. Hic yapma bunlari.

Ah be kuzum bulantin oluncada hayattan soguyosun inan. Ben bi de 90% istifra edemiyorum 5 dk bulaniyo ara ara sonra direkt tansiyonum dusuyo basim donuyo,bosluga dusuyo gibi oluyorum. Daha erken sanirim senin icin ama kisiden kisiye gore degisir belli de olmaz :) Sen yine de kendi kendini tiksindir icme annesi :)
Sigara 14 senedir iciyorum ama ilkinde de hemen birakmistim simdi de hemen biraktim insanlar sigara da zorlaniyo ben kahve de zorlanıyorum gunde 5 6 kupa iciyodum bi de sut seker vs yok sade ucerim kimse de icemez benim kadar koyu :) simdi az kahveyle turk kahvesi yapiyorum her gun ama bunyem alistigi icin bas agrisi yapiyo dayaniyorum tabi ki bebisim icin :) cok haklisin mide bulantisi korkunc bir sey ama ilkinde gelismedigi icin hicbir sey yasayamadim ya bunda her seyi yasamak istiyorum :)

Gunaydin kizlar.. bugun dune gore daha iyiyim sukur.. bi simitle kahvalti yaptim zar zor. Kilo veriyorum artik ya..

Ben de hamur işini rahatlıkla yiyorum. bütün gün açma yiyebilirm mesela. .

İşte o yüzen yemelisiniz. Bir şekilde midenizin az biraz dolması gerek bence. Çünkü aç kaldıkça daha çok midesi bulanıyor insanın

Çok doğru bir tespit. aç kalınca su bile içsem midem bulanır. zorluyorum kendimi. .

Ay nasıl canım çekti bende anneme soyliyim de yapsın bana da. İyi gelmiştir midene. Bende daha çok çorba ve turevlerini tüketiyorum. Ekmek bile çok yiyemiyorum geçen hafta çok abarttim kızartmayi şimdi ondan da midem bulanıyor. Ama yemem gerekiyor yemedikce daha çok bulanıyor midem bunu farkettim midenin aç kalmaması gerekiyor

Ben bir hafta salata ile beslendim. midem karnıma yapışıyordu yine de. geçen gün bir burger menü yemişim ayyy akıllara zarar. kendime geldim hiç olmazsa. sonraki günpatates kızartması, ertesi gün ise piknikte kanat yedim. Sulu ve salçalı yemekleri (çorbalar dahil) yiyemiyorum. pişerken kokusunu duymadığım kuru yiyecekler işimi görüyor ama kim pişirecek işte. annesine yakın olanlar çok şanslı..

Merhaba arkadaşlar. Bugün çok şükür kalp atışını duydum. 20 gün sonraya randevu verdi. 6+5 deyim ve ailelere de söyledim bugün. Herkez nasıl sevindi yaaaa darısı isteyen bekleyen herkeze inşallah. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Kizlar benim ozellille gece agiz ve burun ici cok kuruyo.sonra burnumun ici kaniyo:KK43: bu sekilde olan var mi.doktora dedim.bol.su ic dedi.iciyorum.elimden geldigince.ama yine ayni:KK43:

Ya aynı durum bende de var. hatta bu gece boğazım o kadar kurudu ki nefes bile alamadım. uyuyamadım ya su içip tuvalete gitmekten :silah:

Tatlim kan basincimiz degisiyo ya ondan olabilir. Bende de bas donmesi oluyor ara ara. Yan yatmak gerekiyomus. Baska bi sorun olsa doktor bisey soylerdi mutlaka. Ama endiseliysen baska bi doktora daha da is

Ben yüzü koyun yatmaya alışığım. yan da yatıyorum ama karnımın yarısı yatakla bitişik.bi zararı var mıdır acaba?

Hayırlı geceler kızlar.. yarın doktora gideceğim inşallah ama sizlere de sorayım,bu dönemde nelere dikkat etmek gerekir acaba ? Ne yicez ne yemicez,neleri kesinlikle yapmamalıyız,neleri yapsak iyi olur?
Benim tek aklımda olan maydanoz düşüğe sebep olduğu için yememeliyiz.
Folik asit zaten içiyorum.
Bildiklerim bunlar, siZler dikkat ettiklerinizi yazar mısınız?
Bu arada 4+4 üm sanırım
Agır kaldırma canım kabız olmamaya özen göster ıkınma sakın.bol bol su iç idrar yolları enfeksiyonundan korur.
Ceviz badem fındık süt yogurt ye ( bulantıların baslayana kadar rahat edersin ) sonra hiçbirini görmüyo gözün :KK43: ben pekmez yiyorum. Dengeli beslen canım agrıların baslar yakında kasık agrılarında cok şiddetliginde uzan. Kendi cok yorma bu aralar riskli dönemdeyiz 3 ay çok önemli kanaman lekenmelerin olunca mutlaka doktoruna danış.

Benimde bulanıyor ama aç kaldıkça daha çok bunalıyor o yüzden şimdi bir şeyler yemem lazım. Sağolsun eşim mutfakta hazırlık yapıyor ben hayatta yemek hazirlayamiuorum
Ah o tatli iyi kalpli esler iyi ki var. Allah bin kere razi olsun canim benim,esim de sagolsun oyledir. Kiyamam her gun soruyo bi de canin ne ister ne yapayim ne alayim diye. Yoruluyosun isten geliyosun ugrasma diyorum ama sende bana bebito yapiyosun yoruluyosun diyo sapsal :KK70:

Y YESIMBOZ Kuzugiller Kuzugiller Yabanadogru Yabanadogru canlarım cok tesekkür ederim yorum yazdıgınız için.sabah bir damla kadar acık kahve geldi ama şuan çok şükür yok.tekrar eski yani acık sarı akıntıya dönüştü.ya acaba hiç su içemiyorum ondanmı oldu diye düşünmeye başladım.sadece ilaçlarımı alırken su içiyorum.acaip midemi bulandırıyo su.6.haftadan beri hep bulantım vardı ama istifra edemiyodum.dün malesef o duyguyuda yaşadım.gercekten cok zormuş.bogazım resmen tahriş oldu.bulantısı olanlara allah yardım etsin.şu 9 ay da bi an önce geçsin inşallah
Tatlim dusuk tehlikesinde bile doktorlarin ilk soyledigi bol bol su ic. Suyu kussan da ic ne olur :KK43: Benim de su icinde midem alt ust oluyo ama az limon ekle icine bak daha iyi gelecek. bi de eger seviyosan dondurucunda visne falan verse hem hafif koku hemde tat veriyo su rahat iciliyo. Ama suyu ihmal etme asla. Hele ki 8. haftadan sonra yavas yavas plesanta gelisiyo senden kan akisi basliyo bebegine. Ve amniyotik sivinin(bebisin icinde oldugu sivi) yeterli olmasi icin su icmen cok onemliymis. Dedigin gibi kusamamak daha beter benim tansiyonumu yerle bir ediyor.

Canım benim :KK43: inşaallah gececek bu durumlarımız aynı canım hiç birsey istrmiyor sütü yogurdu cok s even ben onları bike agzıma koyamıyorum :KK43:
Sorma yaa kahvaltimi anca yapabildim o da cubuk kraker :KK43: Ogleden sonra daha iyi oluyorum sanki. Simdi is yerinden cikayim biraz hava alayim hem meyve yogurt falan alirim yemeye zorlarim diyorum. Zorlayarak geccek bu 1 ay sanirim.

Sigara 14 senedir iciyorum ama ilkinde de hemen birakmistim simdi de hemen biraktim insanlar sigara da zorlaniyo ben kahve de zorlanıyorum gunde 5 6 kupa iciyodum bi de sut seker vs yok sade ucerim kimse de icemez benim kadar koyu :) simdi az kahveyle turk kahvesi yapiyorum her gun ama bunyem alistigi icin bas agrisi yapiyo dayaniyorum tabi ki bebisim icin :) cok haklisin mide bulantisi korkunc bir sey ama ilkinde gelismedigi icin hicbir sey yasayamadim ya bunda her seyi yasamak istiyorum :)
Ya canim benim o kadar garip hissettim ki... Benim de bebegim gelisememisti kaybetmistim ya o geldi aklima. Bende de boyle sabah bulantilari,gogus sertlesmesi,uclarinda agri falan olmamisti. Simdi oldukca mutlu oluyorum bazen psikopat gibi gogus ucuma bakiyorum hala aciyo mu diye inan o kadar iyi anliyorum ki seni... Midemin bulandigi ilk sabah salak bi gulumseme vardi suratimda gecen hafta :KK70: Allah agzimizin tadini bozmasin saglikla buyusun minnaklar. Seninkide azcik surundursun seni o zaman annesi :))

Ben de hamur işini rahatlıkla yiyorum. bütün gün açma yiyebilirm mesela. .

Çok doğru bir tespit. aç kalınca su bile içsem midem bulanır. zorluyorum kendimi. .

Ben bir hafta salata ile beslendim. midem karnıma yapışıyordu yine de. geçen gün bir burger menü yemişim ayyy akıllara zarar. kendime geldim hiç olmazsa. sonraki günpatates kızartması, ertesi gün ise piknikte kanat yedim. Sulu ve salçalı yemekleri (çorbalar dahil) yiyemiyorum. pişerken kokusunu duymadığım kuru yiyecekler işimi görüyor ama kim pişirecek işte. annesine yakın olanlar çok şanslı..

Ya aynı durum bende de var. hatta bu gece boğazım o kadar kurudu ki nefes bile alamadım. uyuyamadım ya su içip tuvalete gitmekten :silah:

Ben yüzü koyun yatmaya alışığım. yan da yatıyorum ama karnımın yarısı yatakla bitişik.bi zararı var mıdır acaba?
Bilmiyorum ki canim benimde kaynim degiyor yataga sanmam o kadar sorun olacagini sonucta tam yan yatmakta bel agritir bi sure sonra.

Ya canim benim o kadar garip hissettim ki... Benim de bebegim gelisememisti kaybetmistim ya o geldi aklima. Bende de boyle sabah bulantilari,gogus sertlesmesi,uclarinda agri falan olmamisti. Simdi oldukca mutlu oluyorum bazen psikopat gibi gogus ucuma bakiyorum hala aciyo mu diye inan o kadar iyi anliyorum ki seni... Midemin bulandigi ilk sabah salak bi gulumseme vardi suratimda gecen hafta :KK70: Allah agzimizin tadini bozmasin saglikla buyusun minnaklar. Seninkide azcik surundursun seni o zaman annesi :))
aynen ya süründürsün istiyorum bende:) bir de tesadüf ilk bebeğimin doğacağı tarihte şimdiki bebeğimin kalp atışlarını dinlemeye gideceğim aklıma geldikçe ağlıyorum değişik duygular :) inşallah herkes bebişlerine kavuşşun :)

X