2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Arkadaşlar benim bulantı yerini iştaha bıraktı. Ve asla açlığa tahammülü olmayan biriyim. Çok kilo almaktan korkuyorum. Kilo almaya çok müsaitim, her gün tartılıyorum. Psikopata bağladım.
Napcam ben..
Cnının ıstedıgı herseyı ye frenleme bu anlamda ama mıktar frenlemen olsun:)
Korkma bısı olmaz az yersen:)

Benimde bulantılarım çok azaldı daha önce yazdıgım gibi inanın bu bile tedirgin ediyor :KK43: bir şey olsada karnımın içind bir bakıp hey mercimekim durumlar nasıl ne istiyor canın demeyi cok isterdim :) 5 haftamız var kontorole ya ne zormus gece rüyalarıma giriyor mercimek kanatlanıp gidiyor :KK43: ama Ben Rabbimize emanet ettim o bilir hakkımızda hayırlısını :) demek tevekkül etmekten baska elimize birşey gelmiyor .
Kotu dusunme cnm
Bellkı korktugun ıcın bılınc altına ıslemıs rüyaların a girmiş
Sen guzel dusun guzel olsun
O ıyı kıpır kıpır ve hızla buyuyot ıcınde annesı

Günaydın...benim sat 2 eylül.. iki çocuğum var.üçüncü gebeliğim.ama aynı heyecan...beta hcg 4+3 te 4767 çıktı. ilk kontrolüm yarın..kalp atışını duyacağım diye düşünüyorum..herkese güzel sağlıklı bir gebelik diliyorum.

Tabi bende mümkün mertebe yurumemeye çok ağır iş yapmamaya çalışıyorum. Ne kadar desem de yapıyorum ama galiba. Tatlı sevmemen çok güzel bir şey. Ama üzgünüm emzirirken insan süt uretiyor ve canı çok acayip tatlı çekiyor. Umarım senin yine çekmez. Ben ilaya hamileyken resmen çikolata aseriyordum. Tatlı ne varsa bayılıyordum hatta pastanın içinde falan uyuyabilirim diyordum :) ama kendimi frenleyip sadece haftasonları yemeye calisiyordum. Annem de şeker hastalığı oluştu hamileliğinde. Ben 4.5 kilo doğmuşum. Ben şeker yuklemesi yaptırmadım ama muhtemelen vardır diye şeker fazla yememeye çalışıyordum. Oysaki hamilelikten önce aynı senin gibi bende nefret ediyordum tatlıdan. Regli donemimden donemine bir adet çikolata yerdim işte o kadar. Emzirmeymiş hamilelikmis 3 senedir resmen zehirledim kendimi şekerle. Ama şimdi çok şükür şekerden midem bulanıyor. Ağzımı bile suremiyorum. Bırak sürmeyi dusuncelerimde bile geçmiyor o derece nefret ediyorum gercekten cok ilginç

Y YESIMBOZ

Canim buarada hamilelikte pilates gerçekten çok iyi bir seçim olur. Bebeğe en iyi gelen sporlar öncelikle yüzme, sonrasında pilates ve yürüyüş. Bende çok istedim hamileligimde yüzeyin edeyim diye ama antalyada da havalar bozdu kaldı benim yüzme hayallerim. Belki nisan mayısta girebilirim diyorum şimdi. 3 ay geçince bende yürüyüş yapacağım her gün en az 1 saat. Fazlası ilayla çok zor oluyor. Çünkü ilay bebek arabasına biniyor ve 15 dakika yuruyup kucağa gelmek istiyor

Bakalim vallaha zaman ne gosterecek, simdi canim istemiyor ama bi dkmiz bi dkyi tutmuyor :)
Yuzmeyi bende arastiriyorum su siralar 1-2 sonrasi icin,harika olur :)

Çok güzel yazmışsın eline koluna sağlık :-)
Ebebek alışverişini kaçırmayacağım bu çok iyi oldu :-)
Ay bende aklıma gelenlerı yazayım
Kasım annelerı ıcın alısverıs konusu acmıstım foto paylaşıyorduk harıka oluyordu
Orada kızlar cılgınlar gıbı patıklı altlar cıtcıtlı bodyler, zıbınlar tulumlar takımla r alıyordu
Tabı bende de tecrubesızlık, cok gereksız oldugunu fazla oldugunu dusunmustum
Megersem ne kadar cok o kadar ıyı
Bebegın uzerını okadar cok sık degıstırıyorsunuz kı hemen bıtıyor kıyafetlerı:) booolca kıyafetı olması lazım:)

Gogus pompası ben medela kullandım cok memnunum, mutlaka lazım
Garmastan pomad gogus ucu yara olmaması ıcın harıka bır krem olmaSa olmaz
Ben gecelıkcıyım pıjama kullanmak bence zor, 3 gecelık ve bır sabahlık aldım
Dogum yapınca cok usuyorsunuz
Patık hırka ya da sal gıbı seyler lazım oluyor
Bebegın kıyafetlerını hemsıreye vermek ıcın kasım annelerı cok suslu paketler yapmıslardı
Bızde kucuk bır hurca koyduk en ustte bezden baslayan bı sıralama ıle, boylelık hıjyenık oluoyr, elınızden acık bı sekılde alıp onlerıne gelen yere koymuyolar

Daha cok detay var ama sıkılmayın dıye sımdılık uc dort aydan sonra lazım olacak en onemlı seyı acıklıyorum:)
Lierac catlak jelı
Hııc catlagım yokkk
Tavsıye ederım:)

Arkadaşlar ben özellikle 6. 7. Ve 8. Haftalarda olanların belirtilerini merak ediyorum.Benim hafif göğüs ağrım vardı başlarda şuan o yok mesela zamanla geçiyor mu yoksa olması mı gerekiyor?
ben 6+5 ım ve hıc gogusumde agrı yok, ayrıca kasık agrılarımda gectı sadece hafıf bulantı var senın?

ben 6+5 ım ve hıc gogusumde agrı yok, ayrıca kasık agrılarımda gectı sadece hafıf bulantı var senın?

Canım ben de aynı durumdayım benim de 7+4 ara ara göğüslerimde şiş ve ağrı oluyordu şimdi kalmadı hafif bulantı da sadecw sabahları oluyor.Kalp atımını duymaya gittiğimde de göğüslerimdeki şişlik geçmişti ama kalp atışlarını duydum çok şükür.Ama insan yine de telaş ediyor işte kendimi çok dinliyorum ben

Günaydın bayanlar..Herkese güzel haberlerle dolu bir gün olsun inşallah.
Ben ilk hamileliğimde tam 9 ay bulantı çektim.Şeker yüklemesini bile zor yaptılar ne yesem çıkartıyordum.Su içenlere bakıp öyle özenirdim ki şöyle lıkır lıkır bi su bile içemedim.Doğumda esnasında bile devam etti bulantım okadar yani :) Şuan 6.haftam henüz yok çok şükür bu yüzden ne bulursam yiyorum.Yediğim kardır sonuçta :KK73:kilo konusuna da hiiiiç takılmıyorum alındığı gibi verilir elbet sağlığıma zarar verecek duruma gelmediği sürece umrumda değil.

Son düzenleme:
Günaydın kızlar umarım güzel bir gün olur :-)
Ben bu sabah pek iyi uyanmadım.. 3-4 damla kahverengi akıntı gelmiş. Devamı gelmedi ama ağrım var biraz..
Doktor randevum 31 Ekimde.
Biraz panik oldum açıkçası...

Al benden de o kadar. Midem yine bazen bulanıyor ama yemek yemem gerekiyor yani karnım kazinip duruyor ve ağzımda pas tadi gibi bir tat var o hiç çekilmiyor. Ne olacak ne yapcaz bilmiyorum. Şu 3 ay bir geçse her gün düzenli olarak yürüyüş yapmak çok iyi geliyordu bana ilk hamileligimde. Yine öyle yapacağım
Günaydın,
benimde bulantılarım azaldı ama tam bitmedi, yemek yesemde miğdem kazınıp duruyor sanki yemek yememişim gibi, benimde ağzımda değişik bir tat var, su çok fazla içemiyorum miğdem bulanıyor, sürekli tartılıyorum, acaba kaç kilo aldım, göbeğim çıktı mı acaba diye sürekli kontrol ediyorum, ilk gebelik olunca böyle oluyor galiba:KK200::anne:

Günaydın kızlar umarım güzel bir gün olur :-)
Ben bu sabah pek iyi uyanmadım.. 3-4 damla kahverengi akıntı gelmiş. Devamı gelmedi ama ağrım var biraz..
Doktor randevum 31 Ekimde.
Biraz panik oldum açıkçası...
Günaydın ..canım kullandığın bi ilaç varmıydı daha önce hatırlamıyorum ama doktorunla hiç değilse telefonda bi görüş istersen belki bi ilaç başlatbilir devam etmemesi için.

Günaydın ..canım kullandığın bi ilaç varmıydı daha önce hatırlamıyorum ama doktorunla hiç değilse telefonda bi görüş istersen belki bi ilaç başlatbilir devam etmemesi için.
Folik asit dışında bir ilaç kullanmıyorum. Ama arayıp soracağım haklısın..
Daha çok var kontrole..

Ay bende aklıma gelenlerı yazayım
Kasım annelerı ıcın alısverıs konusu acmıstım foto paylaşıyorduk harıka oluyordu
Orada kızlar cılgınlar gıbı patıklı altlar cıtcıtlı bodyler, zıbınlar tulumlar takımla r alıyordu
Tabı bende de tecrubesızlık, cok gereksız oldugunu fazla oldugunu dusunmustum
Megersem ne kadar cok o kadar ıyı
Bebegın uzerını okadar cok sık degıstırıyorsunuz kı hemen bıtıyor kıyafetlerı:) booolca kıyafetı olması lazım:)

Gogus pompası ben medela kullandım cok memnunum, mutlaka lazım
Garmastan pomad gogus ucu yara olmaması ıcın harıka bır krem olmaSa olmaz
Ben gecelıkcıyım pıjama kullanmak bence zor, 3 gecelık ve bır sabahlık aldım
Dogum yapınca cok usuyorsunuz
Patık hırka ya da sal gıbı seyler lazım oluyor
Bebegın kıyafetlerını hemsıreye vermek ıcın kasım annelerı cok suslu paketler yapmıslardı
Bızde kucuk bır hurca koyduk en ustte bezden baslayan bı sıralama ıle, boylelık hıjyenık oluoyr, elınızden acık bı sekılde alıp onlerıne gelen yere koymuyolar

Daha cok detay var ama sıkılmayın dıye sımdılık uc dort aydan sonra lazım olacak en onemlı seyı acıklıyorum:)
Lierac catlak jelı
Hııc catlagım yokkk
Tavsıye ederım:)
Ben doğadan yana olduğum için lierac yerine hindistan cevizi yagu sürüyorum bol bol organik hemde. İlay da hiç çatlagim olmadı şimdi yine sabahları nemlendiriyorum tüm vücudumu. İyi geliyor. Ama buçatlak meselesi kesinlikle genetik. Yani lierac kullanan 2014 ekim annelerinde bir sürü kişi vardı ve gobekleri çatlakla dolmuştu.

Günaydın,
benimde bulantılarım azaldı ama tam bitmedi, yemek yesemde miğdem kazınıp duruyor sanki yemek yememişim gibi, benimde ağzımda değişik bir tat var, su çok fazla içemiyorum miğdem bulanıyor, sürekli tartılıyorum, acaba kaç kilo aldım, göbeğim çıktı mı acaba diye sürekli kontrol ediyorum, ilk gebelik olunca böyle oluyor galiba:KK200::anne:
Aynen öyle. Demin neredeyse afedersiniz ama öküz gibi yedim :) ama yarım saat geçmedi yine acıktım. Çok fena böyle giderse halimiz

X