2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Iyi geceler benim21 aylik bi oglum var iki gun once test yaptim ve pozitif cikti ama ben bu duruma sevinemiyorum cok uzgunum bunun iki sebebi var birincisi ertesi gun hapi kullandim ikincisi ise oglum cok kucuk onu ihmal edicekmisim gibi geliyor iki gundur cok mutsuzum surekli agliyorum
Bence senin oğlun senin gözüne küçük geliyor. Kocaman olmuş ki artık :) burada 21 aylıktan çok daha küçük bebege sahip hamile olan anneler var. Bece hiç canını sıkma. Herşey çok güzel olacak. Benimde kızım 25 aylık keşke daha önce hamile kalsaydım diyorum aralarında daha az yaş farkı olurdu o zaman. Hoşgeldin aramıza :)

Arkadaşlar benim bulantı yerini iştaha bıraktı. Ve asla açlığa tahammülü olmayan biriyim. Çok kilo almaktan korkuyorum. Kilo almaya çok müsaitim, her gün tartılıyorum. Psikopata bağladım.
Napcam ben..
Al benden de o kadar. Midem yine bazen bulanıyor ama yemek yemem gerekiyor yani karnım kazinip duruyor ve ağzımda pas tadi gibi bir tat var o hiç çekilmiyor. Ne olacak ne yapcaz bilmiyorum. Şu 3 ay bir geçse her gün düzenli olarak yürüyüş yapmak çok iyi geliyordu bana ilk hamileligimde. Yine öyle yapacağım

Bende kilo almaya musaitim her ne kadar sporcu da olsam. Diyetisyenle gorus bence ozellikle gebelikle ilgili bilgisi uzmanligi olan. O zaman frenleyebilir insan kendisini. Ben haftaya gitmeyi dusunuyorum. Hem bebeklerimize gerekenleri yeriz hemde sadece onlara kilo aliriz.
Bence en iyisi yemekleri kismaktan ziyade spora devam etmek. Ve de sadece şeker yememek. Onun dışında zaten hamilelik sonunda aldığın tüm kiloyu veriyorsun. Ben fazlasıyla vermiştim. Bir kere zaten doğum yapar yapmaz ilk iki hafta içinde 10 kilo gidiyor vücudundan. O yüzden kiloya çok takılmamak lazım. 25 kilo alıp da hepsini veren hatta eskıdem çok daha fit olarak yebiden hamile kalan arkadaşlarım oldu. Ben hamilelik sonunda aman ya ne kadar çok takmıştım keşke her istediğimi yeseydim dedim. Kilo alma korkusuyla bende kendimi frenlemistim çünkü ama yine 17 kg almıştım. Ger gün en az 2 saat yürüyüş yapms olmama rağmen

Gunaydin kizlar bende bugun ilk doktor kontrolune gidecem bakalim ne diyecek 5 gun once en son kan testi yapmistim 561 cikmisti sonuc, bir de toplam gecikmem 8 gun oldu , umarim guzel bir sonuc alirim

Ve sonunda ilk 8 haftam bitti. Oldukça sen ve mutluyum :) bugün 9. Haftama girmiş bulundum bile. Zaman böyle su gibi akıp geçse de 2. Yavrumu da hemen kucagima alsam kesKe ❤
insallah canim ikinci yavrunuda sagsalim kucagina alırsın.sormak istedigim bisey var.gecen hafta keseyi gordum cok sukur.ama hic mide bulantim yok bu normalmi acaba.

Iyi geceler benim21 aylik bi oglum var iki gun once test yaptim ve pozitif cikti ama ben bu duruma sevinemiyorum cok uzgunum bunun iki sebebi var birincisi ertesi gun hapi kullandim ikincisi ise oglum cok kucuk onu ihmal edicekmisim gibi geliyor iki gundur cok mutsuzum surekli agliyorum
Belki biraz kaderci olacak ama ertesi gun hapina ragmen geliyorsa bebek, vardir bi hayri... her birinde oldugu gibi. Hem burada Yabanadogru Yabanadogru gibi kucuk cocugu olup gebe olan arkadaslarimiz var bence sana artisini eksisini anlatacaklardir. Benim henuz cocugum olmadigi icin bilmiyorum ama bana kalsa yaslari yakin olmasi cok daha iyi bak abimle aramizda 3,5-4 yas var ve arkadas gibiyiz hala buyumemize ragmen. Resmen bi hayat arkadasi,dert ortagi hatta baba yarim olur kendisi :) O yuzden bence aglama ve saglikli buyumesi icin dua et. Bu zamanda hamile kalmak ve saglikli bi cocuk dogurmak o kadar zor ki...

Bence en iyisi yemekleri kismaktan ziyade spora devam etmek. Ve de sadece şeker yememek. Onun dışında zaten hamilelik sonunda aldığın tüm kiloyu veriyorsun. Ben fazlasıyla vermiştim. Bir kere zaten doğum yapar yapmaz ilk iki hafta içinde 10 kilo gidiyor vücudundan. O yüzden kiloya çok takılmamak lazım. 25 kilo alıp da hepsini veren hatta eskıdem çok daha fit olarak yebiden hamile kalan arkadaşlarım oldu. Ben hamilelik sonunda aman ya ne kadar çok takmıştım keşke her istediğimi yeseydim dedim. Kilo alma korkusuyla bende kendimi frenlemistim çünkü ama yine 17 kg almıştım. Ger gün en az 2 saat yürüyüş yapms olmama rağmen
Riskli bi donem gecirdigim icin 3 ay dolmadan yuruyemeyecegim ne yazik ki. O sebeple biraz frenlemeyi secmek durumundayim su anda :KK43: Seker hicbir sekilde hayatimda yok tatli bile 10 gunde bir sutlu tatli yerdim,cayi kahveyi sekersiz icerim. Ama gel gelelim cekiniyor insan sonlara dogru cok sismekten. 3 ayim dolsun, hersey yolunda olsun kismetse bende pilates ve yuruyuse baslayacagim.

Yaaa daha bu sabah dusundum cabucak gecsede kavussak diyee :) Hayirli olsun,bu hafta sorunsuz gecsin insallah ve 2. ay bitsiin :)
Evet bu hafta da sorunsuz geçerse bebeğime git git yaklasacagim bebegime. Ve sende oyle. Sebinle benim aramda gun olarak cok bir fark yok ki. Ozellikle bizm için çok önemli haftalar bunlar.

Riskli bi donem gecirdigim icin 3 ay dolmadan yuruyemeyecegim ne yazik ki. O sebeple biraz frenlemeyi secmek durumundayim su anda :KK43: Seker hicbir sekilde hayatimda yok tatli bile 10 gunde bir sutlu tatli yerdim,cayi kahveyi sekersiz icerim. Ama gel gelelim cekiniyor insan sonlara dogru cok sismekten. 3 ayim dolsun, hersey yolunda olsun kismetse bende pilates ve yuruyuse baslayacagim.
Tabi bende mümkün mertebe yurumemeye çok ağır iş yapmamaya çalışıyorum. Ne kadar desem de yapıyorum ama galiba. Tatlı sevmemen çok güzel bir şey. Ama üzgünüm emzirirken insan süt uretiyor ve canı çok acayip tatlı çekiyor. Umarım senin yine çekmez. Ben ilaya hamileyken resmen çikolata aseriyordum. Tatlı ne varsa bayılıyordum hatta pastanın içinde falan uyuyabilirim diyordum :) ama kendimi frenleyip sadece haftasonları yemeye calisiyordum. Annem de şeker hastalığı oluştu hamileliğinde. Ben 4.5 kilo doğmuşum. Ben şeker yuklemesi yaptırmadım ama muhtemelen vardır diye şeker fazla yememeye çalışıyordum. Oysaki hamilelikten önce aynı senin gibi bende nefret ediyordum tatlıdan. Regli donemimden donemine bir adet çikolata yerdim işte o kadar. Emzirmeymiş hamilelikmis 3 senedir resmen zehirledim kendimi şekerle. Ama şimdi çok şükür şekerden midem bulanıyor. Ağzımı bile suremiyorum. Bırak sürmeyi dusuncelerimde bile geçmiyor o derece nefret ediyorum gercekten cok ilginç

Y YESIMBOZ

Canim buarada hamilelikte pilates gerçekten çok iyi bir seçim olur. Bebeğe en iyi gelen sporlar öncelikle yüzme, sonrasında pilates ve yürüyüş. Bende çok istedim hamileligimde yüzeyin edeyim diye ama antalyada da havalar bozdu kaldı benim yüzme hayallerim. Belki nisan mayısta girebilirim diyorum şimdi. 3 ay geçince bende yürüyüş yapacağım her gün en az 1 saat. Fazlası ilayla çok zor oluyor. Çünkü ilay bebek arabasına biniyor ve 15 dakika yuruyup kucağa gelmek istiyor

Gunaydin kizlar bende bugun ilk doktor kontrolune gidecem bakalim ne diyecek 5 gun once en son kan testi yapmistim 561 cikmisti sonuc, bir de toplam gecikmem 8 gun oldu , umarim guzel bir sonuc alirim

Çok güzel sonucun canım hayırlı uğurlu olsun inşallah güzel haberlerini bekliyoruz buraya

Arkadaşlar ben özellikle 6. 7. Ve 8. Haftalarda olanların belirtilerini merak ediyorum.Benim hafif göğüs ağrım vardı başlarda şuan o yok mesela zamanla geçiyor mu yoksa olması mı gerekiyor?

Hayırlı olsun öncelikle ertesi günü hapı kullanıpta bebeğini sağlıkla kucağına alan arkadasım var caninizi sıkmayın, iki çocuğunuz arasında muhakkak dengeyi sağlarsınız sizinle ayni durumda birçok anne var sayfamızda onlar daha iyi anlayıp yardımcı olucaklardir muhakkak ama bence şanslısınız arkadaş gibi de büyümüş olucaklar
Suan duygularim cok karisik il disindayim esim yanimda degil sanirim bununda etkisi var pazartesi doktora gidicem insallah sagliklidir

Günaydın kızlar bende ilk kez yazıyorum bebegimin kalp atışını dün duyduk sukur size birşey sormak istiyorum bende b12 vitamini eksik çıktı Dr igne verdi hamilelikte kullanan varmı bilgilendirir misiniz çok teşekkürler

Bence senin oğlun senin gözüne küçük geliyor. Kocaman olmuş ki artık :) burada 21 aylıktan çok daha küçük bebege sahip hamile olan anneler var. Bece hiç canını sıkma. Herşey çok güzel olacak. Benimde kızım 25 aylık keşke daha önce hamile kalsaydım diyorum aralarında daha az yaş farkı olurdu o zaman. Hoşgeldin aramıza :)
Tesekkur ederim

Belki biraz kaderci olacak ama ertesi gun hapina ragmen geliyorsa bebek, vardir bi hayri... her birinde oldugu gibi. Hem burada Yabanadogru Yabanadogru gibi kucuk cocugu olup gebe olan arkadaslarimiz var bence sana artisini eksisini anlatacaklardir. Benim henuz cocugum olmadigi icin bilmiyorum ama bana kalsa yaslari yakin olmasi cok daha iyi bak abimle aramizda 3,5-4 yas var ve arkadas gibiyiz hala buyumemize ragmen. Resmen bi hayat arkadasi,dert ortagi hatta baba yarim olur kendisi :) O yuzden bence aglama ve saglikli buyumesi icin dua et. Bu zamanda hamile kalmak ve saglikli bi cocuk dogurmak o kadar zor ki...
Insallah sagliklidir

Al benden de o kadar. Midem yine bazen bulanıyor ama yemek yemem gerekiyor yani karnım kazinip duruyor ve ağzımda pas tadi gibi bir tat var o hiç çekilmiyor. Ne olacak ne yapcaz bilmiyorum. Şu 3 ay bir geçse her gün düzenli olarak yürüyüş yapmak çok iyi geliyordu bana ilk hamileligimde. Yine öyle yapacağım
Ay o metalik tat yok muu cok fenaaaa
Bnm henuz kusmam olmaddı ya
Oglumda baslamıstı 6 haftalıkken
Onunuzdekı gunkerde baslar mı
Cok korkuyrm aynı sekılde olmasından
20 haftaya kadar kusmustum

X