2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba kızlar. 2 gündür giremedim. Memleketten annemler geldi. Daha kendilerine de söylemedim hamile olduğumu.
Bu arada ben de henüz bulantı iştahsızlık başlamadı. Kızımda 6+ larda başlamıştı

Hamile olduğunu soyle de cok yuklenmesinler sana canım:anneadayı:

Ç
öğretmenmisin canım ben zihinsel engellier öğretmeniyim özel bir kurum olunca sabah 9 dersler baslıyor aksam 5 te bitiyor :KK43:
bende sinif ogretmeniyim canim.hem calisip hem ev hanimi olmak cok zormus.inanin sabahtan beri mutfaktan cukamadim.onu topla bunu topla kafayi yedim:KK14:

bende sinif ogretmeniyim canim.hem calisip hem ev hanimi olmak cok zormus.inanin sabahtan beri mutfaktan cukamadim.onu topla bunu topla kafayi yedim:KK14:
Canım bide ben cumartesi günü yarım calısıyorum :KK43: bende şu saat oldu ütü yaptım yok mutfak dolaplarını sildim çamaşır attım makinaya :KK43: kahvaltı hazırlayacagım birazdan durmak yok :KK43:

Arkadaşlar herkese merhaba

Ben 2015 Ağustos annesiyim. Çok değil bundan bir bir buçuk sene önce sizlerle aynı heyecanı, aynı endişeleri aynı mutlulukları yaşıyordum. Allah'a şükür şimdi 14 aylık bir oğlum var umarım sizler de sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alırsınız. Hamilelik dönemimde yüksek lisans ders yılımdaydım şimdi tez dönemine geçtim ve gebelerle çalışıyorum.
Sizden bir ricam var arkadaşlar, size linkini yollayacağım anketi doldurup bana destek olur musunuz?
Şimdiden çok teşekkür ederim. Sevgiler

https://goo.gl/forms/K3V3vYo7k00yhT6k1

Bence doktorunu arayıp sorabilirsin. Belki karayolu sanmıştır. Uçakla çok risk olacağını sanmiyorum. Bende kanamaliyim biliyorsun ama doktoruma sordun aralıkta ukrayna ya tatile gidiyoruz biz hiç bir problem olmaz o zamana demişti. Tabi daha önümüzde 2 ay var. Ama yani iki günde bir de arabamizla yarım saat gidiyoruz bir yerlere. Mesela bugün 1 saat uzağa gideceğiz kemere. Doktor hiç bir şey olmaz dedi bana kanamam olduğu halde. Senin ikiz durumu daha riskli olabilir tabi ama uçak yani ne olabilir ki?
Evet canim bi persembe tekrar gidicem sorayim yine de..tesekkurler:KK66:

Bana ters gelmiyor. İsteyen istediği kadar yemeklerden bahsedebilir. Etkilenmiyorum. Burda 9 ay bi süreci paylasicaz ve her seyi konuşucaz.
Bahsettigim eksi yuzlu vs degildi acikca soylemek gerekirse waffle kadar inmemekten bahsediyorum. Alamamak veya yapamamak diye birsey de var.a Herseyi konusucagimizi biliyoruz ig de bile tum temek paylasimi yapan yerleri takipten vazgectim. Bazisi bulanti bazisi can cekmesi yapıyor diye. Yoksa agzinizi veya elinizi tutan yok :)

Canim yakin arkadasim da ikiz normalde hic kanamasi faln yoktu o da ona guvenerek yazliga gitti arabadan indikten bi saat sonra kanamasi oldu ilacla durdurdular ama cok korktu tabi ikizler daha hassas bence ertele yolculugu bu arada bnm de babam eski ozel harekatci simdi ogretmen
Him anladim canim daha cok dikkat etmem lazim sanirim..tedekkurler:KK66:

Kocaeli memleketim sayılır annemler orda :'( özledim şimdiden seninkide cok zormud canım :KK43:

Allah kolaylik versin kızlar. Hem çalışma hem ev işi hem de hamilelik çok zor olmalı..
Kadınların ne çok yükü var ya..

Evet cok zormuş gerçekten ama çok üzücü şeyler yaşadım 2 ay öncesinde mutlu olmak için hamilelik benim için güzel bir seçenekti yorulsamda göze aldım güzel şeyler olsun alışıcaz inş. Yorulmaya bide cocuk geliyor inş. Anneler yorulmaz sözünden yola çıkarak teselli olalım :hamarat:

Kızlar sanırım hamıle degılmişim ılk testte cızgı sılık cıkmiştı bugun se negatıf cıktı Hamile degılım yanı cok üzüldüm ve cokda ağlıyorum cok hayal ermiştım ya nasıp ve az bıleke var heralde adet olucam pekı neden gecıktı bole

Kızlar sanırım hamıle degılmişim ılk testte cızgı sılık cıkmiştı bugun se negatıf cıktı Hamile degılım yanı cok üzüldüm ve cokda ağlıyorum cok hayal ermiştım ya nasıp ve az bıleke var heralde adet olucam pekı neden gecıktı bole
Kac gun gecikti canım. Doktorum 10 gune kadar olan gecikmeler normal olabilir demisti.

Ben balık değil hiç bişey yiyemiyorum eziyet gibi bişeyler yemek iştah hiç yok bugün tartıldım 2kilo vermişim doktora da bahsettim iştahsızlıgımdan olabilir dedi ama çok üzülüyorum bebeğim gelişemez diye :KK43:

ilk üç ay beslenme çok etkilemiyormuş... ben de 48 kiloyum doktorum kilo verebilirsin normal dedi
kendini üzme..sadece kraker su ile süreci geçirip topaç gibi çocukları olanlar var
inan stres daha etkili

Belki test bozuktur. Doktora gitmedin mi hic? Hamilelik icin olmasa bile gecikme icin git. Onemli bi sey de olabilir. Hamilelik de olabilir. Testlere cok guvenme

Canım bide ben cumartesi günü yarım calısıyorum :KK43: bende şu saat oldu ütü yaptım yok mutfak dolaplarını sildim çamaşır attım makinaya :KK43: kahvaltı hazırlayacagım birazdan durmak yok :KK43:

bence bu haftalar çok yüklenme kendine
ben hiçbirşey yapmıyorum
ben de senin gibi çok zor gebe kaldım
çabuk ve hiç uğruna kaybetmek istemiyorum
boşver ne gerek var mutfak dolaplarına ütüyü de eşin yapsın...
12. haftaya kadar düşük riski oluyor
dinlen...zaten midem bulanıyor birşey yapacak halim de yok

X