2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Evet canım gittim hemen doktora kaşıya kaşıya yara filan olacaktı yoksa konjivit bşy dedi alerji toza olabilir filan dedi ama bilmiyorum o kan şurubundan sonra çocuğa bşy oldu bıraktık onuda doktor yeniden kan aldı taşıyıcı mı değil mi diye bakılacak ona göre ferromixin başlayacğız yine şurup dokunmuş olabilir dedi doktor bakalım ne olacak salı günü çıkacakmış kan sonuçları göz için oladin ve lotemax diye damla verdi reçete de 3 yaş altı kullanılmamalı yazıyo ama doktor verdiyse kullanılıyor demekki valla şüphesiz kimseye güvenilmiyor artık yaa içim rahat bi tane ilaç veremiyorum şu çocuğa
Valla canım bizimkilerdede yaş sınırı vardı, sordum, verebilirsin dedi. Sonra msjla kendi doktorunada sordum, o da ver sorun olmaz dedi. Bize 1 ay kullanın dedi, ama biz kullanamadık. Birkaç gün ancak kullanabildik, çıldırıyordu, elini kolunu zorla tutup gözünü ayırıp damlatmak tam işkenceydi, psikolojisi bozulacak artık diye damlatmadım bende. Birkaç gün sonra alerjinin etkileri döküntüler fln geçtikçe kaşınmalarıda geçti. Bir dahada gitmedik doktora, inşallah tekrarlamaz. Allah kolaylık versin size de, inşallah sorunsuz sıkıntısız atlatır

Bide kızlar ya hastaneden ağlaya ağlaya geldim sinirden devlet hastanesi malum kalabalık asansör sırası bekliyoruz yarım saat Bi tane kadın heryer bebek arabası bırakın arabaları yaşlı hasta var sizin yüzünüzden bekliyoruz filan diyor dedim bizde hastayız nereye bırakayım ben çocuğu bırak diyo birine dedim kimsemiz olsa bırakacağız heralde nasıl bırakayım asansörden inene kadar azarladı beni pislik ağladım vallahi sinirden büyük diye bşy de diyemedim o yaşlı hasta bşy demiyo yanında ki soyleniyor kimsemin olmaması bu kadar kanıma dokunmamıştı vallahi ben çokmu memnunum burda saatlerce beklemekten dedim kadına siz bekliyorsanız bizde bekliyoruz dedim herkes kendini düşünüyor ya vallahi canımı sıktı sabah sabah kadın Allah kimseleri hastanelere düşürmesin
Allah o kadına da vicdan merhamet versin. Sen üzülme, maalesef o tip insanlar her zaman heryerde türlü şekillerde karşımıza çıkıyorlar. Bir gözümüz kör, bir kulağımız sağır olacak napalım, başedilmez onlarla, hayata onların baktığı yerden bakmadıkça içimiz rahat olsun canım, sen yavrunu düşün, sen rahat oldukça o da rahat olacak

Valla canım bizimkilerdede yaş sınırı vardı, sordum, verebilirsin dedi. Sonra msjla kendi doktorunada sordum, o da ver sorun olmaz dedi. Bize 1 ay kullanın dedi, ama biz kullanamadık. Birkaç gün ancak kullanabildik, çıldırıyordu, elini kolunu zorla tutup gözünü ayırıp damlatmak tam işkenceydi, psikolojisi bozulacak artık diye damlatmadım bende. Birkaç gün sonra alerjinin etkileri döküntüler fln geçtikçe kaşınmalarıda geçti. Bir dahada gitmedik doktora, inşallah tekrarlamaz. Allah kolaylık versin size de, inşallah sorunsuz sıkıntısız atlatır
Anladm canım inşallah yaa bizimki ağlamıyo damlattım da bakıyor oyle ne diye :)

Allah o kadına da vicdan merhamet versin. Sen üzülme, maalesef o tip insanlar her zaman heryerde türlü şekillerde karşımıza çıkıyorlar. Bir gözümüz kör, bir kulağımız sağır olacak napalım, başedilmez onlarla, hayata onların baktığı yerden bakmadıkça içimiz rahat olsun canım, sen yavrunu düşün, sen rahat oldukça o da rahat olacak
Amin canım amin dediğin gibi başedilmez o tiplerle tamm anlıyorum yoğunluktan sinirli olabilir herkes sinirli ama gelip çocuklu kadına patlaması bide bende sulu göz saf çokta konuşamıyorum bıdı bıdı yedi kafamı neyse Allah merhamet versin mübarek cuma günü üzdü ya beni yavrucum iyi çok şukur de bi kaşınmaları var işte gözünde neden dolayı kaşındığını hala çözemedim çok sağol canım Allah razı olsun teselli ettiğin için :KK15:

Kızlar oğlan gözünü kaşıyıp duruyor ya huy oldu yemek yerken yememek için gözleriyle oynuyor canı sıkıldıkça ovuyor mikrop filan kapmış olabilir diye düşünmeye başladım zaten kontrole götürecektim ama göz doktoruna gitmek en iyisi çocuk doktoruna götürmeye gerek yok heralde değil mi
canım zaten 1 yasında göz muyenesi var rutin yapılması gereken. eğer götürmediysen zaten götürmen lazım diye söylüyorum. ayrıca çocuk doktorunun alanı değil tabi göz doktorunun bakması daha iyi olur. Önemli birşey yoktur merak etme. Benim kızımında gözü şişmişti ve kızarmıştı. doktor damla verdi bir iki güne düzeldi hemen. Sanada damla verir belki birşey varsa...

Evet canım gittim hemen doktora kaşıya kaşıya yara filan olacaktı yoksa konjivit bşy dedi alerji toza olabilir filan dedi ama bilmiyorum o kan şurubundan sonra çocuğa bşy oldu bıraktık onuda doktor yeniden kan aldı taşıyıcı mı değil mi diye bakılacak ona göre ferromixin başlayacğız yine şurup dokunmuş olabilir dedi doktor bakalım ne olacak salı günü çıkacakmış kan sonuçları göz için oladin ve lotemax diye damla verdi reçete de 3 yaş altı kullanılmamalı yazıyo ama doktor verdiyse kullanılıyor demekki valla şüphesiz kimseye güvenilmiyor artık yaa içim rahat bi tane ilaç veremiyorum şu çocuğa
Çok geçmiş olsun canım. Neye taşıyıcılığından şüphelendi doktor tam anlayamadım?

Merhaba arkadaşlar..Uzun süredir yoktum..Yeniden hamile olanlar var ,hayırlı olsun..Benim kızım hala yürümüyor,11 nisan doğumlu..Geç kaldığını hissediyorum.Var mı sizlerin bebişlerinden yürümeyen?

Merhaba arkadaşlar..Uzun süredir yoktum..Yeniden hamile olanlar var ,hayırlı olsun..Benim kızım hala yürümüyor,11 nisan doğumlu..Geç kaldığını hissediyorum.Var mı sizlerin bebişlerinden yürümeyen?
Canm benim kızımda 3 gündür yürümeye başladı bi anda. Hiç sıkıntı etme doktor bize dert etmeyin 18 ay dolana kadar yürür demişti. Sen sürekli destekle onu yürütmeye çalış. Aneannemin bi lafıdır Allah izin verince yürür:)

Canm benim kızımda 3 gündür yürümeye başladı bi anda. Hiç sıkıntı etme doktor bize dert etmeyin 18 ay dolana kadar yürür demişti. Sen sürekli destekle onu yürütmeye çalış. Aneannemin bi lafıdır Allah izin verince yürür:)
16 ay oldu,geç kaldık gibi hissediyorum..Doğru haklısın,Allah izin verince yürür..Ayakta desteksiz 5-6 saniye duruyor ama gerisi yok..

16 ay oldu,geç kaldık gibi hissediyorum..Doğru haklısın,Allah izin verince yürür..Ayakta desteksiz 5-6 saniye duruyor ama gerisi yok..
Yürür annesi dert etme. Önüne sevdiği bişeyler koy ona gelmesini sağlamaya çalışnbi kaç adım attıktan sonra gerisi gelicektir zaten onlarada farklı geldiği için sanırım çok mutlu oluyolar tek başına adım atarken ve hızlı bi şekilde öğrenmel istiyolar yürümeyi

Benim kizimda 28 nisan dogumlu ve 2 haftadir yurumeye basladi. Eger tutanarak ayaga kalkiyorsa, siraliyorsa sakin benim gibi kafaya takma derim. 18.aya kadar normalmis.ancak doktoruna bilgi ver muhakkak...

Dişler... 3 azı dişi çıktı, biri çıkamadı bir türlü. Şişti ve mosmor. Diş hematomuymuş sanırım, doktoruna resim attım, olabilir, bekleyelim çıkar dedi. Var mı böylebir durum yaşayan?

Bizimkide zorluyo bayağı. Ne kadar zaman sürdü biliyor musun canım ya? Diş ilerlese de göremiycez gibi, çok şiş, inşallah kesi fln gerekme durumu oluşmaz.
Bende sana bşy sorcam canım göz damlası kullanıyoruz ya biz oladin ve lotemax diye istemiyo ağlıyo diye bi gun ara verdim yine kaşımaya başladı bu gün yine damlattım saatleride bazen kaçırıyoruz yarım yada 1 saat filan 3 yaş altı kullanmamalı yazıyor bide korkuyorum acaba kullanmaya devam etsemmi bıraksam mı cuma günü lotemax bırakacaz oladini bi hafta daha kullanmamı söylemişti doktor muallakta kaldım çok acaba napsam

X