2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Sevindim icine sinen bir doktor bulmana ben urfadan devam edicem sanirim kontrollere antep zor olacak yol uzun okul da basliyor hayirlisiyla orda iyi bi doktor bulurum insallah
Urfa'da Kızımın doğumunu yapan özel dünya hastanesin de doktorum vardı adını hatırlayamıyorum hatta Çoktan hastanenin adı değişmişti sanırım bir de jinepark da Orhan yanar vardı oda iyiydi

merhaba kizlae uzun bi sure sonra aranizdayim yine benim buyuk problemim var bebegin kesesinin yanida 6 cm buyuklugunde kist var ve rahmim hem bebekten hemde kistten gerildigi icin acayip agri yapiyo bana doktorlar hic bisey yapamayiz dediler bole olup kurtulan varmi
Bende de miyom var rahmin disina dogru umarim buyumezde bebisimize skinti etmez dua edelim insalah

Okudugum kadariyla tsh konusunda kafalar karismis biraz benimde yuksekti ve gittigum 2 doktorda biraz korkuttu beni hem kadin dogum hem endojrinoloji ilaca basladim eutrox 50lik kullaniyorum 15 gunde dustu 2bucugun altina istenen deger oymus ama okudugum kadariyla cok farkli goruste olan doktorlarda var insan neye 8nancagini sasiriyo valla. Ya bide kizlar benim kuyruk sokumumda agri var en basinda beri yasiyaniniz varmi boyle bisey oturup kalkarken cok agriyo unuttum sormayi
Canım benim de hem kuyruk sokumum hem de belim acayip ağrımaya başladı benim bebeklerim ikiz ama daha vücuduma ne kadar ağırlığı olabilir ki? Bel ağrısı çeken var mı?

Canım benim de hem kuyruk sokumum hem de belim acayip ağrımaya başladı benim bebeklerim ikiz ama daha vücuduma ne kadar ağırlığı olabilir ki? Bel ağrısı çeken var mı?
3gun belimden yatamiyorum belimiz kalinlastigi icin bu aralar bu agrilar normalmis doktorum oyle dedi dun

Kızlar bi soru sorayım şimdi takvim 8 hafta diyor ben 7+4üm yedi mi olacak sekiz mi kaç haftalık oldu diyene yedi de kaldım iki haftadır:) doktor dört gün önce yedi dedi çünkü satla uyumlu ??? Bir daha kontrolum eylülde merak ederim yaa/// bulantım var aç kalamıyorum az az sık sık gözüm dönüyor birden
8.haftanin icindesin canim 8+0da 8.haftan doluyo 8+1 de dokuzuncu haftaya girmis oluyosun

3gun belimden yatamiyorum belimiz kalinlastigi icin bu aralar bu agrilar normalmis doktorum oyle dedi dun
Sağol canım. Benim de salı günü kontrolüm var. Ama bir haftadır bel ağrısından çok korkmuştum. Biraz olsun içim rahatladı. Sabahları yataktan kalkarken belim sanki kırılacak gibi hissediyorum.

Selam kızlar ,
Bel ağrısı ara ara geliyor çok ayakta kalırsam,ev işi yaparsam.2 ye ayrılacak gibi oluyor.
Yatıp dinlenemiyorum çoğu zaman sürekli 15 kg kucaklıyorum,indiriyorum kucaklıyorum indiriyorum ...

Sağol canım. Benim de salı günü kontrolüm var. Ama bir haftadır bel ağrısından çok korkmuştum. Biraz olsun içim rahatladı. Sabahları yataktan kalkarken belim sanki kırılacak gibi hissediyorum.
Dokuz aylik hamile gibi zor egilip kalkiyorum belimden simdiden

Urfa'da Kızımın doğumunu yapan özel dünya hastanesin de doktorum vardı adını hatırlayamıyorum hatta Çoktan hastanenin adı değişmişti sanırım bir de jinepark da Orhan yanar vardı oda iyiydi
Sagol canim o da aklimda bulunsun bu yil da hep tanidiklar ruha academia yi onerdiler sen ordayken var mıydı bilmiyorum bi oraya bakicam kafamiza yatarsa artik

Aşırı derecede ateş basıyor beni dayanamıyorum sıcaklara...Avuç içlerim yanıyor...ilk aylar kolay olur sanıyordum ama hiç öyle olmadı..bu sıcaklar beni mahvetti Mart anneleri..bide buzlu suyla midemi üşüttüm ishal olmuşum...bebeğe bir zararı olur mu acaba bilemedim.Yarın doktorumu arayıp sormayı düşünüyorum ...

Bende progestan kullanıyorum doktorum onun yaptığını söyledi bir ay daha sabır ben artı bide coasprin kullanıyom rabbim yardımcımız olsun irem kızımın ismi bu arada
Canım niye coraspin kullanıyorsun dr banada verdi düşük yaşadım diye pıhtılaşmaya meyilli dedi kan testi sonucuma bakınca sende mi bu Yüzden kullanıyorsun hamilelik nasıl gidiyor biraz bilgi verirmisin Teşk. Şimdiden.

Selam kızlar ,
Bel ağrısı ara ara geliyor çok ayakta kalırsam,ev işi yaparsam.2 ye ayrılacak gibi oluyor.
Yatıp dinlenemiyorum çoğu zaman sürekli 15 kg kucaklıyorum,indiriyorum kucaklıyorum indiriyorum ...

Dokuz aylik hamile gibi zor egilip kalkiyorum belimden simdiden

Bel agrisi bende de var özellikle ayakta çok kalirsam daha çok agriyo
İçim rahatladı sağolun. Dayanması çok zor geliyor bazen ama hamilelikten olduğunu anlayınca yine de şükrediyorum.

Aşırı derecede ateş basıyor beni dayanamıyorum sıcaklara...Avuç içlerim yanıyor...ilk aylar kolay olur sanıyordum ama hiç öyle olmadı..bu sıcaklar beni mahvetti Mart anneleri..bide buzlu suyla midemi üşüttüm ishal olmuşum...bebeğe bir zararı olur mu acaba bilemedim.Yarın doktorumu arayıp sormayı düşünüyorum ...
Bende sicaklara dayanamiyorum acayip daraliyorim nasil oturacagimi yatacagimi sasirdim benimde bacaklarim ates gibi yaniyor .doktorunu ara sor canm insalah bi skinti olmaz ishal..

İçinizde en çok benim bulantım vardı :) resmen 5.haftada başladı valla aşırı kusma bulntılar yaşıyodum ilaçla duruyodum ayakta 1 hafta öncesine kadar, aşırı kusma ve kan kusmamla birlikte serum almıştım 2 tane, geçen haftadan beri maşallah :nazar::nazar: kusmam kesildi bitti bulantımda çok çok hafifledi ilaç bile almıyorum bu şekilde azalıp biticeğini söyledi doktorum, bebişimin durumuda iyi bu arada, dün gittim ense kalınlığına baktı dokyorum yarım saat inceledi ilk gebelik sorunlu olduğu için, şükür sorun yok şimdilik dedi kıpır kıpırdı dönüp duruyodu çok hareketliydi, sizde giderken muz yiyin kızlar ben sadece muz yedim giderken enerji doldu bebek demekki :) :emir_bebek:he bir de ben kesinlikle hissediyorum bazen bebişi :)) sırt üstü uzandığımda yemekten sonra ortam sessizse, kıpırtılar oluyo balık kayar gibi oluyo, ilkinde ben bunu 4.ayda falan hissetmiştim ..
Canim masaallah ins. Geri gelmez o kusmalar bulantilar ♥
Bizde 11+5 olduk son gaz devam etmekte ...
Cogu zaman ac kaliyorum darisi basima :)
Bu arada benim de ikinci gebelik ve bende bunu daha erken hissettim :)

kizlare doktoraa gittim kalp atislari var cok sukur ama dinletmedi..yaaa ben y:KK43:ine sinir bir sekilde dondum...ne tahlil.ne.birsey yapti hic bahsetmedi bile ikinci gebeligi yasayanlat sizler test yaptiniz mi icim.hic rahat degil hic:KK43: baska doktora gidecegimm..bir kac gun sonra..bebegim ultrasyonda 7+5 olarak gorundu..pek birsey de konusmadi yine yolasim.geldi offf doktorum gelseydi artik :mad:

kizlare doktoraa gittim kalp atislari var cok sukur ama dinletmedi..yaaa ben y:KK43:ine sinir bir sekilde dondum...ne tahlil.ne.birsey yapti hic bahsetmedi bile ikinci gebeligi yasayanlat sizler test yaptiniz mi icim.hic rahat degil hic:KK43: baska doktora gidecegimm..bir kac gun sonra..bebegim ultrasyonda 7+5 olarak gorundu..pek birsey de konusmadi yine yolasim.geldi offf doktorum gelseydi artik :mad:
Senin doktor da pek bi inatçıymış bacım oralarda adet böyle galiba

Senin doktor da pek bi inatçıymış bacım oralarda adet böyle galiba
yok canimm.benim.rus doktorum.vardi bu suratsiz birsey...ben ondan dsha cok bilgiye sahibim..ultrasyonu acamiuot yaaa.nasil doktor yapmislar bunu anlamadim..doktorum.gelsede rahatlaassam artik..baska doktor arastiracam.gelene.kadar..diger dokyorum.her tetkigi yapiyordu.bana turiyede oldugu gibi..bu oturmaktam.baska bildigi yok:63:

X