2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

ben hergün otobüsle gidiyorum işe.ordanda 10 dakika yürüyorum tekrardan...Allah a şükür bişey yok şimdilik.bende düşükde yaptım kalbi durdu bebeğin kürtaj da oldum.bence sen eşinle güzelce konuş....
Çok annemize düşkünüz konuşmam bir şey ifade etmez. Normalde bile ziyarete gidelim orda kalıyoruz.Kalmazsam hem eşimin suratını hemde annesinin tribini çekiyorum.

Var evime gitmek ama izin vermiyorlar ki. Dünyadaki tek hamile benmişim de dolmuşa binersem çocuğu düşürürmüşüm gibi davranıyor. İşe gelince akşam ağlıyorum oraya gitmemek için. Eşim üzülmesin diye de çok ses çıkarmıyorum. 12.haftaya bi girsem evime gidicem direk gerçi onlara kalsa 1 yaşına gelene kadar orda kalıcakmışım.

sen bence eşinle konus iyice bir izah et durumu. Psikolojinin de cok onemli bi payını oldugunu anlat. Belki sonra o ikna eder. Allah sabır versin canım. Fazla iyi olmaları da kar etmyor işte ama buna sukur kotu olmalarındansa.

Aglama canım bende agladıgımda karnım kasılıyor sonra bebegim icin sıkıyorum kendimi elbet bugünlerde gececektir diye düsünüyorum. Benim kayınvalidem bizim bebegimizi istemiyor bana sordular mı diyor 2 torunu daha var ona ragmen kıskanclık icinde. Krizlerde bu ara hem eltimin esiyle arasını bozdu hem benim. Sırf onun dedigi olmadıgı icin. Biz eslerle kavga edersek ondan beslenip mutlu oluyor. Resmen ugrasıyor yani onun esi benzeri yok eltim bosandı zaten cocuk icin ikinci sansı verdi smdi yine aynı seyleri yasıyor anlatmakla bitmez beterin beteri var derler ya en beteri benimki iste.. O yüzden bosver duyma takılma elbet gececek bugünler
Canım Allah yardımcın olsun. Kayınvalidem babamın öz teyzesi o yüzden sesimi de çıkaramıyorum. Vala bekliyorum dua ediyorum evime gitmek için.

sen bence eşinle konus iyice bir izah et durumu. Psikolojinin de cok onemli bi payını oldugunu anlat. Belki sonra o ikna eder. Allah sabır versin canım. Fazla iyi olmaları da kar etmyor işte ama buna sukur kotu olmalarındansa.
Aynen öyle canım haklısın. Sadece kaynanam da karışmıyor görümcem de tepemde sürekli. her akşam 2 görümcem de annesine geliyolar oturup ayaklarımı bile uzatamıyorum sabır ediyorum bakalım nereye kadar dayanacağım.

Aglama canım bende agladıgımda karnım kasılıyor sonra bebegim icin sıkıyorum kendimi elbet bugünlerde gececektir diye düsünüyorum. Benim kayınvalidem bizim bebegimizi istemiyor bana sordular mı diyor 2 torunu daha var ona ragmen kıskanclık icinde. Krizlerde bu ara hem eltimin esiyle arasını bozdu hem benim. Sırf onun dedigi olmadıgı icin. Biz eslerle kavga edersek ondan beslenip mutlu oluyor. Resmen ugrasıyor yani onun esi benzeri yok eltim bosandı zaten cocuk icin ikinci sansı verdi smdi yine aynı seyleri yasıyor anlatmakla bitmez beterin beteri var derler ya en beteri benimki iste.. O yüzden bosver duyma takılma elbet gececek bugünler
ayyy canım üzülme yaa hayret insanlar kayınvalideler bi tuhaf gerçekten tabiki tanıdğım şahane kayınvalideler de var hatta imrenerek baktığım benmkide haberi duyunca ağladı zırladı güyaa çok sevindi ama böyle ağlayp zırlayıp beni bir gün kanser edecek gıcık oluyorum duygu sömürüsü yapmasına hep yapmacık

ca

canımcım geçen hafta gittiğim doktor yaptı test çok şükür kalp atışımızıda duyduk ilk gittiğim doktorda testleri yapmştı ama doktorlar benim içime sinmiyor :) bu hafta başka deneyecem 3ü arasında karar vercem artık

Heh o zaman cok sükür bende 3. De buldum doktorumu :)

Ben k.v uzakta annem uzakta biz gurbette
Kendi Başımızın çaresine Bakıyoruz
Kafa da rahat tabi

Hahaha benimkide uzakta ama hiiic birsey farketmiyor hiiiiiiccccc annemde uzakta gerci 3 ay oldu geri gelecek simdi bebek icin

bence bunların hepsi stres ben ailemden uzağım o yüzden çok soğuk davranıyorum bunlarada nişan evresinde bir kaç problem olmuştu benim için o gün bittiler ama eşimm harika bir insan ben diyorum ki sen kesin hastanede karışmışsın :)

Ah canım bohçam geldiginde, sözümde, nişanımda, dügünümden hemen sonra o gece, bebegi ögrendigimde heep problem esim annesini kabul ediyor ama yapacak birseyim yok annem diyor. Her özel günümüz gözyasıyla bitti bizim. Artık soguklukta degil araya nefret girdi. Bitiren nokta herseye ragmen gelinlikle aglatmasıydı beni ve gelinligimi üstmden arkadasım cıkardı...

Canım Allah yardımcın olsun. Kayınvalidem babamın öz teyzesi o yüzden sesimi de çıkaramıyorum. Vala bekliyorum dua ediyorum evime gitmek için.

Dönüşümlü kalın mesela haftada 3 gün 4 gün falan esine söyle özel ihtiyaclarım oluyor burada rahat olamıyorum vs gibi

Heh o zaman cok sükür bende 3. De buldum doktorumu :)

Hahaha benimkide uzakta ama hiiic birsey farketmiyor hiiiiiiccccc annemde uzakta gerci 3 ay oldu geri gelecek simdi bebek icin

Ah canım bohçam geldiginde, sözümde, nişanımda, dügünümden hemen sonra o gece, bebegi ögrendigimde heep problem esim annesini kabul ediyor ama yapacak birseyim yok annem diyor. Her özel günümüz gözyasıyla bitti bizim. Artık soguklukta degil araya nefret girdi. Bitiren nokta herseye ragmen gelinlikle aglatmasıydı beni ve gelinligimi üstmden arkadasım cıkardı...

Dönüşümlü kalın mesela haftada 3 gün 4 gün falan esine söyle özel ihtiyaclarım oluyor burada rahat olamıyorum vs gibi
12.hafta gelsin evimize gideceğiz eşim söz verdi.

12.haftaya bir gireyim 1 ay evlerine bile gitmeyeceğim :)
canım konuyu kaçırmış olabilirim senin bir tehliken var mı allahtan çalışıyorsan yoksa tüm gün düşün artık :) ben de çalışıyorum işe servisle gelip gidiyorum hatta üstüne servisten inince dolmuşa biniyorum eve gidip yemek yapıyorum vs kayınvalideme gidip stresten ölceğime evime gidip yavaş yavaş kendi işimi kendim görüyorum tabii eşimle birlikte bide insanın kendi evi gibisi yok zaten tüm gün resmi kıyafetle eve gidip rahat rahat yatıp kalkmak gibisi yok

A
sizinle muhtemel doğum tarihi 1gğn var aramızda çok erken değil mi 9mart anlamadım bana doktorum şimdilik 25 Mart Demişti sezeryan olcak benimde
Sizin ilk bebeginizmi acaba? Banada cok erken gibi geldi doktoruma sordum ben biraz beklemek istiyorum diye. Bana beklemenin anlamsiz oldugunu, ilk gebeligimde normal dogum olmasini bekledigimiz icin 42 haftaya kadar bekledigimizi, bu sefer gerek olmadigini soyledi.

canım konuyu kaçırmış olabilirim senin bir tehliken var mı allahtan çalışıyorsan yoksa tüm gün düşün artık :) ben de çalışıyorum işe servisle gelip gidiyorum hatta üstüne servisten inince dolmuşa biniyorum eve gidip yemek yapıyorum vs kayınvalideme gidip stresten ölceğime evime gidip yavaş yavaş kendi işimi kendim görüyorum tabii eşimle birlikte bide insanın kendi evi gibisi yok zaten tüm gün resmi kıyafetle eve gidip rahat rahat yatıp kalkmak gibisi yok
Yok canım hiç bir tehlikem yok. Tüp bebek benimki ilki düşük oldu etraftan bişiler duymuş tüp bebek yaptırınca yatmak lazımmış,dolmuşa otobüse binmemek lazımmış. Eşiminde böyle kafasını karıştırdığı için oda korkuyor. 12.haftaya gir gidicez evimize diye söz verdi inşallah gideceğiz bakalım.

Yok canım hiç bir tehlikem yok. Tüp bebek benimki ilki düşük oldu etraftan bişiler duymuş tüp bebek yaptırınca yatmak lazımmış,dolmuşa otobüse binmemek lazımmış. Eşiminde böyle kafasını karıştırdığı için oda korkuyor. 12.haftaya gir gidicez evimize diye söz verdi inşallah gideceğiz bakalım.
hep boyle deyip anne adaylarina yat dinlen diyolar ama bebegin beslenmesi icin rahime kan gitmesi gerek ve bunun icin de hafif tempolu yuruyus yapmak gerek iste Yanlis biliyo cogu buyugumuz

hep boyle deyip anne adaylarina yat dinlen diyolar ama bebegin beslenmesi icin rahime kan gitmesi gerek ve bunun icin de hafif tempolu yuruyus yapmak gerek iste Yanlis biliyo cogu buyugumuz
Ve sen bunu ne kadar dile getirirsen getir hiç bir şey değişmiyor. En ilginci de sanki biz onlar kadar bebeğimizi düşünmüyor muşuz gibi davranmaları

A

Sizin ilk bebeginizmi acaba? Banada cok erken gibi geldi doktoruma sordum ben biraz beklemek istiyorum diye. Bana beklemenin anlamsiz oldugunu, ilk gebeligimde normal dogum olmasini bekledigimiz icin 42 haftaya kadar bekledigimizi, bu sefer gerek olmadigini soyledi.
Ikinci gebeliğim ilki de sezeryan olacağı için 39+3 de almıştı doktorum sancım olduğu için yoksa suyunda vesaire sorun yoksa 40.haftaya kadar tutmaya çalışmıştı
Bebek Gelişimi vesaire daha çok zaman var şimdiden çok çok erken bir tarih vermiş

Ayy canim gercekten 2. Adet döneminde kanma gelebilir miymis bende dün dügündeydik lavaboya bi gittim 2 3 damla kan hemen esimle apar topar özelin aciline gittik orda da ultrasyonla bakmadilar sadece progeston igne vurdular ve hapini verdiler doktor yoktu zaten hemsireler verdi sonra gece icimiz rahat etmedi devlet hastanesinin aciline gittik orda ultrasyon da baktilar kalp atisi var saglikli dedi kesede kan da gözükmüyomus ama cok korktum gercekten lekelenme falan yok suan ama yine de korkuyorm yarin kendi doktoruma gitcm ins. Bisey olmaz dün de tam adetimin 2. Ayiydi ins dedigin gibi biseydir birazda olsa rahatladim
Dun okudum canım rahim eski alışkanlıkları devam ettirmek isteyebilirmiş kramp ve kanama olabilirmiş şükür bebeği de kalp atışını da görmüşsünüz endişelenmeyin

Be
Ohh bu hafta cok kisi minnaklarını görücek ben haftaya cumartesi ancak görücem :KK43: sık sık ultrasona girmekte iyi degilmis off meraktan catlicam her an acil birsey uydurma potansiyelim var :)
Bende gecen persembe gittim bi dahaki muayene 27 agustos cok varyaa. Bide ben cinsiyetini cok merak ediyorum acaba ne olacak diye ins. Saglikli olur ve oglum gibi erkenden gosterir kendini

Ikinci gebeliğim ilki de sezeryan olacağı için 39+3 de almıştı doktorum sancım olduğu için yoksa suyunda vesaire sorun yoksa 40.haftaya kadar tutmaya çalışmıştı
Bebek Gelişimi vesaire daha çok zaman var şimdiden çok çok erken bir tarih vermiş

bende 38+6 da sancılanmıştım.. sancıyla sezeryan olmuştum.. oğlum istediği zaman geldi yine:) doktor 39+1 e sezeryan tarihi vermişti, 2 gün beklemedi benim sıpam

Banada erken gibi geldi doktorumla bir daha konusucam zaten. Son haftalarda da doktorum tekrar tarihte duzeltme yapabilir gelisime gore zaten. Daha cok erken diye simdiden ustune dusmedim ama aklimda yani :anneadayı::KK200:

ayyy canım üzülme yaa hayret insanlar kayınvalideler bi tuhaf gerçekten tabiki tanıdğım şahane kayınvalideler de var hatta imrenerek baktığım benmkide haberi duyunca ağladı zırladı güyaa çok sevindi ama böyle ağlayp zırlayıp beni bir gün kanser edecek gıcık oluyorum duygu sömürüsü yapmasına hep yapmacık

Hahaha o da ayrı timsah gözyasları biZimkinde de var

Coookkk haklısın bana de her gün 30 dk yürüyüs dedi simdiden yatmak yok yüzebiliyorsan yüz hatta dedi denizde

Be

Bende gecen persembe gittim bi dahaki muayene 27 agustos cok varyaa. Bide ben cinsiyetini cok merak ediyorum acaba ne olacak diye ins. Saglikli olur ve oglum gibi erkenden gosterir kendini

Ayy insallah gösterir insan sabırsızlanıyor gecen gün esime ultrason cihazı cok mu pahalıdır dedim hahaha :)

X