2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

mrb kızlar ben de hamileliğimin 9. haftası içindeyim fakat karnım o kadar şişti ki sanki 5-6 aylık hamile gibiyim.Aranızda bu şekilde olan var mı erkenden karında şişlik acaba bu normalmidir.Yoksa bende ters giden birşey mi var ...:KK43:(

Bende öyle 8+4 teyim göbek önden gidiyor

kızlar merhaba:) 9+3 günlük hamileyim. herşey yolunda gidiyor gibi. ne mide bulantım var ne başka bişi sadece hep uykum var. 11+4 te hastaneye gitcem cinsiyet belli olurmu sizce???

Canım 12. Haftada bi ihtimal diyorlar o da gösterirse o bile zormus ama hiiiiic belli olmaz :) 11+0 da gidicem

Bende 31 ağustosta gideceğim ikili teste off çok heyecanlı :) cinsiyet belli olur mu ki :)

Benim arkadasıma ikili testte vajinal bakıldıgında yapısı erkege benziyor ama kesin birsey söylemiyim demisti ikiliyi yapan uzman oglu oldu :)

hahahah ayy

hahah ay güldürdün beni sanki beni anlattın benim annemde başka şehirde :KK43: ama kayınvalideme evim yakın değil bencilim bu konuda yapcak bişey yok sık boğaz edilmekten hiç hoşlanmam dediğin gibi 1 gün bir şey istesem amanınnnnn gerisi gelir hiç tarzım değil bide insan ısınamayınca ısınamıyor yani zorlamanın da bi anlamı yok

aynen oyleee

Kayınvalideler de bize bir turlu yaranamayacak. Kimi ister ilgili olsun kimi ilgisinden bunalir. Ben de bir sey istemeye / talep etmeye korkuyorum fazla fazla ustume dusuyor sonra. En iyisi istemeyeyim diyorum, ortayı bulamıyoruz. Cocuk olunca nasıl olcak bilmem yakınımda olan o, annem baska sehirde. Zararı olmaz kesin faydası olur ama cok cok olursa da batıyor işte.
Bi de benim tüp bebek ilki düşükle sonuçlandı. Korkuyor o yüzden şimdi attığım adıma bile karışıyor. Annemle evim arası 5 dk,kv ile yarım saat orda kalıyoruz şimdilik işime yakın diye ama günlerim artık ağlamakla geçmeye başladı,eşimde farkında ama sesini çıkarmıyo napıcam bilmiyorum.

ikinci adet don3monde rahim her ay yaptığı gibi kasılma olabilir kanama ble olabilirmiş geçen sekizinci haftanın özelliklerini okurken rastladım ben kanaması olup.da sağlıcakla doğuran duydum kalbi atıyor diyorlarsa iyidir istriaht edin dikkat edin yeter
Ayy canim gercekten 2. Adet döneminde kanma gelebilir miymis bende dün dügündeydik lavaboya bi gittim 2 3 damla kan hemen esimle apar topar özelin aciline gittik orda da ultrasyonla bakmadilar sadece progeston igne vurdular ve hapini verdiler doktor yoktu zaten hemsireler verdi sonra gece icimiz rahat etmedi devlet hastanesinin aciline gittik orda ultrasyon da baktilar kalp atisi var saglikli dedi kesede kan da gözükmüyomus ama cok korktum gercekten lekelenme falan yok suan ama yine de korkuyorm yarin kendi doktoruma gitcm ins. Bisey olmaz dün de tam adetimin 2. Ayiydi ins dedigin gibi biseydir birazda olsa rahatladim

Bi de benim tüp bebek ilki düşükle sonuçlandı. Korkuyor o yüzden şimdi attığım adıma bile karışıyor. Annemle evim arası 5 dk,kv ile yarım saat orda kalıyoruz şimdilik işime yakın diye ama günlerim artık ağlamakla geçmeye başladı,eşimde farkında ama sesini çıkarmıyo napıcam bilmiyorum.

annen de kalsan veya evinde annenle, işe cok mu uzak? Boyle de fiziksel olarak iyi olsan, ruhsal olarak kotu olacaksın. Stres de iyi degil ki. Yok mu bır cozum?

Kayınvalideler de bize bir turlu yaranamayacak. Kimi ister ilgili olsun kimi ilgisinden bunalir. Ben de bir sey istemeye / talep etmeye korkuyorum fazla fazla ustume dusuyor sonra. En iyisi istemeyeyim diyorum, ortayı bulamıyoruz. Cocuk olunca nasıl olcak bilmem yakınımda olan o, annem baska sehirde. Zararı olmaz kesin faydası olur ama cok cok olursa da batıyor işte.

Ah keske benim kayınvalidemde biraz ilgili biraz insan olsa... ilk gittigim doktorda bi dünya yanlıs teshis koyulmustu hepsi yanlıs cıktı orası ayrı. Dr bebegin alınmasına heyetle karar vericez dediginde bebek alınacak yada düsecek diye dört gözle bekledi.. Baska doktora bile gitmemi istemiyordu da esimin kuzenleri teyze öyle sey olur mu acilen doktora gitmesi gerek dedi. Onlara hayır diyemedi. Uzakta benimkisi ama hic farketmiyor durup dururken sorun cıkartıyor istediginde gelip karıstırıp ortalıgı gidiyor mesela dün aramıs esimi senin karının benimle derdi ne diyo neymis efendim facebookta mevlananın sözünü paylasmısım o biliyormus ben onun icin paylasmısım. Cocuk degilmis. Bi dünya stress Allah onunda yardımcısı olsun ne diyim

valla benimde daha var ama ben hala doktor bulamadığım için bu hafta cumarteside başka bir doktor deneyerek durumumuda öğrenmiş olcam inşallah planım böyle :)

Canım doktorunu belirle artık tam testlerin yapılması gereken haftalardasınn gec kalma

Az içim geçiyor uyanıyorum hemen birazdan da kalkar yemek vs yapmaya çalışırım bu arada geçenlerde miğdem hiç bşy kabul etmiyordu Gözleme yedim akşam yemeği yerine dışarda iyi geldi aklınızda olsun

canım yaa başka çözüm yok mu yarım saatlik yolsan nolcak sanki inan stresten daha iyidir ben kendimi düşündüm bi an değil 1 gün 1 saat bile çok gelir dayanamaz bayılırım

annen de kalsan veya evinde annenle, işe cok mu uzak? Boyle de fiziksel olarak iyi olsan, ruhsal olarak kotu olacaksın. Stres de iyi degil ki. Yok mu bır cozum?
Var evime gitmek ama izin vermiyorlar ki. Dünyadaki tek hamile benmişim de dolmuşa binersem çocuğu düşürürmüşüm gibi davranıyor. İşe gelince akşam ağlıyorum oraya gitmemek için. Eşim üzülmesin diye de çok ses çıkarmıyorum. 12.haftaya bi girsem evime gidicem direk gerçi onlara kalsa 1 yaşına gelene kadar orda kalıcakmışım.

bence bu işe bi çözüm bulmanız lazım eşinle.hamileliğinde sorun yoksa evinde kalabilirsin aslında....hem çok strese girmek hiç iyi değil canım...onlar koruyalım derken daha da sıkıntıya sokuyolar bence seni...

ca
Ah keske benim kayınvalidemde biraz ilgili biraz insan olsa... ilk gittigim doktorda bi dünya yanlıs teshis koyulmustu hepsi yanlıs cıktı orası ayrı. Dr bebegin alınmasına heyetle karar vericez dediginde bebek alınacak yada düsecek diye dört gözle bekledi.. Baska doktora bile gitmemi istemiyordu da esimin kuzenleri teyze öyle sey olur mu acilen doktora gitmesi gerek dedi. Onlara hayır diyemedi. Uzakta benimkisi ama hic farketmiyor durup dururken sorun cıkartıyor istediginde gelip karıstırıp ortalıgı gidiyor mesela dün aramıs esimi senin karının benimle derdi ne diyo neymis efendim facebookta mevlananın sözünü paylasmısım o biliyormus ben onun icin paylasmısım. Cocuk degilmis. Bi dünya stress Allah onunda yardımcısı olsun ne diyim

Canım doktorunu belirle artık tam testlerin yapılması gereken haftalardasınn gec kalma
canımcım geçen hafta gittiğim doktor yaptı test çok şükür kalp atışımızıda duyduk ilk gittiğim doktorda testleri yapmştı ama doktorlar benim içime sinmiyor :) bu hafta başka deneyecem 3ü arasında karar vercem artık

canım yaa başka çözüm yok mu yarım saatlik yolsan nolcak sanki inan stresten daha iyidir ben kendimi düşündüm bi an değil 1 gün 1 saat bile çok gelir dayanamaz bayılırım
Sorma canım direk emel oraya gidemez onu yapamaz bunu yapamaz hep benim adıma kararlar veriyor. Diyorum bir şey olmaz diye ama anlatamıyorum ki. Eşimde annesinin etkisinde kalmış korkuyor bir şey olacak diye 2 aydır onlarda kalıyorum.

bence bu işe bi çözüm bulmanız lazım eşinle.hamileliğinde sorun yoksa evinde kalabilirsin aslında....hem çok strese girmek hiç iyi değil canım...onlar koruyalım derken daha da sıkıntıya sokuyolar bence seni...
Aynen öyle en son patladım dedim stres daha beter diye ki doktorum her seferinde hiç bir sıkıntım olmadığını söylüyor ama anlayan yok.

Var evime gitmek ama izin vermiyorlar ki. Dünyadaki tek hamile benmişim de dolmuşa binersem çocuğu düşürürmüşüm gibi davranıyor. İşe gelince akşam ağlıyorum oraya gitmemek için. Eşim üzülmesin diye de çok ses çıkarmıyorum. 12.haftaya bi girsem evime gidicem direk gerçi onlara kalsa 1 yaşına gelene kadar orda kalıcakmışım.
ben hergün otobüsle gidiyorum işe.ordanda 10 dakika yürüyorum tekrardan...Allah a şükür bişey yok şimdilik.bende düşükde yaptım kalbi durdu bebeğin kürtaj da oldum.bence sen eşinle güzelce konuş....

Ben k.v uzakta annem uzakta biz gurbette
Kendi Başımızın çaresine Bakıyoruz
Kafa da rahat tabi

Aglama canım bende agladıgımda karnım kasılıyor sonra bebegim icin sıkıyorum kendimi elbet bugünlerde gececektir diye düsünüyorum. Benim kayınvalidem bizim bebegimizi istemiyor bana sordular mı diyor 2 torunu daha var ona ragmen kıskanclık icinde. Krizlerde bu ara hem eltimin esiyle arasını bozdu hem benim. Sırf onun dedigi olmadıgı icin. Biz eslerle kavga edersek ondan beslenip mutlu oluyor. Resmen ugrasıyor yani onun esi benzeri yok eltim bosandı zaten cocuk icin ikinci sansı verdi smdi yine aynı seyleri yasıyor anlatmakla bitmez beterin beteri var derler ya en beteri benimki iste.. O yüzden bosver duyma takılma elbet gececek bugünler

bence bunların hepsi stres ben ailemden uzağım o yüzden çok soğuk davranıyorum bunlarada nişan evresinde bir kaç problem olmuştu benim için o gün bittiler ama eşimm harika bir insan ben diyorum ki sen kesin hastanede karışmışsın :)

X