2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

aynen bende folidoce,aspirin ve clexane iğne kullanıyorum.aspirin ve clexane iğne benim özel durumum için.başkada bişey kullanmıyorum.ama uykusuzluk bana da yapıyo herhalde.ilk hamileliğimde kafamı kaldıramazken bunda da gram uyku yok maalesef....gece zaten mide bulantıları vazgeçilmezim....

İlactan o halde gece uyanıyorum birde sinirleniyorum ben normalde uykuya cok düskündüm yatakta dönüyorum sinirli sinirli esimde uyanıyor :) cok sükür mide bulantım azaldı yengemde cok uyuyordu yeni dogum yaptı o da ama bana artık uyku yok gibi görünüyor

Bence ilaçtan değil bu durumlar vucüt şimdiden bebiş için hazırlıyor bizi uykusuz gecelere alıştırıyor Hoppa
ayy onu hiç düşünemiyorum ben yaa uykuya acayip düşkünümdür uykumu alamayınca da çok sinirli oluyorum her şeye patlıyorum falan ne yapcam bebiş gelince hiç bilmiyorum:/

cok teşekur edrım canm saol zaten 3.5---4 kılo verdım ilk bebiş olunca ınsan herseyden nem kapıyor
Benimde ilk canım anlıyorum seni ilk zamanlar daha evhamlıydım sonra baktım kendimi yiyorum burdada çok olumsuzluklar okudum gördüm sonra dedimki Allah a emanet napalım doğacaksa sağlıklı bişekilde doğcacaktır elbet bi pürüz cıkcaksada ne yaparsak yapalım çıkacaktır yani şu saatten sonra ne ilaç içmem gerekiyosa içerim neyi yeyip neyi yemem gerekiyosa uyarım ama gerisi Allahın takdiri hepimimizin bebişleri ona emanet inşallah evham yapmayalım artık kendimde dahil:KK66:

Gunaydin kizlar hayirli cumalar, ben bugun bebisimi gormeye gidicem, mreak icindeyim. 6+4 te kalp atısını duymustum, simdi 8+5 teyiz acaba hareket ediyor mudur? Var mi hareketlerini izleyen hamişler aramizda? Aslında asıl muayenem 1 eylul de 12. haftada hem ikili tarama testi icin ama dayanamadım zaten baska bir doktor daha vardı aklımda onu deneyecegim bir de.
daha hareketlenmesı ıcın erken canm ya :) ben 10. haftadayım ama hareket felan soylemedı dr. hastanemı degıstırmeyı planlıyon sende

mrb bende aynı durumu yasadım bol bol dınlenmen ferek sana tawsıyem hıcbır iş yapma ben bıraz temızlık yapayım yorulayım hemen sarı akıntım geliyor bır ara kanama gecırdım ogubden beri düşük onleyıcı ıgne yaptırıyorum ıgneyı yaptırınca beyaz şeffafa dönüşüyor ama bıraz yorulunca donuyor dıkkat et her ıhtımale karşı

Teşekkür ederim canım.
Bende hamile olduğumu öğrenmeden önce kanama ve kahverengi lekelenme yaşamıştım hatta regl olduğumu sanıp pet koymuştum sonra baktım Akşama kadar bir daha kanama gelmedi hemen içime doğdu ben hamileyim ve bebeğime birşey oldu dedim.
Sabahı zor ettim doktora gittim hamileydim gerçekten.
Progestan verdi çok şükür o günden beri kanama olmadı.
Allah yavrularımızı bize bağışlasın kendimi yormamaya çalışıyorum canım Sağolsun eşim çok yardımcı oluyor.

Oluyormus uyku halide canım mideni sıkıstıran muhtemelen gaz bende de oluyor hele aksam davul gibi sisiyor karnım. Bende uykusuzluk var tam tersi eskiden 12 saat uyurdum simdi gece uyanıyorum sabahın köründe kalkıyorum bir rivayete göre cok uyku hali olanların kızı olurmus :) tabi bunlar batıl :)
İnşaallah canım bir kızım olmasını çok isterim Tabi öncelikle sağlıklı sıhhatli bir çocuğum olmasını.Ben çalışan biriyim sabah o kadar zor uyanıyorum ki işe gelmek bir işkence oluyor benim için.Umarım bu zor günlerimiz 12. hafta itibariyle biter ve güzel bir hamilelik geçiririz arkadaşım.Kalp atışını duydunuz mu ben yarın gidicem kalp atışı için , 6 haftalıkken gittim ultrasonda kese göründü kalp atışını yarın duyucaz inşaallah.

ayy onu hiç düşünemiyorum ben yaa uykuya acayip düşkünümdür uykumu alamayınca da çok sinirli oluyorum her şeye patlıyorum falan ne yapcam bebiş gelince hiç bilmiyorum:/
Ben de hiç sevmem uyandırılmayı ama onlar olunca çok farklı oluyor. Yengem ilk zamanları bebek uyuyor o da bütün gece bebişi izliyordu uyumuyordu çok güzel bi duygu yaa. Senden bi parça hiç ona sinirlenebilir misin ki :KK68:

Bende folidoce kullanıyorum ama su an baska ilac önermedi doktorum. Hatta folik asiti bile bıraktırıcak sanırım zamanla. Sende de uykusuzluk yapıyor mu folidoce ben her gece uyanıp 2 saat uyuyamıyorum sonra sabah yine erkenden hooop kalkıyorum ilactan mı diyorum acaba

Tatlım bende tam tersi içince uykum geliyor :))

Ben de hiç sevmem uyandırılmayı ama onlar olunca çok farklı oluyor. Yengem ilk zamanları bebek uyuyor o da bütün gece bebişi izliyordu uyumuyordu çok güzel bi duygu yaa. Senden bi parça hiç ona sinirlenebilir misin ki :KK68:
bilmiyorum ki yaa garip bir duygu olacak eminim şu an hissedemediğimiz anlayamadığımız:):)

gunaydın kızlar bende de durumlar fena hıc bırsey yıyemıyorum tek duzgun yaptıgım ogun kahvaltı onun dısında cok kotu aksamları hıc bırsey yıyemıyorum nasıl buyucek bu cocuk ya

Seni öyle iyi Anlıyorum ki hamileliğimi öğreneli 1 ay oldu ve ben 5 kilo verdim.
Yüzüm tenim bembeyaz ruh gibiyim duş alırken bile yoruluyorum. Şuan 9. Haftadayız çok şükür yavaş yavaş azaldı. Allah'ın izini ile geçecek azıcık sabret.

Bence ilaçtan değil bu durumlar vucüt şimdiden bebiş için hazırlıyor bizi uykusuz gecelere alıştırıyor Hoppa

Ahh ahh o zamanları hic düsünemiyorum hic hahahah :) uykuyu bir severim sorma 12 saat uyumasam etrafımdakiler yandı

Hahahahah aynı ben :) herkes ecem yeter ki uyusun diyorlar :)) Annem halleder insallah ben uyanırsam evdeki herkesi uyandırırım bastaa esimi :)) atarım kafasına uyansın o da ben uyandıysam o da uyanacak hahahahah

Tatlım bende tam tersi içince uykum geliyor :))

Ahh keske benimde gelse :)) burada bi arkadas yazmıstı kimdi hatırlamıyorum cok uyursan kızın olurmus rivayet tabiii hic birine inanmıyorum :))

kızlar 10. haftamadayım gecen haftadan berı bulantı sıklıklarım azaldı. sımdı sadece sogan sarımsak parfum kokusuna dayanamıyorum mıdemı hemen bulandırıyorlar. onun dısında eskıden cok yemek yıyen ben sımdı 5 kasık yemekle doyuyorum hemen. iştahım kapandı bu aralar. sarı akıntı arada bendede oluyor ama sonra gecıyor.

daha hareketlenmesı ıcın erken canm ya :) ben 10. haftadayım ama hareket felan soylemedı dr. hastanemı degıstırmeyı planlıyon sende

kararsizim ama bi ihtimal, bir yerde daha kaydım olsun dedim. Doktoru da cok ovmuslerdi, icimde kalmasın diye gidiyorum. Kısmet bakalım. 9. haftalarda hareket ettiklerini goruyorlar ama hep oyle duyuyorum. Hatta hamilelik takviminde bikac gun once artık donuyor vs yazıyordu.

Ahh ahh o zamanları hic düsünemiyorum hic hahahah :) uykuyu bir severim sorma 12 saat uyumasam etrafımdakiler yandı

Hahahahah aynı ben :) herkes ecem yeter ki uyusun diyorlar :)) Annem halleder insallah ben uyanırsam evdeki herkesi uyandırırım bastaa esimi :)) atarım kafasına uyansın o da ben uyandıysam o da uyanacak hahahahah

Ahh keske benimde gelse :)) burada bi arkadas yazmıstı kimdi hatırlamıyorum cok uyursan kızın olurmus rivayet tabiii hic birine inanmıyorum :))

Ben ilk başta erkek hissediyordum şimdi nedense kız hissediyorum :))
Acaba annenin içine doğar mı?
Bu arada bebeğim 9+5 ama ben bugüne kadar 1 kere bile aşermedim ya herkes şaşırıyor.
Siz erdiniz mi?

Bende yiyemediqim halde vermıorum kilo acaba kusamadıqım içinmi dıorum ama bilemedim :)

kararsizim ama bi ihtimal, bir yerde daha kaydım olsun dedim. Doktoru da cok ovmuslerdi, icimde kalmasın diye gidiyorum. Kısmet bakalım. 9. haftalarda hareket ettiklerini goruyorlar ama hep oyle duyuyorum. Hatta hamilelik takviminde bikac gun once artık donuyor vs yazıyordu.

Valla bende dün Sırt üstü yatarken pıtır pıtır birşeyler hissettim karnımda ama nette falan hissetmem için erken olduğu yazıyor belki başka birşeyle ilgili bi hareketlenmedir diyip geçtim :))

Seni öyle iyi Anlıyorum ki hamileliğimi öğreneli 1 ay oldu ve ben 5 kilo verdim.
Yüzüm tenim bembeyaz ruh gibiyim duş alırken bile yoruluyorum. Şuan 9. Haftadayız çok şükür yavaş yavaş azaldı. Allah'ın izini ile geçecek azıcık sabret.
Canım sende kansızlık var mıydı? Bu dönemde kan değerleri düştüğü için doktorlar Demir veriyor 3 aydan sonra bulantılar geçince

Ben ilk başta erkek hissediyordum şimdi nedense kız hissediyorum :))
Acaba annenin içine doğar mı?
Bu arada bebeğim 9+5 ama ben bugüne kadar 1 kere bile aşermedim ya herkes şaşırıyor.
Siz erdiniz mi?
Ben sadece bayramda tatildeyken denizin huzuruyla uyaya kalmışım gözümü bi açtım direk eşime kayısı istiorum dedim başkada bieşy ıstemedim yiyemıorumki isteyim :)

İnşaallah canım bir kızım olmasını çok isterim Tabi öncelikle sağlıklı sıhhatli bir çocuğum olmasını.Ben çalışan biriyim sabah o kadar zor uyanıyorum ki işe gelmek bir işkence oluyor benim için.Umarım bu zor günlerimiz 12. hafta itibariyle biter ve güzel bir hamilelik geçiririz arkadaşım.Kalp atışını duydunuz mu ben yarın gidicem kalp atışı için , 6 haftalıkken gittim ultrasonda kese göründü kalp atışını yarın duyucaz inşaallah.

Amin canım Allah yardımcın olsun birde bu sıcaklarda calısan olmak cok zor ben hamileligi ögrendim tam ise baslıyordum ki bilgi verdim tesekkür ederiz dedler :) simdi evdeyim. insallah bebislermizin hareketlerini hissettigimizde hersey bitip gidecek :) evet canım ben 6+4 te duydum kalp atıslarını hatta gördüm bile simdi 8+1 deyim :) allah sanada nasip etsin yarın güzel haberle gel

Bende yiyemediqim halde vermıorum kilo acaba kusamadıqım içinmi dıorum ama bilemedim :)

Canım bende 9 haftada 2 kere kustum sadece. Ama vermişim. Çok zor geldimbu 9 haftaya kadar.
Annem Çalışıyor kaynanam şehir dışında yaşıyor.
Öyle zordu ki oturup ağladığımı bilirim.
Yatağımı bile toplanınca Dünya'nın işini yapmış kadar yorulurdum.

X