2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

2 li test ve ayrıntılı ultrason bana gore en önemlileri aksatmayın sakın 2 li testın guvenırlıgı 3lü ve 4 lü testen daha fazla o yuzden geç kalmayın gununde yaptırın

Kalp atışını ne zaman duyabiliriz ben şuan 5+6 yım yarın 6 haftalık olucam dr a gideceğim geçen hafta kepatlayandük kalp atışını ne zaman duyabilirim acaba??
Canim herkes farkli zamanlarda duyabiliyo ben 6+1 de duydum ama 7. Haftada duyan da olabiliyo degisiyo yani haftaya gidersen kesin duyarsin ins bebisin pit pitlarini:))

Kizlarr benim çin ve rus takvimine gore kiz , ay a gore de kiz :)) ama bn hep erkek hissediyorum ve ailem de öyle. Ama zaten hic önemi yok saglikli olsun yeter bize :))

Havuz daha kötü degil mi, enfeksiyon kapma riski cok yüksek. Ben hamile kalmadan da havuza girmiyordum zaten girersem es kaza hemen hastalıklar ard arda baslıyordu.. en saglıklısı deniz bugün benim doktorumda denizde yüz dedi ama güneslenme saatlerce dedi. @marshmallow34
ne bileyim bana da doktorlar hemsirelerde hamilelikte yapilacak en iyi sporlardan biri yuzmedir, havuza gidin diyorlardi. ona da gitmeyeyim bari.

Hangi gün döllenme olduğunu öğrenebiliyormuyuz ki? Doktor adet gününe göre kaç haftalık olduğunu söylüyor. Nasıl öğrenicez hangi gün döllendiğini

Sevgili sazi sazi açıklamış nasıl olduğunu ama ben de kendiminkini anlatayım.. Son adet tarihim 7 haziran ve o tarihe göre bebeğim 8+4 olması gerekir ama ultrasonda bebeğim 8+3 görünüyor. Normal adet döngüsünde 14. Gün yumurtlama gerçekleşiyor yani bu durumda 21 haziranda yumurtlamışım ama bebeğimin gelişimine göre 22 haziranda hamile kalmışım.. Yumurta vücutta 24 saat canlı kalabiliyor yani ben tam son anlarını yakalayabilmişim 1 gün geç döllenme yaşamışım.. Bu şekilde doktor hesaplayabiliyor döllenme gününü.. Ultrasonda görünen gebelik kesesinin boyutunu belli bir rakamla çarpıyor sonra bir oranını alıyor ve tam net gününü hesaplıyor..

Umarım karışık anlatmamışımdır :)

Selam herkese. Ben genellikle bu saatlerde okuyabiliyorum. Çalıştığım için gündüzleri yazamıyorum. Kızlar ben nezle oldum maalesef ve boğazım çok acıyor. Ilık suya limon sıkıp içtim yumuşatsın diye. Sizin başka öneriniz var mı?

Kizlar bugün egepol hastanesi dilek hnma başladık. Veee bebisimin kalp atislarini daa duyduk çok şükür. Maşallah nasıl da küt küt yaaa. Nasıl sukrediyorum Allah ima. İki hafta sonra tarama testi için tekrardan gidicegim. Bugün sadece idrar testi yaptı ve bebisimiz sağlıklı imiş çok şükür

Selam herkese. Ben genellikle bu saatlerde okuyabiliyorum. Çalıştığım için gündüzleri yazamıyorum. Kızlar ben nezle oldum maalesef ve boğazım çok acıyor. Ilık suya limon sıkıp içtim yumuşatsın diye. Sizin başka öneriniz var mı?
Tatlım çok geçmiş olsun bende seni merak ettim geçenlerde sıcak süte bal kat iç bogazlarini yumusatsin

Kizlar bugün egepol hastanesi dilek hnma başladık. Veee bebisimin kalp atislarini daa duyduk çok şükür. Maşallah nasıl da küt küt yaaa. Nasıl sukrediyorum Allah ima. İki hafta sonra tarama testi için tekrardan gidicegim. Bugün sadece idrar testi yaptı ve bebisimiz sağlıklı imiş çok şükür
11. haftadasin ilk defa mi duydun kalp atislarini canim..

X