2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Biz geldik doktirdan sadece kese göründü oda zorla aletler çok eskidi varmı benle aynı olup sadece keseyi görenler sat 23haziran

Kızlar haftasonu 3 saatlik yolculuga ciksak kendi arabamizla sorun olur mu acaba kararsiz kaldim

Yok canım ne olacak, bizde gidicez doktor deniz kenarı dedi diye artık esim her haftasonu denize götürür beni :) eşin dikkat etsin cukurlarda tümseklerde Allah ın izniyle birsey olmaz.

Allah (c.c.) iyiligini versin canim ya ne guldum :-)
Saglikli olsunlar yeter ki ama insan merak etmeden de duramiyor az daha sabir gerek :KK66:

Hahahaha baktım hic bir belirtim birseye uymuyor :)) Allah ım korusun yarabbim herseyden önce saglık. Birazcık beklicez artık :)

Biz de cuma gunu 10 gunluk bir karadeniz turuna cikicaz.otobus turla. Allaha emanet.bayaonce aldigimi icin vazgecemedik.

Canım sen dikkat et Sümelaya cıkarken falan taslı yollar agaclı uzun bir yol yokuslar vs bir sürü yer var öyle yorma kendini yaylalarda dikkat et. İnsallah kolay gecirirsin.

günaydın kızlarrr bugün azıcık moralim bozuk dün eşimle tartıştık azıcık bana benden çok bebekle ilgileniyorsun dedi kızsam mı gülsem mi bilemedim resmen daha ilgilenebiliecek bir bebek bile değil ki bezelye tanesi yani
Canim erkekler gizliden gizliye biZim bitmez tukenmez ilgimizi kaybedeceklerinden korkuyorlar. Benim bi arkadasim evlendiginde havalara ucuyordu, esini agzindan dusurmuyordu, cocuk olunca esini gormez duymaz olduk. Beni esim d sen de beni unutmazsin di mi diyor. Ben de diyorum ki, tabii ki senin yerin ayri ama cocukla ikimizin de sorumluluklari artacak, baslarda birbirimize zaman ayirmamiz zor olacak. Bebeginiz hayirlisiyla olsun da o da elinden dusuremez zaten.

Malesef canım bebekte hiç gelişme yok radyolojiye sevk ettiler büyük makineyle vajinal detaylı ultrason yapıldı ve raporum çıktı bebeğim 6+2 de kalmış kalbi hiç atmadan durmuş gelişimi :KK43: yarın tıbbi tahliye yapılacak artık mart annesi değilim hepinize sağlıklı gebelikler diliyorum sağlıkla bebişlerinizi kucaklarınıza alırsınız İnşallah :KK33:
Gecmis olsun. Sana sabir,ar acil sifalar dilerim. Insalla yakin zamanda hamile kalir, iyi sonuclar alirsin

valla o konuyu tam bizde bilmiyoruz doktorum ikiside aynı cinsiyet olacak dedi ama bir arkadaşım tüp bebek tedavisi görüyo onun doktoru tek yumurta olursa minikte olsa bir ihtimal var farklı olması için demiş, bir arkadaşımında tanıdıkları varmış tek yumurta bir kız bir erkek, anlayamadım yani olur mu olmaz mı:KK48: hayırlısı olsun sağlıklı olsunlar yeter diyorum artık beklicez görücez
Tek yumurta erken bolunurse ayri kesede olabiliyor, o zaman bile cinsiyeti ayni olmasi lazim. Ayni kesedeyse kesin tek yumurta, ve kesin ayni cinsiyet olur. Senin de sonuclarini merakla bekliyoruz.

B buteoys kisa mesafe yaa bisey olmaz canim. Olmadi musaitse arabanin durumu yastigini alip beline koy uzat ayaklarini. Asil ben dusuneyim onu. Cuma gunu istanbuldan bodruma gidiyorum. Gerci doktoruma sordum bisey olmaz sadece sık sık mola verin 2 saat gibi dedi. 15 dk yuzebilirsin ama guneslenmeyi pek tavsiye etmiyorum dedi. Ama bi arkadasim da korkuttu beni sicak kum yeni hamileler icin kötüymüs.Sakin basma dediler. Hic boyle bisey duyan var mi?

B buteoys kisa mesafe yaa bisey olmaz canim. Olmadi musaitse arabanin durumu yastigini alip beline koy uzat ayaklarini. Asil ben dusuneyim onu. Cuma gunu istanbuldan bodruma gidiyorum. Gerci doktoruma sordum bisey olmaz sadece sık sık mola verin 2 saat gibi dedi. 15 dk yuzebilirsin ama guneslenmeyi pek tavsiye etmiyorum dedi. Ama bi arkadasim da korkuttu beni sicak kum yeni hamileler icin kötüymüs.Sakin basma dediler. Hic boyle bisey duyan var mi?
Vucut isisinin cok artmamasi gerekiyo, mesela atesli hastalik gecirmek, saunaya girmek tehlikeli. Kuma basmakla bisey olmaz, ama kuma da gomme kendini :)
Ben guneslenmezdim de denize de girmezdim. Havuz olur.

Vucut isisinin cok artmamasi gerekiyo, mesela atesli hastalik gecirmek, saunaya girmek tehlikeli. Kuma basmakla bisey olmaz, ama kuma da gomme kendini :)
Anladim canim. Tesekkurler ama denize dayanamam gibi. Odedigimiz bi tatil yoksa iptal ederdim. Artik Allaha emanetiz

sorun olmaz düşük tehlikesi yoksa ben on iki saat yolculuk ettim bugün de randevum vardı herşey yolunda çok sukur
Gecen hafta hafif bir kanamam oldu ama progestan kullaniyorum simdi bi daha da olmadi hic dunde randevum vardi ultrasonda bi sikinti gorunmedi ama doktorada sormayı unutmusum senden cesaret aldim aimdi sagol cevabın için

Havuz daha kötü degil mi, enfeksiyon kapma riski cok yüksek. Ben hamile kalmadan da havuza girmiyordum zaten girersem es kaza hemen hastalıklar ard arda baslıyordu.. en saglıklısı deniz bugün benim doktorumda denizde yüz dedi ama güneslenme saatlerce dedi. marshmallow34 marshmallow34

Biz geldik doktirdan sadece kese göründü oda zorla aletler çok eskidi varmı benle aynı olup sadece keseyi görenler sat 23haziran
Ben varım canım 23 haziran ama daha beklemelisin geç olmuş olabilir merak etme. Ben bugün kötüydü makine ama gördüm duydum çok şükür ama 30günde bir adet olurum yumurtlamam erken oldu bu ay .biliyordum zaten 24 temmuzda değerim 2000di darısı başına acele etme haftaya görürsün inşallah allah tamamına erdirsin hepimizin

Ben varım canım 23 haziran ama daha beklemelisin geç olmuş olabilir merak etme. Ben bugün kötüydü makine ama gördüm duydum çok şükür ama 30günde bir adet olurum yumurtlamam erken oldu bu ay .biliyordum zaten 24 temmuzda değerim 2000di darısı başına acele etme haftaya görürsün inşallah allah tamamına erdirsin hepimizin
Senin erken olmuş gerçekten benim sat 20 idi 24 ünde kanda 200 lerde bişey çıktı değer ele veriyor hemen geç mi olmuş erken mi :KK66:

Kizlar cinsiyetle ilgili bi bilgi : eger yumurtlama gunu iliski olduysa erkek(spermdeki Y kromozomu daha hizli oldugu icin yumutaya once ulasiyomus) eger yumurtlamadan 2-3 gun once iliski olduysa kiz (spermdeki X kromozomu yavas ama dayanikliymis Y ler hizli ve dayaniksizmis) Benim gonlumden gecen kiz ama bizim yumurtlama gunu tek iliski oldu oncesi yok o yuzden erkek olma ihtimali yuksek sanirim Gerci esim de erkek istiyor Saglikli olsunda ben ikisinide istiyorum cunku ilk olucak benimde

Kalp atışını ne zaman duyabiliriz ben şuan 5+6 yım yarın 6 haftalık olucam dr a gideceğim geçen hafta keseyi gördük kalp atışını ne zaman duyabilirim acaba??

Hangi gün döllenme olduğunu öğrenebiliyormuyuz ki? Doktor adet gününe göre kaç haftalık olduğunu söylüyor. Nasıl öğrenicez hangi gün döllendiğini

Doktora bebeğin gelişimine bakarak kaç haftalık olduğunu ve tahmini doğum tarihini söylüyor. Mesala ben en son 5 haziranda adet olmuştum buna göre 8+6 da olmam gerekiyor ama doktor 2 gün daha ilerde olduğunu söyledi yani 9+1 deymişim. Buda benim ay döngümün 28 değil 25 günde bir olmasından kaynaklanıyor olmalıki, daha erken yumurtlama oluyor bende. bu şekilde net bilgi alabilirsin.

kızlar sızın topıge bır goz atayım dedim. ultrasonda bebegın gunu ileri ve gerı çıakbılıyor bır kaç gun her gıttıgınızda farklı çıkabılır bu bebegın duruş pozisyonuyla alakalı bazen buzuk duruyo oldugu gunden gerı çıkıyor ultrasonda bazende daha rahat durdugundan gunu bır kaç gun ileride çıkıyor zaman zaman degışıyor gerı çıkarsa 3 4 gun üzülmeyın

X