2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bende sizdenim kizlar bazi sabahlar midem bulantim olur gibi oluyor ama hic istifra etmedim daha.bulanti bebegin iyi oldugunun belirtisidir diye duymustum bende endiseleniyorum o yuzden.

Benimde sat 14 haziran.doktor muayene etmedi beni daha cok kucuktur baksamda bisey goremem demisti ayin 20 sinde gittigimde.vajinal muayene istemedigimdem baska doktora gitmedim bende.biraz zaman gecsin istedim.persembe gunu ayin 30 oluyor sanirim.sizce keseyi ve bebegin kalp atislatini gorurmuyum.sizler kacinci haftanizda karindan ultrason ile keseyi ve kalp atislarini gordunuz ?

30u Persembe bende gidicem sat 11 haziran kalp atısını duyucaz dedi dr su an 6+4 teyim en son arefe gunu gitmistim 4+5 teydim gittigimde keseyi görmüstük
Mide bulantısı bende de var ama kusmuyorum herseyden tiksiniyorum yaklasık 5 gün oldu bulantılarım basladı

30u Persembe bende gidicem sat 11 haziran kalp atısını duyucaz dedi dr su an 6+4 teyim en son arefe gunu gitmistim 4+5 teydim gittigimde keseyi görmüstük
Mide bulantısı bende de var ama kusmuyorum herseyden tiksiniyorum yaklasık 5 gün oldu bulantılarım basladı

Persembe gunu kalp atislarini goruruz umarim.bunun icin cok merakli ve endiseliyim

kızlarrr
hangi ilaçları kullanıyosunuzz
ben progestan imom folbiol kullanıyorum
günlük kan sıvılaştırıcı iğne ve haftalık proluton depot iğne yaptırıyorumm
Canım euthyrox tiroid ilacı,elevit,progestan kullanıyorum ben.Elevit folik asit içerdiği için doktor yeterli dedi.

Merhaba cici mart annelere dr.kontrolumuzden geldik 6+5 haftaligiz cok sukur pit pitlari duyduk rabbim en kisa zaman da herkesin duymasini nasip eylesin
ayy çok güzel canım yaa nasıl duygulanır insan :):) bende inşallah cuma günü gidicem ve duyabilmeyi çok istiyorum. umarum tüm anneler görür ve duyarlar bebişleri

Kizlar merhaba bende bugun tiroit icin baska doktora gittim tshim 5.89 dan 3.79 a düşmüş bu doktorum da normal bi insan icin degerin iyi ama gebelikte bu deger yuksek dedi ilacimi arttirdi tek bi sıkıntı cikti aclik sekerim biraz fazla cikti iki hafta sonrasına tekrar gel olmazsa seker yuklemesini erkenden yapalim dedi ins bi sorun cikmaz
Gözün Aydın canım tiroit in düşmesine sevindim benimki 6,5 çıkmıştı simdi bilmem

Benim önceki hamileliğimde doktorum öyle söylemişti.Ultrasona fazla girmek iyi değil bebek açısından,o yüzden biz belirli zamanlarda gün veririz size demişti.
İlk cümlemde ultrason yerine radyasyon yazmışım kusura bakma.biz fen dersinde çocuklara ses dalgalarını anlatırken ultrason radar gibi cihazları örnek veriyoruz.ben bi zararı olduğunu düşünmüyorum.doktorlar çok kapılarını çalmayalım diye söylüyorlar bence.ama bi arkadaşın paylaştığı yazıdaki gibi işin psikolojik boyutu olabilir :)

Persembe gunu kalp atislarini goruruz umarim.bunun icin cok merakli ve endiseliyim

Bende öyle cok endiseliyim. Duyamamaktan korkuyorum. Ters birşeylerin olmasından korkuyorum persembe gunu hem hemen gelsin hemde gelmesn istiyorum. İnsallaah sorunsuz atlatırız. Benim esimde duymak istedigi icin doktorumuzun nöbetci oldugu gün gidiyoruz yani aksam gec saatte gitmis olacagız insallah senden gelecek güzel haber moral ole.

Canım euthyrox tiroid ilacı,elevit,progestan kullanıyorum ben.Elevit folik asit içerdiği için doktor yeterli dedi.

Canım elevit i arastırdın mı pek önermiyorlar ama doktorun en iyisini bilir zaten

bende katıldım aranıza :) Bir mart annesi adayıda benim :)) hepimiz bebeğimizi sağlıcakla kucağımıza alırız inşallah.

Hosgeldin canım amin insallah hep birlikte güzel anın haberlerini paylasırız

X