2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ev kredisi araba kredisi falan oduyoruz Küçüğüm 2 yasini doldurdu haziranda ramazanda ciksin is basvurulari yapmaya baslayacaktim güya esime yardimci olmam gerekiyor esimde ben eminim kendinden hamile değilsindir diyor psikolojik olarak baski hissediyorum üstümde ya hamileyim desem ona gore yolumu cizsem yada adet olup rahatlasam sinir yapiyor resmen bide internette vaktim yok diş gebelik falan filan olabilir diye de korkuyorum off offf

Valla evlendikten sonra beş kilo kadar aldım. Şimdi hamilelik süresince de tosun gibi olurum diye korkuyorum. Pekmez in faydası nedir peki. Ben de ceviz yiyorum sabah ilk iş olarak.
Hamilelikte kansızlık büyük problem ben de kansızım. Pekmez kan yapıyor aç karnına içilince. Demir haplarından iğreniyorum. Kan değerlerin normal olsa bile aşağı düşüyor bu dönemde sürekli Demir hapı veriyor doktorlar

K
Ben de dun doktora gittim acayip yoğundu yan odasina aldilar beni odaya girdi ayak ustu karnimdan bakti henüz birşey görünmüyor haftaya gel dedi hizlica cikti gitti kafam çok karisik hamilemiyim degilmiyim 38 gündur adet olamadim testte pozitif ultrasonda hamile degili m
kan testi yaptırdın mı canım?

Hamilelikte kansızlık büyük problem ben de kansızım. Pekmez kan yapıyor aç karnına içilince. Demir haplarından iğreniyorum. Kan değerlerin normal olsa bile aşağı düşüyor bu dönemde sürekli Demir hapı veriyor doktorlar
Bende de kansızlık var. Demir hapı içiyodum. Dr daha erken onun için dedi kesti ilacı. Şimdi pekmez yemeye çalışıyorum o da midemi yakıyo ya çok sıkıntı.

Bende de kansızlık var. Demir hapı içiyodum. Dr daha erken onun için dedi kesti ilacı. Şimdi pekmez yemeye çalışıyorum o da midemi yakıyo ya çok sıkıntı.
Ilk üç ay bulantıları arttırabiliyor benim çok fazla bulantım oluyor :KK43: sulandırarak deneyebilirsin. Ben ardından koca bardak suyu bitiriyorum bi süre sonra bu da bulantı yapacak bende. Insallah bulantım olmaz çok berbat birşey :KK43:

Bende aynen oyleyim.bulantiyi hissetmemek icin bisiyler yiyorum surekli yedikten kisa bir sure sonra tekrar bulanti geliyo...oglumda hic boyle olmamisti.insaallah bu kizdir da ondan farklidir belirtileri...Gerci saglikli olsun da cokta cinsiyet delisi degilim.Allah herkesin evladini bagislasin..
Benim özellikle sabahları aşırı derecede diğer zamanlarda da hep var yani hiç geçmiyor. Yerken de hep bulantı hissi olduğu için çok zor geçiyor lokmalar boğazımdan daha da artmasında korkuyorum. Öyle tabi cinsiyeti önemli değil Allah sağlıkla nasip etsin hepimize.

Merhaba,
Bende 7+3 günlük hamileyim. İnş. hepimiz bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız.
Benim hamileliğim biraz problemli gidiyor. 5. haftada lekelenmelerimin çok olmasından dolayı doktor 10 günlük rapor vermişti. Geçtiğimiz hafta tekrar işe başladım ama çarşamba günü adet gibi bir kanamam oldu. Ertesi gün hemen doktora gittik. Bebeğimizin kalp atışlarını duyduk. Boyuda yaklaşık 1 cm olmuştu. Çok şükür gayet sağlıklı. Fakat düşük tehlikesini bir türlü atlatamadık. Şimdi 10 gün daha raporluyum. İnş. bi daha aynı durumu yaşamam. Bütün gün evde yatıyorum. Hiç kalmak yok dedi doktor. Bunun dışında bulantı vs. dayanılmayacak durumda değil çok şükür. Bir şekilde idare ediyorum. Aynı sorunları yaşayan var mı acaba?
sorunlara rağmen o mutluluğu yaşamısınız o da güzel herşeyi unuttturmuştur inş. sağlıkla miniğinizi kucağınıza almanızı dilerim.

kızlar bana kontrole gittiğimde doktorum özellikle vücudunu susuz bırakma ve mevsim meyveleri ye dedi, uzak durmam Gerekenler ise sakatat(ki nefret ederim) ve asitli içecekler olduğunu söyledi. En önemli şey su sakın susuz kalmayalım. Yarın yine kontrolüm var yeni bilgiler öğrenirsem paylaşırım. Sevgiyle kalın.
Benimde canım deli gibi işkembe Çorbası çekti ve ben yedim. Yesek nolur ki

Yaa kizlar resmen tartida 3 kilo fazla deliricem yani bu ne siskinlik mi yemekte yiyemiyorum ki tiksiniyorum kokusundan ancak meyve sut yiyip icebiliyorum birde mide bulantimi bastirsin diye ekmek yiyorum :KK43:

günaydın canlar nasılsınız hafta sonu koşturmayla geçti foruma bakamadım hiç...üstüne birde hastaydım söylemesi ayıp ishaldim çok kötü doktoru aradım yemem ve yememem gerekenleri söyledi geçmezse gel serum takalım dedi ama gitmedim şimdilik iyi gibiyim sizde ne var ne yok

günaydın canlar nasılsınız hafta sonu koşturmayla geçti foruma bakamadım hiç...üstüne birde hastaydım söylemesi ayıp ishaldim çok kötü doktoru aradım yemem ve yememem gerekenleri söyledi geçmezse gel serum takalım dedi ama gitmedim şimdilik iyi gibiyim sizde ne var ne yok
Geçmiş olsun canım dikkat et kendine sicaklarda dışarıya çıkma

Merhaba arkadaslar. 11 aylık evliyim. 8 aydır da bebişim olsun diye uğrasıyordum. Polikistik over teshisi koydu iki ay önce doktorum. Ama herhangi bir tedavi vermedi. İki ay daha dene olmazsa gelirsin tedaviye başlarız dedi. Geçen ay olmadı. Bu ay da taşınma telaşından adet günümü bile unutmuşum. dün aklıma geldi. Hemen bi test aldım pozitif :KK55: sizleri takip ediyordum hep iç çekiyordum. Salı günü doktora gidicem. Kan testi yaptırmaya. İnşallah sağlıklı bir hamileliğim vardır. Sizlerin de bebişleri inşallah sağlıcakla büyür.. :KK49::emir_bebek:

merhaba canım. sen polikistik over da şanslı olanlardanmışssın. bende de polikistik over var. 3 yıl tedavi gördüm ve sonunda Allahım mucizemizi verdi. inş. hepimiz bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alırız.

Geçmiş olsun canım dikkat et kendine sicaklarda dışarıya çıkma
saol canımcım valla çalışıyorum işe gel git odam serin ama yinede yorgunluk oluyor tabi.. aklınızda bulunsun doktor sütlü tatlı,süt,yumurta bu sıcaklarda yeme dedi beklemeye bağlı olarak zararlıymış bizlere

X