2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
seyda61 seyda61 canım 40. Hfta yazıyor. Nasılsın canım.
valla cnm bekliyoruz kasılmalar dışında ağrım yok son gün 20 si bakalım o zamana kadar bisey olur mu 40+1 im bugün açılma faln da yok doktor çarşamba biraz zorladıydı belki doğumu tetikler faln diye ama yok olmadı bisey bakalım zamanı var demek

valla cnm bekliyoruz kasılmalar dışında ağrım yok son gün 20 si bakalım o zamana kadar bisey olur mu 40+1 im bugün açılma faln da yok doktor çarşamba biraz zorladıydı belki doğumu tetikler faln diye ama yok olmadı bisey bakalım zamanı var demek
Allah yardımcın olsun. Bu avazda doğurursun inş. Dua edıcem sana bu mübarek günde.
Doğum olunca hemen haber ver canım sakın unutma.

Ay ben de ne beklemiştim kızçeyi rint rint le beraber o günler geldi aklıma:) Canım ben küveti sıcak suyla doldurup içinde oturmuştum yarım saat kadar. Bir de küvetteyken karnıma masaj yapmıştım. Çıkınca da sıcak sıcak hemen giyinip yatağa girmiştim vücudum sıcaklığını kaybetmeden. Telefondan inşirah suresini ve meryem suresini dinleyip uyudum. Yarım saat içinde sancıya uyandım. Faydası mı oldu zamanına mı denk geldi bilmiyorum ama belki denemek istersin. Allah yardımcın olsun. Uzatmaları beklemek çok zor. Bir avazda sağlıkla kolaylıkla doğurursun inşallah:)))

Tam net gorunmuyor yani pozisyon uygun degil 7 -8-9haftalik varsa onlara bakayim bu kac haftalik cnm rabbim gonlundekini saglikla nasip etsin insallah
Canım bu 9 haftalık pazartesi tekrar gidecek aslında belirgin sağ tarafta kafası ve kolları sol taraf gövde pazartesi tekrar atarım

Mrb kızlar. Ailemn yanına geldim. Dün dayanamadım artık iki çocuk. İkisi aynı anda ağlıo. İkisinnde öğle uykuları çakıştı. Birini susturuyrm diğerini alyrm o tam uyuyck diğeri başlıo. 12 de başladk saat 2 de uyudular ama ben bittim. O arada eşimle tel dn haberlştk. Eşimde annemlre yazmş benden habersiz. Akşama geldiler bizi almaya bugünde annemlrdyz çok şükür. Eşim yoğun oldğndn annemlr geldlr. Bi de eşimn annesi falan oğlumu görmeye gelmedilr. Annemlrle aynı şehrdelr ondan gelmek istemiodm. Onlara çocuk göstermeye mi gitcm diodm. Kızımda da aynısı oldu. Ben annemlre gelince gördüler falan filan. Eşimde gitmiicksn onlara diyip gönderdi. Annemlr görüşmüolar kv lerle orda da bi problem var zaten. Neyse şükür geldk. Artık Allah Kerim inşallah sorun yaşamayız

Yenidoğanlı kanguru alyrm cnm. Seninle konuştğmzdn beri sağmyrm biberon vermyrm. Masaj yapıyrm yağla sabah akşam baya rahatlıo. İyi gelio inşallah hafif bi şeklde atlatrz bugünleri

Gerçekten çok zor cnm. Hele bitane daha ilgi isteyen olunca dahada zor. Kızımda yoktu. Ama bunda var galiba. Sancı geldi mi beni görene kadar çığlık çığlığa. Çareszlk gerçekten zor. Sonum ailemn yanı oldu. Şuan oğlumla odadayz kızımla kardeşim babam annem ilgilenio. O dA beni aramıo oynuo. Onlar olmasa bana sarardı kesin. Onunla ilgilenmemi ister uyutmamı ister. Uyku zamanı da yaklaştı. Ne kadar kalayım bilmyrm. Gazı bitene kadar 3-4 aylk olunca dön diolar ama bilemyrm. Bakalm zaman. Ne gösterck. Hayrlsı
Canım ya çok iyi yapmışsın ya eve her gün yardımcı alacaktın yada böyle daha iyi olmuş hiç bir şeyi kafana takma evladınla ilgilen bazen küçüğü ver onlara büyükle oyna çünkü bu sefer küçük bağımlı olabilir sen tabi bunları daha iyi düşünürsün güzel anne sen çok kıymetlisin varsın ortalık karışsın sen keyfine düşünme kaynanayı falan

Havalar baya ısındı. Hele bızım burda baya baya sıcak hava.
Kımsecıkler de YÖK topıgımızde. Parklara falan mı çıkıyorsunuz.
Benım yaramazı dışarıya çıkarttığında ıcerıye sokmak baya zor oluyor. Sokakta yasayacak.
Çıkmak ıstedıgınde kapıya gıdıyor atta atta dıyor bağırıyor.
Çoğu seyı söylüyor artık. Tek kelıme olarak herşeyi söylemeye çalışıyor. Hep bızı tekrar edıyor. Taklıtcı bıdıgım.
Erkek gıbı tırmanmadık yer YÖK. Hep tepelerde.

Benım yaramazı dışarıya çıkarttığında ıcerıye sokmak baya zor oluyor. Sokakta yasayacak.
Çoğu seyı söylüyor artık. Tek kelıme olarak herşeyi söylemeye çalışıyor. Hep bızı tekrar edıyor. Taklıtcı bıdıgım.
Ayy maşallah, canım bizimkide aynı bugün ağlaya ağlaya soktum eve neymiş dışardaki çocugun akulu arabasindan inmiycekmis, eve girmek istemiyor havalar esiyor tuzla soğuk henüz ısınmadi bi oyle bi boyle hava ne giydircegimi şaşırmış durumdayim

Maşallah yaramaz bızdığa :) Valla abiden midir nedir benimki de kız çocuğu gibi değil bildiğin hayta :KK70: Saçları da kestirdiğimiz için herkes erkek sanıyor zaten :KK70:

Canım bu 9 haftalık pazartesi tekrar gidecek aslında belirgin sağ tarafta kafası ve kolları sol taraf gövde pazartesi tekrar atarım
Iste dedigim gibi pozisyon uygun degil nup gorunmuyor ikili test yakin o zaman pazartesi dr soyleyede bilir :KK66: kalbim kiz diyor hayirlisi olsun saglikli olsun insallah

gonulll gonulll bizim buralar daha ısınmadı bi ruzgar var ne giydirsem bilemiyorum aniden değişiyor hava... benimki hala kelime çıkartamıyor.eliyle anlatıyor derdini. Hadi attaya gidelim dediğimde kapının önüne oturuyor ama ne ust değiştirmek istiyor ne de bez.baya yorucu oluyor asagiya indirdigimde...

Ayy maşallah, canım bizimkide aynı bugün ağlaya ağlaya soktum eve neymiş dışardaki çocugun akulu arabasindan inmiycekmis, eve girmek istemiyor havalar esiyor tuzla soğuk henüz ısınmadi bi oyle bi boyle hava ne giydircegimi şaşırmış durumdayim
Daha kısa kolluya geçemedik bızde. Gecelerı serın.
Hepsı aynı bu yavrucukların. Akülü arabayı surebılıyormu barı.
Gulsum daha suremıyor. Dıreksıyonu kullanamıyor yanı.
Bızde 2 tane var onları habıre şarj edıp duruyoruz.

Maşallah yaramaz bızdığa :) Valla abiden midir nedir benimki de kız çocuğu gibi değil bildiğin hayta :KK70: Saçları da kestirdiğimiz için herkes erkek sanıyor zaten :KK70:
Bızımkının tıpıde erkek. Benım büyük kızım böyle degıldı. Hala da degıl. Çok narın büyük kızım.
Küçümen felaket bırsey.

gonulll gonulll bizim buralar daha ısınmadı bi ruzgar var ne giydirsem bilemiyorum aniden değişiyor hava... benimki hala kelime çıkartamıyor.eliyle anlatıyor derdini. Hadi attaya gidelim dediğimde kapının önüne oturuyor ama ne ust değiştirmek istiyor ne de bez.baya yorucu oluyor asagiya indirdigimde...
Her çocuğun konuşma zamanı farklı. Benımkıler 2 Yasında konusumus oluyorlar.
Kıyafeti bezı gectım bızımkı su içecegı bardağı begenmıyor. Istedıgı bardakla ıcıyor. Ben yemek yedıremıyorum ona o kendı yıyor. Yıkıyor yoksa ortalıkları ben verecek olduğumda. Daha neler neler.

Her çocuğun konuşma zamanı farklı. Benımkıler 2 Yasında konusumus oluyorlar.
Kıyafeti bezı gectım bızımkı su içecegı bardağı begenmıyor. Istedıgı bardakla ıcıyor. Ben yemek yedıremıyorum ona o kendı yıyor. Yıkıyor yoksa ortalıkları ben verecek olduğumda. Daha neler neler.
supriz yumurtaya bak sen ya büyümüş de neler yapıyor bak bak:KK200:

Canım ya çok iyi yapmışsın ya eve her gün yardımcı alacaktın yada böyle daha iyi olmuş hiç bir şeyi kafana takma evladınla ilgilen bazen küçüğü ver onlara büyükle oyna çünkü bu sefer küçük bağımlı olabilir sen tabi bunları daha iyi düşünürsün güzel anne sen çok kıymetlisin varsın ortalık karışsın sen keyfine düşünme kaynanayı falan

Sağol cnm. Kaynanayı falan boşvermk zorundym çünkü anneme muhtacm. Annem iyice abartıo dilinn kemiği yok. Geçen gün onlara gidersen bidaha buraya gelemezsn dedi. Ne diyim. Hala aynı şeyi yapıo. Benim gram düşünmüo ama oraya gitmek zorunda oldğmu da anlamıo. Keyfmdn koşa koşa gitmiicm ama haftaya eşim gelince yine gitmş olcaz. O zaman bişey demez inşallah. Eşim gelmeden de çağırırlrsa falan annem izin vermio diicm yani. Naapym zorundym birzck onlarda bilsin nemyaptklrnı. Siz görmeye gelmednz diye izin vermio diicm yani. Bu arada biz kızımla başbaşa dışarı çıkıyrz. Süt sağıp bırakyrm. Kızımı yürüyüşe parka götürüyrm çok mutlu oluo eve girmek istemio. Bu aralar çok dışarcı oldu

Bizim burası da bi sıcak bi yağmurlu çok dengesiz. Dışarıya çıkmak iyi geliyor aynen dış kapıyı biliyorlar hatta bizimkiler montunu yada şişme yeleğini görünce hemen giymek istiyorlar :dondurma: ayakkabıyı da direnmeden giyiyorlar dışarıya gideceğiz diye :halay:

Sağol cnm. Kaynanayı falan boşvermk zorundym çünkü anneme muhtacm. Annem iyice abartıo dilinn kemiği yok. Geçen gün onlara gidersen bidaha buraya gelemezsn dedi. Ne diyim. Hala aynı şeyi yapıo. Benim gram düşünmüo ama oraya gitmek zorunda oldğmu da anlamıo. Keyfmdn koşa koşa gitmiicm ama haftaya eşim gelince yine gitmş olcaz. O zaman bişey demez inşallah. Eşim gelmeden de çağırırlrsa falan annem izin vermio diicm yani. Naapym zorundym birzck onlarda bilsin nemyaptklrnı. Siz görmeye gelmednz diye izin vermio diicm yani. Bu arada biz kızımla başbaşa dışarı çıkıyrz. Süt sağıp bırakyrm. Kızımı yürüyüşe parka götürüyrm çok mutlu oluo eve girmek istemio. Bu aralar çok dışarcı oldu
Tekrar söylüyorum sling ya da yenidoğan uyumlu kanguru al bebeğini de çıkar dışarı :)

X