2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
The_new The_new iyi yapmışsın canim desteksiz yapılabilecek bir durum değil iki tane henüz laftan anlamayan Bebek sen istediğini kadar iyi olsan bile bas edemezsin sonuçta uykuları var ağlamaları var Allah yardımcın olsun tatlım bundan sonra daha rahat edersin inş

Mrb kızlar. Ailemn yanına geldim. Dün dayanamadım artık iki çocuk. İkisi aynı anda ağlıo. İkisinnde öğle uykuları çakıştı. Birini susturuyrm diğerini alyrm o tam uyuyck diğeri başlıo. 12 de başladk saat 2 de uyudular ama ben bittim. O arada eşimle tel dn haberlştk. Eşimde annemlre yazmş benden habersiz. Akşama geldiler bizi almaya bugünde annemlrdyz çok şükür. Eşim yoğun oldğndn annemlr geldlr. Bi de eşimn annesi falan oğlumu görmeye gelmedilr. Annemlrle aynı şehrdelr ondan gelmek istemiodm. Onlara çocuk göstermeye mi gitcm diodm. Kızımda da aynısı oldu. Ben annemlre gelince gördüler falan filan. Eşimde gitmiicksn onlara diyip gönderdi. Annemlr görüşmüolar kv lerle orda da bi problem var zaten. Neyse şükür geldk. Artık Allah Kerim inşallah sorun yaşamayız

Yenidoğanlı kanguru alyrm cnm. Seninle konuştğmzdn beri sağmyrm biberon vermyrm. Masaj yapıyrm yağla sabah akşam baya rahatlıo. İyi gelio inşallah hafif bi şeklde atlatrz bugünleri

Gerçekten çok zor cnm. Hele bitane daha ilgi isteyen olunca dahada zor. Kızımda yoktu. Ama bunda var galiba. Sancı geldi mi beni görene kadar çığlık çığlığa. Çareszlk gerçekten zor. Sonum ailemn yanı oldu. Şuan oğlumla odadayz kızımla kardeşim babam annem ilgilenio. O dA beni aramıo oynuo. Onlar olmasa bana sarardı kesin. Onunla ilgilenmemi ister uyutmamı ister. Uyku zamanı da yaklaştı. Ne kadar kalayım bilmyrm. Gazı bitene kadar 3-4 aylk olunca dön diolar ama bilemyrm. Bakalm zaman. Ne gösterck. Hayrlsı

Bacak arası ayarlanan kangurular da var onlardan da olur
Ergonomik olsun mutlaka
Sağımı ve biberonu bırakman da süper olmuş
Emzik de verme canım

Biz son atak haftasını yasıyoruz 72.hafta hiç biri bukadar kendini hissettirmemişti haftalara bir bakayım atak mi dedim ki 72. Hafta en beteriymiş meğer herseye ama herseye ağlıyor öyle böyle değil kendini yere atıyor kafayı tak tak vurup tepiniyor bugün tam 3 saati parkta geçirdik orada en azından daha iyi zaman geçiyor evde oynatmaya az kalıyor

Biz de aynıyız valla
Bir huysuzluklar inatlar
Bez bağlarken direnmeler filan

Mrb kızlar. Ailemn yanına geldim. Dün dayanamadım artık iki çocuk. İkisi aynı anda ağlıo. İkisinnde öğle uykuları çakıştı. Birini susturuyrm diğerini alyrm o tam uyuyck diğeri başlıo. 12 de başladk saat 2 de uyudular ama ben bittim. O arada eşimle tel dn haberlştk. Eşimde annemlre yazmş benden habersiz. Akşama geldiler bizi almaya bugünde annemlrdyz çok şükür. Eşim yoğun oldğndn annemlr geldlr. Bi de eşimn annesi falan oğlumu görmeye gelmedilr. Annemlrle aynı şehrdelr ondan gelmek istemiodm. Onlara çocuk göstermeye mi gitcm diodm. Kızımda da aynısı oldu. Ben annemlre gelince gördüler falan filan. Eşimde gitmiicksn onlara diyip gönderdi. Annemlr görüşmüolar kv lerle orda da bi problem var zaten. Neyse şükür geldk. Artık Allah Kerim inşallah sorun yaşamayız

Yenidoğanlı kanguru alyrm cnm. Seninle konuştğmzdn beri sağmyrm biberon vermyrm. Masaj yapıyrm yağla sabah akşam baya rahatlıo. İyi gelio inşallah hafif bi şeklde atlatrz bugünleri

Gerçekten çok zor cnm. Hele bitane daha ilgi isteyen olunca dahada zor. Kızımda yoktu. Ama bunda var galiba. Sancı geldi mi beni görene kadar çığlık çığlığa. Çareszlk gerçekten zor. Sonum ailemn yanı oldu. Şuan oğlumla odadayz kızımla kardeşim babam annem ilgilenio. O dA beni aramıo oynuo. Onlar olmasa bana sarardı kesin. Onunla ilgilenmemi ister uyutmamı ister. Uyku zamanı da yaklaştı. Ne kadar kalayım bilmyrm. Gazı bitene kadar 3-4 aylk olunca dön diolar ama bilemyrm. Bakalm zaman. Ne gösterck. Hayrlsı
İnşallah annenlerin yanında biraz edersin.rabbim bu mubarek 3 ayların hürmetine hem sana hem bizlere hemde tüm annelere yardım etsin hickimseyi Darda zorda birakmasin

The_new The_new iyi yapmışsın canim desteksiz yapılabilecek bir durum değil iki tane henüz laftan anlamayan Bebek sen istediğini kadar iyi olsan bile bas edemezsin sonuçta uykuları var ağlamaları var Allah yardımcın olsun tatlım bundan sonra daha rahat edersin inş
Sen Antalya da neler yaptın bakalım .

Biz son atak haftasını yasıyoruz 72.hafta hiç biri bukadar kendini hissettirmemişti haftalara bir bakayım atak mi dedim ki 72. Hafta en beteriymiş meğer herseye ama herseye ağlıyor öyle böyle değil kendini yere atıyor kafayı tak tak vurup tepiniyor bugün tam 3 saati parkta geçirdik orada en azından daha iyi zaman geçiyor evde oynatmaya az kalıyor
Ben hiç anlamıyorum o haftalardan benimkiler hiç çıkmadılar ki o ataklardan

Sen Antalya da neler yaptın bakalım .
Amannn ne sıcaktı öyle yaaa benim oğlan 7de uyandı durdu parka götürdüm evdekileri uyandırmasın sirf diye sabahın 7 8 inde bile sıcaktan bayılıyordum ya yaşanmaz yanı orda ...biraZ gezdik Milet bikiniyle yollarda geziyordu :)) oğlan icin iyi oldu amca hala babaanne hepsi oradaydı paso oyun esra bu niye hiç durmuyor diyip durdular :)) anlatırken inanmıyorlardı şimdi hak verdiler bana :)

Ben hiç anlamıyorum o haftalardan benimkiler hiç çıkmadılar ki o ataklardan
bir bakıma benimki de öyle ama bu kadar sinir hali yoktu diyelim top elinden dusuyor o topu alana kadar sinir krizi geçiyor devamlı yere yatıyor sacını cekiyor böyle değildi yaramazdı ama atlar zıplar oynardik şimdi ne yapsam ağlıyor

Hastayız kuzum. Edize cumartesi günü doktor bronşiyolit dedi. İlaç kullanıyor. Bugün kendi doktoruna götürdüm ciğerler temiz dedi. Biz gittik eşimle. Bizim daha ciğere inmemiş ama fenayız. Ben her zamanki gibi titreme .kas ve eklem ağrısı baş ağrısı. Ahhh sorma bir o eksik gibi süt düğümlendi. Eşşek sıpası açmıyor da tadını beğenmiyor ısırıyor. Anneme gideyim dedim o da hasta. Biz de durum bu şekerim

Geçmiş olsun canım

Kizlar sezeryan dikisim market posetleri ve bebegimi kucagimda tasiyinca biraz zorlandı sol taraftan yukarı doğru ağrım var kaç gündür geçmedi. Şimdi de oğlum karnima şakasina vurunca gobek deligimin yanında yanma oldu. Benim gibi olan var mı

Geçmiş olsun canım inşallah bir sorun yoktur.

Aaaa masallah sende hamilesin kacinci bebisin rabbim saglikla gonlundekini nasip etsin insallah

Amin canım sağol üçüncü olacak inşallah:)

Haklısın canım şimdilik şükür azaldı ağrım randevum da haftaya pazartesi bakalım bizim minnak nasıl çok heyecanlıyım bu sefer biraz daha büyümüş olacak ya daha net belli olacak artık 13. Hafta olacak

Evet bu defa net görürsünüz:) Cinsiyeti de öğrenmeniz mümkün hatta çok heyecanlı:)) İnşallah tamamen geçer ağrın da

Ben bulantılardan kendime gelemiyorum ya yaşla mı orantılı bu kadar zor geçmesi bilmiyorum. İlk hamileliğim çok rahattı hiçbir şey anlamamıştım. İkinci zordu ama bu ikisinden de beter zorluyor. Açlıktan susuzluktan halsiz kaldım artık. Bir an evvel bu evreyi atlatsam da rahatlasam :KK43:

Hastayız kuzum. Edize cumartesi günü doktor bronşiyolit dedi. İlaç kullanıyor. Bugün kendi doktoruna götürdüm ciğerler temiz dedi. Biz gittik eşimle. Bizim daha ciğere inmemiş ama fenayız. Ben her zamanki gibi titreme .kas ve eklem ağrısı baş ağrısı. Ahhh sorma bir o eksik gibi süt düğümlendi. Eşşek sıpası açmıyor da tadını beğenmiyor ısırıyor. Anneme gideyim dedim o da hasta. Biz de durum bu şekerim
Rintcim çok geçmiş olsun kuzucuğa

@yasemn2014 tekrar gecmis olsum canim ya.masallah nasıl da iyi bir doktora rast gelmissin iyi ki arastirma hastanesiymis çatal usg falan yok ve 9gun sonraya randevu:sinirli: neyse bunda da vardir bi hayir diyelim kuzum boşuna stres yaoma kendine

Kizimi goturdum ben de bugün. Acilin verdigi ilaci bıraktirip kendisi 2 surup yazdi cocuk doktoru. Boşuna 3 gun eziyet cekmis cocuk... kucuk sehir kısıtlı doktor vs. Sıkıntılar

Gecmıs olsun canım. Hepınız aynı zamanı bulmuşsunuz :). Allah yardımcın olsun.

Bızde cok fenayız su aralar. Çığlık çığlığa ağlamakta susturamıyorum da. Ilgısını dağıtayım dıyorum ama yokkk.
Bıran önce gecsın su durumumuz.

Anneler merhaba. Ben 2016 kasum annesiyim bebeğim 5 buçuk aylık. Sizlere danışmak istediğim bir durum var. Bebeğim dünden beri emmeyi reddediyor. Emme pozisyonu aldığında bile çıldırıyor. Doğdu doğalı biberonuda bebide emerdi hiç sorun yaşamadık. Yavastan ek gıdalarada başlamıştık ama emiyodu. Dünden berine yaptıysam olmadı korkuyorum bırakcak diye. Neler yapabilirim bu durumla karşılaşan var mı. Gecede uyku serseminede emmedi. Yardumcı olursanz çok sevinirim

Anneler merhaba. Ben 2016 kasum annesiyim bebeğim 5 buçuk aylık. Sizlere danışmak istediğim bir durum var. Bebeğim dünden beri emmeyi reddediyor. Emme pozisyonu aldığında bile çıldırıyor. Doğdu doğalı biberonuda bebide emerdi hiç sorun yaşamadık. Yavastan ek gıdalarada başlamıştık ama emiyodu. Dünden berine yaptıysam olmadı korkuyorum bırakcak diye. Neler yapabilirim bu durumla karşılaşan var mı. Gecede uyku serseminede emmedi. Yardumcı olursanz çok sevinirim
Biberon verdiğiniz için muhtemelen emmeyi reddediyor
Emzik de var mı?
Varsa hemen ikisini de çöpe atın
Mamayı alıştırma bardağıyla verebilirsiniz
Ayrıca ek gıda için de erken.
Fazla ek gıda vermek de emmenin azalmasına sebep olur
6 ay dolmasını bekleyin ve dolunca da yavaş yavaş tadım yaptırın
İlk sene emmesi esastır bebeklerin
Facebook’ta emzirme sanatı grubu var oraya üye olun yardımcı oluyorlar

X