2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Kizar2. Bebeğine hamile olan bir kişi olarak ilk bebeği olablarin fazlaca kaygili olduğunu okuyorum.gerçi ben ilk bebeğinde de çok kaygili değildim.çok zor bulamama rağmen onu.
Bulanti herkeste olacak diye birşey yok.canlaninca olur kalp atisindan sonra olur. Bunlar hurafe.bazen hic olmaz bazen hep olur .bazen tiksinti gibi olur bazen ne resen cikarirsin.
Düşük tehlikeniz yoksa kendinizi çok da isten güçten sakinmaniza gerek yok.fazla da nazlanmayin yani.ama uzanma yada vücudu fazla germe koltuk itip çekme hali Silkeleme falan olmaz tabiki.dinlenerek is yapmak yada yaptiktan sonra dinlenmek iyi gelir.yemek yapmak yada bi süpürge yapmak bebeği dusurmez

Belirtilrmz benzioms cnm.
Bende hep evi supureym diorum ama hergün erteliorm.ama kan da pozitif gördükten sonra süpürdüm de keseye gördükten sonra daha dikkatli mi oldum ne :)
Ay bende korkuorum valla temizlik yaparken zarar vercem die. Ev kendini aldi gidio. Ayda bir temizletiorum normalde ama geri kalan zamanlarda ben yine yapiodum. Simdi onu da yapmiorum. Ogrenci evine doncek ev :)

Belirtilrmz benzioms cnm.
Bende hep evi supureym diorum ama hergün erteliorm.ama kan da pozitif gördükten sonra süpürdüm de keseye gördükten sonra daha dikkatli mi oldum ne :)
Hafta ici zaten 8-5 calisiyorum. Normalde hafta sonu fln toparlardim aydn ayada temizlik icin birini cagiriodum. Simdi hafta sonlari koltukta kalkasim gelmio. Senin gibi bari en azindan bi supureyim diorum o bile zor gelio :)

bilgisayar serviste telefon dan edebildigim kadar takip etmeye çalışıyorum .keseyi görüp kalp atışılarını duyanlar var çok sevindim.biz salı günü gideceğiz dr a.16 aylık bir oğlum var aynı zamanda o kadar çok uykum var kı ilgilenmekte zorlaniyorum.benim bu sefer kı heyecanımı daha çok ssvd yapan dr bulmak.dua edin kızlar lütfen erken daha ama bu sefer kesinlikle sezeryan olmak istemiyorum.allah minnoslarimizi sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin inşallah

Merhaba arkadaşlar herkesin bebisi hayırlı uğurlu olsun inşaAllah :KK66: ben 3-4 gün kala yanı dün beta HCG 130 olarak sonuç aldım 12. Gün gibi yumurtladim bu değer adet öncesi yüksek degilmi.. Sizlerin nasildi ??
Maşallah canım çok güzel ama benim bildiğim Yüksek yada düşük olması değil iki güne artış göstermesi bu gün durup yarın tekrar kan verirsen herşey netleşir.. Bu arada son adet tarihin nedir benim 21 şubat sen benden de küçüksün çünkü

Slm kızlar,
Bugün doktor kontrolüne gittim. Geçen cuma gününden beri kahve akıntılarım üçer gün ara ile devam etmişti. Doktordan bir iyi bir kötü haber aldık kese büyümeye devam ediyor ama bozulma gözükmeye başlamış dedi:KK61: Moralimiz alt üst oldu. Karında baktığı için bebeği daha göremedik 5+4 teyiz. Ara kanamalar için üniversiteye yönlendirldim. Düşük tehlikesi olabilir diye moralim yerle bir :KK61: Daha önce hiç duydunuz mu kesesi bozulmaya başlayıp sonradan düzelen? Doktorum mevcut haplarımı kesmedi devam dedi.

Maşallah canım çok güzel ama benim bildiğim Yüksek yada düşük olması değil iki güne artış göstermesi bu gün durup yarın tekrar kan verirsen herşey netleşir.. Bu arada son adet tarihin nedir benim 21 şubat sen benden de küçüksün çünkü
Hayırlısı inşallah benimde SAT 23 şubat ama dediğim gibi 12. Gün yumurtlama oldu die düşünüyorum :KK66: 2 gün var aramızda :)

Benim 4. Gebeliğim ilk bebeğim sağlıkla doğdu hiç birşeye dikkat etmedim ev bile taşıdım ama sonra yani geçen sene tekrar hamile kaldım ve doktor düşük tehliken var dinlen demesine rağmen işe gittim ve bebeğim tuvalette ellerime geldi arkasından üç ay sonra tekrar hamile kaldım o daha da kısa sürede düştü bir yıldır da hamile kalanıyordum iki gün önce hamile olduğumu öğrendim şimdi elime iki kilodan ağır birşey almıyorum bu elimde değil çünkü yaşantı insanı çok etkiliyor.. Siz sakın annelerinizin at üstündeki hamilelikleriyle karıştırmayın kendinizi ne olur ne olmaz dikkat edin rabbim den ömür biçildiyse Yaşar veren de o alanda ama önce biz tedbirli olucaz... Bir de sizden ricam aşerdiğimiz şeylerin adını yazmasak belki yurtdışında hiç bulamayanlar olur canı çeker... Mesela ben çok oburum her duyduğumu yiyesim geliyor..

Hayırlısı inşallah benimde SAT 23 şubat ama dediğim gibi 12. Gün yumurtlama oldu die düşünüyorum :KK66: 2 gün var aramızda :)
Evet canım çok az çok sevindim topikdekiler hep bizden önde biz geriden geliyoruz benim perşembe günü hcg 36 idi iki gün önce 19 doktor artık gerek yok artış güzel dedi seninki yüksek başlamış belkide ikizdir hadi yarın tekrarla anlaşılır

bu beta hcg ölçüsü benim de merak ettigim bir soruydu.bende adetten 2 gün önce kan testi yaptırdım sonuç 1126 çıktı.18 şubat sat ım.salı günü dr a gidicez bakalım.benim 2. gebeligim fakat yine çok pimpirikli yım.

kızlar bende aşırı gaz sancısı olduğu için doktorum meteospasmyl diye bir gaz ilacı verdi. prospektüsü okudum hamilelerin kullanılması önerilmez diyor. kullanan var mı? ya da siz de bi doktorunuza sorar mısınız zararlı mıymış gebeler için.

Evet canım çok az çok sevindim topikdekiler hep bizden önde biz geriden geliyoruz benim perşembe günü hcg 36 idi iki gün önce 19 doktor artık gerek yok artış güzel dedi seninki yüksek başlamış belkide ikizdir hadi yarın tekrarla anlaşılır
ikiz düşüncesi heyecanlandırıyor.hadi bakalım hayırlisi :-) :-)

Ben evde her işimi yapıyorum kızlar. Çok pimpirikli olmamak lazim ama yapamıyoruz. Bende iş yapma konusunda değil ama yeyip ictiklarim konusunda çok pimpirikliyim. O zararlı mi bu zararlı mi her şeye şüpheyle yaklaşıyorum :KK17: paranoyak oldum vallahi

bilgisayar serviste telefon dan edebildigim kadar takip etmeye çalışıyorum .keseyi görüp kalp atışılarını duyanlar var çok sevindim.biz salı günü gideceğiz dr a.16 aylık bir oğlum var aynı zamanda o kadar çok uykum var kı ilgilenmekte zorlaniyorum.benim bu sefer kı heyecanımı daha çok ssvd yapan dr bulmak.dua edin kızlar lütfen erken daha ama bu sefer kesinlikle sezeryan olmak istemiyorum.allah minnoslarimizi sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin inşallah
senle çok yakınmış günlerimiz canım ben cuma günü gittim beta hcg 3230 çıkmıştı 4mm keseyi gördük çok şükür doktor haftaya gelin daha rahat görünür dedi ama ben 2 hafta sonra gitcem kalp atışını da duyayım diye

Bende varim geriden giden gec dollenme oldu haftaya cumartesi ultrason icin gun verdi doktorum :)

Slm kızlar,
Bugün doktor kontrolüne gittim. Geçen cuma gününden beri kahve akıntılarım üçer gün ara ile devam etmişti. Doktordan bir iyi bir kötü haber aldık kese büyümeye devam ediyor ama bozulma gözükmeye başlamış dedi:KK61: Moralimiz alt üst oldu. Karında baktığı için bebeği daha göremedik 5+4 teyiz. Ara kanamalar için üniversiteye yönlendirldim. Düşük tehlikesi olabilir diye moralim yerle bir :KK61: Daha önce hiç duydunuz mu kesesi bozulmaya başlayıp sonradan düzelen? Doktorum mevcut haplarımı kesmedi devam dedi.

Allah' korusun canm,, bize güzl haberler verrsin İnşlh, kanama kesenn yanında mı böle olan tanıdığım vardı sağlıklı bi kızı var şimdi,,, sen de sağlıkla kucağına alırsın İnşlh...

Yarın değilde pazartesi tekrarlamayi düşünüyor um :) sonrada doktora giderim artık. İkiz hic sanmıyorum ailede hiç yok ama olursa çok sevinirim :KK66:

merhaba hayırlı olsun topik :) kızlar bir şey soracağım ben de aşırı gaz sancısı oluyor sanki adet sancısı gibi doktorum meteospasmyl diye bi hap verdi prospektüsünü okudum. gebelerin kullanması önerilmez diyor siz kullandınız mı? ya da doktorunuza bi sorar mısınız zararı var mıymış?

X