2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Benim de eşim mühendis :)
Ben hemşireyim
Ama özelde çalışıyordum oğlumu büyütmek için ayrıldım
Bayadır çalışmıyorum
iş ile hamilelik ve cocuk cok zor oluyor Türkiyede insanlar cok anlayıssız ve işyerlerinde kres vb hizmetlere ulaşmak da cok zor İyi yapmışsın canım ama cocuklar biraz büyüyünce mutlaka işe geri dön kendi emekliliğin olsun :KK50:

iş, 1 çocuk ve hamilelik gerçekten zor geçecek.Allah yardımcımız olsun. Şimdiden oğlum için iyi bir kreş bakmaya başladım. Seneye 3 yaşını doldurmuş olacak ve başlayacak inşallah. önerisi olan varmı istanbul avrupa yakasında?

anladım canım bildiğim kadarıyla o testler bir ayda çıkıyor. ben de düşükten sonra yaptırmıştım. 14 haftalıktı EMR oldu yani suların erken gelmesi hiçbir neden bulamadılar bir sürü test yaptırdım hepsi temiz çıktı zaten kalp durması değildi bebeğimde olan pıhtılaşma testlerinde sadece bir pıhtılaşma faktöründe mutasyon cıktı ama onunda düşükler ile alakası yokmuş.Gene de doktor corasprin verirse kullanacağım. ama pıhtılaşma çıkanlara karından iğne veriliyor. Belki doktorun sana da önlem olsun diye corasprin verebilir.
Bendede var mutasyon heterozigot yani her iki alelde olduğu için tehlikeli olabiliyor. ablamda da vardı. 2 düşük yapmıştı.iğnelerle 3. de doğum yaptı sorunsuz. ben hamile kalmadan yaptırdım test düşük yaşamamak için. Ben özelde yaptırdım 2-3 günde çıktı sonuçlar. 1500 tl falan tutuyor özelde. Devlette aylar sürüyormuş tek seferde yapmıyolar falan. İğne oluyorum her gün coraspirinde kullanıyorum hatta hamilelik çalışmaların dada kullan demişti doktorum.

Kizlar banyoyu biraz temizliyim dedim ay nefes nefese kaldim belim nasi agridi hic is yapamiorm
İlk 3 ay çok önemli yapmayın ağır iş. Ben eşime yaptırıyorum hafta içide temizlikçi çağırıcam ütülerde kuru temizlemeye. Sadece yemek yapıyorum. Zaten çabuk yoruluyorum ayakta fazla kalınca midem bulanmaya başlıyo. İşler bitti paydos bebişimi riske atamamm :KK68:

İlk 3 ay çok önemli yapmayın ağır iş. Ben eşime yaptırıyorum hafta içide temizlikçi çağırıcam ütülerde kuru temizlemeye. Sadece yemek yapıyorum. Zaten çabuk yoruluyorum ayakta fazla kalınca midem bulanmaya başlıyo. İşler bitti paydos bebişimi riske atamamm :KK68:
Benim hergun annem geliyo saolsun is yapmiorm yemekte ama lavoboyu bi yikiym dedim basitce ona bile gucum yok hemen yattm ztn bende riske atamam 3dusukten sonr:KK43:

X