2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
canım sende pıhtılaşma mı var ? kalp durması ondan oluyor diye biliyorum.
Benim 2 oğlum var canım
Sanırım o yüzden pek üstünde durmadı doktorlar
Olabilir normaldir falan dediler
Ben de şüpheleniyorum pıhtılaşmadan
Ama hala pıhtılaşma testi yaptırmadım
Şimdi hamile olduğumu düşünüyorum
Adetime 1 hafta var
Hamileysem artık doktor ne derse yapıcam bu konuda kan sulandırıcı mı vercek bilmiyorum
Değilsem de yine testlerimi yaptırıp göreyim bari
Pıhtılaşma durumunu
İlk düşükten sonra hemen o ay hamile kalıp 2. Oğlumu doğurdum
Hiç sorunum olmadı kanama falan
Üstünde durmadık

ben marketten aldıklarımı yazacaktım; kuru incir, ceviz içi, çiğ badem ve çiğ fındık, günde 3-4 kuru incir bir avuç kadarda kuruyemiş yiyiyorum.
ama yoğurt süt peynir hak getire, canım hiç istemiyor:KK43: kalsiyum olayını birşekilde çözmem lazım

Adet bir gün geçince 4+5 den daha küçük olarak hesaplanır ama sanırım
Doktor kese boyutuna göre hesapladı
Büyük biraz belki kese
belki, görürsek bigün inşallah:cool:şimdide kızmı erkekmi diye merakla bekledur:anneadayı: hayırlısı olur inşallah. Becerebilen biri liste yapsa; yaş şehir kaçıncı çocuk sat filan, yanına cinsiyet ekleriz ilerde

Ay sorma karnim nasi sis 5haftalik guya:) bnde gecen aldm dusuk yaptmya bekliorm brZ
Bir akrabam 3 ayı bitmiş 4. Aya girmişti o an gördüm hamile misin dedim ama inanın en az 7,8 aylık var gibi
Evet dedi
Doğuma az kaldı galiba dedim ,
3 aylık daha dedi ama inanmamıştım:)))
Yok canım dedim
O kadar büyüktü karnı
4. Çocuğuydu ama belki de ondan
Benim karnım vardı zaten dedi

Kızlar donuyorum ellerim buz gibi hava çok soğuk
Ama ateşimi yine ölçtüm 36.9
Hamilelikte böyle oluyormuş
Baya inandım ben ya:))
Hamile olduğuma
Her zaman ölçerdim gün içinde 36.4 o da en fazla olurdu
Ve sıcak havalarda o kadar çıkıyırdu

Bir akrabam 3 ayı bitmiş 4. Aya girmişti o an gördüm hamile misin dedim ama inanın en az 7,8 aylık var gibi
Evet dedi
Doğuma az kaldı galiba dedim ,
3 aylık daha dedi ama inanmamıştım:)))
Yok canım dedim
O kadar büyüktü karnı
4. Çocuğuydu ama belki de ondan
Benim karnım vardı zaten dedi
Heh bende o kadin gibiyim:) ztn wardi hafif gobegm ama suan belli bakinca disardann bide sut almaya indim ay ewe zor cikiyorum hic gucum yok bas donmesi Allahim calisanlara yardm etsin aldigm sutun resmni aticam bakalm denicem

20151002_154710.jpg

Benim 2 oğlum var canım
Sanırım o yüzden pek üstünde durmadı doktorlar
Olabilir normaldir falan dediler
Ben de şüpheleniyorum pıhtılaşmadan
Ama hala pıhtılaşma testi yaptırmadım
Şimdi hamile olduğumu düşünüyorum
Adetime 1 hafta var
Hamileysem artık doktor ne derse yapıcam bu konuda kan sulandırıcı mı vercek bilmiyorum
Değilsem de yine testlerimi yaptırıp göreyim bari
Pıhtılaşma durumunu
İlk düşükten sonra hemen o ay hamile kalıp 2. Oğlumu doğurdum
Hiç sorunum olmadı kanama falan
Üstünde durmadık
anladım canım bildiğim kadarıyla o testler bir ayda çıkıyor. ben de düşükten sonra yaptırmıştım. 14 haftalıktı EMR oldu yani suların erken gelmesi hiçbir neden bulamadılar bir sürü test yaptırdım hepsi temiz çıktı zaten kalp durması değildi bebeğimde olan pıhtılaşma testlerinde sadece bir pıhtılaşma faktöründe mutasyon cıktı ama onunda düşükler ile alakası yokmuş.Gene de doktor corasprin verirse kullanacağım. ama pıhtılaşma çıkanlara karından iğne veriliyor. Belki doktorun sana da önlem olsun diye corasprin verebilir.

anladım canım bildiğim kadarıyla o testler bir ayda çıkıyor. ben de düşükten sonra yaptırmıştım. 14 haftalıktı EMR oldu yani suların erken gelmesi hiçbir neden bulamadılar bir sürü test yaptırdım hepsi temiz çıktı zaten kalp durması değildi bebeğimde olan pıhtılaşma testlerinde sadece bir pıhtılaşma faktöründe mutasyon cıktı ama onunda düşükler ile alakası yokmuş.Gene de doktor corasprin verirse kullanacağım. ama pıhtılaşma çıkanlara karından iğne veriliyor. Belki doktorun sana da önlem olsun diye corasprin verebilir.
İhmal etmeseydim keşke
Fakülteye gitmem gerekti
İlçedeyim ben
Bugün yarın bayram okul derken
Zor geldi yaptırmadım
Hem de gezmeye şehre gidiyorum her zaman
Sabah erken gidicem derken kaldı
Şimdi hiç bilmiyorum bi bilgi olmadan verirler mi ilaç
Yine şansa kalsın da istemşyorum
Aslında çok önemli

Ben de bayadır çalışmıyorum
EMR yazınca neydi dedim
Biliyorum erken membran rüptürü diye geçiyor
Geçmiş olsun sana da canım
Allah bu bebeğini sana bağışlasın

İhmal etmeseydim keşke
Fakülteye gitmem gerekti
İlçedeyim ben
Bugün yarın bayram okul derken
Zor geldi yaptırmadım
Hem de gezmeye şehre gidiyorum her zaman
Sabah erken gidicem derken kaldı
Şimdi hiç bilmiyorum bi bilgi olmadan verirler mi ilaç
Yine şansa kalsın da istemşyorum
Aslında çok önemli
canım belki corasprin verir takma kafana zaten olan olmuş üzme kendini doktora durumu anlatırsın ona göre birsey yapar enazından corasprin verir heralde o da bayağı işe yarıyor diye biliyorum ama doktora danışmadan alma ve ayrıca ihmal etmeden de bir kadın doğumcuya git bence gebelik belli değil daha ama en azından önceden bir bilgi edinirsin.

X