2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
kızlaaar kızım larenjit olmuş varmı aramızda yaşan fikri tavsiyesi olan ????
Canım ben şuan larenjitim. 2 gün rapor verdi doktor v hiç konuşma dedi. Tamamen dinlenerek geçen bir hastalık dedi. Sıcak bu hastalığın dostu ve uzak dur dedi. Bol vitamin almak gerekiyormuş. Serum iyi geliyormuş. Bol ılık sıvı. Parol, majezik fis fis ve portakalimlimsi tozlar var ya ondan verdi.

Ahh anneler merhaba ben hamileyken bir foruma katılıyodum yaaa inanırmısınız şimdi aklıma geldi burası başıma gelenler... bebeğimi hep normal doğurucam diye düşünürken sezeryana dönen doğum hikayem ve sonrasında bozulan psikolojim 1.5 yaşına geldij dimi ben hala lohusa gibi hissediyorum neden öyle yaa varmı benim gibi olan acaba diye düşünürken forum geldi aklıma hikayemi sizinle paylaşayım dedim. Hamileliğin 36 37 haftalarında çatı muayenesiyle zaten en başından beri beni bormal doğuma cesaretlendiren doktorum çatın süper harika süper esneksin hiç sorunsuz alttan muaynen diyerek benim cesaretimi tavan yaptı benim kafamda sezeryanın s si kalmadı. Derkeeen 38 haftaua girer girmez suyumda azalma olduğunu söyledi. Ama ciddi derecede değil sadece 2 günde bir kontrole gel takip edelim dedi gittim gittijçe dahada azaldı suyum artık her gün dabah aç karnına gel ne olur ne olmaz dedi derkeeen normalde son doğum tarihim 16.6.16 görünüyordu 6.6.16 sabahı yine kontrole gittim ve çok ciddi azalma var suyunda eve gönderemem dedi. Nasıl yani dedim ben sezeryan yapamam.!!! eve giderim sancımı beklerim dersen kağıt imzalatmak zorunda kalıcam dedi ciddi derece suyun azalmış dedi suni sancıyla normal yapıcaz zaten hadi bu tarihi kaçırma 6.6.16 dedi . Odadan çıktım ağlayarak anasöre bindim eşim yanımda. Doktorum bağırıyor koridorda ağlamaaa bebeğine kavışıcaksınn diye. Aldılar beni odaya taktılar suni sancıyı koluma bekle bekleee yok en son seviyeye getirdiler nts de sancım tavan çıkıyo ama bende tık yok hiç bişey hissetmiyorum yan odalardan beni görmeye grliyorlar yabancı insanlar suni sancıyı hissetmeyen bu gebe kim diye. Herkes şok. Neyse sabah 9.30 da taktılar sancıyı akşam saat 15.30 suları oldu ben hiç sancı hissedemedim ara ara açılmam kontrol edildi 1.5 santimi geçmedi. O da zaten serumdan önce vardı yani evde olmuştu o açılma. Açılmam ilerlemedi derken artık doktorum olmıcak bi bu kdr daha bekletirim ama bu süreçte yarım santim bile ilerlemedin beklesende olmıcak dedi. mecburi sezeryan hazırmısın dedi. Ben yine ağlamaya başla değilimm korkuyorum dedim. Hadi dedi eşim geldi imzaladı kağıtları. Şipşak aldılar beni onandan sonra beynim sanki uyuşuk gibi hiç bşy hatırlamıyorum sadece korku endişe. Ameliyata girdim çıktım öok şiddetli bir acıyla uyandım kesik yerim sanki diri diri yakıyorlarmış gibi acıyor yanıyordu. Suni sancıı hissetmeyişime hastanın ağrı eşiği çok yüksek demişlerdi. Narkozdan ayılınca acıyoo acıyo diye inlemede ağrı eşiği çok düşük dediler bu işten hiç bişey anlamadım ya neyse.. ( doktorumada çok güveniyorum ama en başından beri) neyse odaya geldim kim vardı kim yoktu ilk cümlem ne oldu hala bilmiyorum. Bebeğimi getirdiler hemen emzirmelere başladık. Ben hastanede sürekli eşimin desteği ile kalktım oturdum yatttım ve ara ara acıdan iki bacağımıda hissetmedim kilitlendim yürüyemedim. Eve geldik evdede oldu çok defa tam 10 gün sürdü acısı ilk günki gibi. Ve ben doğurur doğurmaz eşimin ailesinden soğudum ne yapsalar battı gözüme 1.5 sene oldu halada ısınamadım kaldı öyle. İşte doğum hikayem. Bir kadın doğum ile değişiyormuş bunu anladım resmen kişiliğim ruhum tavrım düşüncem herşeyim değişti. Eski ben hiç olamadım bir daha. Olamıycam da heralde. Çok korumacı bir anne oldum. Çok aşırı sahiplendim. Hala öyleyim ki işime bile geri dönemedim. Ne zaman dönebilirim bilmiyorum. Heralde bebeğim büyüyüp aklı erdiğinde anne işe gidebilirsin derse o zaman anca siye düşünüyorum. Varmı acaba benm gibi doğum sonrası paikolojisi alt üst olan. İnanın paikoloğa gitmeye bile razıyım ama bebeğimi bırakamıyorum

cnm Allah bebeğine uzun ömürler versin. loğusa gibi değil de en altta belirttiğin gibi korumacı olduğun için sana öyle geliyor. inan ki ben de öyleyim. 3 aylık bırakıp çalışmaya başladım, ev kredisi ödüyoruz Mecburum. çok üzülecek veya kendisi psikolojik olarak çöküntüye sokacak bir durum değil aslında. hepimiz buna benzer şeyler yaşadık. yaşamaya da devam edecek anne adayları. benim de hiç suni sancı vermeden 9 cm açılmam oldu 12 saat sancının alasını çektim. bebek 3 kilo sabret 1 saatin var deyip durdu. karnımı sürekli bastırdılar dayanamıyorum dedim ve bırakmak zorunda kaldı doktor acil sezaryene girdim. oğlum 4.320 gr. neredeyse 1.5 kilo fark var. boyu 55 cm. sezaryenden çıktığımda gözlerimi açamıyorum dediğimi anne elimi bırakma çok ağrım var dediğimi hatırlıyorum. kapıda doktor anneme iyi ki çok zorlamamışız, bebek çok iri, ikisinden birine birşey olma olasılığı vardı dediğini duydum. orda bana 3 kilo çok rahat olacak dedi, şimdi ne açıklama yapıyor mesela. mevzuyu uzatmak istemedim geçti bitti. karnım katran karası oldu bastırmaktan. evde de ağzrı sürdü ama katlanmaktan başka çare yok :) 90 gün kanamam sürdü. sonra kesildi 5 gün gelmedi. 5 gün sonra normal adet olmaya başladım ve sütüm kesildi. doğumdan beri sürekli adet oluyorum. yapısal birşey doktor yapacak birşeyin yok demişti kontrollerde. Benim de böyle kısaca. çok fazla kendini üzme yani bunlar normal şeyler.

geçmiş olsun canım peki ben kızım için ne yapıcam sürekli ağlyor üç gündür gündüz gece uyamıyor dr antibiyotik verdi dolven parol döünüşümlü kullan dedi gece kucağıma alıyorum gezerek rahatlıyormu anlamadım uyuyor biraz sonra kucağımda kıvransada ağlamıyor ağlamasın diye çabalıyorum ağladıkça sesi kötüleşiyor öğürme başlıyor bu gece kustuda yatırıyorum yarım saat sonra yine ağlayarak kalkıyor gece acilde buhar verdik alerjik ödem giderici iğne içirdiler öyle yorgunumki kızsam bebek elbet bi sıkıntısı var diyorum ama uykuda canıma tak etti işler de yoğun bilemedim ne yapacağımı

Ca
Canım cok geçmiş olsun. Ben de teşekkür ederim. Valla canım o kadar zorlanıyorum ki bebek olup nasıl dayanıyor! Gerçekten zor. Yattiginda nefes alamiyosun canım o yüzden uyuyamıyorsun. Yattiginda öksürük ve boğaz ağrısı artıyor. Öksürük yüzünden karnım kaslarım acıdı. Boğazdan itibaren yukarıda olacak şekilde başı yukarıda rahat ediliyor. Şu içmek iyi geliyor. Mandalina rahatlatıyor. Süt ürünleri artırıyor. Bitki çayı ılık cok iyi geliyor.

Verilen müdahale cok doğru. Rahatlatır annesi. Evet ses tellerinin ödem toplaması zaten. Ben de kullanacaktim ama emzirmeden dolayı doktor olmaz dedi. Parol ödemi giderici olduğu için mutlaka ver canım. Alerjik bir durum zaten bu.

Teşekkür ederim tatlım kucağımda dik yattgi için rahatlıyor demek ki gece daha çok artıyor süt alerjimiz var zaten icmiyoruz bulabilirsem portakal alayım portakal suyu papatya ada çayı felan icireyim zaten alerjik bir bebek çarpı iki oldu desene alerjik reaksiyon

Canım çok üzüldüm, ben ilk duyuyorum bu hastalığı, hiç denk gelmemişim demek ki.. Evde kanguru tarzı bir ürünün var mı? pcfl arkadaşımın dediği gibi dik durmak bebişi rahatlatıyorsa belki kangurunun içinde uyur, sen de çok yorulmazsın. Hatta kanguru üzerindeyken yarı uzanır pozisyonda ikiniz beraber bile uyuyabilirsiniz. Ben ufaklık ateşlendiğinde bir kaç kez bu şekilde yaptım. Az da olsa dinlenme imkanı buluyor insan.

Kangurum var canım ama maalesef bu gece her yolu denedim yarım saat felan anca uyuyor yine ağlayarak kalkıyor kucağımda gezdirdim sırtını sivazladim hattı yüzü dışarı dönük kucağımda başını geri yasladi uyudu bende oturdum pozisyonunu bozmadan başımı yaslayıp uyuyayım biraz diye ama işte en fazla yarım saat tam içim gecicek ağlayarak kalkıyor toparlayan kadar sabredecegim demek ki bende ilk defa duydum canım

Canım papatya değil de ada çayı ve kekik çayı iyi geliyor. Özellikle kekik...

Valla tahmin edebiliyorum ızdırabını, yorgunluğunu.. Bizimki el ayak ağız geçirirken böyleydi, ne uyku ne yemek ne içmek.. Oğlumdan hemen sonra ben yakalandım işte de anladım dünyanın kaç bucak olduğunu. Haklıymış dedim çocuk hunharca ağlamakta, ben yetişkin halimle ağlamak istedim yani.. Sabırlı olacaksın, bir kaç gün toparlanmasını bekleyeceksin yapacak birşey yok ne yazık ki..

Kekikle ilgili birşey bilmiyorum pek ama yemeklerde baharat olarak ben bazen yediriyorum bizimkine, dokunmadı hiç. Bebeğin kız mıydı hatırlayamadım ama doktor oğluma adaçayı pek önermemişti. Hatta eşiniz de içmesin östrojen salgılanmasını arttırır demişti. Hamile kalmadan önce bir bana serbestti yani adaçayı :) şimdi komple yasaklıyız.

Kız canım bebeğim yemeklerde bende kullanıyorum ama bilgim yoktu ada çayı ile ilgili ozmn ben hazır rezene anason ıhlamur papatya kuşburnu karışımlı bebek çayı satıyorlar ondan iciriyordum yine ondan alayım bari

Çok geçmiş olsun canım Rabbim biran önce şifa versin kuzuna. Bebekler hasta olmasın ya dertlerini anlatamıyor kuzular. Kim bilir ne uyutmadı ama böyle durumlarda anne olarak biz güçlü olacağız ki çözüm bulmaya çalışalım iyileşir umarım biran önce

Teşekkür ederim canım inşallah bian önce iyileşir

Kekik dokunmaz değil mi? Hiç icirmedim ben içince tansiyonum düşüyor da
Canım ben iciyorum hep. Yemeklere de koyuyoruz kızıma bi şey olmadı Allah a şükür. Kızım da yarım çay bardağı iciyor bir haftadır her gün. Her bebek ayrı içir diyemem ama genede...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…