2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Canim ozellikle kiz bebeklerde olabiliyor. Benim yegenim bezi birakmasina ragmen mantar oldu. Ilerleyen zamanlarda parklardan ya da havuzlardan da gecebiliyor. Disi olmak her yasta zor yahu :)
Sağol canım. Kesinlikle sana katılıyorum. Genel halı iyi maşallah. Bugün biraz daha iyi.

Senin gebelik nasıl gidiyor:)

Sağol canım. Kesinlikle sana katılıyorum. Genel halı iyi maşallah. Bugün biraz daha iyi.

Senin gebelik nasıl gidiyor:)
Valla bi kac gundur daha iyi hissediyorum. Cok yorucu oluyor bazen, is ev bebis derken yorgunluktan bitiyorum.
Hani hamileyken dikkat ettigimiz seyler var ya, hah iste onlarin hic birine dikkat etme sansim olmuyor ne yazik ki. Disardan goren hamile olduguma inanmaz.

Simdi bulantilar azalmaya basladi, dengeli beslenmeye calisiyorum.

Memeden de kesmedigim icin yogun emzirdigim zamanlar daha da halsiz yapiyor beni.

Mrb tecrübeli anneler size bsy sormak istiyorum bn 20 haftalik hamileyim ve gebeligim boyunca iki kez antibiyotik kullandim farenjit olmustum bugunde kan tahlili yaptrdim sonuc bogazimda enfeksiyon cikti doktor Alfoxil 1g yazdi gunde iki kez ic dedi bundan once antibiyotik 1000mg ictim simdi 1 g yazinca biraz korktum gebeliginde yüksek doz antibiyotik kullanan varmi bilgi verirseniz cok sevinirim

Mrb tecrübeli anneler size bsy sormak istiyorum bn 20 haftalik hamileyim ve gebeligim boyunca iki kez antibiyotik kullandim farenjit olmustum bugunde kan tahlili yaptrdim sonuc bogazimda enfeksiyon cikti doktor Alfoxil 1g yazdi gunde iki kez ic dedi bundan once antibiyotik 1000mg ictim simdi 1 g yazinca biraz korktum gebeliginde yüksek doz antibiyotik kullanan varmi bilgi verirseniz cok sevinirim
Gebeligimde antibiyotik kullanmadim ama 1000mg 1 grama esittir zaten, daha once aldiginiz dozun aynisi. Kadin dogumcunuza danisin isterseniz.

mrb canım bende hamileliğim de bir kaç kez kullanmak zorunda kaldım söylediğin gibi bir tanesi 1 gdı kendi kadın doğumcum yazmıştı arayıp sordum ilaçları söledi gidip almıştım...

Kızlar merhaba, ben emzirmeyi bırakalı bir ay oldu fakat hala süt geliyor. Ne yapmam gerekiyor bu durumda, deneyimi olan var mı?
Canım bi akrabama jinekologu antiprolaktin gibi bi şey vermişti. Yani bunun için bir ilaç var lakin bence kendiliğinden gider zamanla,ilaç kullanma derim. Eğer şişlik agrin yoksa tabii.

Kızlar bizim mantar baya iyileşti. İşe gitmedim. Bez takmıyorum. Öyle geziyor evde :) Tabii ufak kazalar geçirdik :KK66:

Bu arada benim fıstık kelime kelime konuşuyor. Her şeyi söylüyor maşallah. Kahvaltiyi bazen yapmak istemiyor. Yemek ve ara öğünler iyi. Arkadaş görünce dünyalar onun oluyor. Ama seçiyor, herkesle arkadaş olmuyor. Gözlüklü insan sevmiyor :) Uykulari hep zor zaten. Bu gece kalkıp oyun oynadık falan...Sizde durumlar nasıl?

Kızlar bizim mantar baya iyileşti. İşe gitmedim. Bez takmıyorum. Öyle geziyor evde :) Tabii ufak kazalar geçirdik :KK66:

Bu arada benim fıstık kelime kelime konuşuyor. Her şeyi söylüyor maşallah. Kahvaltiyi bazen yapmak istemiyor. Yemek ve ara öğünler iyi. Arkadaş görünce dünyalar onun oluyor. Ama seçiyor, herkesle arkadaş olmuyor. Gözlüklü insan sevmiyor :) Uykulari hep zor zaten. Bu gece kalkıp oyun oynadık falan...Sizde durumlar nasıl?
Maşallah canım bebeğine. İyileşmesine çok sevindim. Yazık minicik yavru kaşıntıya nasıl dayansın.
Dil gelişimi çok güzelmiş. Bazı bebek böyle oluyor çok hoşuma gidiyor minicik konuşan bebeler :) Bizimki henüz anne demiyor. Baba, mama, meme, aç, at, hadi, ham diyor. Kendi alfabesinde bazı saçma kelimeleri de var. Çıkardığımız sesleri taklit ediyor çok güzel abooo diyor :KK70: hayvanların ismini söyleyince sesini çıkarıyor. Babasının eşyalarını görünce gösterip baba diyor. Getir götür işlerini güzel yapıyor çamaşır toplarken çekmeceye çorap falan koyduruyorum :KK70:
Bu ara iştahı yerinde verdiklerimi yiyor fakat aylardır kilo almıyor. Boyu uzadı her gören zayıflamış diyor. Kollar falan çöp gibi.
Uykusunu çok güzel düzene koymuştum gece emmiyordu fakat bayram tatilinde cozurttu. Hala düzeltmeye uğraşıyorum.
Bir de bizimki oyuncaklara hiç bakmıyor o yüzden hepsini kaldırıcam bugün. Varsa yoksa çekmece dolap. En sevdiği oyun kablolu bir şeyi (mouse, şarj kablosu, saç düzleştirici vs) fişinden tutup yerde sürüklemek.

Ben ogluma kolluk denemedim, bizimki oturakli simitle gayet keyifli oynuyor havuzda ve denizde. Sanki simit icin az biraz daha zamanlari var gibi geliyor bana.
Ben de oturaklı simit almaya karar vedim canım. Sonra swimtrainer diye bi ürün gördüm herkes çok memnun 4 yaşa kadar da kullanilabiliyormus belki bundan alırım. Bebeklerin yüzmeyi öğrenmesine de yardımcı oluyormuş.
Screenshot_2017-09-14-12-34-55.png

Çok sevindim canım iyileştiği ne gerçekten zor bende bez kullanmamıştım bı ara bizdede var biraz konuşma hayvanları çok seviyoruz kedi köpek kuş tavuk horoz görünce bayılıyor bir heyecan yapıyor anlatamam müzik ve vur patlasım çal oynasın modundayiz oyun gözlüklü ve şapkalı ve sıkıştıran insanları sevmiyor bizimkide yemek konusunda şükür iyiyiz kilo almıyoruz ve vermiyoruz uyku duzenimizde beni zorlanıyor geceleri uyuyor iki kez emer gündüz de ya iki kere 2 saat yada bir kere 3 4 saat uyur

Maşallah senin fıstığa:) bizim gece oyun durumumuz yok şükür ama ağlayarak uyanmalar devam canım.
Birçok şeyi söylüyor maşallah yiyeceklerin isimlerini falan öğrendi ceytin, ceciz, peniy, eyik ( bu erik oluyor çok seviyor da) böyle uzayıp gidiyor liste.
Ne yapmak istediğini anlatmaya çalışıyor anlatamazsa çeke çeke götürüyor bizi
Çok tatlı oldular her halleri başka güzel kuzuların
Başka çocuklarla oynamıyor malesef. Dün eğlence alanına gittik kucağımızdan inip oyuncaklarla bile zor oynadı, parkta falan yürürken insan kalabalığı görürse hemen kucak istiyor bacaklarımıza sarılıyor. Bunu alamadık bir türlü.
Bu arada dün tartıldı 9. 400 G 81 CM

Maşallah canım bebeğine. İyileşmesine çok sevindim. Yazık minicik yavru kaşıntıya nasıl dayansın.
Dil gelişimi çok güzelmiş. Bazı bebek böyle oluyor çok hoşuma gidiyor minicik konuşan bebeler :) Bizimki henüz anne demiyor. Baba, mama, meme, aç, at, hadi, ham diyor. Kendi alfabesinde bazı saçma kelimeleri de var. Çıkardığımız sesleri taklit ediyor çok güzel abooo diyor :KK70: hayvanların ismini söyleyince sesini çıkarıyor. Babasının eşyalarını görünce gösterip baba diyor. Getir götür işlerini güzel yapıyor çamaşır toplarken çekmeceye çorap falan koyduruyorum :KK70:
Bu ara iştahı yerinde verdiklerimi yiyor fakat aylardır kilo almıyor. Boyu uzadı her gören zayıflamış diyor. Kollar falan çöp gibi.
Uykusunu çok güzel düzene koymuştum gece emmiyordu fakat bayram tatilinde cozurttu. Hala düzeltmeye uğraşıyorum.
Bir de bizimki oyuncaklara hiç bakmıyor o yüzden hepsini kaldırıcam bugün. Varsa yoksa çekmece dolap. En sevdiği oyun kablolu bir şeyi (mouse, şarj kablosu, saç düzleştirici vs) fişinden tutup yerde sürüklemek.
Hahaha anlaşılan hepsi aynı :) çekmecelere kilit almayı düşünüyorum bugün elini sıkıştırdı yine sonra yine gitti çekmece açıyor. Oyuncakları kaldırdım zaten tek tek çıkartıyorum sende dene işe yarıyor. Bir süre oynuyor yeni ele geçirdiği için

Çok sevindim canım iyileştiği ne gerçekten zor bende bez kullanmamıştım bı ara bizdede var biraz konuşma hayvanları çok seviyoruz kedi köpek kuş tavuk horoz görünce bayılıyor bir heyecan yapıyor anlatamam müzik ve vur patlasım çal oynasın modundayiz oyun gözlüklü ve şapkalı ve sıkıştıran insanları sevmiyor bizimkide yemek konusunda şükür iyiyiz kilo almıyoruz ve vermiyoruz uyku duzenimizde beni zorlanıyor geceleri uyuyor iki kez emer gündüz de ya iki kere 2 saat yada bir kere 3 4 saat uyur
Maşallah kızına hareketlendi artık kilo almaması normal.
Hayvan seslerini öğret canım seviyorsa hayvanları çok ilgisini çekiyor.
Bizimkine soruyoruz söylüyor belli başlı olanları. Atı taklit edişini bir duysan kikirdiyor resmen at öyle yapıyormuş, kediye pis pis yapıyor elini ısırasım geliyor. Ne bilsin yavrum köpeğide pis pis diye çağırıyor. Çok komik

Maşallah kızına hareketlendi artık kilo almaması normal.
Hayvan seslerini öğret canım seviyorsa hayvanları çok ilgisini çekiyor.
Bizimkine soruyoruz söylüyor belli başlı olanları. Atı taklit edişini bir duysan kikirdiyor resmen at öyle yapıyormuş, kediye pis pis yapıyor elini ısırasım geliyor. Ne bilsin yavrum köpeğide pis pis diye çağırıyor. Çok komik
Maşallah canım çok tatlılar hiç ayrilasim gelmiyor benim balık pisio meee mooo hovhov kısa doğduğu horoz uuuuu tuhaf ama eğlenceli ama en çok tartışılan arabeskte çalışan türküsü çalışan oyunuyor parmak uçlarında balerin gibi dönüyor

X