2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Canim ben bi ara vitamin kullaniyordum benimde bebegiminde idrar sapsariydi, vitaminin fazlasi idrarla atildigi icin, sizdede oyle bir durum var mi? Birde kendi idrarinadad dikkat et oda sariysa senin yediklerinden olabilir.

vitamin kullanmiyorum. bayagi oldu birakali vutaminleri. ama en son kirmizi biber yedi oglum. belki o etkilemistir diye dusundum ama 4 5 gun oldu yiyeli hala etkisi surer mi bilemedim. sagolun cevabiniz icin.

idrarda koku vs yok. yaparken aci da cekmiyor. bezini acik biraktim bekledim. herhangi bir sikinti yasamadi yaparken. cok sukur.
suyu bardakla tutuyorum kendi iciyor ictigi kadar. basini cevirirse 1 kez daha teklif ediyorum. yine cevirirse daha teklif etmiyorum. gidalardan da hepsini onune koydum. sadece labneyi ve avokadoyu mycey kasikla verdim kendi yedi. birde yabanmersini cok kucuk tutamiyodu onu ve kucuk kayisilari wee.nin silikon filesiyle verdim.

suana kadar kabak tatli patates salatalik yesil fasulye havuc pirasa yesil ve kirmizi biber tatti sebzelerden. meyvelerden kayisi karpuz yaban mersini avokado kuru kayisi kuru erik seftali ve muz tatti.
bir de labne ve yogurt denedik tabi. yunurta daha denemedim. siz neler denediniz acaba?

dış çıkarma esnasında bizim hem sari hem kokuluydu

umarim bizimki de disle alakali bi durumdur. koku farketmedim ama bugun 3 gun hala sari. dun baya su teklif ettim en az bi 70 ml icti gun boyu ki bu bizim icin rekor. ama yine de sari olmasi korkutuyor. kac gun icinde biter acaba bu dis belirtileri. suan alttan 2 dis patlamis bence. cunku elimi suruyorum elime geliyor tirtiklari. bu patlamis oldugu anlamina gelir degil mi?

Evet patlamistir anlasilir artık daaha kolay biraz ishal olabilir bi hafta içinde bizim düzelmişti simdi tekrar sanki başladı kokusu üstler çıkacak gibi

Cnm sorma ben de uykusuzum hem de cok..
1 de yattim ztn cadim 3 de bi uyandi elektrikler kesilmis klima kapaninca sıcaktan uyuyamadi snrm.6 ya kadar oyaladik, gece gece balkonda gezdi filan.
7.30 da kalktim Temizlik var diye kahvalti hazırladım bayanlara sonra da aradilar gelemiyolarmis..
ben temizlik var diye disari cikiyodum oysa..
simdi hanimefendi uyuyo ben hazırlandim uyanmasini bekliyorum..

Güle güle gez canım bende 4 gibi ccikacam çok sıcak ya kalabalık alanlara girme oralarda deprem olmuş belki ondan gitmiştir elektrik

çok geçmiş olsun canım Rabbim korumuş, suçlama kendini olacağı varmış olmuş
sürmedim canım aile hekimine götürdüm antibiyotikli bir krem yazdı, sıkarken alkol sürdüm dedim alkol olmaz sakın mikrobu oraya sabitler dedi kafam karıştı, baticon olacak dedi, baticonda aldım, sıkmadan önce bütün parmağı kırmızıydı sıktıktan sonra batan yer kırmızı kaldı

emzirme konusunda haklısın canım birden olmaz zaten neyse artık bu konuda aslında akışına bıraktım ben ama eşim zorla da olsa yedir diyor, kolaysa sen yedir diyorum bende!
Sekerler bunlarda bızım 1 günlük civcivler esımın olunca hobılerı var kuluçka makınesı aldı cıvcıv cıkardı koye annesıne goturecek seneye organuk yumurta yıycez
oyyy eşim bayılır görmesin:)
@bitoss gecmis olsun canim
Nego bepanten varsa ondan sür biraz rahatlatiyor
sağol canım var ondan da süreyim
canım üzülmemek elde değik haklısın ama tevekkül et nasibi bu kadar de, ablam evlat edindi sadece mama aldı yeğenim maşallah zıpır gibi:) sen zaten mama veriyorsun değil mi miktarı artır istersen

aşıyı duymadım sorayım bende
canım maalesef hiç bir şekilde almıyor bir iki gün yiyince sevindim bende ama hiç niyeti yok
canım sabret ne olur eşin içinde kolay değil hem eşin anlayış gösteriyormuş bu büyük nimet, sen sıkıntı olnca beni aklında getir nelere katlanıyorum düşün en azından çalışınca nefes alacaksın kızını da özlersin daha kaliteli vakit geçirirsin, bir yaşından sonra daha düzenli oluyor merak etme:)
istediğini kullan canım bence kasma kendini iki ismide çok güzel hatta iki isim aynı anda kullanılabilir ben öyle yapıyorum
Yokluğum sanırım farkedilmiyo
canım net paketim bitti demiştinya:)
off off ek gıda deme bızdede aynı tukuruyor gzını acıyor ama ogurerek mıdesı bulanarak yutmaya calısıyor kabak verdım Sabah ıkı kere kustu
oyyy işimiz zor

canım havlar çok ama çok sıcak terliyorlar normal hem de büyüdüler
Merhabalar guzel anneler.
Memleketteydim 15,gundur bugun dondum
Evdr cok isim var.
Son 3 gunumuz atesli gecti bugun daha iyiyiz. Ya hastalandik yada dis cikariyor
hoş geldin canım geçmiş olsun
havalar aşırı sıcak bizimkininde rengi öyle çok terliyor çünkü
kv nin söylediği sanem mi yoksa
canım geçtik ama benimki yemiyor
maşallah kuzuya sıra bizde:) sandalyenizde hayırlı olsun:)
oyy yerim ellerini kendi yiyen bebek çocuk daha çok doyar derler çok doğru:)
ayyy çok fena canım şoktan sakin kaldın sanırım yoksa terliği kadının kafaya geçirmek muhtemeldi:) ben olsam sahip çık çocuğuna derdim
Pinking Tree terliği kadının kafasına indirseydin çocuğuna sahip çok diye hadi o çocuk kadın napiyo

Kışlık hazirliklar 1 vişne kompostosu
afiyet olsun:) bende bugün kayısı reçeli konservesi yapıcam inşallah bizimi durursa
canım belki diş çıkardığı için ağrısı vardır, ağrılar gece artar derler ya
Süper söz küçük ama işlevi çok iki hafta sonra görürüm bizimki hep tutunup kalkiyor park yatagi indirecegim bugün bi girdim kalkmış uyanmış basma sesleniyor nene ne diye
indir canım indir aman, emirinkini 6 aylıkken indirmiştim alt kata, tutnup kalkıyordu yatağında

Canım Allah rahmet eylesin sabır versin size, ilacın ismini yazamadım canım istersen yazıyım özelden

Günaydın herkese çok sıcak çokkkkkk

eymen sıcaktan iyice mız mız oldu, emir zıvanadan iyice çıktı

emir yüzünden kv le de atıştım şaka gibi ya kadın ne çektiğimi gördüğü halde en büyük dert ortağım olduğu halde beni gıcık etti ya ne diyeyim ben, iki gün önce bahçeye indik emir artık dur sus ne demek anlamıyor arsız oldu, kv apartmanı yıkıyordu eymende huysuz salıncağınsa sallıyorum ki uyusun diye tam dalacak emir ses yapıyor, neyse yerler ıslandı emirin ayağında terlik koşturuyor oğlum kayıp düşeceksin diyorum yok anlamıyor , düşse beton kafası kolu kırılır, onu uyarırken eymende dalamıyor uykuya, en son kızdım otur koltuğa yıkama bitene kadar diye, tabi yaygarayı kopardı, o arada babaannesi bahçeye çıktı annesi napıyor ki niye kızıyorsun ne yapsın oynamasın mı dedi, benim şalter attı, anne düşecek sudan kayacak niye müdahale ediyorsun mahsus mu yapıyorsunuz siz yeter artık daha geçen gün ne yaşadık dedim, ben ne dedim ki çocuk oynamasın mı daha diyor, sinirlendim aldım ikisinide eve çıkıcam emir ağlıyor çıkmıycam diye, hala ben ne dedim ki diyor, bende yeter dedim kendi kızınıza yapılsa kıyameti koparırsınız, sesiniz bana çıkıyor diğerine ağzını açamıyorsun dedim (eltimi kastediyorum eltim ne laflar saydı da ağzınız açıp bir şey demedi çünkü kaynım karısını koruyor)

o kadar keyifsizim ki kv de beni ağlattı ya ne diyeyim, konuşmuyoruz şimdi karşı karşıyagelmiyoruz, eşime söylemedim annesi dedi mi bilmiyorum

ben var ya çekip gidicem kimse beni bulamıycak yerleşicem çocuklarımla sığınma evine

büyük görümcemi arayıp konuşsam mı diyorum, kv zaten anlatmıştır asla saklamaz, aklı başında ılımlıdır bakalım o ne diyecek bu duruma sizce yapayım, hayırlısıyla taşınsam şurdan çok mutsuzum

eşim de değişen hiç bir şey yok adam resmen ayır yatıyor, gece gitmiş çocuk odasında yatmış oğlumla, sabah benim surat düştü haliyle, işe giderke el sallıyor gülmedim ne oldu diyor birde! Hiç bir şey demedim başımı çevirdim, aradı ne oldu diyor tekrar, düşün kendin bul yeter artık dedim bu evlilik için ben bir adım dahi atmıycam sen çabalayacaksın artık dedim, bağırıyor çabalıyorum ya diye, ne çabalaması dedim bundan sonra beni mutlu etmek için sen uğraşacaksın yeter artık dedim

eşim tanışınca uzun saçlıydı benim için saçını kesmişti, dün akşam dedim ki bıyığı var sevmiyorum kaç kere dedim kesmedi, benim için saçını kesmiştin yine benim için bıyığını kessen çok mutlu olurum, cevabı kesemem! nasıl yani benim için kesemezmisin dedim kesemem dedi'!

Nego kaynananla atismasaydin keske çünkü birşey olsa bak bak kimseyle gecinmeyen gelin olursun Allah korusun..benim kızda çok fenaydı memlekete gidip ilgisi dağılınca iyi oldu şükür çok gergindi simdi de emzirirken yada uyuturken geliyor ahmet ememiyor ona bakmaktan uyuyamiyor gülmekten ama biraz üzülüyorum falan deyince çıkıyor artik eylüle kadar sabır sabır..
Canım eşinin acaba başka bi sorunumu varda soyleyemiyor cinsel yonden

Canim esim zaten o imaji verdi herkese, kendisi disa4da cok uysal sa kin durur ben duygularimi belli ederim, evde yalnizken beni cildirtir kimse inanmaz esimin yaptiklar ina herkes beni kotu biliyor zaten kv resmen kazik atti bana kendi kizinin kaynanasi yapsa cadi olur neyse benimde kaderim anlasilamak

Emirde emzirken uyuturken ayni cok uyutuyorsun uyutma diyor, kres isi olmazsa bakirkoyluk olurum artik:)

Günaydınlar
minis uyudu şimdi bir yığın utu var aslinda az bana cok görünüyor hic sevmiyorum sicak bi tararftan.
ev hic düzgün olmuyor kafayi yiycem simdi nerden başlasam diyorum her gun ayni.kal geldi artik. abdullah da iki gecedir agliyor oyle huzursuz burnu cok tikaniyor tövbe temizletmiyor.ortaligi yıkıyor

Günaydın canım bizimkide sabah oksurdu sicakttan mi bogazlari kuruyor...ay ev işi biter mi oturma odası dağınık diğer yerleri koruyorum bende ütü yapicam

Nego canim kv de yapmis yapacagini sen de sessiz kalamiyiesun bir de sessiz kalsan ne olur bilemiyrum iyi ediyorsun lafini cekmiyorsun babaanne dedeyle cocuk yetistirnek cok zor tecrubelerimden.karsimizda mustakil ev var gelin kaynana altli ustlu oturuyirlar bi tane torun var 3 yaşlarında gorsen devamli babanne dedeyle birlikte annesinden bağımsız. onlar nasıl yetistirirse iste...cok zor yetistirfigin cocuga karisiyorlar

Canim sorma ev işini dun süpürdum toz aldım bugün yine aynı üstelik yerler silinecek dun az ütü yaptım bugün kalanını yapmam lazım, birde kayısı yla uğraşacagim, eymen hiç durmuyor hep benim stresim biliyorum, sıcaklardandir canım eymende öyle gece bile badisini değiştiriyorum terden
Günaydın canım bizimkide sabah oksurdu sicakttan mi bogazlari kuruyor...ay ev işi biter mi oturma odası dağınık diğer yerleri koruyorum bende ütü yapicam
Aynen yyalnız değilsiniz:)
herkes yapsaydida kv yapmasaydi cok zoruma gitti, tamam bende bagirdim hos degil ama beni bu raddeye getirdiler, ustelik yaninda aglamis insanim ben derdimi anlatirken, ohlunun yaptiklarini biliyor

Neden olmadı ki acaba ? anlatayım belki faydası olur. senin gibi marketten günlük sütaşın sütünden alıyorum ve yoğurt sonra sütü biraz ısıtıyorum (zaten işlem gördüğü için tekrar kaynamasına gerek yok) (sıcaklığı epey ılık gibi oluyor, yani serçe parmağın yanmayacak kadar filan diyorlar ya öyle yapmıyorum benimki daha soguk oluyor) çay bardağı ya da fincana 1 çay kaşıgı yoğurtla mayalıyor. Fincanları fırına öylece koyuyorum fırının kapagını kapatıyorum akşamdan sabaha kalınca tamamdır. üstlerini streçleyip buzdolabına kaldırıyorum. Genellikle 3 fincana 3 günlük şeklinde mayalayıp tüketiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…