2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Benim Bebiş de prenses gibi kendini kucakta taşıtıyor, cırlamaları ile de sağa sola emir veriyor sağolsun :))) şu zamana kadar yerde 5 saat kalmamıştır..

Kızlar Yemeğe geldim bebeğimi mama sandalyesine oturdum bir de küçük 2 yaşlarında başka biri var arada geliyor bebeğimi seviyor. Neyse ben masadan Kalktım yan masadan peçete alacaktım hemen. Gözüm bebeğimde derken diğer çocuk crocs terliklerine bebeğimin başına iç dört kez vurdu. Şok oldum. Kızım da önce ağlamadı sonra ağladı o da şaşırdı.. Hızlı ve sert şekilde vurdu..

vuran bebeği suçlamıyorum hadi o da küçük.. Kendimi suçluyorum yanından ayrılmamaloydım ve diğer Bebeğin annesi çocuğunu Görüyor uyarmıyor konuşmadı bile bir şey bile demedi:KK43:(( ne bana ne çocuğuna..

Şok oldum çok üzgünüm. Kızımın kafasına 3-4 defa sert sert terlikle vurdu:KK43: tatlı kızım benim.. Ben de kadına bir şey bile diyemedim :KK43:
offff ıcım bı hos oldu benım basımada geldı daha 2 aylıktı yusufum arkadasın cocugu bı ındırdı ıcımden bısey koptu gıbı oldu cok gecmıs olsun boyle umursamaz annelerden nefret edıyorum bı ozur dıle be kadın cocuguna sahıp cık bak nası sınırlendım yemın ederm

@Mrssuperfine terliği kadının kafasına indirseydin çocuğuna sahip çok diye hadi o çocuk kadın napiyo:KK11:

Kışlık hazirliklar 1 vişne kompostosuEn Büyük TÜRKİYE
agzına saglık valla boyle analara sopayla gırecen ben oyle olmayacagım arkadas herkes bebesıne sahıp cıkacak.sen vısne kompostosunu boyle mı yapıyorsun ben dırekt yıkayıp buzluga atıyorum cıkarıp kaynatıp kaynatıp ıcıyoruz

Selam kızlar..
Hepineze trşekkür ederim cevaplarınız için hakkınızı helal edin alıntılayamadım kusuruma bakmayın..
Kızlar çok üzhünüm dedemden bahsetmiştim dün hakkın rahmetine kavuştu:KK42: aklımdan çıkmıyor bana bukadar zor geleceğini tahmin etmemiştim ..
Yeni eve girdim hekes memlekete gitti ben çok gitmek istiyordum ama abdullahı götüremedim bizim oralar kaynıyormuş eşim aradı iyiki gelmemişsiniz dedi ama benim aklım hala babamda babaannem halalarım :KK42:

@t_ugba canım teşekkür ederim sorduğun için.. Bende sixi özlüyorum dedeme dua edin lütfen hakkınızı helal edin:KK42:
başınız sagolsun canim Allah affetsin mağfiret etsin.abdullahi düşün annesi sutun etkilenir. ölümlü dünya.

Selam kızlar..
Hepineze trşekkür ederim cevaplarınız için hakkınızı helal edin alıntılayamadım kusuruma bakmayın..
Kızlar çok üzhünüm dedemden bahsetmiştim dün hakkın rahmetine kavuştu:KK42: aklımdan çıkmıyor bana bukadar zor geleceğini tahmin etmemiştim ..
Yeni eve girdim hekes memlekete gitti ben çok gitmek istiyordum ama abdullahı götüremedim bizim oralar kaynıyormuş eşim aradı iyiki gelmemişsiniz dedi ama benim aklım hala babamda babaannem halalarım :KK42:

@t_ugba canım teşekkür ederim sorduğun için.. Bende sixi özlüyorum dedeme dua edin lütfen hakkınızı helal edin:KK42:
mınık abdullaha cok cok gecmıs olsun dedenede allah rahmet eylesın sız yakınlaınada sabır ınsallah :110:helal olsun ne demek

Canim ben heo hazir sutle mayaliyorum, gunluk sutle denemistim olmamisti, simdi uzun omurlu sutlerle mayaliyorum
Bi de onla deneyeyim o zaman saol cnm
Canım normal kutu sütle yap ya da Atatürk orman Çiftliği et süt kurumu vs varsa yakınlarında oradan bulabilirsin tabi sanırım o istanbul da da olabilir sadece..
Kutu sütle mayala yoğurdu üç kereden sonra daha faydalı olur diyorlar hazır yoğurttan daha iyidir..
Evet canim onlar ankarada istanbulda var normal pastörize sutle denicem bi de ins tutar bu sefer
Ben günlük pastörize süt kullanıyorum canım tutuyor benimki bi daha dene istersen
Sen firinda yapiyodun sanki cnm oyle hatirliyorum yanlis kisi mi yoksa

Selam kızlarım

cumadan misafirim vardı çocukluk arkadaşlarım geldi ilçeden çok güzel iki gün geçirdik pazar döndüler

sonra tabiki temizliğe giriştim :) bugün akşamda çaya misafirm var

oğluşuma gelince artık emekliyoruz ama dişte Bi gelişme yok henüz ek gıda iyi gidiyor şimdilik

dun ebebek te 200₺ye anında 50₺indirim vardı
hemen Bi mama sandalyesi kaptım oğluşuma joie bin inşallah güzeldir

M miss_curious canm seviyorum diosyn sakin olmaya çalış anne baba olarak hala alışma sürecindeyiz hepimiz sıkıntısız atlatırsın inş

@bitoss çok geçmiş olsun canm şimdi iyidir inşallah

5gundur ayrı kaldık @eflalim I imspecial Dafiduck Dafiduck @asliayet Duha22 Duha22 @Mrssuperfine hihami hihami praline praline hepinize selam olsun :KK66:
Hayirli olsun mama sandalyeniz bizde aldik da henüz oturamiyor icinde kayıyor

@asliayet canim bizimki bi ters donuyor o kadar donuncede hemen agliyor zaten geri ceviriyorum benimkinin tek iyi yaptigi sacimi falan yolmak yuzumu tirnaklamak isirmaya calismak baska da bi sey yapmiyor:emir_bebek:

bende bugun oyle yaptım kaıgı kendı goturdu agzına alıstırma bardagıylada suyunu ıcıyor masallah bebıslere :) bu arada resımlerınız var mı albumde bende gormek ısterım :)
Maşallah canım var fotolarımız takibe alayım şimdi
aa bende hihami hihami cocuk doktoruna gıttı zannettım ası var dıyorum kadın dogummus yahuu :KK48:
:KK70::KK70:
Bi de onla deneyeyim o zaman saol cnm

Evet canim onlar ankarada istanbulda var normal pastörize sutle denicem bi de ins tutar bu sefer

Sen firinda yapiyodun sanki cnm oyle hatirliyorum yanlis kisi mi yoksa
Doğru canım:KK53: disaridaydim az once fırına yogurt bırakıp gitmiştim eve gelince unutup direk yatak odasına çıktım senin mesajı görünce koştur koştur aşağı indim ama bu sefer benim kavanozdakiler tutmamis :KK48:

ay kıyamam minik kuşa ya

yüksek ihtimalle terliği kadının kafasına geçirmiştim canm

benm de tutulup kaldığım zamanlar olur sonrasında çok kızarım kendime

anladım canm bende adet olmadım hala

ama zaten kistlerimden dolayı düzensizliğin vardı gitsem mi ki diye düşünüyorum

kesin var bence :)
çocuk 1saniye durmaz mı kıçının üstünde

tv unitesindeki mumlara taktı emekleyip gidiyor bir güzel alıp oynuyor sıpa :)
Gitsen iyi olur canım takip altında olmak iyidir her zaman ben 2 aydır oluyorum rahatladım

Selam kızlar..

Canim basın sağolsun

Selam kızlar..

Allah rahmet eylesin canim

M miss_curious canım sen Büyüklük yapıp iki ismini koymuşsun zaten niye çekiniyorsun, onlar farkında bile değildir. Istersen ikisini de söyle, kısa olan kolayıma geliyor dersin... Onların böyle bir şey düşüneceğini sanmıyorum.

Diyecekken benim de Bebeğimin iki ismini kullanamadığımı fark ettim :))) çekiniyorum ben de.. Ama çok Saçma...

Bir de benim kızıma iki isim koyduk ama kv üçüncü bir sim bulmuş kafasına göre onu söylüyordu ben de anne o isim put ismi, Bebeğin ismi ise Kur'an'dan dedim. Benim koyduğum isme döndü :)))
Canım,dun aksam oturmaya gittik esimin agabeyi de Nil dedi sanrim onlar da kabullendiler..
Canım okadar benziyoki durumumuz. benim kızımın adıda zeynep melis. Melisi ben istedim zeynep'i ise babası koydu. Eşimin ailesi melis ismine pek ısınamadılar önce hep zeynep dediler, bende yanlarında çekiniyodum melis demeye. Sonra baktım olacak gibi degil önce zeynep melis demeye başladım sonra da arada sadece melis. Simdi onlarda bir zeynep bir melis diyolar. Diger türlü bende kendimi kötü hissediyordum şimdi iyi oldu. Ama bende artık genelde iki ismini kullanıyorum çünkü zeynep isminide çok seviyorum.
hakikaten cnm benziyor durumlar,demek adaş kızlarımız :)
Canim kizlarimiz bu kadar benzerken isimlerinin de ayni olmasi cok ilginc gercekten. Benim kizimin adi da Zeynep Derin. Benden baska herkes Zeynep diyor:) zeynepi ben de cok severim ama ben israrla Derin diyecegim, ikisine de kulagi asina olsun. Ileride kendisine nasil hitap edilmesini isterse oyle seslenecegim.
Cnm gercekten ilginc huylari gibi isimleri de aynı cıktı demek bizim cadıların..:-):-)
seni anlıyorum benimde gorumcem yakin ona biraksam bak bak gezmeye çıkıyor der o yüzden hic erinmeden iki çocukla heryere gidiyorum elim var başımı kasıyorum :KK66: bense hamile kalmadan 2 ay önce başladım ondan bu oğlan çok hareketli diyorum bazen :-)

ben olsam ikisini kullanırım benim kızımın adı ipek kübra ben sadece ipek olsun istedim arama amcasının israri ÜZerine konuldu kübra kayinvalidem falan köyde hep küboş diyorlar ama ben ipek diyorum kızıma adım ne desek ipek kübra diyor ama dışarda ilk soranlara hep ipek der bence zeynep nil de çok hoş:KK66:

canım netim bitiyor dedin ya ondan yani:KK66:

Dafiduck Dafiduck Canım hic üzülme bi ay boyu uzar bi ay kilo alır hic canını sıkma benimki de anne sütü aliyor ama 1 cm uzadı uzamadi 300 gr aldı galiba bu ay tam tartamadim da artik fiziksel zihinsel gelişim onemli
cnm sanırım ben de icimden nasıl geliyorsa oyle seslenecegim kızıma..
Bu arada ne kadar cok kisi varmis benim gibi olan kızlar arasında da..
benım kv ılle kp nın adını koyacaksınız dedı bız Kabul etmedık muhammed Yusuf koyduk kv dogmadan once yok sevmem kustum konusmam dedı bebıs dogunca ısler degıstı tabı aılemdekıler bazısı muhammed bazısı Yusuf deyınce bız uyardık uzun uzun muhammed Yusuf dıyorlar :KK53: zeynep nıl de cok guzel bı ısım ıkısını soyleyebılırsen soyle soyleyemıyorsan nıl de gıtsın :KK45:
cnm neden israr ederler ki anlamıyorum,aslında annem vefat ettigi icin onun ismini koyarım diye bekliyorlardı akrabalar ama ben her gun kızıma annemin ismi ile seslensem daha cok uzulurum,acim tazelenir...
anneler bebegımın yaklasık ıkı aydır bezlerı hep bombos ama 500 gram yada 350 gram arası alıyor boyu 1 2 cm uzuyor ıkı gundur ek gıdaya basladım ırmık zeytınyagı kabak pısırdım verdım yemedı mıdesı bulandı ogurdu sonar da ıkı defa kustu bugun 3 kere bez degıstırdım ama toplasan 1 bez bıle degıl ası oldu cook agladı artık acının ne oldugunu bılıyor sanırım. onceden hep dudagını buerdı. sımdıye kadar gladı sızladı mik mik sukur uyudu sımdı. aksameve gelınce sulu sulu yogurt verdım ıctı sevdı onu acaba yutamıyor mu kı ? cok sordum allah rızası ıcın bı el atın bezı neden bos :KK43:
cnm ben 20 gun once filan yazmistim bezleri artık eskisi gibi degil diye..Ben sutumun azalmasına baglamıstım ama snrm bicok kiside durumlar aynı..
Canım ben aynı durumu ilk oğlumda yaşadım.ben hamileyken kp vefat etti kv de kpnin ismini koymak istedi bizde kabul ettik.velhasıl kelam çocuğun ismi Mustafa Levent oldu.bizdr ilk başda eşimle Levent diyemedik utandık sanki onlara inat dermiş gibi olur diye.onların yanında ne Mustafa ne Levent diyemedim ikisi Birden'den Çık uzun oluyordu..ÇOĞU zaman oğlum diyodum.sonra yavasdan Levent demeye başladık eşimle..bahanemiz de babamın ismini veremiyorum Saygısızlık gibi geliyo dedik..gerçekten bizim oralarda Büyük'lerin ismi pek verilmez.şimdi BÜYÜKLER Mustafa..gençler Levent diyo..oğlumda iki isminede alışık yani..
aynen cnm ben de ismi ile seslenemiyorum kızıma yanında yavas yavas ben de soylemeye calisicam artık..
M miss_curious canim bizimde oglusun adi abdullah
bir de kp in adi var valla kp bile adini demiyor Allah var babam gibi severim kp i su an tek isim kullaniyruz ama büyüyünce iki isminide söyleme niyetim var.simdi de söyleyeceğim de utaniyrum kp adini seslenmeye....icinden geldigini söyle canim alışırlar kv ler de
sagol cnm dedigin gibi alısır aslında kayınvalidem bile Nil diyor sık olmasa da ama iste ben cekindim onu uzerim diye..
esim de aciklama yapmadı son gun koyduk gelinin istedi filan dese belki daha cok sevinirdi kayınvalidem..

Slm kizlar ben su an yogurt yapmak icin inek sutu bulamiyorum marketten gunluk sut aldim hazir yogurtla mayalamaya calistim bi turlu tutmadi inek sütünü mayaladigim gibi yapiyorut m olmuyor bende napayim marketten aldigim hazir yogurdu yediriyorum vicdanim rahat degil ama hic yogurt yememesindense ondan yesin yedimo_Odogru mu yapiyorum yoksa inek sutu buluncaya kadar hic yogurt yedirmesem mi?
cnm ben de gunluk sut ile yapıyorum sek marka tavsiye etmis bir tanıdıga cocuk doktoru..
Selam kızlar kadın doğum doktoruma geldim 6. Ay kontrolune sıra bekliyorum o arada buraya bakayım dedim. Koridora oğluşumun fotosunu asmışlar tam karşısına oturdum gözümü alamıyorum :KK68:

Ek gıdaya yeni başladık biz 2 kaşık zor yediriyorum 5. Ayda filan kaşık maması veriyordum daha güzel yiyordu şimdi algısı artınca zorlaştı sanki daha erken baslasaydim keşke diyorum ama panik yapmıyorum yemeyince,anne sütü mama duzenimizi eskisi gibi sürdürmeye çalışıyorum arada yedikleri kardır hem 9. Aya kadar öğrenme aşaması sonuçta bi de biz yarı blw yapıyoruz oğluşumun isteğiyle. Kaşığı götürüyorum hemen elini uzatıyor kendi alıyo ağzına benim yedirmemden biraz daha fazla yemiş oluyor
aynen cnm algıları arttı daha seciciler..
Bu sorunu yasamamak icin doktorum ek gıdaya erken baslattı..
Benim Bebiş de prenses gibi kendini kucakta taşıtıyor, cırlamaları ile de sağa sola emir veriyor sağolsun :))) şu zamana kadar yerde 5 saat kalmamıştır..

Kızlar Yemeğe geldim bebeğimi mama sandalyesine oturdum bir de küçük 2 yaşlarında başka biri var arada geliyor bebeğimi seviyor. Neyse ben masadan Kalktım yan masadan peçete alacaktım hemen. Gözüm bebeğimde derken diğer çocuk crocs terliklerine bebeğimin başına iç dört kez vurdu. Şok oldum. Kızım da önce ağlamadı sonra ağladı o da şaşırdı.. Hızlı ve sert şekilde vurdu..

vuran bebeği suçlamıyorum hadi o da küçük.. Kendimi suçluyorum yanından ayrılmamaloydım ve diğer Bebeğin annesi çocuğunu Görüyor uyarmıyor konuşmadı bile bir şey bile demedi:KK43:(( ne bana ne çocuğuna..

Şok oldum çok üzgünüm. Kızımın kafasına 3-4 defa sert sert terlikle vurdu:KK43: tatlı kızım benim.. Ben de kadına bir şey bile diyemedim :KK43:
canım hakıkaten insanları anlamak mumkun degil,gecmis olsun tatlı kızına..Cok sukur bi sey olmamis..

@Mrssuperfine terliği kadının kafasına indirseydin çocuğuna sahip çok diye hadi o çocuk kadın napiyo:KK11:

Kışlık hazirliklar 1 vişne kompostosuEn Büyük TÜRKİYE
masallah cnm ben bu sene pek bi sey yapamayacagim..Domates konservesi yapsam yeter..

Kızlar yatmadan bi bakiyim dedim..İlk kez dogumdan sonra pc yi actim ve burdan yazıyorum ne kadar rahatmıs boyle telden alıntı yapmak epey vakit alıyordu..
Biz aksamlari esimle tel yasagi koyduk kendimize,kızımın cok ilgisini cekiyor kotu ornek oluyoruz ona da..Bakalım ne kadar uygulayabilecegiz.
Yarın evde temizlik var ve ben arkadasima gidicem kahvaltıya.Rahat olmuyor cocukla temizlik esnasında..Umarim cadim biraz durur,asiri huysuz bugunlerde..Bugun gunduz bi turlu uyuyamadı.Aksam ustu ancak daldı,surekli kucagimda..Yazamıyorum o yuzden..
Iyı gclr herkese..

@t_ugba @asliayet Duha22 Duha22 M miss_curious hihami hihami Dafiduck Dafiduck praline praline çok teşekkür edrim vanlarım inanın şuan tek dert ortaklarımsınız herkes cenaze ile gitti ben abdullaha kıyamadım onu götürseydim mahv olacaktı ama aklım hep orda Orda olsaydım belki ağlayarak atardım içimdekileri belki onları görerek unuturdum çok kötüyüm dedem bize çok düşkündü bize babalık etti biz çocuktuk babamız gurbette çalışıyordu dedemizi babamızın yerine koyuyorduk..
Dedemin koynunda yatardım bir gün beni koynuna almasa küserdim ona sürekli gözümün önünde ölümü onun için daha hayırlıydı nerdeyse son 15 senesini ağrı sızı ile geçirdi.. Allah mekanını cennet eylesin biz ondan razı idik allahta ondan razı olsun...

aysimason aysimason başınız saolsun canım çok üzüldüm Allah sabir versin yakınını kaybedince insan dünyanın boşluğunu bi daha anlıyor:KK43:

Günaydın herkese bu gece en az 10 kere uyandık şimdide kesin kalkış yaptık uyumak istiyorum:KK53::KK53:

neden tayın ıstıyorsunuz :) ay ınsallah o yuzdendır uzuluorum doymuyor mu acaba dıye

ınsallah normaldır ıcımı rahatlattınız sagol cnm :)

of of bugunde oyle bızım oglan huysuz sureklı aglıyor memnun olmuyor 28 ocak dogumluyuz bı gun var :) emekleme olarak hıc duz durmuyor sureklı donuyor yuz usteyken poposunu kaldırıyor tırtıl gıbı gıtmeye alısıyor gıdıyorda haa bı bakıyorum ya saat yonunde donmus yada ılerı veya gerı gıtmıs dıslerı baya kasınıyor ıkı gundur dıs kasıyıcı verınce susuyor ısırmaya calısıyor senın bebıs neler yapıyor :) ılla olacak ıstede ılk bebekya hemen dıllenıp ayaklansın ıstıyoruz demı :KK48:
canım biz istemiyoruz tayinimiz mecbur çıkıyor heryerin görev süresi var ankarada 8 yıl bitiyor ben 5 yıldır ankaradayım :KK66:

agzına saglık valla boyle analara sopayla gırecen ben oyle olmayacagım arkadas herkes bebesıne sahıp cıkacak.sen vısne kompostosunu boyle mı yapıyorsun ben dırekt yıkayıp buzluga atıyorum cıkarıp kaynatıp kaynatıp ıcıyoruz
Canım buzluk ta çok yer kaplamasın hem kışın çalışinca elime hazır geliyor ben şeftali ve kayısıyi da kaynatip koyuyorum boyle :KK66:
cnm ben de gunluk sut ile yapıyorum sek marka tavsiye etmis bir tanıdıga cocuk doktoru..

aynen cnm algıları arttı daha seciciler..
Bu sorunu yasamamak icin doktorum ek gıdaya erken baslattı..

canım hakıkaten insanları anlamak mumkun degil,gecmis olsun tatlı kızına..Cok sukur bi sey olmamis..

masallah cnm ben bu sene pek bi sey yapamayacagim..Domates konservesi yapsam yeter..
canım ben erken basladigim için pişman değilim ek gidaya çok yemesede hevesli bi çocuk şükürler olsun..bu arada bu yaz hazırlık daha çok yao derim çünkü kışın hem bebiş var hem çalışınca buzluk çok işe yarıyor

X