2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar merhaba,cumartesi gününden beri boğazlarım kötüydü ama bugun grip oldum..Ama ateşime bakıyoum sürekli şükürki yok..çabuk nasıl atlatabilirim ben bu gribi

:18::18::18:Arkadaşlar son bir saatte ömrümden ömür gitti. Sizinle paylaşmak istedim. Ben bundan 10 gün önce doktora kontrole gittim doktorum bi kan tahlili istedi. Yaptırdım ama aceleden tam olarak ne olduğunu soramadım. Bir saat önce aradım laboratuvar sonucumun çıktığını ve doktoruma gönderildiğini söyledi. Doktorumu aradım yemekteymiş hemşireye sordum APP testi ve 26.6 değerinde çıkmış. Bu ne testi ve sonuç normal mi diye sordum. Hemşirede tık yok. Doktor beyi bekleyin en iyisi ona sorun dedi. Ben ha bayıldım ha bayılacağım. Siz en azından yüksek-düşük bir fikir verseniz dedim. yok öğleden sonra doktorunuza sorarsınız dedi. ama 1 saatte siz düşünün aklımdan hangi senaryoların geçtiğini. Öğleden sonra aradım. Doktorun hastası varmış ha bekle-ha bekle. Sonunda yine aynı hemşire test sonucunuz normal dedi. Sanki önceden belli değildi bu test sonucu da sonradan normal dedi lütfetti haspam. Dedim bu ne testi ben internette araştırıyorum böyle bir testi bulamadım??? Doktorun 3 lü tarama testi yerine tercih ettiği bir testmiş.??? Acaba siz biliyor musunuz arkadaşlar? Ay Duyan bilen varsa lütfen Allah rızası için bana bir bilgi versin.

canım ya bendede geçen ptesiden beri ishal var acaba bu bi sorunmudur bebek için hamilelikte ishal kötümüdür acaba internette araştırdım bişi bulamadım bilen varsa yazsın lütfen.

birtek ishalden bişey olmaz ama önlem al kesmeye çalış ishali.. patates leblebi filan... birde çok su kaybediyorsundur şimdi bol su iç

canım öncelikle sakin ol.Hemşirelerin hastaya bilgi vermesi yasak oyüzden yorum yapmak istemezler pek fazla.Ama doktorunun sana kan alırken ne testi yapacağını söylemesi lazım ya öyle bilgilendirmeden olur mu?İlk kez duyuyorum böyle bişeyi.Özele mi gidiyorsun?

canım ben 1 numaradan 1 tane aldım.. başka almaya gerek var mı ?? kaç paket gider acaba ?? ben bir tane 1 bir tanede 2 alayım diyorum ama sence nasıl olur?

canım dur şimdilik çok alma 1 paket al bi dene bebeğe alerji yapacak mı cildine uyum sağlayacak mı diye kontrol et ona göre eğer sıkıntı olmazsa o paket bitene kadar yenisini alırsın.Yoksa bi alerji yaparsa aldığın bezler elinde patlar.Islak mendili de aynı şekilde al.Fazla alma bide prima nın beyaz olanı var ıslak mendilde mavi değil beyazı al alerjik ve hassas ciltler için bu.Bebeklere daha iyi geliyor.

kız olma olasılığı yüksek o zaman :)))) çikolata filan yeseydin keşke girmeden o zaman çok enerjik oluyor bebek

yediiimmm, baya da tok gitim yolda da yedim, ultrason esnasında da :))) biz de öyle hissettik eşimle ama erkeklerde de olabiliyomuş, hareketliydi, ama bacakları kilitledi zibidi... perş tekrar gideceğiz.. kısmet artık :)))

cnm merak etme icin rahat etsin testin adi afp (alfa feto protein) yani bel acikligi varmu bebekte yokmu diye bakiliyo seninkide guzel cikmis bnde yaptrdim gecen hafta sonucuda bu carsamba öğrenicem

Kızlar merhaba,cumartesi gününden beri boğazlarım kötüydü ama bugun grip oldum..Ama ateşime bakıyoum sürekli şükürki yok..çabuk nasıl atlatabilirim ben bu gribi

sorma canım bende de durum aynı... haftasonundan beri hastayım. ama bugün daha iyim. sana yaptıklarımı anlatayım. hoşuna gidenleri yaparsın sende

karabiber ve pekmez karıştırıp gün 3 defa filan yedim
limon kaynatıp balla karıştırıp içtim
bol çorba içtim
burnuma okyanus suyu döktüm
iyi sağlam yemek çok önemli ağzın pek boş kalmıycak onlar çok enerji veriyor.
sabahta siyah turpa bal koydum evde şuan suyunu akıtmasını bekliyor akşam onuda içicem...

bu arada benimde ateşim çıkmadı.. ama burnum tıkalıydı öksürüyordum enfeksiyondan kulaklarım batıyordu ve halsizdim.. birde ishal.. Allah hepimize şifalar versin, bebeklerimizi Allah korusun

yediiimmm, baya da tok gitim yolda da yedim, ultrason esnasında da :))) biz de öyle hissettik eşimle ama erkeklerde de olabiliyomuş, hareketliydi, ama bacakları kilitledi zibidi... perş tekrar gideceğiz.. kısmet artık :)))

anaaaammmm :))) meraklanın istiyor yavruş :)) hadi inşallah bi sonrakine öğrenirsiniz

Folik asit magnezyum ve demir ilaci bebek icin değil anne icin veriliyor çünkü bebek anneden beslenince annenin depoları kendisi için yetersiz kalıyor

arkadaşım sakin ol, niçin bu kadar panikledin... Bana da doktorum açıklama yapmadan Cmt günü, 4lü testin haricinde AFP'ye bakalim belki 4lü teste gerek kalmaz dedi, ama zaten 12.haftada yapilmş olan ikili testimin sonuçları normal olduğu için pek korku oluşmadı.Yalnız diilsin. bugün biraz bakayım dedim. aşağıdaki siteden detaylı bakabilrisin... yani belki doktorun 4lü teste gerek duymayacak bu bir kan testi diğerleri gibi. aşağıdaki sitede her hamileye yapilmasi gerekir diyor... ben de çevreme sordum ama kimseye yapilmamiş. doktoruma güveniyorum. sen de güveniyorsan rahat ol...

http://www........................./2012/01/afp-alfa-feto-protein-yuksekligi.html

Son düzenleme:

canım AFP testi yapmış sana doktorun, bana da yaptı 3'lü test yerine. AFP olarak araştırırsan bulursun ayrıntıları Gönlünü ferah tut, normal dedilerse iyidir sonucun :)

Canım çok geçmiş olsun,ateşim yok ama burnum felaket kafam ağır geliyor resmen bana..
Bu dediklerini yapmaya çalışıcam canım çok teşekkür ederimm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…