2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

bugun bızde gıttık kızlar doktora. bebıs masallah kıpır kıpırdı. her yerını gosterdı :) kafa assa durdu, arkasını dondu, onunu dondu, kollarını kaldırdı ındırdı oohhh. doktor dıyo şov yaptı sıze resmen keyfoıyerınde bellıkı :)

canım benim bunlara ekleyeceklerim pekmez,yumurta proteinli gıdalar süt vs. Birde şunu biliyorum ayva yiyenlerin bebişleri çok güzel olurmuş ben hergün mutlaka 1 tane yiyorum siz de yiyin ha bide avokado çok faydalıymış ama ben tadını sevmiyorum miğdemi bulandırıyor

elma yiyenlerinde bebekleri çok güzel olurmuş canım zaten hamilelikte en sağlıklı meyveler ayva ve elmaymış.
ben günde bir ayva 2-3 tanede elma yiyorum hem bulantılarımı bastırıyo hemde bişey yiyemediğim için elma tok tutuyor kızımda güpgüzel olucak inşallah :p

elma yiyenlerinde bebekleri çok güzel olurmuş canım zaten hamilelikte en sağlıklı meyveler ayva ve elmaymış.
ben günde bir ayva 2-3 tanede elma yiyorum hem bulantılarımı bastırıyo hemde bişey yiyemediğim için elma tok tutuyor kızımda güpgüzel olucak inşallah :p

Benim ablamın bir oğlu bir kızı var ikiside maşallah kilolu doğmuştu ablam çok elma yemiş hamileyken dktruda söylemiş meyve bebeğe en çok kilo aldıran şeymiş:)

Merhaba arkadaslar ,
Takip ediyordum sayfayi da yazmak simdiye nasil oldu. Benim de bebegim agustosda aramiza katilicak Insallah cok sabirsizim günleri sayiyorum Resmen. Rabbim saglikla kucagimiza almayi nasil etsin Insallah.

Benim ablamın bir oğlu bir kızı var ikiside maşallah kilolu doğmuştu ablam çok elma yemiş hamileyken dktruda söylemiş meyve bebeğe en çok kilo aldıran şeymiş:)
Tecrubeyle sinanmis cnm bnmde ozellikle denemistim oglumda muz portakal kasar yedigim zaman cok iyi kilo aliyodu son ayimda hatta 15 gunde 1 kilo almisti 3500 dogdu 19 gun erken dogmasina ragmn bn zaten kilo almadim kendime nerdeyse hep kilo bebegime gitmisti her hafta balik kesin yedim hergun findik ceviz 1 meyve yemeden yatmadim bumda o kadar dikkat edemiyor viyamini bile hep unutuyorum ilk hamilelik prenseslikmis megersem tadini cikarin cocukla hamilelik zor

canım benim bunlara ekleyeceklerim pekmez,yumurta proteinli gıdalar süt vs. Birde şunu biliyorum ayva yiyenlerin bebişleri çok güzel olurmuş ben hergün mutlaka 1 tane yiyorum siz de yiyin ha bide avokado çok faydalıymış ama ben tadını sevmiyorum miğdemi bulandırıyor

Bide ayva yiyeyinki gamzeli olurmus bnde cok yemistim oglusum gamzeli ne kadar dogru bilmm cunku bndede gamze var

Aycaaaaaaaaaaa :)) ben eylülde doğum yapıcam diye mi eklemiyosun beni listeye ya:KK43:ben itiraf ediyorum kaçak hamişimmm eylül 14 de doğum bekleniyor ama bu topiği çok sevdiğim için gitmedim yaş 26 sat 8 aralık bebişin cinsiyeti henüz belli değil beni ekle benide benideee:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::KK19::emir_bebek::emir_bebek:

yok canım daha yeni görüyorum eklerim hemen :)

gelicez derken taşınmak anlamında mı ? ne güzel bana arkadaş ol :))

yok kız
prenatesti yaptırıcam geri dönücem :)
senin ilk hamilelik miydi?
cinsiyeti belli olmuştur?
isim düşündün mü?

yok cnm benim 2. bebek
bitane oğlum var 7 yaşında
bunun cinsiyeti belli değil :)

Butun gece uyuyamadim bacagima giren kramp cok canimi yakiyor oiturdum agladim resmen.. napicam bilmiorum :KK43: hareketsiz yatinca bi sure geciyor ama o zaman da kan dolasimim yasaslayip bebege bisey olcak diye korkuyorum ve de geri kalktigim an yeniden basliyor.

Butun gece uyuyamadim bacagima giren kramp cok canimi yakiyor oiturdum agladim resmen.. napicam bilmiorum :KK43: hareketsiz yatinca bi sure geciyor ama o zaman da kan dolasimim yasaslayip bebege bisey olcak diye korkuyorum ve de geri kalktigim an yeniden basliyor.
canım o krampları doktoruna sordun mu ?? ben bikaç hamile arkadaşımdan magnezyum eksikliğinde kramplar olur diye duymuştum. seni bu kadar rahatsız ediyorsa mutlaka doktorunla konuş. birde kan dolaşımının en iyi olduğu ve bebeğinde en çok rahat ettiği pozisyon sola yatış. bende şuan genelde sola yatıyorum eskiden hep yüzüstü yatardım çok zorlanıyorum ama napiyim mecbuurr :KK66:

canım o krampları doktoruna sordun mu ?? ben bikaç hamile arkadaşımdan magnezyum eksikliğinde kramplar olur diye duymuştum. seni bu kadar rahatsız ediyorsa mutlaka doktorunla konuş. birde kan dolaşımının en iyi olduğu ve bebeğinde en çok rahat ettiği pozisyon sola yatış. bende şuan genelde sola yatıyorum eskiden hep yüzüstü yatardım çok zorlanıyorum ama napiyim mecbuurr :KK66:
Sordum cnm dinlen gecer dedi yorulnca olur dedi.gercekten de biraz fazla yurudum gecenlerde aksamina sinyalleri basladi dunde yine markete filan gittim bask yerlerede yurudum elimde bisiler tasidim aksama hemen basladi.magnezyumu sordum vitaminin icinde var ekstra vermicem dedi.yatisi da tatlim yattmaya calisuyirum sola ama heran olmuyor iste sirtustu ve saga da yatiyorum.yuzustu hamile kaldim kalali hic yatmadim.

Son düzenleme:
http://www.youtube.com/watch?v=CThvsN5qkJo Arkadaşlar bu videoyu az önce izledim çok beğendim. Sizinlede paylaşmak istedim. Yeni doğan bebişin banyosu. Ama muhteşem mutlaka izleyin.:KK69:
Ben de ben de istiyorummmm:KK52::KK52::KK52: gece bu videoyu izledim gittim kocaya sardim ben yikaya bilecekmiyim yoksa beceremezmiyim falan filan diyeee..adamcigaz kala kaldi tamam yardim edicem zaten korkma dedi sustum:KK53:
bugun bızde gıttık kızlar doktora. bebıs masallah kıpır kıpırdı. her yerını gosterdı :) kafa assa durdu, arkasını dondu, onunu dondu, kollarını kaldırdı ındırdı oohhh. doktor dıyo şov yaptı sıze resmen keyfoıyerınde bellıkı :)
:nazar:masallah kuzuna canim darisi tum hamislereee.insallah herkes her dk kontrolunden boyle mutlu cikar..Aminnn
KIzlar bacagim yine gitti bu sefer sag bacagima kramp girdi.:KK14:
Gecmis olsunnnn...uzun sure gecmezse dk.a git bence..
Tecrubeyle sinanmis cnm bnmde ozellikle denemistim oglumda muz portakal kasar yedigim zaman cok iyi kilo aliyodu son ayimda hatta 15 gunde 1 kilo almisti 3500 dogdu 19 gun erken dogmasina ragmn bn zaten kilo almadim kendime nerdeyse hep kilo bebegime gitmisti her hafta balik kesin yedim hergun findik ceviz 1 meyve yemeden yatmadim bumda o kadar dikkat edemiyor viyamini bile hep unutuyorum ilk hamilelik prenseslikmis megersem tadini cikarin cocukla hamilelik zor
En cok muz kilo aldiriyo diye biliyorum ama o da kabiz sorunu olana yeni bi sorunnnn be im gibi..onun icin alternatifler ariyorummm
Bide ayva yiyeyinki gamzeli olurmus bnde cok yemistim oglusum gamzeli ne kadar dogru bilmm cunku bndede gamze var
Ben de gamzeliyim ama annem yumurta yememis ayva da hic hatirlamiyorim diyooo..bence onlarla alakali degilll..ama yine de biz deniyelimmmm:KK52:

MERHABA TATLI HAMİŞLEEERRR
ev işlerine fazla takıldım bu ara sık gelemiyorum.örgü örüyorum işten ayrıldığımdan beri,acemiyim ama öyle iyi geliyoki :)

kramp giren arkadaşlara tavsiyem; eşiniz ,futbolculara yapıldığı gibi (aynı hareket) bacağınızı havaya kaldırıp ayak parmaklarınızı geriye doğru itecek saniyesinde iyi geliyor.bizimki otomatiğe bağlamıştı gece "ahh " dediğim anda kavrıyodu bacağımı :)

Agustos ta dogucak insallah 3.cocugum ve cinsiyeti belli oldu kiz:)
hosgeldin guzelim..kizin hayirli olsun guzel dogsun guzel buyusun ins...

MERHABA TATLI HAMİŞLEEERRR
ev işlerine fazla takıldım bu ara sık gelemiyorum.örgü örüyorum işten ayrıldığımdan beri,acemiyim ama öyle iyi geliyoki :)

kramp giren arkadaşlara tavsiyem; eşiniz ,futbolculara yapıldığı gibi (aynı hareket) bacağınızı havaya kaldırıp ayak parmaklarınızı geriye doğru itecek saniyesinde iyi geliyor.bizimki otomatiğe bağlamıştı gece "ahh " dediğim anda kavrıyodu bacağımı :)

Guzel yontemmisss..insallah kimsenin ihtiyaci olmaz ama ise yarar gerektiyinde.:KK16:

Evet cnm normal dogmusuzzz...hatta ben dogunca ebe annemin karnina oturmus :KK53: cikmiyormusum daaa:KK52: ciktigimdan sonra ebe anneme bagirmis naptin bu kadar oldu bu diyeee annem de aglamisss butun gunu..

Et yiyorum ama o kadar cok degil...saglikli olsunlar da Insallahhh benimkisi merak isteee.normal dogura bileceyimiz kiloda olsun ins...

Tabi canım doğura bileceğimiz kiloda olsunlar bebişler. Saten doğunca hemen kilo almaya başlıyorlar. Ben maalesef sezaryen ile doğurdum ilk çocuğumu. doktor 4 kilonun üstünde olursa doğuramazsın demişti peşinen. ve 4200 olunca doğuramadım tabi. eskiler diyor ben 5 kilo 6 kilo doğuranı biliyorum. ama o zamanlar mecburmuş kadınlar ne yapsınlar, ultrasonda yok ki karnındaki çocuk kaç kilo nereden bilinecek. Kaç dikişle ne zorluklarla doğurdular kim bilir??

arkadslar merhaba,bebegının hareketlerını hısseden var mı?varsa nasıl anlıyorsunuz,bagırsak hareketlerı ıle sıkça karıştırılıyormuş,ne zamandan ıtıbaren hareketlerını anlarız?:emir_bebek:

k
kesinlikle magnezyum eksikligi bir kere kulln farki goreceksin eminim doktoruna israrla gecmedigini bildir verecektir

haklisin magnezyum icmedigim gun benimde kramp girerdi o vitaminlerin icindeki magnezyum yeterli gelmiyor

Agustos ta dogucak insallah 3.cocugum ve cinsiyeti belli oldu kiz:)

hayirliolsun benim gb 3.bebegini bekleyen az sayida annelerdensin
:)

kizlar ben doktordan geldim.cok sukur doktor oyle korkulacak bisey degil bu haftalarda olur genelde ki konu edilecek pozisyonda deil gayet saglikli dedi cok sukur 3 gun oncr 166 gr. bugun 200 gr dedi ki ben de neredeyse hamile kaldigim kiloya gelmeme 400 gr kalmis.icim rahatladi bayagi korkmustum.bas agrilarim gece sabaha kdr uyutmadi gne birde agriyla birlikte ates ve burun tikanikligida oluyor dr yapacak bisey yok 4 taneye kdr miniset yada parol icebilirsin dedi ama hic fayda etmiyor ki.bir arkdsmz nane yagiyla alnina masajdan bahsetmisti aldim evde deneyecegim bakalim.he bu arada dr bakarken daha cinsiyetini kiz dedi izden bu kadar yoldayim eve gecip dinleneyim hepinize iyi haftasonlari

X