2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Doktora gitmiştim herşey iyi şükürler olsun rabbime
%80 erkek dedi doktorum
Sanırım oğluşum olucak allahım saglıkla kavuştursun bizi evladımıza
Rabbim olmayan herkese nasip etsin bu duyguyu

Ayy ne güzeldi havai fişekler çok hoşuma gittiydi
Barsağımdan başka bişey duyamıyorum. Daha çok barsaklarımı büyütüyorum galiba, konuşmaya bile başladılar anne dicekler yakında

adıyla yaşasın sağlıkla kucağına al işallah,maşallah ne çabuk öğrenmişsin cinsiyetini ne şanslısın

evet cinsiyet konusunda doktorumuz tecrübeli sanirim, 12+1 de söyledi. Sen ögrenebildin mi ?
Cok sagol canim. amin, insallah hepimiz saglikla kucaklarimiza aliriz.

Istanbuldayim ben devlet memuruyum özel sağlık sigortası yaptirmadigima pişmanım muayeneye 120 veriyorum ikili teste 335 vermistim sağlıklı olsunda umurumda değil diyorum

merhabalar hamile olduğumu öğrenen 1 ay kala ya kadar özel sigortam vardı 2 yaşındaki kızımın tüm testler ve muayene ve doğumu acıbademde yapılmıştı çok ta memnundum.hangi akla hizmet ettiysem eşime benim sigortamı boşa ödemeyelim zaten doktora ihtiyacım pek olmuyor dedim yenilettirmedim sigortamı 1 ay sonra hamileliğimi öğrendim resmen kendimi azarlıyorum bazen ne büyük nimetmiş niye öyle dedim die üstelik acıbadem çok yakın şimdi gidemiyorum hastane arayıp duruyorum haklısın sağlıklı olsunlarda para yerine gelir elbet

bu konu yazılmış diye yakınımın başından geçeni yazmak istiyorum

herkesin terciği tabikide ben bu testleri gereksiz olduğunu düşünüyordum nasılsa yanılma payı var ve ben müdahele ettirmem diye ta ki bir akrabamız 2 ay öncesi doğum yapana kadar akrabamızın 2li testte soru olduğu anlaşılmış istanbulda bir çok hastane biz doğmasını onaylamıyoruz kabulde etmiyoruz demiş doktorlar felçli down sendromlu beyinden bir çok hatalığı olan bir bebek olacağını söylemiş. ısrarla rabbimin imtahanı deyip doktor doktor gezdi. bu testlerin şu faydası var bana göre bebeğin durumu önceden bilindiği için beyin cerrahıda doğuma girmiş bebek doğduğu gb hemen birçok beyin ameliyatı olmuş 2 aylık gecen ziyaretine gitttiğimde inanın şaşırdım bebek doktorların dediği gb down sendromlu doğmamış.birçok ameliyattan sonra şimdi sadece tek ayağını oynatamıyor bacak değil sadece ayak çok şükür o da zamanla müdaheleyle inşllh düzelicekmiş hamilelik dönemindeki büyük imtahandan sonra anne için inanılmaz mükafattır eminimin. belki doktorların dediği gb durumu çok ağır büyüdükçe anneye ve bebeğe eziyet olacak bir hayat olabilirdi ama herkesin düşüncesine saygım sonsuz eğer 1000/1 bile umut olsa bence bir can için yaşamayı yaşatmayı göze alabilirim sağlıklı doğup sonradan yatalak olan cok çocuk var ben bu testleri sadece tedavi amaçlı yaptırmak istiyorum.güvenilirliği bile 100/100 olmazken sağlıklı bir bebeğin canına kıymakta var işin ucunda

Son düzenleme:
Barsağımdan başka bişey duyamıyorum. Daha çok barsaklarımı büyütüyorum galiba, konuşmaya bile başladılar anne dicekler yakında

çok güüldüm ya bende bir kaç kere yer değişimini hissettim daha bir şey yok benimde içimden şelale sesleri geliyor hep

bizim de oğluşumuz olacak insallah ve bende Eymen ismini düşünüyorum.

analı babalı büyüsün kuzucuk bende eymen ismini çok beğeniyorum kulağa çok hoş geliyor

evet cinsiyet konusunda doktorumuz tecrübeli sanirim, 12+1 de söyledi. Sen ögrenebildin mi ?
Cok sagol canim. amin, insallah hepimiz saglikla kucaklarimiza aliriz.

aslında erkek bebek olunca çabuk öğreniliyor bende ilk çocuğum 12 haftalıkken kesin erkek dedi oğlum var,şuanda da ilk hamilelikteki aynı doktora gidiyorum ama bunu o kadar çabuk söylemedi,salı günü daha doktorun kafasını yedim o da sanırım kız dedi,ama ben inanmıyorum,erkek hissediyorum.bi kızım olsun çok çok isterim ama benim eşimin terafında 1 tane bile kız doğuran olmamış,ne görümcem var nede eltilerimin filan bi kızı,yani kız yok eşim gilde.

ilk kız dünyaya getiren sen oursun inşllh o zaman :)

bu akşam doktora gideceğiz bakalım yıldız academi hastanesi varmış gop ta oraya gideceğiz 24 saat acilde 4 kadındoğumcu oluyormuş randevusuz bakıyormuş cihazları 4 boyutlu ücreti ssk lıya 25 tl miş bakalım bu akşam orayı deneyeceğim inşllh bebeikim biraz yukarı tırmanabilmiştir

ilk kız dünyaya getiren sen oursun inşllh o zaman :)

ayy ALLAHIM sen duy bu sesi..ama daha öyle bi hal almışki,doktor geçen gün diyor galiba kız bebiş,eşim diyor yok hocam o bizden öncekinin ultrason görüntüsü makinada kayıtlı kalmıştır,yani o bile inanmıyor

ahaha bağırsak yavrum bebeğim benim
bende de gaz sancısı var ama doktor hamilelikten değil dedi. probiyotik yoğurt yememi önerdi.
ama ben daha önce hiç böyle yoğun yaşamıyordum :26:

o da güzelmiş bize doktor söylese erkeğe yada kıza benziyor dese inanacaz doktora ikiletmicez :)Rabbim kalbinize göre versin benimde ilikim erkek ti ikinicde erkek olcak gb geliyordu ya demekki öyle geliyor insana ama ikinci kız ya şimdiki ne olacak merak ediyordumplesanta düşük olunca cinsiyeti merak etmek aklııma gelmiyecek sanırım normale dönene kadar

Doktora gitmiştim herşey iyi şükürler olsun rabbime
%80 erkek dedi doktorum
Sanırım oğluşum olucak allahım saglıkla kavuştursun bizi evladımıza
Rabbim olmayan herkese nasip etsin bu duyguyu

maşallah maşallah erkek anneleri bayağı çoğalıyor rabbim sağlıkla doğmalarını nasip etsin cinsiyetlerde öğrenilince sırada tekemelenme meraklarımız başlar sonra doğum :)

Son düzenleme:

yaz sonucunu mutlaka, hayırlısı olsun inşallah

yedin mi çikolata balım. kontrolden dönmüşsün
cinsiyeti di öğrendin artık alışverişe başla annesi

bebek giydirme konusunda benim ablamda paranoyaktı. ayaklı tulumun üstüne iki tane çorap giydirirdi.
annemde bize gelince çıkartırdı yazık çocuğun ayakları sıkışıyo diye

kiloyu haftalık ölçmek gerekiyomuş arkadaşlar bide sabah aç karnına hafif kıyafetlerle.. ben her pazar sabah kalkınca ölçüyorum yoksa diğer günler çok değişken.

bunu söylediğin çokk iyi oldu canım. bende hangisi doğru neyi not almalıyım şaşırmıştım inanki.

ahaha bağırsak yavrum bebeğim benim
bende de gaz sancısı var ama doktor hamilelikten değil dedi. probiyotik yoğurt yememi önerdi.
ama ben daha önce hiç böyle yoğun yaşamıyordum :26:

Ya nasıl hamilelikten değil. Gaz bombası gibi oldum burda. Utanıyorum valla. Hamilelikten işte bal gibi

ayyy insallah kiz olur :)) ama kizlar kendilerini gec gösterir derler yani bakarsin doktor hakli cikar ve böylelikle aileye ilk kiz sizden gelir :)

analı babalı büyüsün kuzucuk bende eymen ismini çok beğeniyorum kulağa çok hoş geliyor

Amin insallah, allah hepimizin evlatlarini anali babali büyütsün :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…