2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

görüntülerini cd ye aktarabiliyormusunuz??:KK53:

Ultrason cihazında kolay bişi, o çekerken bir taraftanda kayıt yapılıyor cdye. hatta ultrasona flaş bellek bile takabilirsiniz neyse.. bazı muaynehaneler vermeyebilir ama etik olarakta şimdi düşündüm de.. bir danışın doktorunuza bence..

Evet sanırım öyle, her gittiğimizde çektiği ultrason görüntülerini kaydettiği bir cd verecek. Ben talep etmedim dosyamızı hazırladılar yardımcıları biz çıkarken, içinde bir egzersiz rehberi, beslenmeyle ilgili bir kitapçık, benim kayıtlarımı tutacağı bir gebe muayene kitapçığı vs bir de cd vardı. Çok güzel düşünülmüş bişey. Gittiğim doktor bulunduğum yerde isim yapmış biri. Belki bi tık daha düşünmüşlerdir böyle şeyleri. Cd'nin üzerinde bile doktorun reklam için hazırlattığı bir aranjman ismi vs vardı. Sende istersen alabilirsin ama sanırım, ultrason cihazlarının çoğunun bu özelliği var. Yanında cd götürmen gerekebilir, bulamazsan orda. Bi dene bence. Eşim her akşam onu seyrediyo :)

aaa çok güzel bişeymiş bu acaba benim doktorumun da varmıdır ki :KK53: gittiğimde kesinlikle soracağımmm

Ay kızlar kendime nazar degdirdim yaa, midemin bulantısı azaldi, hic kusmuyorum, ilaç işe yaradı derken bugün mahvoldum :KK43:

Mincik mincik yemek yediğim için sürekli acıkıyorum, sonra gidiyorum iki lokmacik daha yiyorum. Böyle böyle 3 kilo verdim 4 haftada. Az az sık sık yeyin diyip duruyo ya diyetisyenler, bi bildikleri varmış :))

canım bol bol kuru kaysı ye ve bol bol su iç, zeytin yağını da bir tatlı kaşığı falan içebilirsin, ben zeytin yağı içmedim ama sabah kahvaltılarımda haşlanmış yumurtama ekleyip öyle tüketiyorum bide kaysı yemeye çalışıyorum çok şükür kabızlık yaşamadım

kesinlikle bence de yaa çok güzel olur takip ederiz ordan :KK53:

yaaaaa ne güzel dimi ben en son geçen ay görmüştüm ozaman daha çok küçüktü şimdi ne kadar büyümüştür cumartesi günü kontorlümüz var okadar heyecanlıyım ki günler geçmek bilmiyor yaa, bu arada doktorunuz cd olarak mı verdi görüntüleri çok güzel eğer öyleyse :emir_bebek:

Hımmmm... kıpır kıpır ellerini ayaklarını farkedeceksin inşallah emin ol :) ve sonra kendi kendine o görüntüleri düşünüp gülceksin :)

canım bence süt ve süt ürünleri tüketmelisin, özellikle kahvaltılarında haşlanmış yumurta ve peynir yemelisin en azından gün aşırı, artık kendimizden çok içimizdeki minik mucizelerimizi düşünmeliyiz :KK16:

calistigim icin fazla ahim sahim kahvalti yapamiyorum ztn ama en iyisi bi kutu peynir getireyim ben is yerine...bugün süt getirdim birazdan isitip icecegim...canim hic istemiyor ama mecburum...

Hımmmm... kıpır kıpır ellerini ayaklarını farkedeceksin inşallah emin ol :) ve sonra kendi kendine o görüntüleri düşünüp gülceksin :)

yaaaa düşüncesi bile o kadar güzel ki biran önce cumartesi gelsinnnnnn:KK17:

calistigim icin fazla ahim sahim kahvalti yapamiyorum ztn ama en iyisi bi kutu peynir getireyim ben is yerine...bugün süt getirdim birazdan isitip icecegim...canim hic istemiyor ama mecburum...

canım ben de çalışıyorum evde kahvaltı yapamıyorum ama işe gelmeden önce mesela sabah kalkınca hemen ocağa haşlanması için yumurta koyuyorum o haşlanırken ben hazırlanıyorum evden çıkmadan ekmek arası peynirimi, zeytinimi yeşilliklerimi koyuroyum yumurtamı da alıp ofise getirip çay eşliğinde kahvaltımı yapıyorum sende öyle yapabilirsin yada iş yerinde yapma imkanın varsa yumurtanı iş yerinde de haşlayabilirsin bende çok sevmiyorum ama bebeğimi düşünerek kendimi zorlayıp yiyorum üzerine de limon sıkıyorum oh misss denemelisin bence ihmal etme annesi :KK16:

Merhaba kızlar iyi dilekleriniz için öncelikle teşekkür ederim :) :KK39:

Umarım hepimiz sağ salim bebişlerimize kavuşuruz :emir_bebek:

Benim karnım çok büyüdü ve hamile kaldığımda 65 kilo idim bu hafta 67 kilo oldum. Pantolonlarım oluyor hala ama karnım çok çıktı :KK31:

Sevinsem mi üzelsem mi bilemedim benim durumumda olan var mı

yaaaa düşüncesi bile o kadar güzel ki biran önce cumartesi gelsinnnnnn:KK17:

canım ben de çalışıyorum evde kahvaltı yapamıyorum ama işe gelmeden önce mesela sabah kalkınca hemen ocağa haşlanması için yumurta koyuyorum o haşlanırken ben hazırlanıyorum evden çıkmadan ekmek arası peynirimi, zeytinimi yeşilliklerimi koyuroyum yumurtamı da alıp ofise getirip çay eşliğinde kahvaltımı yapıyorum sende öyle yapabilirsin yada iş yerinde yapma imkanın varsa yumurtanı iş yerinde de haşlayabilirsin bende çok sevmiyorum ama bebeğimi düşünerek kendimi zorlayıp yiyorum üzerine de limon sıkıyorum oh misss denemelisin bence ihmal etme annesi :KK16:

haklisin canim...bende öyle yapayim barii..

arkadaslar suan sinirimden aglayabilirim...ögle yemegimi isittim tam yerime gecip yicem kutu elimden düstü yemek yere döküldü...bi salatayla kalakaldim....

Selam annisler nasilsiniz.bendede kabizlik sorunu var.zaten ilk dogumdan sonra basladi.hamile kalinca iyice artti bide demir ilaci iyicearttirdi. Birde bendealerji yapti ilaclar bende icmiyorum biraz rahatldm. Ben decavit vitaminle gyno ferro sanol demir hapi kullaniyordum siz hangi ilaclari kullaniyorsunuz ve alerji ve kabiz olan varmi benim gibi paylasirsaniz cok sevinirim

Alerjim gecsin doktorum ilacin tekini kullanmami onerdi. Artik hangisi kasinti alerji yapmazsa ona devam edicem. Deneme yoluyla bulucaz balalim isallah ilacin ikiside alerji yapmoyordur

arkadaslar ya ben kahvalti olarak sadece bir simit yiyorum arada da birseyler atistiriyorum ama peynir ve benzer seyler tüketmiyorum hic...kendimi bu yüzden kötü hissetmeye basladim...

bebegime zarari olur degilmi?

hakkimizda hayirlisi olsun...

ailen hangi bölgede yasiyor?

Ailem NRW'de yasiyor. Sen nereden?

Kesinlikle kaılıyorum sana :) ama önce hamilelikle ilgili öğrenelim de ardından da bebek bakımı ile ilgili kitaplara el atıcam inşallah bende :KK70: ayyy çok şükür Allahıma yaaa

Bi de ben normal doğum, hatta müdahalesiz doğal doğum istiyorum, inşallah Rabbim nasip eder. Bununla ilgili de okumam, arastirmam, kurslara gitmem lazim ki bilinçli ve hazır olayim.

Allah hepimizin gönlüne göre, hayırlı, saglikli, uzun ömürlü, güzel huylu evlatlar versin.[/QUOTE]

miska görmüşsündür eblki ben de doğal doğum için maria mongan'ın hynobirthing pam england'ın içgüdüsel doğum kitaplarını aldım ikisi de doğal doğum için ama sanırım farklı yöntemler bakayım aklıma yatanı uygulayacağım

hamilelikle ilgili kitap almadım ben çok bilirsem çok pimpirlenirim diye bebek bakıma daldım direk
Ayşe ÖNER'in kitabının bir kısmını okudum hoşuma gitti egzersizler de var içinde
şimdi de sinem olcay kademoğlu'nun merhaba bebek kitabını okuyorum dili çok güzel
bir ton kitap aldım heyecanla
tavsiye edeceğin bir şey var mı

kızlar benim karnım çok fena kaşınmaya başladı. lierac'ın çatlak önleyici kremini aldım, akşamları onu sürmeye başladım. ama baktım yetmiyor, karnım pul pul dökülmeye başladı, johnsons baby'nin aloe vera'lı bebeyağından aldım az önce onu sürdüm iş yerinde. siz ne durumdasınız?

X