2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Aynen öyle sürpriz bebek, hem de ne sürpriz.. Annelik duygusu çocuğu kucağına alınca oluyomuş, annemin yalancısıyım bakalım :) Ama ben ultrasonda seyretmeye bayılıyorum onu... Eşim de, ilk doktordan geldikten sonra evde ilk işimiz cd'yi takıp izlemek olmuştu.

Arkadaşım görüntüleri cd den izleme konusunu biraz açar mısın lütfen. Renkli ultrason mu, sen mi talep ettin doktorunun mu bir hizmeti. Her gittiğinde bir cd mi veriyor doktor. Biraz anlatırmısın ???????:KK3:

Günaydın kızlar benim çok fazla mide yanmam var ve ilaç kullanmak istemiyorum ingiliz karbonatlı su içsem bir zararı varmı acaba fikri olan varmı ???

Çok şükür benim eşimde kendi işini kendi görür, çok titizdir, yemek yapar arada. Ama oğlum öyle değil yemek seçer, dağınıktır. Toplatmaya kalksam hep ben topluyorum ama birazda sen yap der haylaz yaaa hiç babasına çekmemiş. Duymamazlığa vurur birşey istesem. Belki büyüdükçe aklı erdikçe düzelir ama dayısına çekmiş kerata.
İnşallah seninki kız olur istediğin gibi giydirirsin birlikte gezmelere gidersiniz. Pembe tokalar takarsın saçlarına, pempe pabuçlar ayağına.... ben pembe patiği alamadım başucumuzdan. eşim belki yanılır doktor diyor daha çok erken. Ama bende gördüm pipisini ya yanılmış olamaz 3-5 kez döndü döndü baktı doktor.

Yinede üzülüyorum sanma. Bir uhte olacak evet içimde ama sağlıklı sıhhatli, eli ayağı düzgün olsun oğlan olsun ne olur sanki. İlk kucağıma aldığım gün ona sıkı sıkı bağlanacağımı biliyorum.:KK16: Oğullarımı çok seveceğim. Hem ikisi birbirine destek olur birbirlerini daha iyi anlar, anlaşırlar. bende ikisini aynı giydiririm abi kardeş. Hepimize hayırlı kolay doğumlar nasip etsin Allahım.:nazar::nazar::emir_bebek::nazar:

cnm tabı yanılma payı var bı sonrakı randevunda daha da netleşir. Allah hayırlı evlatlar nasip etsin arkadaşım:KK16: tabıkı ufaklığı hiç bir şeye değişmiceksin kokusunu duyunca:nazar::nazar: Allah o günleri görmeyı nasip etsin ben hala inanamıyorum da:KK52:
cumartesi bızımde ıkılı testımız var çok heyecanlıyım çok:nazar:

Arkadaşım görüntüleri cd den izleme konusunu biraz açar mısın lütfen. Renkli ultrason mu, sen mi talep ettin doktorunun mu bir hizmeti. Her gittiğinde bir cd mi veriyor doktor. Biraz anlatırmısın ???????:KK3:

cnm benım doktorum da cdye çekiyor bıze ızlettiği görüntüleri. çıkışta veriyor. ben bılmıyordum talep de etmemiştim ama çok iyi oldu:KK34:
benım doktorun renklı 4 boyutlu ultrasonu var hep oradan izliyoruz bebişi. cd çok güzel bi hatıra.
istanbul anadolu yakasındaysan gönul rahatlığyla tavsiye edrim sana doktorumu cnm

kızlaaaarrrrr ben 2 aylık hamileyim daha . ama hamilelik çizgim belirdi aayyy çokmutlu oldum :):):KK76::KK76::KK66:

Son düzenleme:
canım her gün 1 tane acı biber ye geçen hafta bende aynı durumdaydım ama annem söyledi bunu gerçekten işe yarıyo ama baya acı olcak yani keyfine yemiyosun sonuçta :) bebeğe de bi zararı yok ve bağışıklık sistemini de güçlendirdiği için faydasını görürsün bence tabi kayısıyı fln da yemeye çalış ben pek yiyemiyorum kuru kayısı ondan bu çözümü buldum :)

Canim bana doktorumun ilk söylediği acidan uzak durmam gerektiği. Aşırı baharattan da uzak dur dedi bebek için zararliymis paylaşmak istedim

cnm tabı yanılma payı var bı sonrakı randevunda daha da netleşir. Allah hayırlı evlatlar nasip etsin arkadaşım:KK16: tabıkı ufaklığı hiç bir şeye değişmiceksin kokusunu duyunca:nazar::nazar: Allah o günleri görmeyı nasip etsin ben hala inanamıyorum da:KK52:
cumartesi bızımde ıkılı testımız var çok heyecanlıyım çok:nazar:

cnm benım doktorum da cdye çekiyor bıze ızlettiği görüntüleri. çıkışta veriyor. ben bılmıyordum talep de etmemiştim ama çok iyi oldu:KK34:
benım doktorun renklı 4 boyutlu ultrasonu var hep oradan izliyoruz bebişi. cd çok güzel bi hatıra.
istanbul anadolu yakasındaysan gönul rahatlığyla tavsiye edrim sana doktorumu cnm

sadece 4 boyutlu ultrasonda mı oluyor cd ye görüntü aktarma??

sadece 4 boyutlu ultrasonda mı oluyor cd ye görüntü aktarma??

cnm onu bilmiyorum ama benım bı arkadaş var hamıle onun doktorunun 4 boyutlu dııl sıyah beyaz ızlıyorlarmış, seyrederken eşi telefonun kamerasına çekiyormuş yanı bu da bı fikir :26:

cnm onu bilmiyorum ama benım bı arkadaş var hamıle onun doktorunun 4 boyutlu dııl sıyah beyaz ızlıyorlarmış, seyrederken eşi telefonun kamerasına çekiyormuş yanı bu da bı fikir :26:

hmm doğru haklısın, gecen kı kontrolümde eşim gelememişti,bebeğimin öyle bi pozisyonu vardı ki bacakları üstüste elinı kafasına koymuş uzanıyor keyif yapıyordu çok tatlıydı , eşime anlattım ama görmesi çok farklı tabii...benimde çekmek aklıma geleydi güzel olurduu:KK9:

ayyy sonunda hepsini okuyup yetişebildim size :KK1:

cnm bende o kadar zor yıyorum kı ağzımda büyüyor ama Allahtan çıkarmıyorum geri :KK1:
günde 3 porsyon süt ürünleri yemek gerekırmış. 2 bardak süt içiyorsan 1 brdak da yoğurt yıyıp günluk kalsiyum ihtiyacını karşılayabılıyormusuz.

ben hergece yatarken bir bardak ballı süt içiyorum, gündüz mutlaka öğlen bir kase yoğurdumu ve sabah peynirimi hiç eksik etmiyorum

Kanamammm var benim; ((((kizlar dua edin insallah bi sikint olmasin iki gundur devam ediyo su an evde yatarak geciriyorum vakti .rapor verdi doktorum

Canım kanaman ne kadar yani leke şeklinde mi yoksa daha fazlamı ayaklarının altına yastık koy ve wc dışında kalkma yerinden inşallah bişeycik olamaycak

kızlar yarın dr randevum var.. ama içim bir tuhaf sanki bir şey hissetmiyorum karnımda çıkmadı zaten.. kanama şu bu bir şey yok çok şükür. dün bebek mağazasına gittik almak istedim alamadım acaba diyorum hep içimden sizde de böyle bir duygu oluyor mu??

bana da öyle oluyor henüz hareketlerini falan hissedemiyorum ya hani acaba diyorum korkuyorum hiç bişey almadım o yüzden Rabbim esirgesin cümleminiz evladını inşallah.

Ay kizlar hepinizin oğlusu geliyo, bu sene erkek senesi falan diyosunuz, benim kız umutlarım yavas yavas azaliyo :)) Allah biliyo ya, cok istiyorum kızım olmasini. Tabi sağlığı, hayırlı ve uzun ömürlü bir evlat oluşu her seyden önemli, Allah herkesin gönlüne göre versin.

evet bu sene erkek senesiymiş bende öyle duydum listeye baktım da bizim listede de erkek çoğunlukla ne yalan söyleyeyim bende hep bir kızım olsun istedim inşallah Rabbim önce sağlıklısını verir sonra da gönlümüze göre :)

miska...bende ilk bebegimin önce saglikli olmasini istiyorum elbette ama ilki kiz olsun istiyorum nedense...

bende bendeeeeeee :KK17:

Hatuncuklar ya akşamları acaip hazımsızlık yaşıyorum maden suyu çok iyşi geliyo ama bi zararı olur mu ???

ben zararından çok yararı olduğunu duymuştum yengem hamileyken günde bir tane içiyordu hep

hiç kullanmadın mı folik asit şimdiye kadar? Eğer kullanmadıysan şimdiden sonra kullanmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum canım..

canım folik asiti zaten 3. aya kadar kullanıyorsun sonrasında bıraktırıyorlar doktorlar

Kizlaaarrr pitpit hiss eden varmi gobisde???? Benmi uyduruyorum?????:KK9:

canım senin hissetmen normal bence çünkü haftandasın zaten bu haftalarda hissedilirmiş :KK16:

içime su serptiniz. Az Ama sık Yemek yemeyi alışkanlık haline getirmem lazım galiba. Dün eşimle gezmeye gittiğimizde Yemek sırası beklemek o kadar zor geldi ki... Uyurken yastık olayını da deneyeyim bi. Teşekkür ederim kızlar Öptüm kocaman...:KK23:

arkadaslar ya ben kahvalti olarak sadece bir simit yiyorum arada da birseyler atistiriyorum ama peynir ve benzer seyler tüketmiyorum hic...kendimi bu yüzden kötü hissetmeye basladim...

bebegime zarari olur degilmi?

ben evlenene kadar orada yasiyordum :) ama doguma insallah almanyaya gidicem ve ailemin yaninda dogumumu yapicam.

hakkimizda hayirlisi olsun...

ailen hangi bölgede yasiyor?

kızlar ben bu kabızlıktan öldüm öldüm.. önceden böyle bir sorunum yoktu şimdi tuvaletim gelince ağlaya ağlaya gidiyorum resmen.. basur olacam az kaldı ..aksilik ya sürekli de canım muz cekiyor yemiyorum mecburen.. benim gibi olan var mı acaba n?? annem zeytinyağı iç dedi acaba içsem bi zararı olur mu bebeğe bilen var mı

canım bol bol kuru kaysı ye ve bol bol su iç, zeytin yağını da bir tatlı kaşığı falan içebilirsin, ben zeytin yağı içmedim ama sabah kahvaltılarımda haşlanmış yumurtama ekleyip öyle tüketiyorum bide kaysı yemeye çalışıyorum çok şükür kabızlık yaşamadım

Kizlar biri kilo topigi acsa guzel oluurrr...ben acmayi denedim ama liste yapamadim ((((
Beceren varmi???

kesinlikle bence de yaa çok güzel olur takip ederiz ordan :KK53:

Aynen öyle sürpriz bebek, hem de ne sürpriz.. Annelik duygusu çocuğu kucağına alınca oluyomuş, annemin yalancısıyım bakalım :) Ama ben ultrasonda seyretmeye bayılıyorum onu... Eşim de, ilk doktordan geldikten sonra evde ilk işimiz cd'yi takıp izlemek olmuştu.

yaaaaa ne güzel dimi ben en son geçen ay görmüştüm ozaman daha çok küçüktü şimdi ne kadar büyümüştür cumartesi günü kontorlümüz var okadar heyecanlıyım ki günler geçmek bilmiyor yaa, bu arada doktorunuz cd olarak mı verdi görüntüleri çok güzel eğer öyleyse :emir_bebek:

arkadaslar ya ben kahvalti olarak sadece bir simit yiyorum arada da birseyler atistiriyorum ama peynir ve benzer seyler tüketmiyorum hic...kendimi bu yüzden kötü hissetmeye basladim...

bebegime zarari olur degilmi?

hakkimizda hayirlisi olsun...

ailen hangi bölgede yasiyor?

canım bence süt ve süt ürünleri tüketmelisin, özellikle kahvaltılarında haşlanmış yumurta ve peynir yemelisin en azından gün aşırı, artık kendimizden çok içimizdeki minik mucizelerimizi düşünmeliyiz :KK16:

Evet sanırım öyle, her gittiğimizde çektiği ultrason görüntülerini kaydettiği bir cd verecek. Ben talep etmedim dosyamızı hazırladılar yardımcıları biz çıkarken, içinde bir egzersiz rehberi, beslenmeyle ilgili bir kitapçık, benim kayıtlarımı tutacağı bir gebe muayene kitapçığı vs bir de cd vardı. Çok güzel düşünülmüş bişey. Gittiğim doktor bulunduğum yerde isim yapmış biri. Belki bi tık daha düşünmüşlerdir böyle şeyleri. Cd'nin üzerinde bile doktorun reklam için hazırlattığı bir aranjman ismi vs vardı. Sende istersen alabilirsin ama sanırım, ultrason cihazlarının çoğunun bu özelliği var. Yanında cd götürmen gerekebilir, bulamazsan orda. Bi dene bence. Eşim her akşam onu seyrediyo :)

kızlar yaaa bişey merak ettim kaç kilo ile hamile kaldınız bu haftanıza kadar kaç kilo aldınız? mesela ben 59 kg ile hamile kaldım ilk ay iki kilo birden aldım sonra aşırı istifra ve miğde bulantılarım başladı aldığım iki kiloyu geri verdim dün tartıldım ve 2 kiloyu geri almışım :KK53: :KK49:

X