2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydin annecikler... Ben 2 gecedir farkında olmadan yüzüstü yatıyorum. Gece Rahatsız olup uyanıyorum. Halbuki bu tür şeyler için erken değil mi Sizde de oluyor mu? Bir de dehşet acıkıyorum. Gece uyandığımda kendimi yememek için zor tutuyorum. Siz nasıl başa çıkıyorsunuz?

Günaydin annecikler... Ben 2 gecedir farkında olmadan yüzüstü yatıyorum. Gece Rahatsız olup uyanıyorum. Halbuki bu tür şeyler için erken değil mi Sizde de oluyor mu? Bir de dehşet acıkıyorum. Gece uyandığımda kendimi yememek için zor tutuyorum. Siz nasıl başa çıkıyorsunuz?

günaydın :) ben çok uzun zamandır yüz üstü yatamıyorum, çok rahatsız oluyorum yüzüstü yatınca. yan yatmaya alıştım ama yüz üstü yatmayı da çok özledimm :KK43:

dün gece 5'te mide kazıntısına uyanıp peynir ekmek yedim desem :KK56:

ya ben pıtpıt değil ama sanki bazen bebeğin döndüğünü hissediyor gibiyim. bariz bir tekme değil ama içimde dönüyor yaa, hissediyor olabilir miyiz? :KK52:

Ben de sadece 1 kere o dönme hissini yasadim ama cok erken olduğu icin ihtimal vermemistim. Belki de anlik hissettik :)

Ben jer pozisyonda yatiyorum ama her pozisyonda da uyaniyorum. Uykularim delik desik. Aclik konusunda da, 1 öğünde yiyeceğin miktari 2'ye ya da 3'e bölüp, sık sık yersen kan şekerin hep dengede kalır, o ani açlık hislerine yardimci olabilir.

günaydın :) ben çok uzun zamandır yüz üstü yatamıyorum, çok rahatsız oluyorum yüzüstü yatınca. yan yatmaya alıştım ama yüz üstü yatmayı da çok özledimm :KK43:

dün gece 5'te mide kazıntısına uyanıp peynir ekmek yedim desem :KK56:

Emzirirken gece kalkip tatli yiyen arkadaşım vardi, kızın nasil bi metabolizmasi varsa, gram kilo almamisti. Ben yapsam var ya 2 ton olurum :KK43:

ayy büyüyo annesiiii:KK16: hissediyo olabilirsin 18.haftadan sonra diyorlar ama erken hissedende olur elbet neden olmasın :emir_bebek:
bilemiyorum Insallah bebisdir..cunki hiss etmek cok guzellll

ya ben pıtpıt değil ama sanki bazen bebeğin döndüğünü hissediyor gibiyim. bariz bir tekme değil ama içimde dönüyor yaa, hissediyor olabilir miyiz? :KK52:
Evet ben de aynen sanki kayiyormus gibii ay cok sekeeerrrr...yerim ben onlari yaaa..Allahim herkese nasip etsin..bu sabahda yerimden kalkmadan nefesimi tuttum elimi gobegime koydum hafif de bastirdim bilmiyorum emin degilim ama elimin altinda sanki sertlik hiss ettim sonra kalp atisi gibi bikac vurus sonra ne kadar bekledim hicbisey olmadi...bebisdir dimiiii yaaa coookkkk guzeldi Allahim bu mutlulugumuzu daim etsin Insallahhh

Cnm yuzustu yatmak icib gecenlerde de buraya yazdim evinizde kanepenin falan yastigi varsa kucuk uyurken bacaginin arasina koy uyu oyle olunca yuz ustu donemiyorsun donsen de karnin boslukta kaliyor rahatsiz olmuyorsun.bence dene :KK66: acikmak ta sadece aksamlar 11 12gibi oluyor o zams da meyveyle falan idare etmeye calisiyorum yemek yesem uyuyamam.musal dun aksam tv izlerken dalmisim buyuk paket cips ve tost ustune de meyve falan yani bu gece bana cok zor oldu coookk rahatsiz oldum ondan dikkat etmeye calisiyorum

bende yatamıyorum yüz üstü çok rahatsız oluyorum karnıma baskı olunca acıkma konusunda haklısın dün işten geldim evde yemek yoktu acıktım diye ağladım nerdeyse

Evet ben de aynen sanki kayiyormus gibii ay cok sekeeerrrr...yerim ben onlari yaaa..Allahim herkese nasip etsin..bu sabahda yerimden kalkmadan nefesimi tuttum elimi gobegime koydum hafif de bastirdim bilmiyorum emin degilim ama elimin altinda sanki sertlik hiss ettim sonra kalp atisi gibi bikac vurus sonra ne kadar bekledim hicbisey olmadi...bebisdir dimiiii yaaa coookkkk guzeldi Allahim bu mutlulugumuzu daim etsin Insallahhh

amiiin canım inşallah. galiba çok az kaldı net olarak hissetmemize :KK49:

canım bende de kasık ağrıları oluyor bazen... bağırsaklarında olabileceğini söyledi doktorum....normal dedi...bir de rahim genişliyor ya normal bence ilk başlarda ben de telaşlanmıştım....hala oluyor ara sıra adet sancısı gibi ....telaşlanma....ama yine de doktoruna danış bence için rahatlar en azından....:nazar::nazar::nazar:..Rabbim onları korusun bize bağışlasın....:nazar::nazar::nazar:

evet canım duyduguma göre hemen hemen herkeste oluyormuş.. zaten bende de acaip kabızlık var bağırsak sorunu var ondan olabilir..Amin.. Rabbim korusun onları..

kızlar ben bu kabızlıktan öldüm öldüm.. önceden böyle bir sorunum yoktu şimdi tuvaletim gelince ağlaya ağlaya gidiyorum resmen.. basur olacam az kaldı ..aksilik ya sürekli de canım muz cekiyor yemiyorum mecburen.. benim gibi olan var mı acaba n?? annem zeytinyağı iç dedi acaba içsem bi zararı olur mu bebeğe bilen var mı

kızlar ben bu kabızlıktan öldüm öldüm.. önceden böyle bir sorunum yoktu şimdi tuvaletim gelince ağlaya ağlaya gidiyorum resmen.. basur olacam az kaldı ..aksilik ya sürekli de canım muz cekiyor yemiyorum mecburen.. benim gibi olan var mı acaba n?? annem zeytinyağı iç dedi acaba içsem bi zararı olur mu bebeğe bilen var mı

bende var canım bende muzu bıraktım artık çok sevsemde eve bile almıyorum kayısı kurusu suyu kompostosu iyi geliyo birazda olsa kayısı kurusu yiyip üstüne ılık su içilmesi iyi geliyomuş ama denemedim ben onu

bende var canım bende muzu bıraktım artık çok sevsemde eve bile almıyorum kayısı kurusu suyu kompostosu iyi geliyo birazda olsa kayısı kurusu yiyip üstüne ılık su içilmesi iyi geliyomuş ama denemedim ben onu

Activia yogurtlardan yiyin duzenli olarak canlar :KK66: bisiyciginiz kalmaz

:KK1:
cnm sen bunlarımı düşünüyosun yaa:KK52:
erkeklerde kızlar kadar kendi işlerini becerebiliyorlar cnm sen onları alıştırırsın küçükten kendı sorumluklarını yerine getirsinler hem karıları rahat eder hem de sen :KK52:
benımkınden bılıyorum evde annesine yaptırrmış herşeyını ama evlenınce yapabildiğini gördü iş başa düştü tabi annesi de şoklarda:KK52:
biz bu oyuna gelmeyelım arkadaşım :KK52:
şaka bi yana o kızları süslemek giydırmek muhteşem bişey.. hatta bı hayalım vardı kızım olursa gezmeklere giderken aynı renk giyiniriz falan diyodum Allah hayırlısını nasıp etsin inşallah:nazar:

Çok şükür benim eşimde kendi işini kendi görür, çok titizdir, yemek yapar arada. Ama oğlum öyle değil yemek seçer, dağınıktır. Toplatmaya kalksam hep ben topluyorum ama birazda sen yap der haylaz yaaa hiç babasına çekmemiş. Duymamazlığa vurur birşey istesem. Belki büyüdükçe aklı erdikçe düzelir ama dayısına çekmiş kerata.
İnşallah seninki kız olur istediğin gibi giydirirsin birlikte gezmelere gidersiniz. Pembe tokalar takarsın saçlarına, pempe pabuçlar ayağına.... ben pembe patiği alamadım başucumuzdan. eşim belki yanılır doktor diyor daha çok erken. Ama bende gördüm pipisini ya yanılmış olamaz 3-5 kez döndü döndü baktı doktor.

Yinede üzülüyorum sanma. Bir uhte olacak evet içimde ama sağlıklı sıhhatli, eli ayağı düzgün olsun oğlan olsun ne olur sanki. İlk kucağıma aldığım gün ona sıkı sıkı bağlanacağımı biliyorum.:KK16: Oğullarımı çok seveceğim. Hem ikisi birbirine destek olur birbirlerini daha iyi anlar, anlaşırlar. bende ikisini aynı giydiririm abi kardeş. Hepimize hayırlı kolay doğumlar nasip etsin Allahım.:nazar::nazar::emir_bebek::nazar:

Ben her sabah buyuk bardak ilik su sonra 5 6tane kayisi yiyorum sabahlari ac karina aksamlari da yarim bardak suya limon sıkıp iciyorum gaz atmaya 1numara gun icinde de bol bol su...bana yardim ediyo bunlar son 3 4gundur yapiyorum.birde muz faydali yemesek olmuyor yesek sorun oluyor diye gunasiri yiyorum ve o gun normalden cok su iciyorum..

Canim bana doktorum gaz problemi icin aktif kömür tabletleri verdi, adı Eucarbon. Aktif kömür mide ve bagirsakta emilmeden, sadece sindirim sistemini hizlandirici katalizör etkisi görüyo ve bebeğe hic ulasmadan vücuttan atılıyor dedi. Ben de kimyaciyim zaten, aktif karbonun bu etkisini bildigimden gönül rahatlığı ile kullaniyorum. Kabizlik yok bende, hic olmadi cok şükür ama gaz problemimi nerdeyse bitirdi. Kabizliga da iyi gelir. Istersen doktoruna bi danış.

doktorum bana içebileceğimi söylemişti canım. içinde mineraller olduğu için faydalı bile :)

Valla öyle canim. Yahu doğumu ben yapıcam, bebeğimle birlikte çalışıp gerceklestircez, sana noluyo doktor :)))

Canim bildiğim kadarıyla bir zarari yok, hatta bazı doktorlar çok kusan hamilelere özellikle tavsiye ediyomus mineral desteği icin. Ama doğal maden suyu olduğundan emin ol, etiketinde "gazlı içecek" ibaresi olmamali.

yok canim bir zarari olmaz. bende sürekli sade sodaya bolca limon sıkıp iciyorum. Mide bulantılarıma iyi geliyor, mideyi rahatlatiyo.

kızlar çok teşekkür ederim ya :) annem içme deyip duruyodu içim rahatladı valla :)

canım her gün 1 tane acı biber ye geçen hafta bende aynı durumdaydım ama annem söyledi bunu gerçekten işe yarıyo ama baya acı olcak yani keyfine yemiyosun sonuçta :) bebeğe de bi zararı yok ve bağışıklık sistemini de güçlendirdiği için faydasını görürsün bence tabi kayısıyı fln da yemeye çalış ben pek yiyemiyorum kuru kayısı ondan bu çözümü buldum :)

yaaa nasıl güzel bir duygu değil mi daha görmeden bu kadar heyecanlanıp mutlu olabiliyorsak kimbilir kendisini ilk defa kucağımıza aldığımızda neler hissedeceğiz Rabbime şükürler olsun ki bu duyguyu bizlere nasip ettii Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah :KK16:

merhaba canım hoşgeldin aramıza bebişin de hayırlı olsun Rabbim sağlıkla kucağına almak nasip etsin inşallah :)

yaa benimde ilk gebeliğim 11+6 olduk ama hala bende inanamıyorum sanırım ilk tekmelerimi yiyene kadar da böyle olacak :KK17:

yaaaa zaman çabucak geçsin hissedelimmmmm ama artıkkkkkkkkkkkkkkkkk :KK49:

süpriz bebek sizinkisi demek ki :KK1: hayırlı uğurlu olsun canım

ben çalışıyorum canım masa başında olduğum için benim rahatım, sabah ilk kalktığımda hemen ocağa yumurtamı koyuyorum o pişene kadar ben hazırlanıyorum, evden çıkmadan ekmek arası peynir, zeytin, bazen yeşillik koyup yumrutam ile işe götürüyor orada da çayla birlikte kahvaltımı yapıyorum, hafta sonuda zaten evde olduğum için diğer kahvaltılıklarımı tüketiyorm amaa sabahları yumurta ve peynirimi hiç ihmal etmiyorum

Aynen öyle sürpriz bebek, hem de ne sürpriz.. Annelik duygusu çocuğu kucağına alınca oluyomuş, annemin yalancısıyım bakalım :) Ama ben ultrasonda seyretmeye bayılıyorum onu... Eşim de, ilk doktordan geldikten sonra evde ilk işimiz cd'yi takıp izlemek olmuştu.

Aynen öyle sürpriz bebek, hem de ne sürpriz.. Annelik duygusu çocuğu kucağına alınca oluyomuş, annemin yalancısıyım bakalım :) Ama ben ultrasonda seyretmeye bayılıyorum onu... Eşim de, ilk doktordan geldikten sonra evde ilk işimiz cd'yi takıp izlemek olmuştu.

görüntülerini cd ye aktarabiliyormusunuz??:KK53:

X