2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar benim karnım çok fena kaşınmaya başladı. lierac'ın çatlak önleyici kremini aldım, akşamları onu sürmeye başladım. ama baktım yetmiyor, karnım pul pul dökülmeye başladı, johnsons baby'nin aloe vera'lı bebeyağından aldım az önce onu sürdüm iş yerinde. siz ne durumdasınız?

benimde asiri kasinti oluyor ara ara ama henüz birsey kullanmaya baslamadim...dr tekrar gittigimde soracagim....

selam kızlar ben 65 le hamile kaldım şu an 61 im çok korkuyyorum bebişim beslenemicek diye ama bişe de yiyemiyorum var mı aranızda benm gibi olup da düzelen?

Bi de ben normal doğum, hatta doğal doğum istiyorum, inşallah Rabbim nasip eder. Bununla ilgili de okumam, arastirmam, kurslara gitmem lazim ki bilinçli ve hazır olayim.

Allah hepimizin gönlüne göre, hayırlı, saglikli, uzun ömürlü, güzel huylu evlatlar versin.

miska görmüşsündür eblki ben de doğal doğum için maria mongan'ın hynobirthing pam england'ın içgüdüsel doğum kitaplarını aldım ikisi de doğal doğum için ama sanırım farklı yöntemler bakayım aklıma yatanı uygulayacağım

hamilelikle ilgili kitap almadım ben çok bilirsem çok pimpirlenirim diye bebek bakıma daldım direk
Ayşe ÖNER'in kitabının bir kısmını okudum hoşuma gitti egzersizler de var içinde
şimdi de sinem olcay kademoğlu'nun merhaba bebek kitabını okuyorum dili çok güzel
bir ton kitap aldım heyecanla
tavsiye edeceğin bir şey var mı[/QUOTE]

Ay canim ne guzel öneriler, hepsine bakacagim. Ben de hamilelik icin sadece netten hafta hafta gebelik cizelgelerini takuo edip, o hafta neler yasanacagina bakiyorum o kadar. Doğum anı benim icin cok önemli çünkü okuduğum bir yazı cok hoşuma gitmisti sana da yazayim: HER DOĞUMDA BIR DE ANNE DOĞAR. ben de bu annenin doğumuna hazirlanmak istiyorum.bebek nasil dogacagini kendi biliyor zaten.

Ben Hakan Coker'in Keskesiz Dogum ve hala veriyorsa Hypnobirthing Egitimlerine eşimle birlikte katilmayi düşünüyorum, Istanbul'daysan ve sen de dusunuyorsen birlikte gidebiliriz.

kızlar benim karnım çok fena kaşınmaya başladı. lierac'ın çatlak önleyici kremini aldım, akşamları onu sürmeye başladım. ama baktım yetmiyor, karnım pul pul dökülmeye başladı, johnsons baby'nin aloe vera'lı bebeyağından aldım az önce onu sürdüm iş yerinde. siz ne durumdasınız?

Benim daha baslamadi ama Bio oil alacagim ben, onunla baslamayi düşünüyorum. Bir de lierac alayim diyorum.

selam kızlar ben 65 le hamile kaldım şu an 61 im çok korkuyyorum bebişim beslenemicek diye ama bişe de yiyemiyorum var mı aranızda benm gibi olup da düzelen?

Canim cok normal, bebek depolarindan besleniyor korkma.

kızlar 2014 haziran ve temmuz annelerinin başlığında en üstte anket var bebeğinizin cinsiyeti ne diye. o anket nasıl yapılıyor ki acaba biz de yapsak :KK52:

Ay canim ne guzel öneriler, hepsine bakacagim. Ben de hamilelik icin sadece netten hafta hafta gebelik cizelgelerini takuo edip, o hafta neler yasanacagina bakiyorum o kadar. Doğum anı benim icin cok önemli çünkü okuduğum bir yazı cok hoşuma gitmisti sana da yazayim: HER DOĞUMDA BIR DE ANNE DOĞAR. ben de bu annenin doğumuna hazirlanmak istiyorum.bebek nasil dogacagini kendi biliyor zaten.

Ben Hakan Coker'in Keskesiz Dogum ve hala veriyorsa Hypnobirthing Egitimlerine eşimle birlikte katilmayi düşünüyorum, Istanbul'daysan ve sen de dusunuyorsen birlikte gidebiliriz.

Benim daha baslamadi ama Bio oil alacagim ben, onunla baslamayi düşünüyorum. Bir de lierac alayim diyorum.

Canim cok normal, bebek depolarindan besleniyor korkma.

malesef Ankara dayım hynobirthing eğitimleri maria monganın yönetmi kullanılarak hazırlanmış kitapta Hakan ÇOKER'in önzsözü var yanılmıyorsam
blogcuanne ilk bebeğini hypnobirthingle doğurmuş çok güzeldi hikayesi ondan sonra ikna oldum ben de

ben dün doktora çatlak kremlerini sordum
lieracı tavsiye etmedi
çoğu aynı ha ali veli ha veli ali ama lierac kullanan bir hastamın karnı sütlaça dönmüştü dedi
bana avent(yoksa avendir) biooil ve mustelayı söyledi
bir de kremler %15 işe yarar cilt yapısıyla ilgili çatlaklar dedi

karnının üzerine çimdikler gibi masaj yap
asıl önemli olan cildin iyi beslenmesi hafif çimdklersen kan dolaşımı artar cildi besler
bir de bol su çok önemli dedi
güneş kremi özellikle onu almana gerek yok ama solante iyi dedi
eğer kullanmıyorsanız güneş kremi edinin mutlaka
ben herhalde alacağım yine de solante yi hamilelere özel olduğu için

Slm kızlar bugün kontolüm vardı hem de ikili test yaptırdık. Sonuçları bir hafta sonra çıkacakmış ama ense kalınlığı normal çıktı çok şükür:) Bi de cinsiyeti söyledi erkek gibi dedi ama kesin değilmiş. Çoookk tatlıydı ya sürekli uyuyo böyle sallayınca dönüyo bikaç kere sonra yine uyuyo. Sabaha kadar izlesem sklmazdım. :KK49::KK49::KK49::nazar::nazar::nazar::nazar:

Ayelacım inşallah sonuçların çok güzel çıkar.ben de geçen hafta yaptırdım.doktor ense kalınlığı biraz yüksek dedi aklım fırladı başımdan.ptesi sonuç çıkmış koşa koşa doktora gittim korkudan. çok şükür temiz çıktı.inşallah tertemiz çıkacak seninki de..

Kızlar ben bir şey sorucam şimdi benim son adetim 16 kasım ama doktor 22 kasımı baz alıcaz dedi bu ne demek tamam bebeğimde bir sorun yok Allah'a şükür ama böyle olunca kaç haftalık onu bilemiyorum! Yani 16 değilde 22 den itibaren mi hesaplıcam doktor söyleyincede o an sormak aklıma gelmedi sevinçten deli gibi :KK16: :83: :KK49:

Kızlar ben bir şey sorucam şimdi benim son adetim 16 kasım ama doktor 22 kasımı baz alıcaz dedi bu ne demek tamam bebeğimde bir sorun yok Allah'a şükür ama böyle olunca kaç haftalık onu bilemiyorum! Yani 16 değilde 22 den itibaren mi hesaplıcam doktor söyleyincede o an sormak aklıma gelmedi sevinçten deli gibi :KK16: :83: :KK49:

döllenme zamanı biraz geç olduğu için ileriye alıyo canım yani artık 22 kasım olarak baz alınacak,benımde 24 ekimdi 3 kasım yaptı,2 hafta geç döllenme olduğu için..

Evet sanırım öyle, her gittiğimizde çektiği ultrason görüntülerini kaydettiği bir cd verecek. Ben talep etmedim dosyamızı hazırladılar yardımcıları biz çıkarken, içinde bir egzersiz rehberi, beslenmeyle ilgili bir kitapçık, benim kayıtlarımı tutacağı bir gebe muayene kitapçığı vs bir de cd vardı. Çok güzel düşünülmüş bişey. Gittiğim doktor bulunduğum yerde isim yapmış biri. Belki bi tık daha düşünmüşlerdir böyle şeyleri. Cd'nin üzerinde bile doktorun reklam için hazırlattığı bir aranjman ismi vs vardı. Sende istersen alabilirsin ama sanırım, ultrason cihazlarının çoğunun bu özelliği var. Yanında cd götürmen gerekebilir, bulamazsan orda. Bi dene bence. Eşim her akşam onu seyrediyo :)
Bizimkinin de öyle bir özelliği var mı bilmiyorum doktora gidince sorayım. İnşallah olumlu yanıt alabilirim. Ne beslenme ile nede egzersiz ile ilgili hiç bir yönlendirmesi yok bizim doktorun. Özel bir hastaneye gidiyorum Antalya'dayım, doğrusu hiç özelmiş gibi hissetmiyorum. Doktorumdan giden herkes çok memnun sorarsan. Ne bileyim ?????

cnm tabı yanılma payı var bı sonrakı randevunda daha da netleşir. Allah hayırlı evlatlar nasip etsin arkadaşım:KK16: tabıkı ufaklığı hiç bir şeye değişmiceksin kokusunu duyunca:nazar::nazar: Allah o günleri görmeyı nasip etsin ben hala inanamıyorum da:KK52:
cumartesi bızımde ıkılı testımız var çok heyecanlıyım çok:nazar:

cnm benım doktorum da cdye çekiyor bıze ızlettiği görüntüleri. çıkışta veriyor. ben bılmıyordum talep de etmemiştim ama çok iyi oldu:KK34:
benım doktorun renklı 4 boyutlu ultrasonu var hep oradan izliyoruz bebişi. cd çok güzel bi hatıra.
istanbul anadolu yakasındaysan gönul rahatlığyla tavsiye edrim sana doktorumu cnm

İkili testi ben yaptırdı ama sonucu henüz almadım. İnşallah ikimizinkide sorunsuz geğip gider, sağlıklı sonuçları alırız.
canım 4boyutluda cd ye çekiolar ya belki onu diodur :KK52:

Sadece renkli ultrasonun öyle bir özelliği varsa benim doktorun vermemesi normal o zaman. Yinede şansımı deneyeceğim. Teşekkür ederim hepinize. :KK16:

malesef Ankara dayım hynobirthing eğitimleri maria monganın yönetmi kullanılarak hazırlanmış kitapta Hakan ÇOKER'in önzsözü var yanılmıyorsam
blogcuanne ilk bebeğini hypnobirthingle doğurmuş çok güzeldi hikayesi ondan sonra ikna oldum ben de

ben dün doktora çatlak kremlerini sordum
lieracı tavsiye etmedi
çoğu aynı ha ali veli ha veli ali ama lierac kullanan bir hastamın karnı sütlaça dönmüştü dedi
bana avent(yoksa avendir) biooil ve mustelayı söyledi
bir de kremler %15 işe yarar cilt yapısıyla ilgili çatlaklar dedi

karnının üzerine çimdikler gibi masaj yap
asıl önemli olan cildin iyi beslenmesi hafif çimdklersen kan dolaşımı artar cildi besler
bir de bol su çok önemli dedi
güneş kremi özellikle onu almana gerek yok ama solante iyi dedi
eğer kullanmıyorsanız güneş kremi edinin mutlaka
ben herhalde alacağım yine de solante yi hamilelere özel olduğu için

Ben de simdi sen yazinca D&R'dan sipariş verdim Hypnobirthing kitabını, okuyayim bi. Bio oil ile başliycam ben de, nemlendirmek iyidir :) şu çimdikleme olayını hic duymamistim. Dusta lifle masaj da aynı işi görür herhalde, deneyelim.

Selam annisler nasilsiniz.bendede kabizlik sorunu var.zaten ilk dogumdan sonra basladi.hamile kalinca iyice artti bide demir ilaci iyicearttirdi. Birde bendealerji yapti ilaclar bende icmiyorum biraz rahatldm. Ben decavit vitaminle gyno ferro sanol demir hapi kullaniyordum siz hangi ilaclari kullaniyorsunuz ve alerji ve kabiz olan varmi benim gibi paylasirsaniz cok sevinirim

selam.. ben de decavit ve feramat kullanıyorum doktorum bu ay verdi.ben de pek kabızlık yapmadı.sadece muz yediğimde biraz sıkıntı oluyor.ama bana da bu ara yediğim herşey yanma yapıyor.arkadaşlarım bebek midene baskı yaptığı için oluyor diyor ama bilemedim.doktorunla görüştün mü sen allerjiyle ilgili?belki başka bi ilaç verir..

kızlar şimdi doktorumla görüştüm ikili taramamız temiz çıkmış şükürler olsunn..İnşaallah hepimimz sağ salim bebişlerimizi alırız kucağımızaaa:KK12::KK12::KK55::KK55::KK52::KK52:

doğum hikayelerimizi yazacağımız günlerimizde gelsinnn İnşaallahh:KK9::KK9::KK9:

Bizimkinin de öyle bir özelliği var mı bilmiyorum doktora gidince sorayım. İnşallah olumlu yanıt alabilirim. Ne beslenme ile nede egzersiz ile ilgili hiç bir yönlendirmesi yok bizim doktorun. Özel bir hastaneye gidiyorum Antalya'dayım, doğrusu hiç özelmiş gibi hissetmiyorum. Doktorumdan giden herkes çok memnun sorarsan. Ne bileyim ?????İkili testi ben yaptırdı ama sonucu henüz almadım. İnşallah ikimizinkide sorunsuz geğip gider, sağlıklı sonuçları alırız.Sadece renkli ultrasonun öyle bir özelliği varsa benim doktorun vermemesi normal o zaman. Yinede şansımı deneyeceğim. Teşekkür ederim hepinize. :KK16:

Herkese göre değişir canım yaa. Sen kendine sana nasıl geldiğine bakacaksın. Ben bu kadının ününü çok duymuştum, sonra ilk eşim arayıp randevu aldı. Anlıyosun zaten gerçekten iyi, ilgili. Ultrason cihazlarının çoğunda çıktı bellek çıktısı alma özelliği var. Bende hekimim, alanım farklı sadece. Bi sor bence, sonra izlemesi çok keyifli :)

Ben de simdi sen yazinca D&R'dan sipariş verdim Hypnobirthing kitabını, okuyayim bi. Bio oil ile başliycam ben de, nemlendirmek iyidir :) şu çimdikleme olayını hic duymamistim. Dusta lifle masaj da aynı işi görür herhalde, deneyelim.

ben de ilk defa doktorumdan duydum
aa evet hatta şu kabak lifleri var ya onlarla bacaklara da yapılabilir
maksat kan dolaşımını hzılandırmak
ama hafif yap benimki çimdiklemek şeklinde hafif hafif gösterdi nolur nolmaz
bir de ben 11+2 deyim bir dahaki ay başla dedi

kitabı da güle güle oku inşallah beğenirsin sen de
ama eğitimi çok daha faydalı olacaktır sana eminim

Son düzenleme:
ben de ilk defa doktorumdan duydum
aa evet hatta şu kabak lifleri var ya onlarla bacaklara da yapılabilir
maksat kan dolaşımını hzılandırmak
ama hafif yap benimki çimdiklemek şeklinde hafif hafif gösterdi nolur nolmaz
bir de ben 11+2 deyim bir dahaki ay başla dedi

kitabı da güle güle oku inşallah beğenirsin sen de
ama eğitimi çok daha faydalı olacaktır sana eminim

Ben de 11+5'im, haftaya baslarim. Zaten hafif hafif yeter kan dolaşımını hızlandırmaya, faydali olur bence de.

Tavsiye için teşekkür ederim tekrar, bir kelime öğrensek kardir. Egitime gittiğimde ogrendiklerimi paylasirim burda.

kızlar şimdi doktorumla görüştüm ikili taramamız temiz çıkmış şükürler olsunn..İnşaallah hepimimz sağ salim bebişlerimizi alırız kucağımızaaa:KK12::KK12::KK55::KK55::KK52::KK52:

doğum hikayelerimizi yazacağımız günlerimizde gelsinnn İnşaallahh:KK9::KK9::KK9:

çokkkkkkkkkkk sevindimmmmmm canımmmmmmm inşallahhhh bizim testimiz de temiz çıkar daha cumartesi günü yaptırıcaz korkuyorum açıkçası :18:

kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr şuu Nub Teorisini bilennnnnnnn anlayannnnnnnnnnnn varmı acabaaaa şimdilerde çok popüler bebek cinsiyetini öğrenmek için herkes bu teoriye başvuruyormuş çok merak ettim araştırıyorummmmmm :KK34::44:

Senin adına çok sevindim.:nazar: darısı başımıza. İnşallah bizde iyi haberler alabiliriz.:18:

Doğum hikayesini yazacak günler miiiiii. Nekadar uzak geliyor şu anda. Hayırlısı bakalım. İnşallah :KK49:

canım peki cinsiyetle ilgili tahminde bulundumu doktorun, bazen tahminde bulunup söylüyorlarmış bakalım cumartesi günü bize söyleyecekmi daha erken ama :KK1:

X