2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bana da herkes kiz diyo, herkesin icine kiz doguyo ne hikmetse. Beni fazla tanimayan iki hamile bayan, birbirinlerinden habersiz bence kızın olacak dediler, içlerine öyle doğmuş. Tutar mı ki hamilelerin icine dogan bilmiyorum gerci. Erkek olursa şaşkınlık olcak bende, öyle kiza odaklandim ki :) ama ikisine de ayrı sevinirim orasi apayri.
Benim içime doğan erkek bence oğlum olacak ama bakalım sağlıklı olması tek istediğim cinsiyet 2.planda

günaydın hayırlı sabahlar en tatlı hamişler ve melekleri :KK54: ben üç haftadır üst üste çok hastayım şimdide bademciklerim iltihap olmuş çok fena boğazlarım ağrıyor doktor antibiyotik ve boğaz spreyi verdi ama antibiyotiği içtiğim an istifra ediyorum boğaz spreyini de hiç kullanmadım antibiyotiğide içemiyorum nasıl iyileşicem bilmiyorum yaa:KK14: bu arada hafta ya cumartesi ikili taramamız var heyecanla bebeğimi göreceğim günü bekliyorum inşallah bir sorun çıkmaz rüyamda da hep kızım olmuş görüyorum inşallah hayırlısı olur bizim için :KK49:

Çok geçmiş olsun, ben de geçen hafta ağir bi grip atlattim, kivi ve portakal suyu ve bol sıvı yapacak birşey yok... ama boğaz iltihabı için daha sıcak şeyler içebilirisiniz. çok geçmiş olsun. olips de ferahlatabilri, tatlandırıcısız.

Gunaydinn fistiklarr :KK52:
Herkes ruyasini anlatmis, ben de ruyamda kizim oldugunu ve onu emzirdigimi gordum :) ama herkesin icine erkek doguyor.. Cinsiyet cok onemli degil onemli olan sagligi yavrusumun.. Ona gunluk yaziyorum , doktor kontrollerimi tum hissettiklerimi anlatan guzel bi ani olacak :) kizim olursa anne olacagi zaman erkek olursa da baba olacagi zaman vermeyi cok isterim :KK66: o zamana kdr dayanabilirsem tabi :KK52:

Herkes ruyasini anlatmis, ben de ruyamda kizim oldugunu ve onu emzirdigimi gordum :) ama herkesin icine erkek doguyor.. Cinsiyet cok onemli degil onemli olan sagligi yavrusumun.. Ona gunluk yaziyorum , doktor kontrollerimi tum hissettiklerimi anlatan guzel bi ani olacak :) kizim olursa anne olacagi zaman erkek olursa da baba olacagi zaman vermeyi cok isterim :KK66: o zamana kdr dayanabilirsem tabi :KK52:

Günaydın, rüya görmek çok istiyorum, hiç görmedim henüzz:KK43:(( ne yapmak gerekiyor acaba, gece bebiş kitapları okuyarak yatiyorum, uykumda bile arasıra uyanıyorum, hep aklimda ama hiç rüya yok... bu arada hemen hemen aynı günlerde doğum yapacak görünüyoruz inşallah :) :emir_bebek:

rüyamda ben de kumral kıvırcık saçlı bir erkek çocuğunu emzirdiğimi görmüştüm. 9-10 aylık filandı, çok güzel bir bebekti. Ve babamın söylediğine göre %100 oğlum olacak :)

Günlük yazmaya ben de başladım. ilk kan tahlillerimden tut, doktor kontrollerimize kadar önemli olayların hepsini yazıyorum. eşim de kendi duygularını yazıyor tabi, inşallah vermek nasip olur, onun için süper bir hatıra olacak :)

Ayy insan dayanamaz senelerce be :)) ama ondan önce de insan anlamiyor bu duygunun güzelliğini, en iyi evlat beklerken anlayabilir. Ama bence hayatta dayanamaz insan :))))

rüyamda ben de kumral kıvırcık saçlı bir erkek çocuğunu emzirdiğimi görmüştüm. 9-10 aylık filandı, çok güzel bir bebekti. Ve babamın söylediğine göre %100 oğlum olacak :)

Günlük yazmaya ben de başladım. ilk kan tahlillerimden tut, doktor kontrollerimize kadar önemli olayların hepsini yazıyorum. eşim de kendi duygularını yazıyor tabi, inşallah vermek nasip olur, onun için süper bir hatıra olacak :)

ne güzel, günlük için gerçek bir defter mi blog mu tercih ettiniz? ben çok kararsızım. ne önerirsiniz?

Ruyalarini anlatmissiniz ne guzellll :KK66:)) ben cok bebek gordum ruysmda erkek kiz bazen de cinsiyyeti bilemeden uyandim :KK66:)) ama bir ruyam beni en cok etkilemisdi gercekmis gibi ))) sari kivircik sacli beyaz tenli kiz yatagindan kocisle bana bakip guluyorduuu..ayaklarini elleriyle havays kaldirmis kahkaha atiyordu 7 8aylikmis gibiydiii... hala unutamiyorum onun melek yuzunuuu..Allahim herkese nasip etsiinnn..

Bu gece de ruya gordum dolabi aciyorum kendime elbise ariyorum dolabi acinca dolapdolu minik prenses elbiseleri ayakkabilari pembe pembeee :KK66:)) birini alip birini yerine koyuyorum elimden dusuremiyordumm elimi atinca bir erken bluzu elime geliyor bu bizim olmamali birine hediye veririz diyip kenara koydum )))))))) Allahim ruyalarimizi hayra cikarsin Insallahhhhh

ne güzel, günlük için gerçek bir defter mi blog mu tercih ettiniz? ben çok kararsızım. ne önerirsiniz?

ben bir deftere yazıyorum, kendi el yazımızla olması benim için daha önemli. blogla uğraşamam gibi geldi ama defter kalem hep elimin altında, bir şey oldu mu yazıyorum hemen :)

Ruyalarini anlatmissiniz ne guzellll :KK66:)) ben cok bebek gordum ruysmda erkek kiz bazen de cinsiyyeti bilemeden uyandim :KK66:)) ama bir ruyam beni en cok etkilemisdi gercekmis gibi ))) sari kivircik sacli beyaz tenli kiz yatagindan kocisle bana bakip guluyorduuu..ayaklarini elleriyle havays kaldirmis kahkaha atiyordu 7 8aylikmis gibiydiii... hala unutamiyorum onun melek yuzunuuu..Allahim herkese nasip etsiinnn..

Bu gece de ruya gordum dolabi aciyorum kendime elbise ariyorum dolabi acinca dolapdolu minik prenses elbiseleri ayakkabilari pembe pembeee :KK66:)) birini alip birini yerine koyuyorum elimden dusuremiyordumm elimi atinca bir erken bluzu elime geliyor bu bizim olmamali birine hediye veririz diyip kenara koydum )))))))) Allahim ruyalarimizi hayra cikarsin Insallahhhhh

sen kafaya koydun kızı :KK70: erkeği duyarsan hayal kırıklığına uğrama sakın he :KK52:

çok güzel bende tedavi gördüğüm zamandan başlamıştım yazmaya ki ilerde bebeğim onun için ne sıkıntılar çektiğimi okusun bilsin diye ve hala devam ediyorum yazmaya mutluluklarımı sevinçlerimi, korkularımı, üzüntülerimi herşeyimi yazıya döküyorum

Çok geçmiş olsun, ben de geçen hafta ağir bi grip atlattim, kivi ve portakal suyu ve bol sıvı yapacak birşey yok... ama boğaz iltihabı için daha sıcak şeyler içebilirisiniz. çok geçmiş olsun. olips de ferahlatabilri, tatlandırıcısız.

canım çok teşekkür ederim mesajın için hastalığımdanmıdır nedir sürekli yediğimi çıkarıyorum üç öğün istifra eder hale geldim çok kötü bir durum çokda korkuyorum bebeğime bişey oldumu acaba diye :18: istifra ederken kendini çok kasarsan bebek kordondan ayrılıyormuş öyle diyorlar bende çok istifra ediyorum ya şimdi de onu taktım kafamı hergün dua ediyorum Allahım bebeğimi koru diye 3 yıllık bir tedavinin arkadasından geldi çünkü küçük mucizem :KK43:

ben bir deftere yazıyorum, kendi el yazımızla olması benim için daha önemli. blogla uğraşamam gibi geldi ama defter kalem hep elimin altında, bir şey oldu mu yazıyorum hemen :)

haklısınız el yazısı daha özel ben de tüm gün pc başında olduğumdan akşamları da yorgunluk çöküyor. ondan bloga mı yazsam diyordum ama sanırım gerçek bir defter en güzeli, öyle yapacağım. cevap için teşekkürler :)

çok güzel bende tedavi gördüğüm zamandan başlamıştım yazmaya ki ilerde bebeğim onun için ne sıkıntılar çektiğimi okusun bilsin diye ve hala devam ediyorum yazmaya mutluluklarımı sevinçlerimi, korkularımı, üzüntülerimi herşeyimi yazıya döküyorum

canım çok teşekkür ederim mesajın için hastalığımdanmıdır nedir sürekli yediğimi çıkarıyorum üç öğün istifra eder hale geldim çok kötü bir durum çokda korkuyorum bebeğime bişey oldumu acaba diye :18: istifra ederken kendini çok kasarsan bebek kordondan ayrılıyormuş öyle diyorlar bende çok istifra ediyorum ya şimdi de onu taktım kafamı hergün dua ediyorum Allahım bebeğimi koru diye 3 yıllık bir tedavinin arkadasından geldi çünkü küçük mucizem :KK43:

Canım büyük geçmiş olsun, istifra çok edenlerde ben sadece ağız içi asit arttiği için dişlerde probleme yol açabilir diye duymuştum. çok çok kasarsan kordondan ayrılması biraz zor gibi ,yani aynı şekilde hapşuruk, aşırı öksürük, büyük abdestte zorlanmada da ayrılabilir, bunlar çok uçuk örnekler. sen içini ferah tut, inşallah bebişin sağlıklı şekilde büyüyecek içinde. güzel şeyler düşünmeye bak...:nazar:

günaydın kızlar bende aceyip geniz akıntısı var çok rahatsız etmeye başladı durmadan öğürüyorum hamilelikten dolayı bu kadar miğdem bulanmamıştır ne yapmalıyım sizce doktorumu arasam yardımı olurmu yada sizin bildiğiniz bitkisel çözüm varmı

ben de de geniz akıntısı ve ekürisi öksürük var çok fena
üstelik sinüzitten ve antibiyotiksiz çok zor geçer nitekim bir haftadır devam ediyor

ben burnuma tuzlu su çekip sümkürüyorum sinüsler açılsın diye
baya bildiğin sofra tuzunu suya karıştırdım
herhalde kalın tuz da olur belki daha iyi olur

boğazı ağrıyanlar için adaçayını demleyip gargara yapın ama tabi yutmayın
ya da kekik ve sirkeyi beraber ısıtıp gargara yapabilirsiniz ikisi de boğaz ağrısını bir süre geçiriyor
öksürüğe ısıtılıp içine karabiber konulmuş pekmez iyi geliyor
bildiği kocakarı ilaçları bunlar bir haftadır bunları yapıyorum dönüşümlü

maşallah ne güzel, şanslıyız ki benim şirketim de izin süresince yatırıyor maaşları, hatta sgk'dan gelen parayı da almıyormuş galiba, yaşayıp göreceğiz bakalım. Dediğin gibi inşallah değişiklik olmaz, biz de burda çalışmaya devam ederiz. acaba sgk'dan gelen para ne kadar sonra gelir ki?

ben süt iznini haftada 1 gün kullanmayı düşünüyorum. tüm haftanın süt izinlerini cuma kullanıp 3 günü bebeğimle geçirmek gibi bir niyetim var Allah izin verirse..

ben de de geniz akıntısı ve ekürisi öksürük var çok fena
üstelik sinüzitten ve antibiyotiksiz çok zor geçer nitekim bir haftadır devam ediyor

ben burnuma tuzlu su çekip sümkürüyorum sinüsler açılsın diye
baya bildiğin sofra tuzunu suya karıştırdım
herhalde kalın tuz da olur belki daha iyi olur

boğazı ağrıyanlar için adaçayını demleyip gargara yapın ama tabi yutmayın
ya da kekik ve sirkeyi beraber ısıtıp gargara yapabilirsiniz ikisi de boğaz ağrısını bir süre geçiriyor
öksürüğe ısıtılıp içine karabiber konulmuş pekmez iyi geliyor
bildiği kocakarı ilaçları bunlar bir haftadır bunları yapıyorum dönüşümlü

Burnumu kesip atasım var, 2 hafta geçti gribin üzerinden ama burnum fena sürekli genzim dolu, keşke akıp gitse rahatlayağım ama yokkkkk

Canım büyük geçmiş olsun, istifra çok edenlerde ben sadece ağız içi asit arttiği için dişlerde probleme yol açabilir diye duymuştum. çok çok kasarsan kordondan ayrılması biraz zor gibi ,yani aynı şekilde hapşuruk, aşırı öksürük, büyük abdestte zorlanmada da ayrılabilir, bunlar çok uçuk örnekler. sen içini ferah tut, inşallah bebişin sağlıklı şekilde büyüyecek içinde. güzel şeyler düşünmeye bak...:nazar:

ay valla dişlerimde problem yaşatsın da bebeğime bişey olmasın yeter ki sağol canım benim hep iyi düşünüyorum ki iyi olsun diye inşallah da herşey iyi olur

:KK3: selam bayanlar beni de listenize alin. 24 kasim son adet gunum tup bebek ile ilk bebegimiz olacak insallah:nazar::emir_bebek::KK49:. Uzun tedavi seruveninden sonra hala o forumlarda takiliyorum... bugun dur dedim ben de hamisim bu sureci beraber gecirebileceklerimin yanında olmalıyım. ..
Ilk soru bugun uyandigimda yuz ustu yatiyordum vee belim agriyo bu sabah bebege zarar vermis olamam demi

:KK3: selam bayanlar beni de listenize alin. 24 kasim son adet gunum tup bebek ile ilk bebegimiz olacak insallah:nazar::emir_bebek::KK49:. Uzun tedavi seruveninden sonra hala o forumlarda takiliyorum... bugun dur dedim ben de hamisim bu sureci beraber gecirebileceklerimin yanında olmalıyım. ..
Ilk soru bugun uyandigimda yuz ustu yatiyordum vee belim agriyo bu sabah bebege zarar vermis olamam demi

Hoşgeldin.günlerimiz çok yakın.Allahım hayırla kucağımıza almayı nasip eder inşallah.:KK16:

Hoşgeldin canim. Yüzüstü yatmakla bebege bi şey olur mu allaskina, lütfen bu kadar evhamli olmayin kizlar. Seni anlıyorum, cok ugrasip zor kavuşmussun ama Allah'in nasip ettigi nefes varsa ne yapsan zarari olmaz, yoksa da ne yapsan kar etmez.
Benim doktorumun dediği, bebegin zannettiginden çok güçlü. Eger kromozom bozukluğu yoksa, öyle hoplamakla, uzanmakla, oturup kalkmakla bebegini düşüremezsin demişti, kaldi ki ben sormamistim bile. Mutlu bir anne ol, mutlu bir bebegin olsun inşallah, dualarim seninle.

X