2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ay tabi canim dedigin dogru. Benim sözüm hicbir kötü tecrübe yasamamasina ragmen evhamli olan anneciklere. Hem bebeğim ize de annesinin güzel duygular icinde olmasi iyi gelir bence, ben olumlu düşünüp gülümsemenin ilaç gibi olduğunu dusunenlerdenim :)
iste ben onu yapamiyorum cnm keske yapabilsem cok zir elime gecti hala bile inanamiyorum insanlara hamileyim demeye utaniyorum ya da ne bilim o kelimeyi kullanirken zorlaniyorum.hep olumsuza hazorlamisiz ya kendimizi.hep hamile haberlerine uzulmusuz bizim niye olmuyo diye .. onun icin simdide bulunca neresi olumsuzdur diye kurcaliyorum illa herseyim kotu gitmeli ya tobe tobe..ogun magazaya gittim hamile kiyafetleri asili bilirsiniz lcw de.ayy bi icim sizladi boylee ne guzel insanlar bakio o kiyafetlere diye sonra dedim kizim sende hamilesinn noluyo eziklenmeye o kadar alismisim anla sen iste.

Hosgeldin canim bende yeni katildim sat tarihimiz ayni senin nasil gidiyoo

günüm günüme uymuyor ki...Ama sanki bulantılarım azaldı gibi doğru düzgün yemek yiyemiyorum hep ekmak arası bişeyler,yemek kokosundan da tiksiniyorum.hergün türkkahvesi içmeden duramazdım şimdi o bana çamur gibi geliyor işte böyle..bi de böyle üzerimde ağırlık var hani nazar olursunda kendini iyi etmezsin ya öyle hep battaniye üstümde yatasım var.Senin ilk mi benim bir oğlum var o yüzden Allah biliyor ya çok istiyorum kızım olmasını tabi en önemlisi sağlıklı,hayırlı olsun da..

mrb kizlar bende sizin gibi hamisim 14+4 yarin cinsiyetini ogrenmeye gitcm allah izin verirse ben temmuz annesi olcam insallah normal dogum yapsaydim temmuz sonu agustos ilk haftasi yapcaktim ama sezeryan olcam oyuzden temmuzda insallah bebisi kucagima alcam ikinci bebis sizlerdebenim gibi hamissiniz nasil gidiyor hamislik

Yok yaa, o isinisin şakası. Bi sey yiyemiyorum ki, iki lokma tost yiyorum onu da kusuyorum zaten. 2 kilo verdim simdiye kadar ama zaten ideal kilomdan fazla hamile kalmıştim. 57-58 olmam gerekirken 63.5 ile hamile kaldim. Dukan diyeti yapmıştım, o benim metabolizmami mahvetti, ne yapsam kilo veremedim. O yüzden şu bulantilarim gectigi anda düzenli beslenmeye basliyorum, spora da basliycam yüzme ve pilates. Ama bu cok kilo almamak istemem, estetik kaygilardan ziyade sagligim icin, bi de normal dogum cok istiyorum, ona faydasi olsun diye

kuzuum miskacım ben de plates yapmak istiyorum,hamile platesi mi yapcaksın?
bilgin varsa tavsiyeni duymak isterim :KK9:

Merhaba arkadaşlar,
Bende aranıza katıldım. Beni de listeye ekler misiniz.
İlk bebişim.Tek
Sat 21/11/2013
Tahmini doğum tarihimiz 29/08/2014
İstanbul

Allah herkese bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.
:KK49:

Maltofer cnm benımkı şurup. çok iğrenç rengi dimi ya , ilk baş kanama var zannettim paniğim ya:KK9:
sonra ne olabilir diye araştırdığımda demir takviyesi alanlarda görülür yazıyodu şükür:KK9:
Evet benim de adi maltofer ama surup degil hap.. iyi ya ben de sen soyledikten sonra rahatladim yaa

Tamm canim korkmana gerek yok malto-fer..de ayni ilaclardan fer 'ekin sona koymuslar.demir latincede ferrum demek.insallh derdine derman olur bende en alt sinirdayim ama doktorum 12.haftadan sonra baslatacakmis oyle demisti ..
Insallah hepimizin derdine derman olur canim...

Canim oturduğum yere yakin hamile pilatesi yaptiran bi yer bulamadim, yani buldum da dehşet pahaliydi :) ben de evime yakin bi spor salonuna yazilcam, hem havuzundan faydalanicam hem de pilates derslerine gircem. Hoca hamile oldugumu biliyo, grup dersleri sırasında o haraketin bana uygun versiyonunu da gosterecek, o şekilde ilerliycez. Bi de daha once satin alip gitmedigim 7-8 seans yoga dersi vardi, onlari da son 2 ayimda hamilelik yogasina cevirip gitmeyi planlıyorum, doğuma cok yardimci oluyomus.

Ay cok tesekkur ederim canim, olumlu seyler okumak iyi geliyo insana :) Allah'ima bin şükür iki gündür fena degilim, sadece 1-2 kere kustum, gun icinde sürekli bulantım vardi ama daha dayanilabilir boyuttaydi. Insallah artik azalma dönemine girmisimdir :)

Ya canim sorma, karbonhidrattan baska bi sey yiyemiyorum ki. Sabah tost, oglen makarna, aksam haslanmis patates :)) et, sebze hak getire.. meyve yiyorum 1-2 tane o kadar. Bebege bi sey olmaz biliyorum ama kendime de yazik, insallah tez zamanda toplanirim.

Bu arada tüm tatli annelere gunaydin :)

düzeliyor canım çok şükür..dün iilk defa eşim bana kokmadı çok mutlu oldu canım benim ya :))) meyve önemli onu yiyebiliyor olman güzel yumurta yemeyi dene birde sanki kokacakmış gibi geliyor ama yerken tadı çok güzel geliyor(du bana)..ben şimdi birçok şey yiyebiliyorum artık çok şükür.. inşallah sende yakın zamanda düzeliceksin..gerçekten geçiyormuş bulantılar, ben bir daha yemek yiyemicem hiç yemek pişiremicem sanıyordum Allahım yaaa :KK70: bu arada aklıma gelmişken söyleyeyim..benim doktorum bana medpamid diye bulantı geçiren ilaç verdi kullanmak istemedim, kullanmadım da... o zaman kızarmış ekmek ve ayva ye dedi onlarda bulantıyı geçiriyor canım.. geçmişler olsun..Rabbim inşallah sağlıcakla yavrularımıza kavuşmayı nasip eder.. sevgiler:)

günüm günüme uymuyor ki...Ama sanki bulantılarım azaldı gibi doğru düzgün yemek yiyemiyorum hep ekmak arası bişeyler,yemek kokosundan da tiksiniyorum.hergün türkkahvesi içmeden duramazdım şimdi o bana çamur gibi geliyor işte böyle..bi de böyle üzerimde ağırlık var hani nazar olursunda kendini iyi etmezsin ya öyle hep battaniye üstümde yatasım var.Senin ilk mi benim bir oğlum var o yüzden Allah biliyor ya çok istiyorum kızım olmasını tabi en önemlisi sağlıklı,hayırlı olsun da..

Benim 6haftalik düsugum oldu bu ikinci hamilelik cok yipratici oldu benim icin allah insallah bu sefer nasip eder canim.bende çaysiz duramazdim şimdi gormek istemiyorum valla.allah oglunuda sana bağislasin insallah kizin olur saglikli sıhatli

Kizlar cok kotu grip oldum bol sivi tuketip c vitamini aliyorum bebegime bisry olmaz degilmi cok korkuyorum;(((

Canim benim deme öyle, Allah herkesin bebegini en hayirli zamanda gonderiyodur eminim, cok şükür bu duyguyu tatmissin. Ne kadar süre bekledin canim?
saol cnm 3 yikdir ugrasiyoruz tedeavilerle cnm vakti zamani simdiymis demek allah kismet ederse.birde ben de kan pihtilasmasi var onun da korkusu var.

Kizlar cok kotu grip oldum bol sivi tuketip c vitamini aliyorum bebegime bisry olmaz degilmi cok korkuyorum;(((

Allah un izniyle biseycik olmaz cnm sen içini ferah tut... Bende ikili test sonucumu gösterdim temiz cikti çok şükür... Allah çocuk isteyenlere çocuk karninda olanlara sağlikla kucagimiza almayi çocukları olanlarada saglikla buyumeyi nasip etsin inşallah...

düzeliyor canım çok şükür..dün iilk defa eşim bana kokmadı çok mutlu oldu canım benim ya :))) meyve önemli onu yiyebiliyor olman güzel yumurta yemeyi dene birde sanki kokacakmış gibi geliyor ama yerken tadı çok güzel geliyor(du bana)..ben şimdi birçok şey yiyebiliyorum artık çok şükür.. inşallah sende yakın zamanda düzeliceksin..gerçekten geçiyormuş bulantılar, ben bir daha yemek yiyemicem hiç yemek pişiremicem sanıyordum Allahım yaaa :KK70: bu arada aklıma gelmişken söyleyeyim..benim doktorum bana medpamid diye bulantı geçiren ilaç verdi kullanmak istemedim, kullanmadım da... o zaman kızarmış ekmek ve ayva ye dedi onlarda bulantıyı geçiriyor canım.. geçmişler olsun..Rabbim inşallah sağlıcakla yavrularımıza kavuşmayı nasip eder.. sevgiler:)

Canim vallahi ilk defa bugün hic kusmadim, bi zil takip oynamadigim kaldı :)) amman nazarim degmesin kendime. Ben de 1 haftadir emedur kullaniyorum Allahima emanet. Ama su bile icemez hale gelmistim, ilactan daha zararli olmasindan korktum bu durumun, doktoruma danistim. O da verdi ilac ama bakalim haftasonu bi icmemeyi deniycem. Belki de gecicektir yavas yavas :)

X