2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bilen vars lütfen cevap verebilir mi,az önce hastaneden geldm,sat a göre 11+6 haftalık hamileyim ama ultrasonda 11+2 haftalık çıktım,2 li test için gitmiştim,şuan küçük ensekalnlığını ölçemedim,13. hafta gel o zaman yapalım dedi,benim gibi olan var mı aranızda:44::44:

canım bebişin hayırlı olsun sağlıkla kucağına alırsın inşalllah. soruna gelince bende 11+3 günlük hamileyim ama ultrasonda doktor bebeğin boyunu kendi ölçtüğü için 1 mm veya 2 mm kaydırabiliyo bu da hamileliğin gününü değiştiriyo. mesela ben dün gittim kontrole bebeğin boyunu ölçtü önce 11+6 gün çıktı sonra tekrar ölçtü 11+2 çıktı ve dosyama da 11+2 olarak kaydetti endişelennecek bişey yok merak etme :))))

kızlar bir şey sorcam göbüşü çıkan var mı ya? benim hala bir şey yok:KK43:((

benim şuan normale göre biraz çıkıyo ama ben çok zayıfım ondan olabilir bide şişkinlikte var devamlı kabızlık problemi başladı eşim hamilelikten diyo ama 2 aylıkken böle çıkmışsa ben yandım

kızlar bilen vars lütfen cevap verebilir mi,az önce hastaneden geldm,sat a göre 11+6 haftalık hamileyim ama ultrasonda 11+2 haftalık çıktım,2 li test için gitmiştim,şuan küçük ensekalnlığını ölçemedim,13. hafta gel o zaman yapalım dedi,benim gibi olan var mı aranızda:44::44:[/

bende de öyle bi sıkıntı oldu canım,sat a göre 13+6 haftalık ama bebek 2 hafta geç döllendiği için küçük görünüyo doktorumda sat ı 3 kasım olarak değiştirdi yani şimdi 12+4 yarın ikili testimi yaptırıcam,bende 10+1 de giittiğimde görememişlerdi ikili tarama için küçük dediler..
bende de hala şöyle bi sıkıntı war:)ben hem özele hemde üniv.hastanesine gidiyorum . sat ımı değiştiren ünv.nin dr. u ama benim özel deki dr ma daha söylemedim,bu da benim kafama takılıyor,bakalım kontrole gidince acıklayım,:KK1::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:

teşekkür ederim canım bende 4 günlük bir gecikme söz konusu,bende 13. haftada yaptıracağım bakalım hakkımızda hayırlısı inşaallah

Benim göbüşüm çıktı ya artık görenler anlıyorlar hamile olduğumu ama bıdık daha :) karnımı açıp aynada baktığımda baya görünüyor artık :)

ooo bencede yandın sen kes o ekmeği az ye yaa:) doğuma kadar birsürü kilo alırsın bak demedi deme ben hamile kalmadan önce mantıyı pilavı bile ekmekle yerdim ve 49 kiloyla hamile kaldım ben kolay kolay kilo alamam hamile olduğumu öğrendim günde 1 veya 2 dilim ekmek yiyorum sadece

Yok yaa, o isinisin şakası. Bi sey yiyemiyorum ki, iki lokma tost yiyorum onu da kusuyorum zaten. 2 kilo verdim simdiye kadar ama zaten ideal kilomdan fazla hamile kalmıştim. 57-58 olmam gerekirken 63.5 ile hamile kaldim. Dukan diyeti yapmıştım, o benim metabolizmami mahvetti, ne yapsam kilo veremedim. O yüzden şu bulantilarim gectigi anda düzenli beslenmeye basliyorum, spora da basliycam yüzme ve pilates. Ama bu cok kilo almamak istemem, estetik kaygilardan ziyade sagligim icin, bi de normal dogum cok istiyorum, ona faydasi olsun diye

benim de göbeğim çıktı göbeğimin de alt kısmında bi şişlik oluştu dokundukça öyle hoşuma gidiyo ki

Yok yaa, o isinisin şakası. Bi sey yiyemiyorum ki, iki lokma tost yiyorum onu da kusuyorum zaten. 2 kilo verdim simdiye kadar ama zaten ideal kilomdan fazla hamile kalmıştim. 57-58 olmam gerekirken 63.5 ile hamile kaldim. Dukan diyeti yapmıştım, o benim metabolizmami mahvetti, ne yapsam kilo veremedim. O yüzden şu bulantilarim gectigi anda düzenli beslenmeye basliyorum, spora da basliycam yüzme ve pilates. Ama bu cok kilo almamak istemem, estetik kaygilardan ziyade sagligim icin, bi de normal dogum cok istiyorum, ona faydasi olsun diye

hmm anladım.Dukan diyetinden de bıktım ya benim ablalarım da yapıyor onlarında metabolizma mahvoldu neyse sen rahat doğum yapıcaksın içime doğuyor

canım bebişin hayırlı olsun sağlıkla kucağına alırsın inşalllah. soruna gelince bende 11+3 günlük hamileyim ama ultrasonda doktor bebeğin boyunu kendi ölçtüğü için 1 mm veya 2 mm kaydırabiliyo bu da hamileliğin gününü değiştiriyo. mesela ben dün gittim kontrole bebeğin boyunu ölçtü önce 11+6 gün çıktı sonra tekrar ölçtü 11+2 çıktı ve dosyama da 11+2 olarak kaydetti endişelennecek bişey yok merak etme :))))

hmmm çok yakınız seninle,sen ikili testini yaptın mı? ben de endişelendim,2 li teste gidenler cinsiyetten bahsedince tedirgin oldum birden

2 li test dediginiz test ense kalinligi ölcümü ile ayni sey degil degilmi?

ense kalınlığı belli bir değerden yüksek çıkarsa down sendromu veya başka kromozom bozuklukları ortaya çıkabiliyomuş o yüzden doktorum da biz zorunlu tutmuyoruz ddi bende yaptırmadım
ense kalınlığını ölçüyolar canım

Son düzenleme:
ense kalınlığı belli bir değerden yüksek çıkarsa down sendromu veya başka kromozom bozuklukları ortaya çıkabiliyomuş o yüzden doktorum da biz zorunlu tutmuyoruz ddi bende yaptırmadım

onu bende ölctürmek istemiyorum...doktorum bir daha ki randevuya kadar düsünmemi istemisti...
2li test ve ense ölcümü ayni sey mi yani?

Son düzenleme:
onu bende ölctürmek istemiyorum...doktorum bir daha ki randevuya kadar düsünmemi istemisti...

çok hassas bi konu benim de kafam çok karışık. sonuçta veren Allah olur da kötü bi sonuç çıkarsa ne yapacağımı bilemiyorum belki yanlış düşünüyorum ama ne biliyim işte

2li test ve ense ölcümü ayni sey mi yani?

evet canım 2 li testle ense kalınlığını ölçüyolar anneden kan alıyolar falan tahlil gibi bişe yapıyolar risk var mı yok mu diye

Ikili test bence yapilmasi gereken bi sey. Risk altinda bir bebege sahip olduğunuzu ogrenseniz bile, kendinizi buna hazirlamis olursunuz. Oteki türlü hic beklenmedik tatsız bir sürpriz olur ki bence bunalima bile sürükler insani. Elbette cana kiyilmaz ama buna hazirlikli olunabilir. Allah korusun, Allah'im kimseyi evladiyla sinamasin.

çok hassas bi konu benim de kafam çok karışık. sonuçta veren Allah olur da kötü bi sonuç çıkarsa ne yapacağımı bilemiyorum belki yanlış düşünüyorum ama ne biliyim işte

evet cok hassas bi konu gercekten...

evet canım 2 li testle ense kalınlığını ölçüyolar anneden kan alıyolar falan tahlil gibi bişe yapıyolar risk var mı yok mu diye

anladim canim..bilgi icin tesekkürler

Ikili test bence yapilmasi gereken bi sey. Risk altinda bir bebege sahip olduğunuzu ogrenseniz bile, kendinizi buna hazirlamis olursunuz. Oteki türlü hic beklenmedik tatsız bir sürpriz olur ki bence bunalima bile sürükler insani. Elbette cana kiyilmaz ama buna hazirlikli olunabilir. Allah korusun, Allah'im kimseyi evladiyla sinamasin.

sende haklisin...

X