2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bugün bizde kalp atışlarını dinledik. Maşallah ne güzel bi ses o öyle gümbüür gümbüür : ))) şu an 8+6 dayım inşallah
Geçen sefer gittiğimizde bebek için sakıncalı olur diye dinletmemişti doktor. Bugün duyduk melodimizi : ))

bana dinletmedi doktor kalp atışlarını,zararlı bebek için dedi,dinletmeyi de hiç düşünmüyomuş..sadece ekranda gördüm pıt pıt attığını..

slm kızlar
hayırlı akşamlar
nete pek giremiyorum neimden dolayı.ne var ne yok ecmelden haber varmı geride kalan sayfaları okuyamadım.
bu arada ben hiç iyi değilim bulantı halsizlik herşey var

saol canım vallahi sevinirim. bu tdv ne hastanesi 29mayıs hastanesı sanırım .ben batıkentte oturuyorum dikmende die duymuştum bana çok uzak kalır =((

bana da uzak baya canim..demetewlerdeyim ben de ama artik uzak yakin bakmiyorum..dr aramaktan bunaldim..insallah yrnki dr icime siner de biter bu iskence..

ben biran önce hissetmek istiyorum.. biraz araştırdım 16 haftada filan ancak hareketleri algılanabiliyor. daha çok var :/

doğum şuan benim için bir korkudan ibaret

canım az daha dayan yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsin.. bu arada ben seni diğer topikten hatırlıyorum görünce şaşırdım, hamile olduğunu bilmiyordum

aa neden zararlıymış.. bunuda ilk defa duyuyorum

sormadım valla neden zararlı olduğunu,zaten doktor hiç içime sinmemişti bundan sonrada o doktora gitmeyi düşünmüyorum..zannedersem hastanede doppler cihazı yok o nedenle tehlikeli diye bahane uydurdu doktor,günahını da almayım da:) bide ptesi 2li test için çağırdı,yaptırmak zorunda mıyım,bişi çıksa şimdiden engel olabiliyo musunuz dedim hayır ama şimdi bişi çıksa aldırmam diyen anne adayları bi sorun olduğunda aldırmaya karar veriyolar sen de kesin kararlı olma şimdiden dedi..baktım doktor böyle boş boş konuşuyor soğudum baya bi...bende seni hatırlıyorum diğer topicten,hatta eklisin facede ama diğer topice girmeye pek fırsat bulamıyorum..burayı bile zor takip ediyorum..

yarın bende bebeğimi görmeye gidicem inşallah iyidir miniğim çok heycanlıyım en son geriden geliyordu biraz inşallah herşey yolundadır

uzakmış baya gitmen zor olur haklısın gidip gelince de daha da bunalıma giriyor insan.eve ve eşine alışamıyor.ben öyleydim yani.hatta eşim beni sevmiyorsun diye çok üzülüyordu.sen bebeğini düşün.o sağlıklı olsun sen sağlıklı ol yeter ki.en önemli şey bu.ailen de bunu ister.seneye bebişini de alıp gidersin ailene inşallah :)

Bu korkular ılk hamıle kaldığında başlıyor ama dokuzuncu aydan bitiyor hehe aynı kabusu bende yasamıştım hatta kocama ben normal dogum yapamam doye bağırıyordum sonuc normal dogum yaptım zaten doguma yakın ay doğursam bı an once dmiyorsun hehe sımdı ıkıncı doğumum da kısmet olursa normal dogum olucak sımdı neler yasıyacagımı bılıyorum ya hıc korkmuyorum valla bağırıyorsun sancılarda ama cok sürmüyor bağırmazlar sonrasında pırt doguverıyor ben mı doğurdum deyıp sevınıyorsun kaçış yok yanı hatta normal olsun dıye dua edıyorum cunku ılkıde normalde hıc kesılmedım sımdıde nromal olsun ıstıyorum bıde tüm pıslıkler akıyor normal doğumda..sezaryene öle degıl ıste parça kalabılıyor bıle Dr lar fazla temızlemesse oda sana ağrı yapıyor tabı bu bende bır olan bısey ama bıde Dr karın cogu normal onerıyor sonuçta sezaryen de de cok acı çekıyorsun uyanması gezmesı vss sı ılk kesdik yerinden dolayı emzırmek zor oluyor dogum sonuçta ikiside zor Allah hayırlı dogum nasıp etsın

doğru diyorsun cnm.bende normal doğumdan yanayım.
bebek ve anne için en sağlıklısı o.
ama nedense öyle bir kbus gördüm.hadi bilinçaltı desem,hiçte düşünmedim yani doğumu falan.
neyse hayırlısı bakalım kısmet

Bende aynı rüyayı gormuştum kasılıp kasılıp duruyordum..hehe cok komıgız yaa bende cok tırsagım hastanede sancılarımı çekerken de cok bağırdım ben ama cok sürmüyor yaa oda ısın komıgı kocan yanında olunca daha cok bağırıyorsun...keske kayıt alsaydım yaa ruh deyıp dürüyorum sancıdan sonrası kolay zaten hemen bebek doğuyor cok cok olsa ıkı saat sancın çekiyorsun dk bası o kadar oda adet sancısı gıbı bısey

evet biliyorum çevremdekilerden. korku falan yok bende, neden gördüm öyle
bir şey bende anlamadım
neyse canm hayırlısı

aynen canım bende öyle.... beni sevmiyosun diyip duruyo banada...evet bebişlerimiz tek teselli onlar sağlıklı olsunlar yeter ki...sağ salim kucağımıza bi alsak allahın izniyle...evet şimdi tek isteğim bebişimi de alıp ailemin yanına gidip orda bebek mevlütü okutmak....çok istiyorum allah nasip ederse inşallah...

çok şükür bulantım yok denecek kadar azdı şimdi tamamen kesildi. ama hiç tatlı yemek istemiyorum çikolata yemiyorum. limon a sardım bu aralar. 1 taneyi rahat yiyorum :) tatlı ya da ekşiye göre cinsiyetin belli olacağına inanmıyorum. ikili teste gidicem 30 ocakta. çok heyecanlıyım. inş bir sorun çıkmaz. çok sağlıklı bebişlerimiz olur.

ben feride söylemeze gidiyorum çok memnunum ama muayenehanesi var
ben hastane olarak hrs yi çok beğendim
doktorları nasıl bilmiyorum ama kadın doğum hastanesi iyidir tahminim
eğer devlet düşünürsen tabi ki ya hacettepe ya zekai tahir burak
en iyi yenidoğan bu iki hastanede devlet olarak
özelde de güvende ama güven korkunç pahalı ve sgk anlaşması yok

ayça eğer düşünürsen sezeryandan sonra normal doğum yapılabiliyormuş
ssvd sezeryan sonrası vajinal doğum hikayeleri diye bakarsan bulursun sanırım
blogcu annede okudum ben de benim ilk olacak çok dikkat etmedim
ama korkuyorsan araştır istersen

canım yaklaşık 8 sene olcak evlenip uzak kalalı..
maalesef tam olarak alışamadım ben Bursa dayım onlar İzmir de
aramızda 6 saatlik bir yol var yine de gurbet sonuçta hele çocuk okula başlayınca senede 2 kere gidebiliyorum
bende hayatta olsunlar sağlıklı olsunlar bu ayrılık önemli falan değil desemde
içimde yaşadıklarımı bir ben bir ALLAH bilir
nekadar zor olduğunu.. hele görümcem annesine gelir, eltim ay 1 haftadır gitmedim deyip koşa koşa giderken
ben neler yaşıyorum anlatamam...

ay ayni seyleri ben de dusundum durdum da simdi dusunmemeye calisiyorum..insam basina gelecegi bilince daha bi tirsiyo:))

evet insan başına gelince daha tırsıyo ALLAH bu yolda kimseyi oyalamasın inş

canım biliyorum hatta face de öle bir grup var ssvd diye ona da katıldım..
dr.umla konuşçam ama sıcak bakacağını sanmam uğraşmak istemez sonuçta
ssvd için Bursa da 1 tane dr. var ama onunda ücretlerini ödeyemem sanırım canım yaa (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…