2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ilk hamileligim benim dogumda yaklaşıyor bazen çok cesaretli oluyorumda çoğu zaman bildiginiz çocuk gibi korkuyorum çok. Insallah o cesaretli olduğum zamana denk gelir dogumum :KK4:

:KK9:

Cnm sana daha önce yazmıştım unutt un sanırım benim kız 34+5 tr 1700 gr 38 cm dogdu 2 hafta geri ydi gelişimi dr gec farketti cnm geriliği.. Kuveze girdi 11 gün kaldı cok zor günlerdi bebeğimi görmemiştim ama sonrası sorum olmadı cok sukur 3 ayda toparlandı simdi ise boyu da kilosuda yasıtlarıyla aynı baska sorun yasamadık yani. Umarım sen aynı seyleri yasamazsın

Ayy ewet canim.simdi hatirladim ya hakkini helal et😊 inşallah bi sorunumuz olmaz

Benim kızım gelişme Geriliği ile dogdu kan akısı bozuktu kan gitmiyordu o yuzden dr onemli olarak kullanmamı istedi

Canim daha once yasadigin icin sormak istedim. Kizinda gelisme geriligi tum degerlerinde mi vardi? Yoksa bazi degerlerindemi? Yani sunun icin soruyorum benim bebek normalde 28 e kadar hep haftasiyla uyumluydu 31 de gittim. Kilolu cikti hatta doktor sekerden suphelendi, rejim verdi.34 de gittim. Boyu haftasiyla uyumlu ama diger degerleri 31 32 w gibi cikti. Kilosuda 2000 civari olmasi gerekirken 1800 cikti. Gerileme var 1 hafta sonra tekrar gel dedi gecen hafta gittim. Boyu yine haftayla uyumlu ama diger degerler geri, kilo 2093 olmus. Ne yapiyosan kilo aldiriyosan bu cocuga aynen devam et, 2 hafta sonra tekrar gel dedi. Randevum taa cuma gunu ve ben ozamana kadar catlayacagim herhalde. Uykular haram oldu.
Baska bir doktora daha gittim hic ilgilenmedi sagolsun. Makinesi yeniymis ilk denegi oldum, dogru olcugunden cok emin olamadi ama ondada kafa capi falan dusuk cikti3 hafta. Arastiriyorum arastirdikca kendimi yiyorum.
Karsima genelde mikrosefali denilen hastalik cikiyor cildiriyorum.
Baska varmi benim gibi hersey normal giderken son 2 ayda gerilemeye baslayan??

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Selam kizlar nasilsiniz...ben dun cok ayak uste kaldim uxanamadim hic oturdum gezdim aksam geldim ancak uzandim..neyse dun ayagim sisdi baya ayni sis bu gun hala var gitmedi. en cok ta topuklarim ne yapsam yarinda gecmese dr sorsammi yoksa normalmi bu?

Kizlar bir sorum daha var benim oglan geceleleri cok haraket ediyog sizde de benim gibi olan varmi sanki geve karnim durmuyo en cokta bu vakitlerde. Bazenn korkuyorum. bazende belki herkesde boyle diye dusunuyorum

Canim ayakta kaldikca ayaklarinin sismesi cok normal, ben genelge soguk buzlu suya karbonat ve tuz koyup masaj yapiyorum sisligi kalmiyor, tavsiye ederim. Gunduz kendimi yordugum zamanlarda benim kizda geceleri cok hareketli oluyor. Sanirim kendine geliyor:) bugunleri ozleyecegiz o yuzden birak tepinsin tepinebldigi kadar icerde:KK66:

Canim daha once yasadigin icin sormak istedim. Kizinda gelisme geriligi tum degerlerinde mi vardi? Yoksa bazi degerlerindemi? Yani sunun icin soruyorum benim bebek normalde 28 e kadar hep haftasiyla uyumluydu 31 de gittim. Kilolu cikti hatta doktor sekerden suphelendi, rejim verdi.34 de gittim. Boyu haftasiyla uyumlu ama diger degerleri 31 32 w gibi cikti. Kilosuda 2000 civari olmasi gerekirken 1800 cikti. Gerileme var 1 hafta sonra tekrar gel dedi gecen hafta gittim. Boyu yine haftayla uyumlu ama diger degerler geri, kilo 2093 olmus. Ne yapiyosan kilo aldiriyosan bu cocuga aynen devam et, 2 hafta sonra tekrar gel dedi. Randevum taa cuma gunu ve ben ozamana kadar catlayacagim herhalde. Uykular haram oldu.
Baska bir doktora daha gittim hic ilgilenmedi sagolsun. Makinesi yeniymis ilk denegi oldum, dogru olcugunden cok emin olamadi ama ondada kafa capi falan dusuk cikti3 hafta. Arastiriyorum arastirdikca kendimi yiyorum.
Karsima genelde mikrosefali denilen hastalik cikiyor cildiriyorum.
Baska varmi benim gibi hersey normal giderken son 2 ayda gerilemeye baslayan??

canım bence bu kadar değişken olamaz.dr hatası vardır ölçümlerde muhakkak.bence içinin rahat etmesi için deneyimlibaşka bir doktora git.Alahım sağlıkla kıcağına almayı nasip etsin.bol bol oku ve dua et.Allahın izniyle sapasağlam doğacaktır.bir çok annenin hamilelikte böyle uykularını kaçıran sonuçlar çıkıyor ama çocuk sapasağlam doluyor.inşallah seninki de hepimizinki de sağlıkla doğar

Kizlar bir sorum daha var benim oglan geceleleri cok haraket ediyog sizde de benim gibi olan varmi sanki geve karnim durmuyo en cokta bu vakitlerde. Bazenn korkuyorum. bazende belki herkesde boyle diye dusunuyorum

benım oğluşumda öyle geç saatlerde daha hareketli. sabah bazen uyandırıyor beni. sağlıklı olduklarının işareti maşallah onlara:KK1::emir_bebek:

arkadaşlar biraz öce tartıldım 33. haftaya başladım ve toplamda 4,5 kg almışım.bu çok az geldi korktum.sizlerde durum nasıl

bebeğin sağlıklıysa kafaya takma derim yüm hamileliği boyunca 6 kg alıp çok sağlıklı güzel kg da cocugu olanıda biliyorum. ikinizde sağlıklı olun yeter bünyen besliyordur çocuğu. kimiside kendi çok kg alır ama çocuk almaz cılız doğar. önce sağlık

slm kızlar.. çok çok arada da olsa size takılıyorum. yalnız vakit daraldıkça ağustos annesi olacağıma dair inancım arttı.. eylül anneleri topiğinde en önde gelenlerden biri benim ama birçok kişinin sezaryen tarihi belli oldu bile çoğu ağustos.ilk oğlum da 6 gün erken geldiği için bu daha da erken gelir diyor drlar.. sizce sıcak erken doğuma etkieder mi? hani tansiyon falan ya da ne bileyim? antep te olacağım şu an karadenizdeyim ama gecenin 1 inden bei ayaktayım sıcaktan. Allah sonumuzu hayretsin.. bu ay artık son ayımız sayılır bol bol gezelim yürüyelim.. kendinize ii bakın :)

Ya kizlar,herkeste bin dert.Allah kolaylik versin.ben de sirt agrisindan oluyorum geceleri :KK43:((

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Selam kizlar nasilsiniz...ben dun cok ayak uste kaldim uxanamadim hic oturdum gezdim aksam geldim ancak uzandim..neyse dun ayagim sisdi baya ayni sis bu gun hala var gitmedi. en cok ta topuklarim ne yapsam yarinda gecmese dr sorsammi yoksa normalmi bu?

Çok oturunca benim ayaklarım da şişiyor uzanıp dinlenince geçer tuzlu soğuk suya ayakları koymak da iyi geliyor

slm kızlar.. çok çok arada da olsa size takılıyorum. yalnız vakit daraldıkça ağustos annesi olacağıma dair inancım arttı.. eylül anneleri topiğinde en önde gelenlerden biri benim ama birçok kişinin sezaryen tarihi belli oldu bile çoğu ağustos.ilk oğlum da 6 gün erken geldiği için bu daha da erken gelir diyor drlar.. sizce sıcak erken doğuma etkieder mi? hani tansiyon falan ya da ne bileyim? antep te olacağım şu an karadenizdeyim ama gecenin 1 inden bei ayaktayım sıcaktan. Allah sonumuzu hayretsin.. bu ay artık son ayımız sayılır bol bol gezelim yürüyelim.. kendinize ii bakın :)

Selamlar, Karadeniz de yanıyorsan, Antep'te perişan olacaksın demek ki :44: Sıcak doğumu etkiler mi bilmem ama anneyi etkilediği kesin, doğursam da hafiflesem diye diye doğumu başlatabiliriz kendi kendimize :KK53:

Denizler imparatorumu izledin? :KK37: Benimde ilk izlediğim dizilerdi kendisi ama ben Song il Gook için izlemiştim. :KK52::KK52:

Herkese günaydın. Nihayet dün park yatağımıza kavuştuk. Dedemizin kesesine bereket :KK16::KK16: Şifonyerimizi de kurdu, yatağımızı da.. Şimdi de nevresim derdine düştüm. Kidboo marka uyku takımlarını çok beğendim. Yorgan için 95x115 diyor. Eee ben daha önceden cotton box marka 100x150 ölçüsünde nevresim takımı almıştım o ne olacak? :44: Neyse ya bu nevresimi de sıcak havalarda pike niyetine örterim, alıcam ben o takımı çok beğendim. :KK52::KK52:

Bu arada yatağım 70x110 ona uygun kenar bulamadım zaten, almak gibi bir derdim kalmadı. :KK1::KK1:

arkadaşlar biraz öce tartıldım 33. haftaya başladım ve toplamda 4,5 kg almışım.bu çok az geldi korktum.sizlerde durum nasıl
canım şu an şoklardayım 33.haftaya geldin ve toplamda 4,5 kilo mu aldın?????Ben 31.haftama girdim toplamda 15 kilo aldım yaaa ben insanmıyım??:KK9::KK9::KK9:

X