2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar aranızda bebe aspirini kullanan var mı daha once bahsetmiştim kızım gelişme Geriliği ile dogdu 3.5 yıl önce dr a bunu söyleyince 9. Haftada bebe aspirini başlattı bana suan 34+0 dayım dun kontrolde sordum bu bebiş de 1 hafta geri o yuzden kullanmaya devam dedi daha once sorduğumda 36 ya kadar kullanacaksın demişti bbi sonraki kontrolde 35+6 olucam o zaman bırak der sanırım bbenım sorum sizler ne zaman bıraktınız yada bırakacaksınız dr ne soyledi cok merak ediyorum

Canım coraspin kullanıyorum en başından beri , 35i bitirdiğimde bırakıcağımı söyledi doktorum...

Güzel seylerden bahsetsek..korkularımız var ama paylaştıkca çoğalıyor ben korkarken bi başkasınında korkmasına neden oluyorum.abc hangisini secersem seceyim diğerinin daha kötü olduğu anlamına gelmiyor.a yı secerken diğerlerine duyduğum güvensizliği paylaşmam diğerini secen kişinin aklında şüphe korku bırakmaktan başka bir işe yaramıyor.ben a yı seçiyorum diğerlerini yaşamadım bir fikrim yok a da risk ne kadar varsa diğerlerinde de en az o kadar vardır riskleri düşünüp çıkmazlarda gezmiyorum hayırlısı deyip bana en yakın olanı secmem ve Allahın yanımda olduğunu bilmem yetiyor.

Haklısın , öyle veya böyle bi şekilde bi seçim yapıcaz daha da zorlaştırmamak en iyisi, hepsi aynı , hepsinin kendine göre riski var acısı var , anne olmak kolay değil, şu andan itibaren ben bu konuda yorum yapmıycam , herkes kendi durumuna göre belirlesin seçeneğini değil mi....tatlı tatlı konuşalım güzel şeyler konuşalım...

kızlar ben daha önce kapalı ameliyatla kist ameliyatı olmuştum ancak sonra gebe kalabildim elhamdülillah. fakat kapalaı ameliyetta bile genel anestezi yapıldı. genel anestezi yaşamış biri olarak en büyük sıkıntısı uyanmak. dışardan sesleri duyuyorsunuz fakat onlara cevap veremiyorsunuz. sonra ameliyattan sonraki saatlerdee bir gaz sıkıntısı başlıyor ama anlataamam. gaz bitti mi rahatlıyorsunuz. her şeyin doğalı güzeldir eminim. bence hiç korkmayalım. Ayetel Kürsi okuyun diyorlar inş hurmaya Yasin okuyup yiyin diyorlar bence aksi bir durum olmadığı sürece normal doğumu tercih etmeliyiz. ben kendimi hep rahatlatıyorum hiç bir doğum hikayesi dinlemiyorum. herkesin doğum hikayesi başkadır ve birbirine benzeyecek diye bir şey yok. cesaret edelim Allaha sığınalım en önemlisi de o an yaşayacağımız o sancı ya da ağrı her neyse o duyguları şimdiden çürütmeyelim bırakın doyasıya yaşayalım...

Kızlar aranızda bebe aspirini kullanan var mı daha once bahsetmiştim kızım gelişme Geriliği ile dogdu 3.5 yıl önce dr a bunu söyleyince 9. Haftada bebe aspirini başlattı bana suan 34+0 dayım dun kontrolde sordum bu bebiş de 1 hafta geri o yuzden kullanmaya devam dedi daha once sorduğumda 36 ya kadar kullanacaksın demişti bbi sonraki kontrolde 35+6 olucam o zaman bırak der sanırım bbenım sorum sizler ne zaman bıraktınız yada bırakacaksınız dr ne soyledi cok merak ediyorum

ben kullandım cnm.. ama benim doktorum 32.haftadan sonra bıraktırdı.. hap yasak çok zorlanılırsa göbekten iğne yaparız demişti.

Canım coraspin kullanıyorum en başından beri , 35i bitirdiğimde bırakıcağımı söyledi doktorum...

hmm anladım cnm bana da 36 ya kadar dedi demekki 35 sonunda bırakırız bizde.. yaspastama 32 de bıraktırmış dru hap yasak demişş. neden acaba aklıma takıldı

hmm anladım cnm bana da 36 ya kadar dedi demekki 35 sonunda bırakırız bizde.. yaspastama 32 de bıraktırmış dru hap yasak demişş. neden acaba aklıma takıldı

Kişinin durumuna göre değişiyodur diye düşünüyorum , bence 35 -36 normal bırakmak için...

Ben otri bebe kullanıyorum kızımda bir kaç marka denemiştim ama en kolayı o. Ama çocuk doktorum bana cok basit bi yöntem önerdi cok yoğun tıkanıklık yoksa serum fizyolojikle burunu ıslattıktan sonra bildiğimiz küçük çengelli iğneyle burnundakileri temizliyorum. Cok derinlere değil tabii:) bu yöntemde aklında olsun ama çok tıkanık olduğunda kesinlikle otri

Canım ben de aynı sebepden kullanıyorum kızım hep 1 hafta 10 gün geirydi bu seferki maş genelde gününde çıkıyo. Bana doktorum kesin bi tarih vermedi 36. Hafta kontrolunde pıhtılaşmaya bakarız ona göre karar veririz dedi. Pıhtılaşma için parmağın ucundan kan alıp test yapıyolar

cnm o pıhtılaşma testi uzun zaman sonra çıkıyor dıye bılıyorum sen 1 gun de ogrenebılecek msn pıhtılaşma oluo olmadığını?? dun benım doppler a bakıldı kan akısın gayet ii dedi suyunda ii dedi kızımda suyu azalmıştı kan gitmıyordu.. bu ii ama bu da geride bas ve karın cevresi 1 hafta geride boyu ise haftasıyla günüyle uyumlu dr sorun yok dedi ama korkuyorum yıne aynı seyleri yasamaktan.. sen başka bişey yapıyo msn gelişim geriliğine önlemek için

Kişinin durumuna göre değişiyodur diye düşünüyorum , bence 35 -36 normal bırakmak için...

sanırım oyledir.. bi de benım pasa 1 hafta geride zaten bence o yuden bıraktırmıyor cnm .. yalnız benım kan gercekten cıvık nbı yerım kesılse bıraz kanıyo eskıden hemen dururdu.. sezeryandan sonra kanama durmazsa diye endişe basıyo benı.. sen ne zamndır kullanıyosun. senın de gec duruyo mu kanayan bı yerin

sanırım oyledir.. bi de benım pasa 1 hafta geride zaten bence o yuden bıraktırmıyor cnm .. yalnız benım kan gercekten cıvık nbı yerım kesılse bıraz kanıyo eskıden hemen dururdu.. sezeryandan sonra kanama durmazsa diye endişe basıyo benı.. sen ne zamndır kullanıyosun. senın de gec duruyo mu kanayan bı yerin

Canım ben hem coraspin hem de ayrıca kanı sulandıran iğne kullanıyorum , benim olayım hat safhada, kanım saatlerce durmaz , bende genetik kan pıhtılaşması sorunu var canım , hamileliklerimde bebek hiç gelişmiyordu ,doktorum coraspini 35 de , iğneyi ise doğumdan 24 saat önce keseceğimizi söyledi, sen de dikkat et canım yaralanma kesilme falan kazara olmasın , sezeryandan sonra kanama durmıycak diye bişii olmaz merak etme , zaten öyle olmasın diye 35 de ilacı kesiyor doktorlar...

Canım ben hem coraspin hem de ayrıca kanı sulandıran iğne kullanıyorum , benim olayım hat safhada, kanım saatlerce durmaz , bende genetik kan pıhtılaşması sorunu var canım , hamileliklerimde bebek hiç gelişmiyordu ,doktorum coraspini 35 de , iğneyi ise doğumdan 24 saat önce keseceğimizi söyledi, sen de dikkat et canım yaralanma kesilme falan kazara olmasın , sezeryandan sonra kanama durmıycak diye bişii olmaz merak etme , zaten öyle olmasın diye 35 de ilacı kesiyor doktorlar...

bende kullanıyordum 1.gebelıgım dusukle sonuclanmıstı..gecen kontrolumdde kestı doktor..zaten 7.aydan sonra kullanılması uygun degıl dedı..bılemem tabıı neden oyle dedı...

cnm o pıhtılaşma testi uzun zaman sonra çıkıyor dıye bılıyorum sen 1 gun de ogrenebılecek msn pıhtılaşma oluo olmadığını?? dun benım doppler a bakıldı kan akısın gayet ii dedi suyunda ii dedi kızımda suyu azalmıştı kan gitmıyordu.. bu ii ama bu da geride bas ve karın cevresi 1 hafta geride boyu ise haftasıyla günüyle uyumlu dr sorun yok dedi ama korkuyorum yıne aynı seyleri yasamaktan.. sen başka bişey yapıyo msn gelişim geriliğine önlemek için

Kızın nasıl dogdyktan sonra toparlandimi ne sorublar yasadin benimde ultrasonda geri cikiyo :KK43:

ben de en baştan beri coraspin kullanıyorum.34. haftaya kadar kullanacaksın dedi doktor.üstelik bizimki öyle test sonucuna göre falan vermedi.yaşı 30 ve yukarsı olan herkese veriyor sanırım.ilk kızımda kullanmamıştım

canım kızın geri doğunca başlarda mı zorluk yaşadın yoksa sürekli bir gerilik mi var?ben de 34 de bırakacağım

Dediğim test genetik olan pıhtılaşma testi değil, elimden kan alıp ne kadar sürede pıhtılaştığına bakılıyor, ona göre devam yada tamam diyor doktor. Yani doğumda herhangi bir kanamada kanamayı durduramama ihtimaline karşı. Bnm bu 2. De gerilik yok ama özel bir şey yapmadım. Aslında çok da takmamak gerekir bana doktorum ilkinde en kötü zayıf doğar demişti dediği gibi oldu 2.750 doğdu ama bir kaç aya toparlandı. Suan 1,5 yaşında ama boyu ve kilosu çok önde gidiyor yaşıtlarına göre. Tek sıkıntı suyun bitmesi olabilir yeterli kan gitmediği için oda zaten artık sık sık kontrole gidiyosundur. İçin rahat etsin.

Birde aklıma geldi bol meyve, ceviz, badem, pekmez ve süt bunlar bebeğe çok kilo aldıran seyler. Normal doğum istiyorsan çok da endişe etme doğumun kolay olur inşallah

arkadaşlar biraz öce tartıldım 33. haftaya başladım ve toplamda 4,5 kg almışım.bu çok az geldi korktum.sizlerde durum nasıl

canım kızın geri doğunca başlarda mı zorluk yaşadın yoksa sürekli bir gerilik mi var?ben de 34 de bırakacağım

Buna ben de cevap vereyim bnm kızımda anne karnı gelişim geriliği vardı. 2750 doğdu minnacık ama hem doğum kolay oldu hem de hızla toparlandı. Şu an 1,5 yasında tam 18 aylık ve kilo boy olarak ortalamaların üstünde. Bu sadece kiloyla alakalı bir gelişim geriliği olduğu için çok üzülme annesi doğsun sen onu sütünle büyütürsün.

arkadaşlar biraz öce tartıldım 33. haftaya başladım ve toplamda 4,5 kg almışım.bu çok az geldi korktum.sizlerde durum nasıl

Seninle hamileliğimiz aynı gün , ben 15 kg aldım , daha da 5 kg alırım, 20 ile girerim heralde doğuma , hayırlısı...

X