2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Benimki de genel anestezi yapıyor genelde , galiba genel anesteziyi daha az riskli buluyor , dediğin gibi belde bi sürü sinir hücresi var , ve ben epidural spinal ikisinden de çok korkuyorum , felç kalma riski var bi kere , ayrıca doğum anında beni kestiklerini bile bile orda yatamam, deliriveririm, bi acı hissedilmese de seni kesiyorlar ve uyanıksın , çok kötü bişii, biraz açık oldu ama artık gerçekler bunlar, genel anestezi de uyanınca zor oluyomuş ağrısı acısı çokmuş , onubda istemiyorum aslında ams kesildiğimi bileceğime uyanınca ağrı çekerim napayım , aşağı tükürsem sakal , yukarı tükürsem bıyık yani, normal doğum zaten bana yasak...çekicez artık biraz...

canım 15 sene öncede anneme yapmamıştı dr.u belden iğne..
sakıncalı olduğunu söylemişti..
15 sene de bişeyler değişmiş midir bu konuda bilemiyorum
ama tabii ki de belden iğnenin zararları var felç bilmem ne değilde bana göre ağrı sızı yapabilir belde
ama genelde anestezi de çok masum bişey değil ki..

ben de bu sabah ilk defa inanılmaz bi endişe ve korkuyla uyandım.
düşünürken mantıklı düşünüyorum uygulamaya geldi mi sıfır çekicem sanırım :))

Korkutmak gibi olmasın ama benim eşimin samimi arkadaşının kardeşi epidürel sezeryan oldu ama kız ölümlerdem döndü ilaç kanına karıştı bebekde oda zehirlendi anne tekrar ameliyat oldu koldan kan alıp tekrar bişeyler yapmışlar ana orasını tam anlamadım iyi güzel bişey epidürel omur ilik var işin içinde tabiki her ameliyatın bir riski var ama epidürel bana daha korkutucu geliyor ben normal doğum düşünüyorum ama sezeryana dönersem kesinlikle genel anestezi isterim

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bircogumuzun cevresinden duydugu seyler var tabiki..bu aysede felc olmus fatmada basi agrimis gibi olaylarda olabilir.ama olumsuz olmayan da birsuru ornek var..forumlarda ararsan epiduralle ilgili birsuru olumlu ornek genel sezeryan ile ilgili birsuru olumsuzlikta bulursun..sen dokoruna guven..eger hastanende epidural islemi uzman bir elden yapilip sikayet gelmeseydi doktorun seni korkutmazdi yonlendirirdi hatta.demekki basarisiz sonuc aliyorlarki geneli tercih ediyor..epidural uzman deneyimli ellerde yapilmali..

ah bu konu bizi deli ediyo zaten..genelde ayılması zor ama çok ağrılı filan diil..ağrı aynı..ağrıyo diosun weriolar ağrı kesici bişiycik hissetmiosun..uyanması zor da şöyle oluyo..uyanıosun iki muhabbet ediosun soora hop bi için geçmiş azıcık daha uyumuşsun.bi iki gün azıcık bi sersemlik hepsi o..büyütmeyin gözünüzde çok
al benden de okadar ama dediğim gibi genel anestezinin ağrısı çok diye bişiy yok..genelde bi ağrı butonu oluyo elinde..ağrın olunca basıosun bikaç snde geçio

nadiren de olsa oluyo malesef böyle şeyler we ewet ben tırsıyorum..genel candır:)) uyu uyan bittiii

Allahım kısmet ederse benim ilk doğumum olacak ama naçizane ben de fikrimi belirtmek isterim. Her operasyon içinde bir risk barındırır. Allah korusun dişini çektirsen biri bile ölebilir. Ki hatırlayın haberlerde birkaç ay önce gösterdi, 17 yaşlarında bit genç diş operasyonundan sonra yoğun bakıma kaldırıldı ve hayatını kaybetti. Olumsuz tecrübelere kendimizi kapatalım bence. Bol dua edelim, yüreğimizi ferah tutmaya çalışalım. Ilk gebeliğim ne yazıkki kürtajla sonuçlandı.. Ne kadar üzüldüğümü bilen kadın doğum doktorum şöyle dedi"kadın doğum da uzmanlığın ilk dersinde hocamız doğumu düşünen biri ölümü de düşünmeli demişti" dedi.. Allah korusun elbette hepimİzi.. Ama dediğim gibi en basit operasyonlar bile bir risk içerir.. Rabbim tüm hamilelere yardım etsin, bize de..

Kaderde ne varsa o olur şimdi spinal ya da epidural tehlikeli felç olur şu olur demek yanlış, anestezi uzmanı önemli genelde de epidural ya da spinalde de , şimdi genel iyi epiduralde felç kalma denilirse o yöntemi seçenlerin içinde şüphe olacak. ..o yüzden doktora güven olacak yoksa her doğum şeklinde risk var. ..

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Bide eş faktörüde var benim eşim arkadaşı onları anlattıktan sonra kesinlikle öyle birşey istemiyor kızlar sizde eşlerinizle doğum yöntemi ile alakalı konuşuyomusumuz ?

benimki normal dogum taraftari :) sanki kendi dogurucak :what:

konuşmamayı tercih ediyorum..kızımı sezeryanla doğurdum,bunu normal deniybiliriz diye hawalara girmiş..duymuş sezeryandan sonra normal denenebilceğini..bu konuda bayaa bi didiştik..neyseki şuaaralar sesi çıkmıo:) dr da direkt sezeryan tarihi söliyince bişiy diyemedi.

Benim eşim de normal doğum taraftarı ama normal doğuma o da gircegi için sezeryan mi olsan diyor :)))

Benim eşimde tutturmuş ben çocuğumun sezeryanla doğmasıni istemiyorum diye he he

Benim eşim de sen nasıl istersen öyle olsun diyo , sonuçta vücut benim yani bu konuda çok karışılması sinirimi zıplatır benim açıkcası , gerçi benim çok seçeneğim yok genel anestezi olucam...

Benim eşim de normal doğum taraftarı ama normal doğuma o da gircegi için sezeryan mi olsan diyor :)))

Vayyyy senin eşin baya cesaretli benimkine sende girsene diyorum ben bayılırım diyor istemiyor yanlız eşlerin bu kadar normal doğum taraftarı olması ne kadar güzel neden diceksiniz benim bi arkadaşımın eşi sırf afedersiniz kızın alt bölgesi bozulcak diye sezeryana soktu kızı

Ben o zaman en iyisi doktoruma guveneyim zateb kendimde genel oldum o yüzden sana da öneriyorum dedi. Sonuçta anne olucaz aci sızı olcak artık :) ogluşumu görünce hepsi uçar gider

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Benim ortada aylardir arayan soran koca olmadığı için ailemle konuşuyoruz annem seni normal doğum sancilarini çekerken dayanamam diyo oda sezeryan istiyo. Bende alt bolgeme ellenilsin kesilsin istemiyorum eylulde de mahkemem var hakkimizda herseyin hayırlısı olsun

Senin ve bebişin için en hayırlısı en sağlıklısı en güzeli olsun canım benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…