2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Şeker hastalığı için bişii duydum , bir kase doğal yoğurtun içine 1 tane limonu sıkıp gece yatmadan önce yenirse ve 6 ay yapılırsa şeker hastalığı tamamen geçiyormuş...gece unutulursa gündüz de yenilebilirmiş...bi araştır istersen canım..

aynı belirtiler bende de var.gece sağdan sola dönerken Allah canımı alıyor.yataktan kalkarken de.yürüyünce daha iyiyim sanki.
ama bu ağrıları tarif ettiğim de varis olabilir dediler.dr da aynı şeyi söyledi.varis olabilir ama şu durumda tam saptayamayız dedi.
burdan bi arkadaşa tarif ettim ağrıyı o da magnormu söyledi o zamana kadar çok önemseyerek içmiyordum.düzenli içince bi parça hafifledi ağrılar.
şimdi de çatı ağrısı mı oldu bu.benim bu ikinci sezeryanım olacak oğlumda hiç böyle bir ağrı yaşamadım..
ne ki şimdi bu napcaz peki..:44:

ben artık aklıma soru gelince bi kağıda yazmaya başladım kontrole gidinceye kadar 6-7 soru biriktiriyorum, muayeneden önce kağıdı çıakrıp tek tek soruyorum tavsiye ederim

Ben normali boşver derken arkadaşın psikolojisini düşünmüştüm , yoksa ne cahilim ne de kötü niyetli biriyim , tabi ki yapılabiliyorsa normal doğum olmalı ama psikoloji öyle bişii ki Allah korusun bi çok şeye sebep olabilir, ayrıca çocuk sahibi olabilmek için bırak sancı çekmeyi nelere katlanıyorum ben yıllardır bilemezsin tatlım , öyle yavrum için sancı çekerim durumlarını çoktan aştım ben ...yaşadıklarımı buraya yazsam ağzın açık kalır... o yüzden fedakarlığın ne demek olduğunu çok iyi bilirim ve uygularım...lütfen birbirimizi kırmadan burda konuşalım, şahsen konuşma tarzın beni üzdü...ben orda arkadaşımın durumuna göre fikrimi yazdım , o arkadaşım isrer beni dinler ister dinlemez , sonuçta kendi kararıdır tabi ki...

ben artık aklıma soru gelince bi kağıda yazmaya başladım kontrole gidinceye kadar 6-7 soru biriktiriyorum, muayeneden önce kağıdı çıakrıp tek tek soruyorum tavsiye ederim

vallaha en son ki kontrolümde bende oyle yaptım. telefonuma not ettım sonra doktor görünce not ettıgımı amanın buda ne böyle demişti ama ne yapayalım herşey bebişlerimiz için

Ayrıca tatlım ben sezeryan olucam derken , mecburiyet gereği sezeryan olucam , kullandığım ilaçlar normal doğum yapmama izin vermiyormuş , doktorum öyle söylüyor...sancıdan kortuğum için değil , şahsen bundan önceki hamileliğimde 3 gün sancı çekerek normal doğumla 20 haftalık ikizlerimi doğurdum , canlı canlı ölü doğum yaptım , rahmim yırtıldı doğum yaparken,çdaha davyazmıyorum gerisini sen anla... ben çok cesur bir anneyim alimallah..

seni üzmek için tabiikide söylemedim. ama herkesin bebeğiyle daha rahat günler gecirmesini istiyorum. evet okuyunca sert gibi dursada emin ol karşı cıkmak için söylemedim öyle biri de değilim zaten. kırmak istemem seni güzel anne ama lütfen sezeryana bilerekte kimse yanaşmasın istiyorum.:26: kırdıysam seni istemeyerek olmuştur sen benim kusuruma bakma tatlım emi

moonlight ve merve yerim sizi ne güzel uzlaştınız öyle

ben bi de bişeyu sorcam kızlr
gece tam sağa ya da tam sola döndüğünüzde siz de eziyor gibi hissediyor musunuz?
kolu ya da bacağı eziliyomuş gibi geliyo o anda hareket edince de çırpınıyo mu acaba diyorum:26:

Ben not tutuyorum gitmeden o yüzden her şeyi sorabiliyorum zaten sormasam eşim yandan soruyo

herkese günaydın kızlar umarım herkes iyidir biz iyice büyüdük oğluşum hç rahat durmuyor artık tekmleri daha bir kuvvetli maşşallah diyim:)))ama canım yanmıyo değilama sağlıklı olduğunu bilince insan katlanıyor kavuşmamıza az kaldı beni de korku sardı ama dr um bu konuda da yardımcı oluyor sağolsun

bendede oluyor bazen evet. sanki kelebek çırpınıyormuş gibi geliyor içimde. sırt ustu yatmak ıstıyorum ama ondada kan bebeğe az gıdıyor dıye duydum allah yardımcımız olsun vallaha artık zorlanıyoruz yavruda buyuyunce

Valla canım bende artık bilemiyorum bu sabah şeker olayını. Dün kan vereceğim diye aç gittim hastaneye 9.30 gibi kanı verdim. Yarım saat önce ölçtüm 96 çıktı, öğleden sonra değerler çıktı bir aldım elime 110 şekerim. Gece saat 21:30'dan beri birşey yememişim ama gene yüksek. Diyabet hemşiresine anlattım aç kaldığım içinmi yükseldi dedim, evet cevabını aldım. Yani yesekte yükseliyor yemesekte bu meret..:44:

Sabah açlığın aslında normal insanlara göre iyi ama gebelerde işte illa 90'nın altında çıksın istiyorlar. Tokluklarda öyle normal de birinci saat 160 iyi ama gebe olunca 130'un altını arıyorlar. Sen git diyetisyene yediklerini göster, sana uygun bir çözüm bulsunlar. Strese girdikçe artar çünkü sağolsun bu şeker.

İlk defa duydum. Yapılamayacak birşey değil, sonuçta gece yatarken ya süt ya yoğurt yemem lazım. Ben bunu bir araştırayım, annemden yoğurt araklayayım birde Üşengecim evet, bebek olunca yapacağım kendi yoğurdumu ama şimdilik annemden

kızlar merhabalar nasılsınız,
bu çatı ağrısı mahvediyor benide sabah yataktan kalkmak zulüm gibi geliyor neyse ki az kaldı pazartesi izne ayrılıyorum....

kızlar sizinde hala eksiklerininz varmı , benim çok var, park yatağını aldım , mini bir beşik te yatağımın yanına,birde ana dizi düşünüyorum ama hala gidip te alamadım iyice ağırlaşınca ne zor oluyormuş...

Çok güzel haftalara gelmişsin canım , Allah bize de nasip etsin inşallah, az kaldı , düşündükçe heyecanlanıyorum, benimki de 2 gündür kuvvetlendi resmen hissediyorum , daha güçlü tekmeleri...

Umarım ben doğurmadan paylaşırsın canım malum benimki biraz aceleci her an gelebilir
aaaa hakkaten ya sen 35.haftandaymışsın canım yeni farkettim kusura bakma.Tamam bugün çıkıp bardakları almayı düşünüyorum bir aksilik olmazsa.Dün oğlumun odası geldi onları yerleştirdik canımız çıktı vallaha kıyafetlerini yıka ütüle derken bittim.Bugün biraz battaniyesi,nevresimi falan kaldı ütülenecek onları halledip çıkıp bardakları alabilirim hemen umarım en kısa zamanda yapıp bitireceğim senin için merak etme canım

sorma yaa dışarda yemek yerken bana çaktırmadan benim yemeğimin porsiyonlarını fazla fazla söylüyor hep yiyip kilo alıyım oda dalga geçsin benimle diye çatlakkk

iyidir deli manyakkkkk gidiyom alışverişe bebetoşun hazırlıkları bitmiyor:)) sen napıyon ??????????????

bende özledim
Napıyım canımmmmm bende aynı bebişin hazırlıkları için koşturup duruyorum.Dün odası geldi onu sildim.Kıyafetlerini yıkadım ütüledim yerşeltirdim vallaha canım çıktı yaa dün doğurmadıysam bidaha erken doğum falan yapmam benbi bebek arabası ve puseti kaldı birdee benim gecelikler başkada alınacak bişey kalmadı nihayet yaa offf ne zormuş hazırlıklar bitmek bilmiyor.

mucar slm anım nasılsın hazırlıklar azkalmış gibi hadi hayırlısıyla bakalım...
canımcım sen sezaryan olacaktın doktorun bi tarih verdi mi şu haftanda alırız diye...

hamişler günaydın nasılsınız?Dün doktorum aradı bende şeker çıkmamış çok şükür.Şeker yok sonuçlarınız çok iyi maşallah deyince bende şeker değerim kaç çıktı diye sormadım.Amannnn dedim kaçsa kaç çıkmamış işte gidip bunu kutlamak için 1 kase dondurma yiyim dedim.Kan ve idrar sonucumda iyi çıkmış şükürler olsun.Kontrole gittiğimde doktora epiduralle spinal arasındaki fark ne hocam hangisini önerirsiniz diye sordum.O da bana ben ikisini karıştırıp öyle yapıyorum sen hiç merak etme bana bırak dedi.Gülüyodu dalga mı geçti yoksa ciddimiydi anlayamadıksonra 32.haftada rapor almam gerekiyormuş kendisi söyledi özel hastanenin verdiği rapor geçerli değilmiş haberiniz olsun doktorum bir arkadaşına yönlendirdi beni raporu gidip ondan alacağım

mucar slm anım nasılsın hazırlıklar azkalmış gibi hadi hayırlısıyla bakalım...
canımcım sen sezaryan olacaktın doktorun bi tarih verdi mi şu haftanda alırız diye...
slm canımm hazırlıklar bitti diyebiliriz evet.Ben sezeryan olacağım son kontrolümde doktorum son kararın mı diye sordu evet dedim.Ozaman raporu alacağınız tarihi söyleyim dedi 14 temmuzda rapor alacakmışım özel hastanelerin verdiği rapor geçerli değilmiş.Beni başka bir arkadaşına yönlendirdi.Ağustosun 25 inden sonra her an bekleyin doğumu dedi ama sanırım bize soracak bir tarih belirleyeceğiz eylülün başı gibi veya ağustosun sonu ozaman alacak.Bunu muhtemelen bana bir sonraki kontrolümde kesin tarih söyleyecektir diye düşünüyorum canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…