2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben şu:KK14: an otuz haftayı bitirdim ama senin haftandayken 1250 gr dı.kızım.doktorum normal dedi ama zayıf mı

benım kızımda 1274 gr dı o haftada..elıfınkı bıraz tontış bızımkılerın zayıf oldugunu dusunmuyorum doktorum gayet ıyı demıstı..zaten takvıme dıkkat edersen standartı oyle gozukuyor...bazı bebekler genetık olarak anne baba yapılıysa cocukta ırı olabılıyor korkulucak bırsey yok bence canım

Doktorunuz normal dediyse normaldir :) ben 29.haftadaym ama 31 haftaya uyumluymus. Sağlıklı olsunlar gerisi önemli değil

Günaydın kizlar neredeyse sıfır uykuyla geceyi tamamladım desem yeridir bazen böyle hiç uyuyamiyorum ya butun gün kendimi toparlayamam artık :KK43:

üff uyku bende de 2-3 haftadır problem:KK43:(( bir ara da gerçi uyku sorunum vardı uyuyamıyordum hamilelğin4.5. ayları gibi geçmişti gene başladı... sağa dönsem ya da sırt üstü yatsam nefesim kesiliyor solumda da artık solumdaki herbir yerim ağrıyor... en iyisi uyumamak, bak internetteyim:)))) Allah yardımcımız olsun inşallah..

Çok şükür bende öyleyim nazar değmesin :) yaş da önemli bence ben 22 yaşındayım

kesinlikle yas onemli..kizima 25 yssinda hamile kaldim dogumdan bigun once bile seke seke geziyodum..sadece geceleri zor uyuyup zor dönüyodum..simdi 30 yasimdayim we daha2 ayim olmasina ragmen cok zorlaniyorum

Kiiizlaar bisey sorucam yaaa bu agirlasmayi hepinizmi yasiyorsunuz?? Yani ben hic agirlasmadim yururken falan yani hamile degilmisim gibiii..hani yerimde donemiyorum falan diyorsunuz ya bende hic oyle seyler yok..kilo da aldim yaklasik 11kilo..ama bebekmi kucuk acabaaa benim niye agirlasmam yok diye diye geziyorum ortalikta

Ne sanslisin o daha ne istiyosun ama ikinci cocukta oluyo diyolar bnmde oglumda hic olmamisti bunda fena o agriyi 10 dk yasasan sukredersin gercekten

ben 36 yaşındayım :KK70: maşallah ben de ne ağırlaşma oldu ne başka bir şey aha da yaş tezini çürüttüm :KK1: biz yaşlılara nispet yapma bakim :KK70:

:)) iyimisss bencede yasla alakasi yok. Nazli olmakmi desek agri esigi dusuk mu desek oyle bisey olablir aciklamasi.
Bu araa benden baska varmi uykusuz ??
Uykusuz anneler kulubu uyelik alimlari basladi yne pooooooffff:KK43:(

ben 36 yaşındayım :KK70: maşallah ben de ne ağırlaşma oldu ne başka bir şey aha da yaş tezini çürüttüm :KK1: biz yaşlılara nispet yapma bakim :KK70:

:)))) demem biz biraz çürüksek:KK66:)) ikinci hamilelik diyelim ozaman..ewdeki sipalar da extra yoruyo bizi

Kiiizlaar bisey sorucam yaaa bu agirlasmayi hepinizmi yasiyorsunuz?? Yani ben hic agirlasmadim yururken falan yani hamile degilmisim gibiii..hani yerimde donemiyorum falan diyorsunuz ya bende hic oyle seyler yok..kilo da aldim yaklasik 11kilo..ama bebekmi kucuk acabaaa benim niye agirlasmam yok diye diye geziyorum ortalikta

Valla canım bıraz yaş, biraz kilo, birazda bünyeyle alakalı bu ağırlaşma olayı. Tabi kişinin sıcaktan etkillenme oranı ve bence bebeğin mesaneye yaptığı baskı ilede ilişkili. Mesela ben aslında daha hızlı hareket edebileceğimi bilmeme rağmen sürekli wc ye gitme ihtiyacı yüzünden kağnı hızında yürüyorum :)))

Günaydın... 30+3'de dün doktordaydık kuzumla. Şansımıza genç bir doktor çıktı. Ölçümleri doğru yapmıştır herhalde:44:
1710 gr olmuş yavrucuğum, irileşmiş mi dedim, yok şimdilik normal gidiyor dedi. O kadar dikkat etmem işe yaramış demek ki sevindim.:KK16:

Diyabet hemşiresi ile de konuştum. 3 üçgen yediğim karpuzun hesabını vermem 15 dakika sürdü.:KK14:
Karpuz bu yahu en güzel meyvelerden biri bence ama şekerli su gibi aynı zamanda.:KK56:

İki hafta sonra tekrar gideceğim. Herşey yolunda gider inşallah:nazar::nazar:

Ben akşam yemeğini 19'da yiyorum işte. Yemekten sonra tokluk şekerimi ölçene kadar meyve yemiyorum. (uyanığım ya)
Tokluk şekerimi ölçtükten sonra, canım ne çektiyse az biraz yiyorum.:KK1:
Sonra 21:30'da sütümü içiyorum, yada 22'ye kadar içip, insülinimi vuruyorum.
Yani bana diyabet hemşiresi öyle söyledi, gece ara öğünde yediğin meyve sabahı etkiler diye,
sende bu akşam dene bir 21:30-22'den sonra birşey yeme,
hatta yürüyebiliyorsan yürü o saatlerde yarım saat evin içinde bile olsa,
bakalım sabah nasıl çıkacak şekerin.:KK34:

Ayaklarımda çok ödem oldu benim, üzerine basamıyorum balon gibi.
Gündüzleri gene biraz yürüyorum ama gece yatarken hiç yürüyemiyorum.
Yürüsem aslında çok iyi gelecek yani:KK17:

günaydn,
birşey sorucam ilk defa bu sabah: açlık 105 tokluk 106 çıktı
sence bu nasıl oluyor anlamadım
dün akşam yediklerimi ve bu sabah yediklerimi yazıyorum..
sabahlar hep yüksekti bu sabah ekmek bile yemedim korkudan
bugunde düşmeseydi diyetistyene gidicektim ama yarını beklicem
anlmadım beni etkileyen ne 1 dilim yada en fazla 2 filim kepek yiyiodum sadece, ilk defa bu sabah yemedim, akşam yemeğinde karpuz yedim sonra birdaha hiç yemedim denemek için:: akşam 8-9 gb karpuz yiyiordum ve sabah ekmek yiyiordum yemedim çıkmadı..

24.062014:Akşam: tokluk:107
• 1 tavuk pirzola ızgara+3 kaşık bulgur
• 3 parça karpuz
Ara öğün: yoğurt
Gece:2 galeta ve tulum peynir

25.06.2014:Sabah: Açlık:105 Tokluk:106
• 1 domates
• 1 salatalık
• 1 dilim peynir
• 1 dilim kaşar
• Şekersiz çay

Günaydın herkese güzel gebişler...

Selaamm arkadaslaarr.. dogum zamaniniz belli oldumu.. benim kizlar ağustos basinda geliyolarr
.. kavusmamiza sayili günler kaldii:KK16:
Canım benim belli oldu sayılır şimdi erken gelme riski çok yüksek ama eğer gelmezse bayramdan birkaçgün önce alacaklar :KK16::KK16: bir aydan az kaldı yani :KK76: sabırsızlıkla bekliyorum yavrumu
Bilmiyorum çok ikilemdeyim belki herşeyi yenerim diyorum sonra yıkılıyorum sezeryan zor eşim bilmiyor o sadece hassas olduğumu düşünüyor, ailem yani annem biliyor belki babamda,annem normal olsun diyor çünkü oda şurda iki yıl oldu öğreneli belki atlattigimi düşünüyor..benim psikolojim kaldırmaz dediğimde ne var sende diyor belki oda ben gibi atıyor bilinçaltina:KK66:)
Eğer yapamazsam yalan belkide catim dar diyeceğim kimseye laf anlatmak istemiyorum. .. ay aslında ben böyle hatırlanmakta istemiyorum:))

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .
Canım benim kimse seni böyle hatırlamaz merak etme ve bu senin suçun değil. Kimseye hesap vermek zorunda da değilsin normal istemiyorum sezaryen istiyorum dersin biter herşey. Normal doğumunda riskleri var neticede.

Kızlar bu nst kaç dk sürüyo?
Canım ben girdim benim oğlum durmadı yerinde 20 dk sürdü olması gereken zaman mı bilmiyorum ama.

Doktordan geldimm benim minik kuzum her zamanki gibi parmağını emiyodu yerim ben onuu boy kilomuzda cok sukur iyiydi 29+5 haftaligim boyu 42cm kilosu 1700 çıktı kendi doktorm izne çıkmıştı farkli doktora gorundum o yüzden haftaya tekrar gelip gorebilcem ogluşumu :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Maşallah oğluşuna biraz iri bir bebiş olacak :KK9:

Yürübe omlete kim tutar seni biz 'yaşlıların' yüz akı:KK9:

evet söyleyecegım bu sefer gıttıgımde..gecen ayda soyleyecektım ama bebısımı gorucem dıye heyecanlandım unuttum butun sorularımı..hastaneden cıkınca aa bunu sorucaktım dıyorum esıme :)

benimde öyle oluyor ya. doktora giderken sunu sorcam bunu sorcam diyorum hiçbirini sormadan geri çıkıyorum. bebeğimi görmenin heyecanıyla tum olumsuzlukları unutuyorum vallaha. senin gibi doktorun yanından cıkınca aaaaaaaaaaa diyorum yine sormadım diyorum :KK52:

Masalllahhhhhh masallahhhhhh:KK1:ben de 26 yasindayim ama agirlasmami agirlasma offff nasil hemde sabahlari yataktan kalkamiyom yururken hep tuvaletim gelecek diye hizli yuruyemiyorum vahiiii vahiiii vahhh bana diyorum daha 30 haftayim hemdeee:KK53:

:)) iyimisss bencede yasla alakasi yok. Nazli olmakmi desek agri esigi dusuk mu desek oyle bisey olablir aciklamasi.
Bu araa benden baska varmi uykusuz ??
Uykusuz anneler kulubu uyelik alimlari basladi yne pooooooffff:KK43:(

:)))) demem biz biraz çürüksek:KK66:)) ikinci hamilelik diyelim ozaman..ewdeki sipalar da extra yoruyo bizi

Allah hepimize farklı bir yol imtihan çizmiş en iyisi kendini hiç bir şeye koşullamamak olumlu olmak
ikinci hamilelikte daha da dinç olacaksınız :) bizim vücut son demlerde bebeyi bulunca sevindirik olup coşmuş :KK70:

Masalllahhhhhh masallahhhhhh:KK1:ben de 26 yasindayim ama agirlasmami agirlasma offff nasil hemde sabahlari yataktan kalkamiyom yururken hep tuvaletim gelecek diye hizli yuruyemiyorum vahiiii vahiiii vahhh bana diyorum daha 30 haftayim hemdeee:KK53:

aferin sana böyle olcaksın büyüklerine moral ver :KK70: saygılı olun bakim hayatım bebişin seni sonra çok üzmeyecektir simdi biraz eziyet edim demiştir

Ben de yaptırmıcam çatı muayenesi canım , ben sezeryan olcam zaten , sen de sezeryan ol boşver normali...

yani kusura bakma ama normali bosver olur mu. normal doğumda sancıdan korkuluyor sezeryan isteniyor ama sonra çocugu dahı kaldırmaya gucunuz olmuyor sezeryanda. normalde ise sancını cek sonra hıcbırsey hıssettmıyorsun cocugunu kucagına alınca herseyı unutyorsun. adı üstünde normal olan doğum şekli bu zaten. bebeğimle daha rahat vakit geçirebilmek için sancıyı saatlerce cekmeye razıyım ben.

• Beğen
Reactions: 2k1
X