2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Aci bir şekilde olurda ne acılar oluyor halledir bir şekilde, benim durum farklı alıntılama filan olur eşim görür istemiyorum ben 5-6 yaşlarındayken birşey olmuştu zaten normal ilişkiyi zor yapıyorum esimden başkasına güvenemem,güvenemiyrum bazı şeyleri atlatıyorsun kendi kendine ama kalan kalıyor...

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Anladım canım benim, ama kolayı var doktoruna söylersin yapmaz olur biter. Sen hiç stres yapma kendine.

Ben de yaptırmıcam çatı muayenesi canım , ben sezeryan olcam zaten , sen de sezeryan ol boşver normali...

Ben de yaptırmıcam çatı muayenesi canım , ben sezeryan olcam zaten , sen de sezeryan ol boşver normali...

Bilmiyorum çok ikilemdeyim belki herşeyi yenerim diyorum sonra yıkılıyorum sezeryan zor eşim bilmiyor o sadece hassas olduğumu düşünüyor, ailem yani annem biliyor belki babamda,annem normal olsun diyor çünkü oda şurda iki yıl oldu öğreneli belki atlattigimi düşünüyor..benim psikolojim kaldırmaz dediğimde ne var sende diyor belki oda ben gibi atıyor bilinçaltina)
Eğer yapamazsam yalan belkide catim dar diyeceğim kimseye laf anlatmak istemiyorum. .. ay aslında ben böyle hatırlanmakta istemiyorum:))

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Canım bende elvankent te oturuyorum :) ama dediğin yeri bilemedim. Sağında solunda neler vardı. Belki öyle hatırlarım.

Ayyy kafam gitmiş,14.cadde de bu mağaza.cumhuriyete gelmeden önce,karşısında milyoner mi ne öyle mağaza var.perde dükkanının önünde dışarıda perdeler var zaten görürsün.beyazın üzerine siyah harflerle brillant perde outlet tazıyor kocaman.cumhuriyetin olduğu tarafta.baktım şimdi eve telefonunu atmışım.kesin görürsün 14.cadde üzeri hemen.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Normal doğum mu oldu erken yoksa gelismedigi icin dr sezaryen mi yapti bide kaç kilo doğmuştu off sağlığında bi problem olmaz insallah. Başka dr eşim istemio kafani bulandirma sorun olsa soyler bu dr dio :/

Cnm aynısı kızımda olmustu 2.800 dogdu. Dokor ozamanlar bebek biraz küçük doğar sadece demişti ama gerçekten 2 3 ayda toparlandı. Bana sadece böyle nur topu topaç gibi bi bebek bekleme demişti:) bu arada 2 hafta geriliğe rağmen 39. Haftalara kadar bekledik ve normal doğdu. Sadece bu hamileliğin basından beri bebe aspirini kullanıyorum ilk hamilelikteki gelişme geriliğinden ötürü. İçin rahat olsun bence

Carı muayenesinden korkma cnm cok da araştırma ben öyle bi muayene çeşidi olduğunu bile bilmiyordum. Bence hassasiyetini doktorunla paylaş. Şöyle bi durum var ben doktoruma muayeneyi oldum o zaman kadar normal doğumdan çok korkuyordum ama doktorum sen aslansın kapalansın diye bya gaza getirdi. Ama dediğim gibi eğer durumun hassasa doktorunla paylaş. Evet bebeklerimiz çoook önemli ama bizim psikolojimiz de cok onemli mutlu çocuk olmaları için mutlu anneleri olması lazım değil mi ama.

Görümcem de yaptiramadi çatı muayenesini plansız hamile kalmıştı evlendi 5 ay sonra hiç jinekolojik muayene de olmadı o yüzden çok gerildi yaptiramadi suyu gelince doktor tekrar muayene etmek istedi yine yaptirmadi zorunlu sezeryan oldu ben smear testi yaptırdım birkaç defa da jinekoljik muayene oldum o yüzden zorlanmayacagimi düşünüyorum inşallah zorlanmam çünkü normal doğum istiyorum

Tatlım kimse seni bununla hatırlamayacak merak etme , sen nasıl rahat ediceksen o şekilde olsun doğumun , hiç bişeye zorlama kendini , normal istemiyorum dersin , kimse seni zorlayamaz zaten, takma kafana..

canım gecmıste ne yasadıgını bılmıyorum ama emınım senın ıcın kalıcı bır etkısı olmustur..fakat gecmısın acısıyla yasayamazsın ve artık bır esın var onunla paylasıyorsun tum ozelını..catı muayenesı tamamen kontrol amaclı tıbbı bır olay.asla utanman gereken bır durum yok karsındakı erkek yada kadın sana cınsel bır obje gıbı zaten bakmıyor sen onun hastasısın ve kucucuk bır bebegın annesısın..eger normal dogum ıstıyorsan sırf catı muayenesı yuzunden korkma ve vazgecme hatta üzerıne gıt bu olayın ve yen korkularını..

Tabii ki kimse seni öyle falan hatırlamayacak :) normal istemedim dersin geçersin :) senin bedenin senin kararın :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kiiizlaar bisey sorucam yaaa bu agirlasmayi hepinizmi yasiyorsunuz?? Yani ben hic agirlasmadim yururken falan yani hamile degilmisim gibiii..hani yerimde donemiyorum falan diyorsunuz ya bende hic oyle seyler yok..kilo da aldim yaklasik 11kilo..ama bebekmi kucuk acabaaa benim niye agirlasmam yok diye diye geziyorum ortalikta

ben şu an otuz haftayı bitirdim ama senin haftandayken 1250 gr dı.kızım.doktorum normal dedi ama zayıf mı

ben şu an otuz haftayı bitirdim ama senin haftandayken 1250 gr dı.kızım.doktorum normal dedi ama zayıf mı

benım kızımda 1274 gr dı o haftada..elıfınkı bıraz tontış bızımkılerın zayıf oldugunu dusunmuyorum doktorum gayet ıyı demıstı..zaten takvıme dıkkat edersen standartı oyle gozukuyor...bazı bebekler genetık olarak anne baba yapılıysa cocukta ırı olabılıyor korkulucak bırsey yok bence canım

normal gözüküyor ama böyle bebekleri duyunca benimkide alsın iistiiyorum canım.beslenemiyor muyum diye korkuyorum biirde ben doğum üzerine konuşamadım doktorumla.çünkü kızım ters (makat geliişi) duruyor.dönerse normal doğum yapabileceğim.Normal doğum için çatı muayenesi şart mı?nasıl bir şey bu muayene.

akşam yemeğinden sonra ara öğün sadece yogurt ve süt mü içebiliyoruz
yemekte hemen sonra meyve yesem mesela? Yinede sabahaı etkiler mi
ama akşam toklugumu etkilemiyor ölçüm yaptıgımda.

canım meyve kesinlikle yemeklerden 2 saat sonra yenmeli... bu herkes için geçerli ama şeker sorunu olanlar için zaruri..

Çok şükür bende öyleyim nazar değmesin :) yaş da önemli bence ben 22 yaşındayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…