2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

hamişler günaydın nasılsınız?Dün doktorum aradı bende şeker çıkmamış çok şükür.Şeker yok sonuçlarınız çok iyi maşallah deyince bende şeker değerim kaç çıktı diye sormadım.Amannnn dedim kaçsa kaç çıkmamış işte gidip bunu kutlamak için 1 kase dondurma yiyim dedim.:KK52::KK52:Kan ve idrar sonucumda iyi çıkmış şükürler olsun.Kontrole gittiğimde doktora epiduralle spinal arasındaki fark ne hocam hangisini önerirsiniz diye sordum.O da bana ben ikisini karıştırıp öyle yapıyorum sen hiç merak etme bana bırak dedi.Gülüyodu dalga mı geçti yoksa ciddimiydi anlayamadık:KK52::KK52:sonra 32.haftada rapor almam gerekiyormuş kendisi söyledi özel hastanenin verdiği rapor geçerli değilmiş haberiniz olsun doktorum bir arkadaşına yönlendirdi beni raporu gidip ondan alacağım

http://www.cnbce.com/yorum-ve-anali...tane-de-artik-hamile-kadina-rapor-yazabilecek buradaki haber öyle demiyor ama:S

slm canımm hazırlıklar bitti diyebiliriz evet.Ben sezeryan olacağım son kontrolümde doktorum son kararın mı diye sordu evet dedim.Ozaman raporu alacağınız tarihi söyleyim dedi 14 temmuzda rapor alacakmışım özel hastanelerin verdiği rapor geçerli değilmiş.Beni başka bir arkadaşına yönlendirdi.Ağustosun 25 inden sonra her an bekleyin doğumu dedi ama sanırım bize soracak bir tarih belirleyeceğiz eylülün başı gibi veya ağustosun sonu ozaman alacak.Bunu muhtemelen bana bir sonraki kontrolümde kesin tarih söyleyecektir diye düşünüyorum canım.

iyi canım sağlıkla sıhhatle hayırlı zamanda gelir inşaallah,bende sordumda doktora 38,5-39.haftada alırız dedi,tabi sancı daha önce gelirse olurda eğer gelmezse o zaman alıyormuş..banada heyecan bastı... bu durumda bayram haftası doğumum olduğunu düşündükçe iyice heyecanlanıyorum ...
bende malzemelerimi aldım bebek şekeri kapı süsü sepet ve tepsi süsleme yapıcam haftaya başlıycam inşaallah..

Çok güzel haftalara gelmişsin canım , Allah bize de nasip etsin inşallah, az kaldı , düşündükçe heyecanlanıyorum, benimki de 2 gündür kuvvetlendi resmen hissediyorum , daha güçlü tekmeleri...

moonlight nasılsın canım sağlığın sııhhatın iyi mi? bayadır göremedim seni??:KK3:

iyi canım sağlıkla sıhhatle hayırlı zamanda gelir inşaallah,bende sordumda doktora 38,5-39.haftada alırız dedi,tabi sancı daha önce gelirse olurda eğer gelmezse o zaman alıyormuş..banada heyecan bastı... bu durumda bayram haftası doğumum olduğunu düşündükçe iyice heyecanlanıyorum ...
bende malzemelerimi aldım bebek şekeri kapı süsü sepet ve tepsi süsleme yapıcam haftaya başlıycam inşaallah..
sende hayırlısıyla sağ salim al kucağına bebeğini inşallah canım.Artık vakit kaybetmeden başla yapmaya bence az kalmış senin bende çok heyecanlanıyorum ve bitaraftan korkuyorumda amannn kaçış yok bundan mecbur olucaz bu sezeryanı en iyisi zevk almak:KK52:

moonlight nasılsın canım sağlığın sııhhatın iyi mi? bayadır göremedim seni??:KK3:

Sağol canım benim , iyiyim çok şükür , 31. Haftamdayım hafta sayıyorum, zaman azaldıkça heyecanlanıyorum, buralardayım aslında takip ediyorum , sen nasılsın canım bebiş nasıl? Senin haftan baya ilerledi dimi?

sende hayırlısıyla sağ salim al kucağına bebeğini inşallah canım.Artık vakit kaybetmeden başla yapmaya bence az kalmış senin bende çok heyecanlanıyorum ve bitaraftan korkuyorumda amannn kaçış yok bundan mecbur olucaz bu sezeryanı en iyisi zevk almak:KK52:

aynen başka türlü düşününce geçmiyor zaman ...
akışına bırakacazzz artıkınn:KK51::KK9:

kızlar merhabalar nasılsınız,
bu çatı ağrısı mahvediyor benide sabah yataktan kalkmak zulüm gibi geliyor neyse ki az kaldı pazartesi izne ayrılıyorum....:KK52::KK52::KK52:

kızlar sizinde hala eksiklerininz varmı , benim çok var, park yatağını aldım , mini bir beşik te yatağımın yanına,birde ana dizi düşünüyorum ama hala gidip te alamadım iyice ağırlaşınca ne zor oluyormuş...

valla eksigimiz daha o kadar cok ki hepsini almam lazim...aldigim sadece bi kac kiyafet, battaniye, biberon besik...daha bebek arabasi, oto koltugu bir cok seyi eksik yavrumun ama haftayi bekliyorum...annelik iznine cikiyorum hepsini halledicem insallah...

Sağol canım benim , iyiyim çok şükür , 31. Haftamdayım hafta sayıyorum, zaman azaldıkça heyecanlanıyorum, buralardayım aslında takip ediyorum , sen nasılsın canım bebiş nasıl? Senin haftan baya ilerledi dimi?

bizde bebişimle iyiyiz canım çok şükür...iyyice hareketleri sertleşti hızlandı maşaallah bayram sonunu doğumumuzu bekliyoruz,şimdi 33+3 üm pazartesi kontrolüm var ve artık evde olucammm yuppii:KK52::KK52::KK52::KK52:

valla eksigimiz daha o kadar cok ki hepsini almam lazim...aldigim sadece bi kac kiyafet, battaniye, biberon besik...daha bebek arabasi, oto koltugu bir cok seyi eksik yavrumun ama haftayi bekliyorum...annelik iznine cikiyorum hepsini halledicem insallah...

doğum öncesi 8 haftayı mı kullanacaksın hepsini canım??
bende haftaya ayrılıyorum..

doğum öncesi 8 haftayı mı kullanacaksın hepsini canım??
bende haftaya ayrılıyorum..

canim ben yurtdisinda yasiyorum...burada dogumdan 6 hafta önce 8 haftada sonra izinli oluyorsun...ama ben 3 sene evde kalicam calismicam...1 sene boyunca maasimin 67% alacagim sonrasi parasiz izin(kadrolu calisan oldugum icin)...toplamda 3 sene calismicam maddi acidan mecbur kalmazsam...

bizde bebişimle iyiyiz canım çok şükür...iyyice hareketleri sertleşti hızlandı maşaallah bayram sonunu doğumumuzu bekliyoruz,şimdi 33+3 üm pazartesi kontrolüm var ve artık evde olucammm yuppii:KK52::KK52::KK52::KK52:

Maşallah :nazar: az kalmış 1 ayın kalmış , ay çok heyecanlandım bak şimdi , Allahım güzel güzel doğumlar nasip etsin hepimize canım...

canim ben yurtdisinda yasiyorum...burada dogumdan 6 hafta önce 8 haftada sonra izinli oluyorsun...ama ben 3 sene evde kalicam calismicam...1 sene boyunca maasimin 67% alacagim sonrasi parasiz izin(kadrolu calisan oldugum icin)...toplamda 3 sene calismicam maddi acidan mecbur kalmazsam...

hmm anladım canım inşaallah gerek kalmaz bebeğinle ilgilenirsin , ne güzelmiş 1 yıl boyunca yıne paranı alabiliyorsun..

evet öyle şimdiden doğum sonrasını düşünmek lazım nasıl izin alırım diye şükür ki annem burda o bakacak ben işe başladığımda...o içimi biraz daha rahatlatıyor...

birde sonucta bebeginin sana en cok ihtiyaci oldugu dönem...annenin bakacak olmasi iyi en azindan gözün arkada kalmaz...

kızlar merhabalar nasılsınız,
bu çatı ağrısı mahvediyor benide sabah yataktan kalkmak zulüm gibi geliyor neyse ki az kaldı pazartesi izne ayrılıyorum. .:KK52::KK52::KK52:

kızlar sizinde hala eksiklerininz varmı , benim çok var, park yatağını aldım , mini bir beşik te yatağımın yanına,birde ana dizi düşünüyorum ama hala gidip te alamadım iyice ağırlaşınca ne zor oluyormuş...

Aynen canım çatı ağrısını ve bu karın ağrısını ilk hamileliğimde hiç yaşamamıştım ama bu beni mahvediyor mecbur bebişlerimiz için dayanıcaz artik...

Ben daha bu hafta hasta. Çantami hazirliycam bebişin kıyafetleri yikanip utulenecek yatağı kurulacak... Benim ilkinde sezeryan olunca Dr 10 gün önce aliriz dedi oda bayram sonu gibi oluyor bakalım hayırlısı olsun bebişler sağlikla gelsinler inşallah...

Canım okudum bu habere göre özel hastaneden alınan rapor artık geçerli sayılabilecek.Benim doktorum niye vermedi acaba?Arkadaşına yönlendirdi Allah allah merak ettim neyse bir bildiği vardır heralde öğrenicem ama nedenini

Canlarım benim bu yazıdan haberim yoktu. Ama doktorumun hastanesinde sgk geçmiyor. Dolayısıyla bu raporu onaylatman gerekecek demişti. Ben bu cumartesi 32 haftayı doldurmuş olucam ve 5 hafta daha çalışabilir raporu alıcam. Pazartesi için de sgk hastanesinden randevu almıştım onaylatmak için. Şimdi bu yazı kafamı karıştırdı. Çünkü şirketimin insan kaynakları da raporu onaylatmam gerektiğini söyledi. Onaylatmak gerekiyor mu gerekmiyor mu bu durumda acaba ? sgk'nın bir alo 170 hattı vardı. arayıp sorayım size haber edeyim. Beni bekleyin anacım :KK49:

Aradım konuştum sonuçları ileteyim:

Yazı doğru. Evet sgk geçerli bir hastane olmasa da raporun geçerli. Onaylatmana gerek yok.

ANCAK:

adam üzerine basarak dedi ki;

sgk hastaneleri online ekrandan raporunu giriyor ve bu görünüyor. Anlaşmasız olanlarda sen raporunu şirkete getiriyorsun ve onlar manuel yönetilen bir ekrandan giriş yapıyor. Giriş yapıldı mı yapılmadı mı doğru yapıldı mı senin bunları sorgulama şansın azalıyor. Hiç sorun çıkmayabilir, çıka da bilir.
Bu durumda sgk'dan alacağınız paraya kadar bu durum e hatalar etki edebilir. Bu sebeple, yerinizde olsam gidip bir sgk hastanesinden de raporumu işletirim dedi. (Bu da sgk'dan bir yazı alarak bunu hastaneye onaylatmak ile oluyormuş)
Sağlama almak için yani. Tüm süreci de alo 170 hattından sorgulatabiliyor muşuz onlar görüyorlarmış. Durum bu canlarım.

Son düzenleme:
X