2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın sabahtan beri kızımı dürtüklüyorum ama pas vermiyor bana

Benim kiz da gecen aynisini yapti ya bana :) Korkuttu beni ama ertesi gün kipir kipirdi, gece bile uyutmadi. :) Anneye naz yapilir mi ya???

Moonlight benimki de öyle artik. Önceden böyle sert sert tekmelerle sicriyordum. Artik pit pit tekmeler hissediyorum. Genelde de sessiz kaliyor evet, arada sirada ordan oraya dönüyor falan geceleri... Hasin ve sert halinden eser kalmadi. Annem yeri daraliyor normal dedi.

Canim senin bacaklarin nasil oldu? Iyilestin mi biraz? Sorma yaa ayni dertten muzdaribim. Ben de bütün gün evdeyim ama evden calismak daha beter. Yemek yemeyi unutuyorum. Kafami kaldiramiyorum. Sürekli oturmaktan canim cikiyo. Kimseyle konusmadan günler geciyo. Ben de insanim ben de sohbet etmek istiyorum, sadece bebege odaklanmak istiyorum, hayal kurmak, kitaplar okumak, kendimi hazirlamak istiyorum. Nerdeeee Bazen vicdanen kötü hissediyorum, bütün gün bebegi unuttugum günler oluyor. Ta ki sandalyeden kalkarken, popomun feci agrisina kadar... :)

Mrb canım,bacaklarım yine şişiyor.Evde olduğum zamanlar hariç sıkıntı devam.Sanırım dr a gitcem.Sorduğun için sağol :)

Sana da üzüldüm.Arada yürüyüşe çık, hava al.Faydası olur mutlaka.Ama kıymetini bil.Ben bazı günler hakikaten çok zorlanıyorum.Yoğunluk, stres bu sıkıntılarla daha beter oluyor.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Artik karın kaşıntısi kimsede yok demi..yani kasinmadanda çatlar mi?ilk zamanlar kaşındi şimdi yok anlamayacaz mi catlarken

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Öyle canım,yaz tatili gitti güme.

Bazı mem ve okullar kabul edip bazıları etmiyormus

öyle şey olduğunu sanmıyorum yönetmelik her meme göre değişiklik göstermez bakanlığın yayanladığı yönetmelşk bu o kabul edenler bence bilmiyordur veya haberleri yoktur.

Kızlar ben de sınıf öğretmeniyim benim doğum ağustosun 10'u görünüyor normal şartlarda, 32. haftam 15 haziranda doluyor 2 hafta 2 haftadır diye alayım çalışabilir raporumu diyorum, sonraya aktarabilirim çalıştığım sürece sonuçta.. Sonra şöyle bi şey geldi aklıma acaba 3 hafta önce de alabilir miyim 32. haftadaki çalışabilir raporumu diye doktoruma sorum 3 hafta çok olur 2 hafta önce vereyim dedi.. Bu duruma göre doğum öncesi 8 haftalık iznimin 4 haftasını çalışabilir raporuyla geçirmiş olacağım dolayısıyla doğum sonrasına aktarabilirim diye düşünüyorum zaten en fazla 5 haftasını aktarabiliyorduk. Sizce mantıklı mı?

kızlar merhaba bende gebelik şekeri çıktı diyetısyene gittım ama tokluk şekerım yuksek çıkıyo 2 gün daha evde ölçüyorum yüksek çıkarsa insülin verecek kullanan var mı aranızda

Aynen :) Benim eşim çok titiz bu konuda illaki her şeyin ucuzunu bulacak, e aynı malzemeye fazla para vermek de iyi değil zaten ama topluca alışveriş yapamıyorsun öyle olunca dediğin gibi

Selam kızlar çok kötü grip oldum öksürük de var birde işteym ne yapacağım bilmiyorum

Ben yıllardır grip olmuyordum aksi gibi gecen hafta soğuk algınlığıyla başlayıp şiddetli nezle geçirdim,gribe çevirmeden atlattım.Ama 3-4 gün şiddetli hapşurmak ve öksürmekten içim,yanlarım acıdı.Zencefilli,limonlu ballı sıcak su içtim,ıhlamur içtim bol bol,2-3 defa çok boğazım kaşınınca pastil ve gargara kullandım.Evde kendi hazırladığım serum fizyolojikle burnumu temizledim.İnat ettim şiddetli başağrılarımda bile ilaç kullanmıyorum gebelikte.Günde 1-2 defa 1000mg.lık ester c vitamini kullanarak atlattım ben.Çok geçmiş olsun sana da

Kızlar ya,ben misafirlikler için filan bu tek kullanımlık alt açma bezlerinden kullanmayı düşünüyorum.Siz ne dersiniz?

Ben de onları düşünüyorum ama sağolsun kayınvalidem ve görümcem birer tane alt açma bezi hazırlayacaklarmış.Pek iletişimde olmadığımız için ve nasıl söyleyeceğimi de bilmediğim için ben hazır örtü kullanıcam da diyemiyorum :26:

Çok teşekkür ederim.Mümkün oldukça doğal ürünler kullanmaya çalışan ben için çok faydalı bir şey öğrenmiş oldum

Artik karın kaşıntısi kimsede yok demi..yani kasinmadanda çatlar mi?ilk zamanlar kaşındi şimdi yok anlamayacaz mi catlarken

Bende bugunlerde başladı ara sıra göğsümde ve karnımda kaşıntılar.Önceden yoktu.Günde 2-3 defa mutlaka kremleniyorum aslında ben

Hadi ya, gecmedi demek. Evet en iyisi doktora git belki bir losyonu yardimci olacak bir yöntemi vardir. Sagol canim. Benim stres hic bitmedi ki, evden calismak kolay gibi gelse de zormus. Ayakta kalmiyorum ama cok stresli isim, evde oldugumu fark etmiyorum yani. Sürekli telefon, skype, görüsmeler, sürekli stres altinda proje yetistirmekle ugrasiyorsun. Kafam bilgisayardan kalkmiyor. Ellerim klavyeye yapisti. Oturmaktan her yerim agriyor, belim, popom, kuyruk sokumum.. Vicdanen hic rahat degilim, düzenli yemek saatim yok, acaba bu dengesiz yasam bicimi bebegi cok etkileyecek mi merak ediyorum. Stresin bebek üzerindeki etkisi kanitlanmis bir teori degil ama yine de korkuyorum.

Arada yürüyüse cikiyorum ama bazen 2 3 gün hic evden disari adim atamadigim oluyor. Havalar da isiniyor. Ne yapicaz bilmem.

Uykusuzluk problemin var mi bu arada?

Çok teşekkür ederim.Mümkün oldukça doğal ürünler kullanmaya çalışan ben için çok faydalı bir şey öğrenmiş oldum

Bu cok iyiymis ya, sabun cevizi.. :) Ben de yumusatici kullanmiyordum ne zamandir ama kokusuz ve biraz sert oluyor camasirlar diye bebek kiyafetlerine napsam diye düsünüyordum. :)

Bir de camasirdaki lekeleri en iyi cikaran sey nedir bilen var mi? Mesela kan lekesi, domates lekesi, domates salcasi falan... Bunlari bir türlü cikaramiyorum ben.

Yumuşatıcı yerine 1-2 yemek kaşığı kadar sirke kullanıyorum ara ara.Aynı vazifeyi hakikaten görüyor.Sadece yumuşatıcı haznesi bi süre sonra kahverengi olduğu için,arada temizlemek gerek :)
Bebek kıyafetlerine de Ayşe Öner'in hamilelik ve bebek bakımı kitabındaki cümlesini sana aynen ileteyim." İlk altı ay,bebeğin çamaşırları diğerlerinden ayrı ve yumuşatıcı kullanmadan yıkanmalıdır."

Bak o sabun cevizi sitesinde yorumlarda ne yazmıslar :) :
"Kan ve şarap lekeleri için başka bir çözüm buldum. Süper. Çitiye gerek. Yok. Kan lekesini azıcık su ile ıslatıyorsun ve üzerine bildiğimiz yemeklik karbonattan lekeyi örtecek kadar döküp bekliyorsun.Oradaki suda çözünüyor ve kan lekesi uçuyor !! ve sonra olduğu gibi durulamadan sabun cevizi ile yıkadığın makineye atıyorsun!! oldu bitti! kaç gömlek kaç atlet külot kurtuldu bu yöntemle ! Ayrıca beyazlara limon suyu yada sirkeyi ben de ekliyorum. www.issuu.com/sabunagaci linkindeki dökümanları indirip bakabilirsiniz"

Son düzenleme:

Ya haklısın.Ben bilmiyordum bu durumu.Allah yardımcın olsun.Uykusuzluk problemim pek yok şükür.Senin var mı?

Boşver.Onlar hazırlasın.İstemem deme :) Ama kullanmazsın.Ne olcakki.Onların yanında kullanırsın.Gönülleri olsun

milupanın aptamil ürününde gdo çıkmış 81 ilde toplanmaya başlamış..benim çoğu arkadaşım bebekleri süt almayınca bu ürüne başlamışlar ve çocuklarınıda öyle büyüttüler ben oğlumda hiç kullanmadım çok karşıydım hazır mamaya 6 ay anne sütü ek gıdayada geçince 7 tahılı(prinç,arpa,buğday,mısır vs.)taze taze çektirip onu verdim ama beğenmedi oğlum bende sebzeye yönelmiştim. kızlar ne olursa olsun anne sütü verelim bol bol sütümüz olur inşallah

kızlar merhaba bende gebelik şekeri çıktı diyetısyene gittım ama tokluk şekerım yuksek çıkıyo 2 gün daha evde ölçüyorum yüksek çıkarsa insülin verecek kullanan var mı aranızda

gunaydin arkadasim cmrtesi bende yukleme yaptrcm kprkuyorum seker cikick dye
senin kac cikti hic evde olcmsmydn bide normal degerler kac olmali bilgi verirmsn..

gunaydin arkadasim cmrtesi bende yukleme yaptrcm kprkuyorum seker cikick dye
senin kac cikti hic evde olcmsmydn bide normal degerler kac olmali bilgi verirmsn..

canım benım açlık 95
60 dk 178
120 dk 148 çıktı sonra diyetisyene gönderdı

1 aydır yapıyorum
ama doktor 1 haftada evde ölçmemı soyledı ölçtüm yüksek çıktı dahiliye gönderdı o da 2 gün daha evde ölç yüksek çıkarsa insğlğn verecekler

tesekkurler arkadasim cevap verdigin icin insallsh gerek kalmaz insilune ugrasmazsin...

Boşver.Onlar hazırlasın.İstemem deme :) Ama kullanmazsın.Ne olcakki.Onların yanında kullanırsın.Gönülleri olsun

:) Hem kırmak istemem,hem de genel olarak ilgisizler, bir de istemem diyip iyice olaydan uzaklaştırmamayım onları di mi...6 ay bitti düşün kayınvalidem bir kez arayıp sormadı nasılım diye Ha pardon bir kez aradı,günahını almayayım.Ben açamamıştım o an sonra geri aradım onu,benim sesimi duyunca" aa sen miydin" dedi,baska birisini ararken yanlışlıkla beni aramış ,güler misin ağlar mısın

canım benim gögüslerim nasıl çatladı anlamadım bile hiç kaşınmdan biranda doldu çatakla(ama karnım yeni kaşınmaya başlıyor ama gögüslerim kadar değil hatta şimdilik hiç çatlak yok inşallah böyle gider kreme devam(

Gelmez geri inşallah.Ama çalışmak gerçekten zor.Şu an berbat durumdayım.
Evde vakit geçirebilen hamile arkadaşlara sesleniyorum:Biz çalışanlar için de dinlenin ve dua edin.Ha birde şükredin [/QUOTE]

Allah yardımcımız olsun,sana katılıyorum evde olanlar şükür ve dua şart söyleyeyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…