2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Gunaydin arkadaslarr
seker testi yaptiranlar testten onceki aksam saat kaca kadar yemek yediler yarin testim var da kacta kesmem gerekiyor yemeyi icmeyi

ilk 50 mg şeker yüklemesine tok gitmiştim , şekerim yüksek çıktı . 100mg yüklenmek zorunda kaldı , bıgun oncesınde aksam 8 den sonra bişi yemedim sadece su içtim sabah 8:30 dan 12:30 a kadar 4 kere kan verdım. normal çıktı sadece okadar saat aç kalmak biraz halsizleştiriyo insanı.

günaydın kızlar
görüşmeyeli napıyosunuz?
moral bozuklugundan kendimi toplayıpa gelemedimm buralara
ne var ne yok
havadisler nelerdir??
var mı yeni bişeyler?

tatli birsey yeyib soluna yatmayi denedinmi cnm??? Oyle yap olmazsa dk a git bence...panik yapma lutfen Allahim en hayirlisini yasatsin korkma dedigimi dene olmazsa mutlaka git dk.a...diger topikte bir arkadas demisti dk 24saat boyunca haraket hiss etmezsen gel demis..o da paniklemisti aksama haraket etti..senin de bebisin edicek insallah belki uyuyordur ama ihtimaller dusunmektense dk.a gitsen

günaydın herkese kızlar günle ryaklaştıkça doğum korkusu artıyor artık rüyalarımda bile rahat yok tek temennim bebeğimi sağ salim kucağıma almak oldu

Emzirirken kilo alindigini degil daha cok kilo verildigini duymustum, amanin öyle bir sey olmasin. Hamilelikte almadigim kiloyu emzirirken aliyormusum. Ya aslinda annem de hic spora falan gitmedi. Annemin nerde hareket orda bereketten kasti aslinda birazcik sey, benim kuzenlerin hepsinin mutfaklarinda tam takim robotlari, herseyin bir aletleri var. Resmen hersey otomatik. Cok fazla efor harcamadan herseyleri hazir önlerinde, bebegin bile elektirikli ana kucaklari falan... Annem ondan kiziyordu, hani hic evin icinde hareket etmeye, azicik kosturmaya, azicik telasa girmeye vaktiniz yok ki sizin anacim tabi veremezsiniz der :) Bebekleri azcik hareketlenince de benim kuzenler oturduklari yerden, yapma kizim, etme oglum gel buraya dedikce annem parmak gösteriyordu. Cocugun pesinden gideceksin, dolanacaksin, sürekli oturdugun yerden ani kalkislar yapman gerekiyo kilolarin gitmesi icin diyo. :)
Ben deneyecegim annemin yöntemini bakalim.

O zaman simdi bir parca cikolata yiyip soluma yatayim, bekleyeyim birazcik. Normalde yemek yiyince falan direk tekmeliyordu. Kahvalti da yaptim tik yok.
Sagol canim, biraz uzanayim, hareket etmezse esimi ararim artik. Kafama takmaktansa aslini ögrenmek daha iyi evet.

benimkide bi ara hiç ses çıkarmadı.dr a gittim teklemelri her zmn dik olmaz boşluğa doğruda haraketleniyo ya da uyuyo olabilir sıkıntı yapma demişti.şimdi bi yöntem buldum tatlı yiyip,su içip uzanınca çok haraketleniyo.

Hala hareket etmedimi çikolata, kola iç bakalım o zaman kalkar hoş benimki inat Ettimi tepin yok ama hafiften yan yatarken sol tarafi karnımın az üstüne geliyor pitir pitir vuruyor. .birde müzik dinlet bakalım. .

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

günaydın kızlar
görüşmeyeli napıyosunuz?
ne var ne yok
havadisler nelerdir??
var mı yeni bişeyler?

Canım ya Allah yardımcın olsun valla eski neşen gitti göremiyorum seni çok ama burada bir arkadaş daha yazmış geçen o daha umutlu gerileme oluyormuş sende iyi düşün dua et hem biliyorsun orası kapalı bir kutu tamam ultrason var ama ölçenden ölçene makinaya kadsr fark eder. .ben geçen hafta carsamba gittm bebe 809 gr. Aynı hafta cuma gittim ayrıntıli gelişmiş makinada 900 ee hemen mi aldı. Arti birçok yazı okudum düşün bacak boyu geriden geliyor kaç hafta doktor cüce olur diyor ama doğan anneler yazmış öyle değil .sen ölçümlerin değişebilecgine inan düzelir inşallah bebeğin üzme kendini üzülmesin

valla alanlar cok cnm emzirirken...
haraketden kastin o evet cnm ben de hep cok is yapicam oturmuycam diyorum kendime..herkes ah vah ediyo geceler uyutmuycak cok yorucak fslan bana o hos geliyo seviniyorum yorar beni belki oyle gider kilolar diye
Aslinda benim hedefim hamile kaldigimin kilonun altina dusmek cunki kilolu hamile kaldim..yani kendime gore..cunki boyum 160 evlenince 1yil icinde 68e ciktim 3ay icinde 60a dustum ve sonra hamile kaldim normal kilom 55 57arasiydi ona donmek isterim..simdi 66yim doguma kadar 72yi bulurum diyorum sonra da vermek istedigim kilo 15kilo falan cokmu sey istiyorumkiii

Haraket edicek kuzun cnm korkma bazen huysuzluk ediyorlar iste..ama etmese dka git bence kendini strese atma anla ne oldugunu..stres bile cok etkiliyo ondan diyorum sinirli gergin bebek olmasin diyeee

günaydın kızlar
görüşmeyeli napıyosunuz?
ne var ne yok
havadisler nelerdir??
var mı yeni bişeyler?

Canım ya Allah yardımcın olsun valla eski neşen gitti göremiyorum seni çok ama burada bir arkadaş daha yazmış geçen o daha umutlu gerileme oluyormuş sende iyi düşün dua et hem biliyorsun orası kapalı bir kutu tamam ultrason var ama ölçenden ölçene makinaya kadsr fark eder. .ben geçen hafta carsamba gittm bebe 809 gr. Aynı hafta cuma gittim ayrıntıli gelişmiş makinada 900 ee hemen mi aldı. Arti birçok yazı okudum düşün bacak boyu geriden geliyor kaç hafta doktor cüce olur diyor ama doğan anneler yazmış öyle değil .sen ölçümlerin değişebilecgine inan düzelir inşallah bebeğin üzme kendini üzülmesin

canım benim
allah razı olsun güzel düşüncelerin için.
ama dediğin gibi kapalı kutu
doktor iyi bi doktor öyle dediyse öyledir diyor etraftakiler
başka doktora gitmeye korkuyorum ya büyüdü derlerse diye
az kaldı alışveriş bile yapamıyorum
haftaya kendi doktoruma gidicem bakalım
çok korkuyorum...
inşallah herşey düzelir

Gunaydin annisler doktorun fark ücreti almadan gece gündüz doğuma geliyormuş :)) enfeksiyonlu olmama rağmen bir mutlu oldum bir mutlu oldum anlatamam kasintidanda oluyom biktim artik su enfeksiyondan birakmadi gitti yakami ya

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Az önce tatli yedim bir parca uzandim, birazcik hareket etti, yani karnimin icinde döndü, alcalislar yükselisler hissettim, gördüm o kadar...
Cikolata basur yapiyo beni, baska bir tatli yöntemi bulmam lazim. :) Ne yesem dondurma yiyince hareketleniyor mu :)

Etti birazcik, ama sadece yuvarlandi yer degistirdi, tekme atmadi, ziplamadi. Bazen öyle zipliyo ki deprem oluyo sanki icimde. Simdi birden bu kadar durgun olunca.... Ama neyseki icerde dolandigina göre iyidir saniyorum. Müzik de dinlettim, hatta normalde darbuka sesine tekmelerdi gümbür gümbür yok keyfi yerinde degil sanirim.

Neyse rahatladim birazcik en azindan dolandi icimde...

Yok yok 15 kiloyu düzenli olarak 1 sene icinde verir ve 1-2 yil korursan, kesinlikle geri almazsin bak. Benim lise dönemim cesit cesit diyet denemeleri ve sporla gecti. Sürekli geri aliyordum. Sonra üniversitede yeme bicimimi degistirdim kafama koydum falan, 2 sene de korudum, o gün bugündür üst siniri asmiyorum. :) Ben de 1.68im. En fazla 57 ye cikiyorum, 54 e iniyorum yillardir o ara.. :)
Verirsin bence ya, 3 ay icinde 60a düsmüs hatunsun :) 15 kilo cok degil... Bir de suyu cidden her zaman bol ic, ben suyla zayifladim desem yeridir.

Uf sorma benim stresim bitmez ki, bence cok aglayan bir bebegim olacak. Haziranin sonunda huzura kavusacagim insallah. O zaman sürekli müzik dinleyip, kitap okuyup yan gelip yatarak vakit gecirmeyi planliyorum. :) Tabi bir de havalar isiniyo, parklarda dolasmayi bekliyorum.
Minik bebekleri görünce güzel oluyo disarda.

Canim iyi olacak inan. Aklina hic kötü bir sey getirmemeye calis. Ben bazi seyler ters gidince bebekle konusuyorum, öyle kendimi daha güclü hissediyorum. Sen de öyle yap. Bebekle konus, hicbir sorun cikmayacak de. Insallah haftaya güzel haberlerle gelirsin. Ben hic kötü bir sey hissetmiyorum.

Mrb arkadaşlar.Dünden beri o kadar berbat durumdayım ki anlatamam.İşten çıkmıştım.Eve varıp soyununca bacaklarımın haline inanamadım.Öyle bir şişme vardı ki! Bacaklarımdaki damarlar bile mavi mavi kabarmıştı.Hemen yatağa attım kendimi.Hala berbat durumdayım.Şişlik indi ama vücut ağrılarım müthiş durumda.Ödem oluşmuş sanırım

Birden bire mi oldu??? Yani bir günde mi? Yoksa asamali olarak mi ilerledi? Ödem pek cogumuz icin kacinilmaz olacak sanirim, yaz annelerinde cok sik rastlanan bir problemmis.

Tam bilmiyorum ama okuduklarimdan bildigim cok ayakta kalip yorulmaman ama cok da oturup hareketsiz kalmamak gerekiyormus. Aksam tuzlu suda ayaklari dinlendirmek iyiymis. Bir de uzanirken ayaklari yüksege koymak, dogal yaglarla masaj yapmak falan iyi geliyormus. Benim arkadasim gecen agustosta dogurmustu, artik terlik falan bile giyemiyordu, birak ayakkabiyi... Cok ödem olmustu ama gecti.

Bir de suyu arttirmak lazim, probiyotikli yogurtlar yemek lazimmis.

Gecmis olsun.

Ya zaten kimi zaman hissediyoruz ben ultrasona gittiğimde nasil ittiriyor görünüyor ama ben hissetmedim o zaman. ..Allaha emanet hepsi birşey olmaz inşallah aklımıza kötü şeyler getirmeyelim

Benimde ayaklarım şişti evde terlik girmiyor. .ya siz aksama kadar oturuyorsunuz ayakkabıyla o yüzden daha çok şişer allah sizlere daha çok yardım etsin

Canim illaki çikolata şart değil meyve suyu dediğin gibi dondurma sekerli herhangi birşey recel bile olabilir ama hareket etmiş çok şükür problem yok demek

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…