2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben alacağım araştırıyorum :)

Ben de almak istiyoru ama eşim de ilk başta gerek yok diyor, bebiş 4 aylık olduğunda işe başlıycam aslında ama aklımda şöyle bi düşünce var , erken doğum falan olursa bebek ememez biberon daha iyi olur gibi geliyo , emermi ki acaba , ay çok kararsızım ben ya...

Hareketlerden acilmisken konu günde bes alti saat boyunca hareket hisstmediginiz oluyo mu

Evet canım sabahtır ses seda yok mesela benimkinden , normal diye düşünüyorum ben uyuyodur yada uyumasa bile tekmelerini iç tarafa doğru sallıyodur ,tekmeleri göbeğe veya aşağı sallayınca hissediyo insan diye düşünüyorum...

kızlar bu hamilelik hormonları neymiş böyle yeni anlıyorum. ablamlar,arkadaşlarım telefonda bişeyler için teselli cümleleri kurunca bile sinir oluyorum ağlıyorum manyak gibi uzaktan söylemesi kolaydaa, boş boş konuşuyosunuzdaa, beni anlayan zaten yoktaaaaa daha neler neler sayıp ağlmaya başladım ay komik oluyor sanki sonra düşününce

Selam arkadaslar... sonunda babamiz kizimizin ismine karar verdi.. ben beren koymustum oda bade dedi.. beren ve bade olucak ama babamiz bugun 3 gunluk bi is seyhatine cikiyor o yuzden canimiz sıkkın biraz.. hic yanimdan ayrilmasin istiyorum.. normalde esime bu kadar duskun degilimdir ama .. hamislik den sanirim.. moralim baya bozuldu

Moonlight ben aldim hem sut pompasi hem biberon. Biberon avent Yenidoğan cam biberon alfim. Sut pompasi da cok pahali geldi netten 2 arkadasimin kullanip gayet de memnun oldugu lansinoh elektrikli sut pompasini ebebek sitesinden aldim 159 tl. Sen de ogretmendin sanirim bence almalisin sutun gelmezse sagarak zorla getirmek zorunda kalabilirsin ben hem onun icin hem de seneye 2. Donem okula baslamayi dusunuyorum sut birakirim eve diye aldim.tabi dogumdan sonraki gidişata gore de karar verilebilir ama benim kafami cok kurcaliyordu aldim:)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Süt pompası ve biberon alıcak mısınız kızlar?

Süt pompası alacağım ama manuelle çok zor oluyor, elektirikli al diye tavsiye ettiler onlarda pahalı geldi. Düşünüyorum daha... Ben çalışmıyorum evdeyim. Acaba doğumdan sonra duruma göre mi karar versem alıp almamaya bilmiyorum. En başta dediğim gibi ucuz tek manuel bir alet alacaktım. Yalnız onlarda çok yoruluyormuşsun ve meme de daha fazla zarar görüyormuş.

Biberon olarak aventin cam iki biberonunu aldım. 125 ve 260 ml ve bir tane de su için mamojoo marka antikolik biberon o kadar. Elbette doğar doğmaz emzirmek isterim ama ne olur ne olmaz yanımda dursun diyorum, aynı şekil burada okumuştum mama kaşığı da istiyorlarmış terslik olursa Allah korusun onu da aldım götürcem yanımda...

Geçen yıl ikiz doğum yapan arkadaşım anlattı. 32. haftada ikizlerden biri sıkışınca sezeryan olmak durumunda kalmış. Kız 2 küsur, oğlan 1 küsur kiloda doğmuş. İkisini toplasan ancak dört ediyor yani. Çabuk toparlansınlar diye mama ile başlamışlar. Gene de kızcağız birini 6 birini 7 ay emzirmeyi başarmış. Allah hepimize bol bol süt versin inşallah

Ben İstanbul uskudardayim canim Hospital Turk hastanesinde baran hanima gidiyorum çokça memnunum ve güveniyorum :))

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Baran hanımı duymuştum ben bir arkadasim iki dogumunu da onda yapmıştı yanılmıyorsam hemsire olarak da aynı hastanede çalışmıştı

Ben de kararsız kaldım medelanin elektrikli süt pompası da öneriliyor bir de biberonu anne memesi gibi deniyor kafam karıştı neyi alsam acaba görümcem de öğretmen baslarda cok süt oluyo akıyor ben alıp sagmadigima pismanim kesinlikle al dedi bana

bende şimdilik lansinohun manuel olanını almak istiyorum çok pahalı deıl,doğumdan sonra belki çok olursa sütüm manuelle de çok rahat gelebilir ama eğer yeterli gelmezse manuel o zaman elektrikli olanını alırım diye düşünüyorum , sende öyle yapabilirsin...:13:

Baran hanımı duymuştum ben bir arkadasim iki dogumunu da onda yapmıştı yanılmıyorsam hemsire olarak da aynı hastanede çalışmıştı

Aaaaa nasil peki ben memnunum ama doğum farklı normal dogummu yaptılar sezeryanmi herşey yolunda gittimi ayyy çok merak ettim simdi :?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Yuvarlanmasini simdilik yeterli kabul ediyorum ama hareketlense sevinecegim. :) Ben de bir alemim, cok hareket edince söyleniyorum uf bi rahat birakmiyorsun diyorum, hareketlenmeyince, kizimmm nerdesin diyorum D

Göbeğini severek konuşmayı da dene:) İşe yarayabilir:))

doğum ne zaman :)

sevgili ağustos annişleri
doğumunuzu hangi hastanede yapacaksınız ve doğum ücretleri konusunda fikir edindiniz mi özellikle İstanbul Anadolu yakası hastanelerine giden annecikler paylaşımlarınızı bekliyoırum

Canim madelaya bakmadım ama hepsi aynı nerdeyse ben cok kararsiz kaldim falan ama baktim 2 arkadasimdan gordum evde olmalarina rağmen sağıyorlar cunku bebek tam bosaltmadan uyudugunda falan sutlerinin gelecegini hissettikleri anda bosaltiyorlar hem rahat ediyorlar hem biriktiriyorlar anne sutunu dedigim gibi bana digerlerinin fiyati fazla geldi kullabip kullanmayacagima emin bile olmadigim bi seye o kadar vermek istemedim lansinoh biraz ses cikariyo ama bnce güzel yani modelleri 240 250 civari ben gecen yilki urunu aldim ark.dan gordugum icin rahatlikla ama daha gelmedi ebebekten kargodadir.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Tesekkurler kizlar cevaplariniz icin. Benimkinin ayaklari asagida degil ayaklari yukarda hissediyorum. Aşağıda bariz kafasiyla bastirdigini hissediyorum belki normal boseydir rahim buyudukce asagiya baski oluyor sonucta ama iste biz anneler boyle evhamliyiz yarin bi soralim bakalim doktor amcamiza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…