2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ayvayı ilk aylarda bende çok tükettim.Hergün mutlaka yiyordum.Son zamanlarda yemiyorum zaten artık zamanıda geçti bildiğim kadarıyla.Yeni meyvelere yönelmeliyiz karpuz kavun vs.onlarda çok faydalıymış.

aynen bende mevsim meyvesi olmasına özen gösteriyorum .. şu ara erik, yenidünya, kiraz filan.. az daha zaman geçsin ondan sonrada kavun karpuz kayısı filan yeriz artık

canım görümcenin 100 lük normal çıkınca doktor ne dedi tatlıya tamam mı devam mı :) yoksa bir kere testi yüksek çıktı diye artık doğuma kadara hep mi dikkat etti yediğine??

ödün koptu demi tatlı yiyemiycen diyekız ne bu tatlı merakınız anlamadım yemeyin sıkın dişinizi

diyetini güzelce uygularsan dengelenir inşallah canım.. bu arada zeytin şekeri düşürüyor haberin olsun..

aynen bende mevsim meyvesi olmasına özen gösteriyorum .. şu ara erik, yenidünya, kiraz filan.. az daha zaman geçsin ondan sonrada kavun karpuz kayısı filan yeriz artık
ben uzun süredir kavun karpuz yiyorum tadıda nefis çok tatlılar erik ve çağlayı çok fazla tükettim ben.Şimdide kiraza sardım.Bi oturuşta 1 tabak kiraz 1 kase erik1kase kayısı biraz kavun birazda karpuz yiyorum.Ha bide 1 tane greyfurt yiyorum.Ekşi ekşi güzel olyo.Sonrada ah vah ben çok kilo aldım napıcam diyorum ya offff

Hadi kizlar birazdan gidip alcam sonucu doktora gostercem sizden hep glukoz içmeden önce kan aldilarmi? Bana yoksa yanlismi uygulama mi yapti bu salaklar

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

canım benden de açken almadılar direk yüklemedn sonra aldılar hatta doktora özellikle sorduk aç vermeyecez mi diye o da daha önce baktık normal çıktı dedi hakketen de bn bi ilk gebelik için gidince, bir de 17 haftalıkken açlık şekere bakılmıştı ve normal çıkmıştı..

diyetini güzelce uygularsan dengelenir inşallah canım.. bu arada zeytin şekeri düşürüyor haberin olsun..
canım benim annem şeker hastası.Şekerini dengelemek için nar yiyor kekik kaynatıp suyunu içiyor bide.Bunlar çok faydalıymış şeker hastalarına aklınızda olsun

seni böyle dolduranında .. diye devam edermişim ben :))) tamam sustum bakma sen boşlukları dolduramam zaten bu kadarı beni rahatlatmaya yetiyor

hahahahBen bugün sabahdan beri doluyum ya garip bi ruh halindeyim.O tartıya çıkmayacaktım hacıııııı hep ondan sonra oldum böyle

ohaaa o kadarını ben bile yiyemem

ödün koptu demi tatlı yiyemiycen diyekız ne bu tatlı merakınız anlamadım yemeyin sıkın dişinizi

ama yasaklar daha cazip:))).. ben perşembeden beri ne haldeyim((( muz, karpuz, kavun, dut, kuru incir, kuru kayısı, hurma bunların hepsini nadir tüketecen dedi mesela bn bu 15 gün hiç yemeyecem bunları hatta...

geçmiş olsun canım 3-4 hafta önce bu konuyla ilgili yazmıştım ama gene yazayım.. ben de diş etimde acayip sızlama hissdiyordum hatta çok endişelendim acaba diş etim değil, dişim çürüdü o mu diye ve diş hekimime gittim diş etin kabarmış, hamileleikte olur günde 2 kez fırçala diş ipi kullna dedi faydasını gördüm...

kolaydı canıımmmmm.... rüyalarıma giriyor albeni.... hele perşembe testim temiz çıksın ilk işim albeni yemek olacak...

bu arada meyvelerin içindeki şekerler, incir, kuru üzüm filanda mı yasak şeker hastalarına.. yani doğal şekerden de mi uzak durcaz... nolur hayır deeee.....

Doktor meyvelere dikkat etmemi özellikle sötyledi son gittiğimde. Meyveler o kadar da masum değil dedi. Ben tabii bir oturuşta kase ile yiyorum deyince (ki ben 1 meyveden yiyorum sadece sen maaşallah hepsinden yiyormuşsun :26: ) kadının gözleri açıldı birden.

Senin için bir porsiyon çilek demek 4-5 çilek
1 avuç dolusu erik (kendi avucunla)
1 tutam kiraz
1 köşe dilim karpuz
2 küçük dilim kavun (bu arada dilim dediğim öyle 1 ay şeklinde değil he 4-5 cmlik çatala alınacak dilimlerden bahsediyorum demeyi de ihmal etmedi)

Bunlar hep 1 porsiyon dedi. Ve meyve günde en çok 2 porsiyon yenecek dedi. Meyveyi de severim ama sınırlı yiyorum artık

Son düzenleme:

Hatta özellikle onlardan :18: çünkü tatlı gibi kesmiyor meyve yedikçe yiyoruz. Özellikle incirin bir tanesi 1 porsiyonmuş. Bana verdi yemem gereken miktarları. Kuş kadar

ay çok hızlı okuyup, çok hızlı yanıtlar yazdım kaçırdıysam kusuruma bakma nolur canım senin de mi şeker yüklemen yüksek çıktı yoksa bu rutin bir uyarı mıydı??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…