2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

eriğin faydaları
egebelikte erik yemek

Sevgili melekler, gebelikte sadece bir aşerme malzemesi olarak gördüğümüz erik aslında gebeler için tam bir mineral kaynağı. gebelik dönemi boyunca tüm annelerin tüketmesi gerekn bir meyve olan eriğin anne adayı için birçok faydaları var..

Pek çok anne adayı Hamilelik döneminde erik aş erir. hamilelikte tüketilen erik hem sizin hem de bebeğinizinsağlığı açısından büyük önem taşır. gebeliğin sonlarına doğru anne adayları sindirim açısından zorluk çekerler.Gebelikte erik yemek ise sindirim sistemini birazcıkta olsa hafifletir.

gebelik döneminde pek çok anne adayının vitaminlere ihtiyacı vardır. Vitaminler hem anne sağlığı hem de Bebek gelişimi için faydalıdır. Erik ise A, C ve E vitaminlerini bünyesinde hapseden bir meyvedir.

Gebelikte yaşanan kabızlık ve benzeri sorunlarda da erik tüketmek yararlı olabilir. Ancak tüm bu faydaları görmeniz için hem mevsiminde hem de organik erikleri tüketmeye özen gösterin.

ayrıca kavun ayva ve hurma bebeğin hem güzel ahlaklı olması için hemde bedensel gelişimi içinde çok öneriliyor..

genelde şekerden oluyormuş ama başka nedenlerde olabilirmiş... ben anlamadımki bu eskiler hiç doktora gitmeden nasıl geçiriyorlardı 9 aylarını onların problemleri noluyordu..

hakkaten yaa eskilere helal olsun vallaha biz neymişiz ne çürükmüşüz.Ama onların zamanında yedikleri şeyler hep organik doğalmış.Bukadar radyasyon stres vs. yokmuş insanlarda sağlıklıymış oyüzden biz napalım hayat bu hale getiriyor.

evet canım sanırım dişler kalsiyum eksikliği yüzünden zayıflamaya başlamış. çürük mü bilmem ama benim ki de sızlarken kırıldı koca parça.
son üç aya girdik artık diş tedavisi yaptıramıyoruz diye biliyordum ben.

inşallahhh canım inşallah

ayrıca kavun ayva ve hurma bebeğin hem güzel ahlaklı olması için hemde bedensel gelişimi içinde çok öneriliyor..

Ben oğlumda hem ayva hurma falan yedım, hurmayı çok yememek lazım dıyo bazıları, ama ayva ve kavunu bahceden taze yedım, komsumuz koyunden getırttı, tazesını bulabılsek keske herseyın

geçmiş olsun canım. ne yazıkki benim de geçen perşembe 50 mg şeker yüklemesi sonucum 165 çıktı... 15 günlk diyet uyguluyorum. 15 günün sonunda 100mg yapılacak. doktorum insülin kullanma zorunda kalbilirsin dedi bana da. ama suyumuzla ilgili herhangi bir uyardıaa bulunmadı, inşallah normaldir... ama senin değerin çok yüksek değli yreğini ferah tut. sınır 140 zaten..

leeenn ben bu devirinde .. yediklerimizin kimyasını bozanında.. strese sokanında... radyasyon yayanında.... ohhh rahatladım

Hangı hastaneye gıdıyosun canım sen? Ben doktor degıstırıcem galıba ya ama kararsızım

canım ben Ankaradayım.Bayındır hastanesine gidiyorum ve doktorumdan çok memnunum.Sen nerede yaşıyorsun?neden değiştirmek istiyorsun doktorunu?Nekadar çok soru sordum demi?

benim perşembe günü yapılan 50 mg yükleme sonucum 165 çıktı, diyet verdiler 15 gün sonra 100 mg yüklemem çıkacak.. inşallah kimsenin şekeri çıkmaz, bizim gibi yüksek çıkanlarınki de normale döner tez zmaanda..

leeenn ben bu devirinde .. yediklerimizin kimyasını bozanında.. strese sokanında... radyasyon yayanında.... ohhh rahatladım
oh vallaha bende sayıcamda içimden geçenleri sayfadan atılırım oyüzden yazamam ahh Ebruu ahh çok doluyummmmmmm

canım görümcenin 100 lük normal çıkınca doktor ne dedi tatlıya tamam mı devam mı :) yoksa bir kere testi yüksek çıktı diye artık doğuma kadara hep mi dikkat etti yediğine??

canım ben Ankaradayım.Bayındır hastanesine gidiyorum ve doktorumdan çok memnunum.Sen nerede yaşıyorsun?neden değiştirmek istiyorsun doktorunu?Nekadar çok soru sordum demi?

Ben ıstanbuldayım, Hızmet Hastanesındeyım ama Acıbadem e geçmek istiyorum, Medıcalpark var bı de aklımda, dırek doktor onerısı alamadım kımseden, ama memnun degılım suan. Medıpol u de dusunmuyo degılım

Ben oğlumda hem ayva hurma falan yedım, hurmayı çok yememek lazım dıyo bazıları, ama ayva ve kavunu bahceden taze yedım, komsumuz koyunden getırttı, tazesını bulabılsek keske herseyın

ayvayı ilk aylarda bende çok tükettim.Hergün mutlaka yiyordum.Son zamanlarda yemiyorum zaten artık zamanıda geçti bildiğim kadarıyla.Yeni meyvelere yönelmeliyiz karpuz kavun vs.onlarda çok faydalıymış.

hurmanın aslında zararı yok ama sonlara doğru miktarı arttırılabilir.. çünkü süt yapıyorya erkenden sütümüz gelip ilk arı sütünü kaybetmeyelim diye.. keşke dediğin gibi organiğini bulsak hepsinin.. :))

İstanbulu bilmiyorum canım.Ama doktorun iyi olması çok öenmli onu biliyorum.Biran önce bulursun umarım.

ya ben de aksi gibi testten 2-3 gün önce başlamak suretiyle tatlı, kek çikolata yedim(((( o kadara zama yemedim salak gibi testten 3 gün önce her gün yedim(( inşallah böyle basit sebeplerden yüksek çıkmıştır bir dahakine normal oluruz inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…