2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canım şekere bağlı olarak su fazlalığı olabiliyor , doktorun ilaç vermedi mi suyunun normale dönmesi için? Benim de olmuştu su fazlalığım doktor endol tablet vermişti , bir haftada normale dönmüştü...ama benimki şekerden olmadı, eğer şeker sebebiyle fazlalık barsa o da diyet yaparak normale dönüyor canım, endişelenme çözümü olan bişii bu çok şükür..

vermedi ki ilaç felan. zaten çok ilgisiz. devlete hastnesinin doktoruna ne zaman gitsem hep moralim bozuk dönüyorum. özeldeki doktorum çok uzak başka ilde.burda ikinci bi doktor şansımda yok. olmazsa ona mı gitsem haftasonu.belki ilaç verilip verilmeyeceğe karar verir.
sağol canım içim rahatladı biraz eğer ilaçla düzelecek bir şey ise.

selamlar herkese kızlar
ben az önce doktordan geldim. iyi haberlerim yok maalesef.
sanırım gebelik şekeri bende de çıktı. 50 mg yüklemeyle 146 çıktı değer.
bi kaç gün içinde tekrar gidip 100 mg lık yaptırmamı istedi. o zaman kesin tanıyı koyucaz dedi.

ayrıca suyumun normalden biraz fazla olduğunu söyledi. daha sık kontrole çağırıcam dedi. çok korkuyoruym bu suyun fazla olmasının neye sebep olabileceklerini anlatmadı. sorunca kork diye söylemedim sadece haberin olsun diye söyledim dedi.
eve gelene kadar elim ayağım titredi valla.:KK14:

Canım geçmiş olsun, şekerden korkma yüksek çıksa bile diyet veriyor doktor yani daha dengeli beslenerek bebek ve sen sağlıklı kılo alırsınız. acaba tokmu gıttın seker yuklemesıne??
ben bılmıyordum tok gıtmıstım yuksek cıktı , doktorum arayıp 100 mg yuklıcez ac gel dedı tabı o gun azıma seker namına bısı surmesdım .beyaz ekmek ve hamur ısı falan onlardan uzak dur 1-2 gun bı oncekı aksam 8-9dan sonra su dısında bısı yıyıp ıcme sabahta yuklemenı yaparlar normal cıkar eminim. üzme kendini.

suyun cok olmasıda umarım kotu bısı degıldır, arkadasların dedıgı gıbı ınternetten arastırıp beynını bulandırma durduruk yere stres yapıp kendını ve bebegı uzersın. suyu az olanı su ıc dıyor doktorlar su coksa farklı bı tedavısı vardır belkıde.

hayırlısı kendıne dıkkat et

canım yazdığını şimdi gördüm. Allah korusun seni ve bebeğini. sakın öyle bi hataya düşme tekrar. valla ben iki aydır yıkayamıyorum. çünkü asamam diye. eşimde asla asmaz. yardıma gelenim yok uzağız herkese. napim kıymetli mi bebekten. öyle düşn boşver silme cam felan. ya da uzun saplı cam silmek için şeyler varya onlardan al.üstün körü sil gitsin. insan bu halde ağır bi işi yapınca vicdan azabı çekiyo zaten

amin canım Rabbim hepimizide bebeklerimizide korusun inşallah...:KK43:

Saol canim benim sende haklisin ilk defa boyle bisey yasadigimiz için bazi şeyleri dusunemiyebiliriz boşver unut gitsin çok şükür sanada bebeginede bisey olmamis sil hafizandan

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

sağol canım benim..çok şükür..

benim annem ve babamda da var şeker hastalığı.Ama ben tatlı hiç sevmem yemem de.Sadece akşamları bazen dondurma yiyorum.Ama artık onuda kesicem yemiycem doğuma kadar sabredicez yapacak bişey yok.Sende dikkatli ol canım yeme artık tatlı.

tatlı sevmemen çok büyük avantaj. kilonu da takma kafana sakın. benim iki ablam 80 kiloların üstünde doğum yaptılar. şeker felanda çıkmadı onlarda. homidi gırtlak yediler her şeyi:KK1: sen iradelisin

çok geçmiş olsun canım sakın bidaha yapma bırak perde cam kalsın senden ve bebeğinden kıymetli değil.Hatta rafa bardak almaya falan bile uzanmama lazımmış bak uzanmak tehlikeliymiş.

çok sağol canım haklısın..evet canım uzanmak tehlikeliymiş çok çok dikkatli olmaya çalışalım hepimiz inşallah...

tatlı sevmemen çok büyük avantaj. kilonu da takma kafana sakın. benim iki ablam 80 kiloların üstünde doğum yaptılar. şeker felanda çıkmadı onlarda. homidi gırtlak yediler her şeyi:KK1: sen iradelisin
inşallah çıkmaz canım.Hiç birimizde çıkmasın.Kiloyu takmamk mümkün değil maalesef hayırlısıyla bi doğursaydık

50 mg yaptılar içtim bir saat bekledim sonra kan verdim okadar kafam allak bullak oldu sonuca da guvenemicem simdi

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

bak bu da aklıma gelmedi benimde 50 mg birde öncedende test yapılmıştı diye sadece yükleme yapıldıktan sonra kan alınmıştı...

Canım geçmiş olsun, şekerden korkma yüksek çıksa bile diyet veriyor doktor yani daha dengeli beslenerek bebek ve sen sağlıklı kılo alırsınız. acaba tokmu gıttın seker yuklemesıne??
ben bılmıyordum tok gıtmıstım yuksek cıktı , doktorum arayıp 100 mg yuklıcez ac gel dedı tabı o gun azıma seker namına bısı surmesdım .beyaz ekmek ve hamur ısı falan onlardan uzak dur 1-2 gun bı oncekı aksam 8-9dan sonra su dısında bısı yıyıp ıcme sabahta yuklemenı yaparlar normal cıkar eminim. üzme kendini.

suyun cok olmasıda umarım kotu bısı degıldır, arkadasların dedıgı gıbı ınternetten arastırıp beynını bulandırma durduruk yere stres yapıp kendını ve bebegı uzersın. suyu az olanı su ıc dıyor doktorlar su coksa farklı bı tedavısı vardır belkıde.

hayırlısı kendıne dıkkat et
çok sağol canım. inşallah dediğin gibi olurda yeter ki bebek zarar görmesin bu durumdan.
aç gittim canım ama gece 12ye kadar meyve tatlı felan yedim. sanırım dediğin gibi 9dan sonra bişey yememeliydim. belki etkisi olmuştur geç saatte yediklerimin.
idrarda lökosit çıktı bol sıvı tüket dedi. suyu az olana bol su iç diyolar haklısın. benim tekrar bi adam akıllı doktoruma gitmem gerekiyoır sanırım. çok teşekkür ederim canım.h epimiz için hayırlısı sağlıklısı olsun.

vermedi ki ilaç felan. zaten çok ilgisiz. devlete hastnesinin doktoruna ne zaman gitsem hep moralim bozuk dönüyorum. özeldeki doktorum çok uzak başka ilde.burda ikinci bi doktor şansımda yok. olmazsa ona mı gitsem haftasonu.belki ilaç verilip verilmeyeceğe karar verir.
sağol canım içim rahatladı biraz eğer ilaçla düzelecek bir şey ise.

Canım sakın korkma bir ay önce aynı şeyi yaşadım ben , buraya da yazmıştım..su fazlalığı eğer şekerdense diyet yaparak geçiyor , şekerden değilse endol denen bi ilaçla geçiyor , korkma bence o özel doktora gitmelisin , çünkü hiç ilaç vermeden seni yollaması çok yanlış..o suyun azaltılması için vermesi gerekirdi...bence haftasonunu bekleme git diğer doktora..

Bebişin boyu kilosu ne kadar bebeğin sağlıklı olsunda. .inşallah perşembe iyi haberle gelirsin. .

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

boyunu söylemedi. kilosu 885 gr olmuş yavrum. zaten usg cihazları bozuk karıncalı görüyosun. göremedim bile yavrumu. yine bi pipi gördük geldik o kadar :KK1:
inşallah canım inşallah.

Canım sakın korkma bir ay önce aynı şeyi yaşadım ben , buraya da yazmıştım..su fazlalığı eğer şekerdense diyet yaparak geçiyor , şekerden değilse endol denen bi ilaçla geçiyor , korkma bence o özel doktora gitmelisin , çünkü hiç ilaç vermeden seni yollaması çok yanlış..o suyun azaltılması için vermesi gerekirdi...bence haftasonunu bekleme git diğer doktora..

doktor şehir dışında canım.ancak eşim götürebilir beni. onunda izin alması ayrı bi mesele. başka kimsem yok burda. eli mahkum haftasonunu beklerim ben.
ama söyledklerin içime su serpti. anne karnından sıvı alımı yapılır felan diye okuyunca nette, başıma ağrılar girdi.
şimdi sizlerin sayesinde hafifledim.

hepinizden Allah razı olsun. Allah sağ salim kavuştursun kuzularımıza :KK16:

boyunu söylemedi. kilosu 885 gr olmuş yavrum. zaten usg cihazları bozuk karıncalı görüyosun. göremedim bile yavrumu. yine bi pipi gördük geldik o kadar :KK1:
inşallah canım inşallah.

Oh oh kilosu iyi canım maşallah ay pipi ben hiç görmedim nasıl merak ediyorum; ) sen neden kendi doktoruna gitmedin zaten ona sonucu göstereceksin değil mi oda bakar

kızlarr bakın ne buldum
[h=1]Hamileler karpuz yesin[/h]
3617071.jpg
Yaz günlerinin bol sulu ve serinletici meyvesi karpuzun hamileler için önemli faydaları olduğunu belirten uzmanlar, hamilelere günde 300 gramlık, bir dilim karpuz yemelerini tavsiye ediyor.

Karpuzun hamileler için sağladığı faydalardan bazıları şöyle sıralanıyor: Karpuz, mide yanmasını hafifletir. Vücutta su toplanmasını önlemeye yardımcı olur. İçeriğindeki yüksek sıvı ve meyve şekerleri, bulantıları hafifletir ve vücudun susuz kalması önler. İçerdiği mineraller, gebeliğin son üç ayda sık yaşanan krampları önlemeye yardımcı olur. İyi bir lif kaynağı olduğundan bağırsak hareketlerini düzenler. Karpuz, domatesten daha fazla likopen içeriyor. Bir antioksidan madde olan likopen ise kanserden ve kalp-damar hastalıklarından korunmaya yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir ve cildin doğal güneş koruma faktörünü artırır. Ayrıca likopen hamilelikte karşılaşılan ciddi sorunlardan biri olan preeklempsi riskini önemli ölçüde azaltır. Karpuzun 100 gramında 4 miligram likopen bulunur. A, C ve B6 vitaminleri ile potasyum ve magnezyum minerallerini de bol miktarda içerdiğinden anne karnındaki bebeğin beynin, sinir sisteminin ve bağışıklık sisteminin gelişimi açısından büyük önem taşır.

Gebelikte kavunun faydaları-Gebelikte kavun yemek-Kavun çekirdeğinin faydaları-Gebelikte kavun tüketimi

Büyük yapraklı
smilev.gif
sarı çiçekli
smilev.gif
sürüngen bir bitki olan kavun sulu ve kokuludur. Bol miktarda su barındırmasının yanında A ve C vitaminlerince de zengin bir besindir. Ayrıca iyot ve krom gibi mineralleri de içinde barındırır.

Kavun nasıl tüketilmeli?

Kavun taze olarak yenir. Ayrıca kabukları ve çekirdekleri kullanılır. Çekirdekleri dövülüp suda kaynatıldıktan sonra elde edilen su içilirse göğüs ağrısı ve öksürüğe iyi gelir. Yanıklara kavun konursa ağrıyı hafifletir ve iyileşmesini hızlandırır.

Cilt bakımı için de faydalı bir besin olan kavun
smilev.gif
ezilip soğuk süte katıldıktan sonra yüze sürülürse cildi nemlendirir. Özellikle kuru ciltlere çok faydalıdır.

Kavun tam olarak olgunlaşmadan yenmemelidir. Ayrıca
smilev.gif
ülseri ve sindirim sistemi iltihabı olanlara tavsiye edilmez.

Kavunun faydaları

Vücudu serinletir
smilev.gif
idrar söktürücüdür ve kabızlığı giderir. Romatizma ve basur şikâyetlerini azaltır. Böbrekleri temizler. Böbrek taşlarını ve kumlarını dökmeye yardımcı olur. Yatıştırıcı etkisi ile rahatlık verir ve uykusuzluğa iyi gelir. Cildin taze görünmesini sağlar.

İşte kavunun faydalarından bazıları…

- Yemeklerden önce kavun yenirse hazım cihazlarını yıkar ve hastalıkları giderir.

- Böbrek –mesane kumu dökülürken kavun yenilirse böbrekler rahatlar ve vücut zindeleşir.

- Kavunun idrar söktürücü özelliği de vardır. İdrar yolu hastalıklarından şikâyetçi olanlara bol bol kavun yemeleri tesviye edilir.

- Kabak
smilev.gif
kavun
smilev.gif
safran ve arpa unundan yapılmış helva bol bol tüketilirse idrar zorluğunu giderir.

- Böbrek-sidik kesesi iltihaplanmasında kavun çekirdeği
smilev.gif
karpuz çekirdeği ve hıyar çekirdeği yenilmelidir.

- Kavun çekirdekleri kaynatılıp birer bardak içilirse göğüs nezlesi olan hastalara şifa verir.

- Karaciğer hastalıklarına kavun çekirdeği kaynatılıp suyunun içilesi çok faydası dokunur.

- Onar gram kabak çekirdeği içi
smilev.gif
kavun çekirdeği içi
smilev.gif
nişasta
smilev.gif
arap zamkı
smilev.gif
badem içi
smilev.gif
kitre
smilev.gif
miyan balı
smilev.gif
şeker
smilev.gif
menekşe
smilev.gif
ayva çiçeği ve 1.5 gram afyon toz haline getirilip yeteri kadar bal ile macun yapılıp birer kaşık yenirse astım hastalarına iyi gelir.

- 50 gram kavun çekirdeği tozu sıcak su ile yutulursa öksürüğe fayda sağlar.

- Ebegümeci
smilev.gif
gelincik çiçeği
smilev.gif
hunnab
smilev.gif
kavun çekirdeği
smilev.gif
baldıran
smilev.gif
nöbet şekeri; bu maddelerden birer avuç alınır ve yeteri kadar su ile kaynatılıp elde edilen su bir bardak içilirse zatürree iyi gelir.

- Kavun; meniyi arttırır
smilev.gif
kumları döker
smilev.gif
böbrekleri besler
smilev.gif
yağlandırır.

- Et pişirirken kabuklarından bir parça ilave edilirse çabuk pişer.

- Çekirdekleri yenirse iç yaralarına iyi gelir ve idrarı söktürür.

Kızlar dişim sızlıyo , bilgisi olan var mı?böyle diş sızlayınca dişim çürüdü demek mi bu?doktoruma sordum diş yaptırılabiliyomuşum artık ama sadece sızlama var, dişçiye gitmek istemiyorum...

inşallah inşallah gerek kalmaz ikimiz içinde. perşembe iyi haberle dönelim. hamurdan uzak dururum ama sütlü tatlıları bu ara çok canım istiyo. bebeklerimiz iyi olsun da yemeyiz ne yapalım.

evet yaptırdım bir ay oldu. bi sorun yoktu suyumda. olmazsa tekrar giderim o doktoruma.

sen gönlünü ferah tut canım kontrollerini aksatma.. ben bu ara komple tatlıyı kestim, benimde canım istiyor .. eminim 100lükte hiçbir sorun çıkmıycak. sende perşembe yaptırcan herhalde.. dediğin gibi iyi haberlerle döneriz inşallah

Kızlar dişim sızlıyo , bilgisi olan var mı?böyle diş sızlayınca dişim çürüdü demek mi bu?doktoruma sordum diş yaptırılabiliyomuşum artık ama sadece sızlama var, dişçiye gitmek istemiyorum...
canım gebelikte en sık rastlanan şeymiş maalesef.Diş çürümesi vs.her bebek 1 diş derler.Günde 2-3 kez fırçalayıp çok iyi bakmak lazım ve en önemlisi de bol kalsiyum tüketmek lazımmış.Eğer gebelikte dişler çürüyüp sararmaya başlarsa bu demek olurmuş ki anne yeterli kalsiyumu almıyor ve bebek annenin vücudunda depoladığı kalsiyumu kullanıyorOda genelde dişlerin kaybolmasına çürümesine neden oluyor canım.Sen kalsiyumu bol tüket.

Oh oh kilosu iyi canım maşallah ay pipi ben hiç görmedim nasıl merak ediyorum; ) sen neden kendi doktoruna gitmedin zaten ona sonucu göstereceksin değil mi oda bakar

bu çok farklı bi pipi oluyor böyle minnacık bamya gibi :KK1:
kendi doktorum dediğim özel hastanede başka bi ilde canım. bu ay gitmeyecektim ona taşınma telaşımız var diye. ama mecbur gidicem. devlet doktorları kusura bakmasın ama hep böyle sallıyorlar muayeneleri ve insanın moralini bozuyorlar.

X