2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

anam hele içi dolgulu filan hiç kullanamam sıkar boğar beni..
MUCAR dua et ucu var biz gibi olsan ne edecen sen kolay emzirirsin halamın kızı gösterdi geçen onunda yoktu memenın ucu yarılmış emzirirken bebe

3.5 yaşında nerdeyse öyle duruyor yarık izi..ben ne ederim bilmem.. bende şuanda çıkarmayı çok isterdim ama ev müsait değil..

ya birde benim adam bu aralar değişti hiç istemiyorum ben oda başta korkuyordu şimdi bana şey yapmaya çalışıyor ..doktora gidecem o gelemeyecek doktor yasak dedi diyecem vajinusmus gibi hissediyortum kendımı ilk zamanlara dödüm geçer mi doğumdan sonra

kız çok komiksin bende doğum yaptıktan sonra çok değişik geliyordu,eşim bana kanka tertip filan diyordu çok utanıyodum 40ım çıktı ne bileyim ya evlendiğimizde bile o kadar utanmamıştım,ama çocuk olunca çok zor oluyor psikolojikmen yapamıyorsun bugunlerin tadını çıkar

anam hele içi dolgulu filan hiç kullanamam sıkar boğar beni..
MUCAR dua et ucu var biz gibi olsan ne edecen sen kolay emzirirsin halamın kızı gösterdi geçen onunda yoktu memenın ucu yarılmış emzirirken bebe

3.5 yaşında nerdeyse öyle duruyor yarık izi..ben ne ederim bilmem.. bende şuanda çıkarmayı çok isterdim ama ev müsait değil..

ya birde benim adam bu aralar değişti hiç istemiyorum ben oda başta korkuyordu şimdi bana şey yapmaya çalışıyor ..doktora gidecem o gelemeyecek doktor yasak dedi diyecem vajinusmus gibi hissediyortum kendımı ilk zamanlara dödüm geçer mi doğumdan sonra
bana şey yapmaya çalışıyor diyo yaa deli seniii hiç güleceğim yoktu:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:yok kız ne vajinusmusu sakın aklına öyle şeyler sokma.Hem vajinusmus sonradan olan bişey değil bildiğim kadarıyla sen bu işi yapmışsın ki çoluğun çocuğun oluyor.Bence psikolojik kasma kendini rahat bırak.Evet benim göğüs uçları foraaa:KK52:

kız çok komiksin bende doğum yaptıktan sonra çok değişik geliyordu,eşim bana kanka tertip filan diyordu çok utanıyodum 40ım çıktı ne bileyim ya evlendiğimizde bile o kadar utanmamıştım,ama çocuk olunca çok zor oluyor psikolojikmen yapamıyorsun bugunlerin tadını çıkar
kız öyle deyip beni korkutmayın ne kankası ne tertipi tövbe tövbe:KK9::KK9::KK9::KK9:rahat olun öyle düşünmeyin bomba gibiyim ben her yaşta her zaman diyin kendinizi motive edin.

negüzel düşünmüşsün canım iyi fikir.Aslında hepimiz öyle yapsaydık hiç sıkışmazdık hemde kolay kolay öderdik.

ben şimdide öyle yaparım evdeki bebeğime ayda 80 tl bi köşeye koyarım,karnımdaki içinde ayda 60 tl...biliyorum çok az ama zaten bende öyle çok maaş almıyorumki oraya buraya gidiyor işte..ama küçümsemek lazım ufak ufak birikiyor işte benim minik oğlumun çok parası var teyzesi...

bana şey yapmaya çalışıyor diyo yaa deli seniii hiç güleceğim yoktu:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:yok kız ne vajinusmusu sakın aklına öyle şeyler sokma.Hem vajinusmus sonradan olan bişey değil bildiğim kadarıyla sen bu işi yapmışsın ki çoluğun çocuğun oluyor.Bence psikolojik kasma kendini rahat bırak.Evet benim göğüs uçları foraaa:KK52:

kız biz yapana kadar neler çektik ben normal doğumda yapamam diyorumda kimse anlamıyor..

Biraz daha ıyıyım kalktım yemeye bısıler haızrlardım annesı carsıya cıkmıs gezmeye..hazırladım bırseyler bırlıkte yedık hıc konusmadık..evden cıkıyordu bende kontr olmadıgı ıcın annenı ararmısın bırsey sorucam dedım...aradı verdı teli..anne ben dısarı cıkıcam anahtarı bırakıyorum x kısınden alırsın dedım.tmm dedı.kocamda duymus olacakkı nereye gıdıyorsun dedı sahıle dedım..ben 1 saate gelıcem bırlıkte gıderız dedı..gerek yok ben gıderm uzaklasmıycam zaten dedım..gelıcem 1 saate dedı..aklınca bebege bırsey olucak dıye korkuyor..annesıyle gitsem hayatta demez..tek gıdecegım ıcın yanımda durucak sözde..gıtmıycem vazgectım..ben yanlız kalmak ıcın gıdıcektım kendımı dınlıycektım bıraz..buz gıbıyıım ona karsı 1 gecede ıcımdekı o dagı yıktı..o yatagı ayırmanın bedelını ödeyecek..daha ıyı olucam duzelıcem..bundan sonrada kendımden ve bebegımden baska kımsye hakettıgınden fazla deger vermıycem..ben ona geldıgım gun annemı babamı herkezı gerıde bıraktım onu aılem saydım herkezı karsıma aldım..herkeze ederı kadar deger bundan sonra...tekrar ayrı ayrı tesekkurler herbırınıze..gerı donemedıgım arkadaslarımın msjlarınıda okudum...tesekkurler yanımda oldugunuz ıcjn ınsan ne acıkıi kendı kocası yabancıyken hıc tanımadıgı yuzunu dahı görmedıgı ınsanları kendıne daha yakın hıssedebılıyor..hepinizeeee sevgıler :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
helal olsun canım hiçççç moralini bozma aynen böyle devam et soğuk davran hiç yüz verme bak nasıl peşinde dolaşacak görürsün.

Yaptırdım evet ama operasyon kendi riskli olduğu gibi, sonuçları bekleme dönemi çok yıpratıcı. Bana ilk başta yaşım için yaptırmamın iyi olacağını söylediler ama istemedim, ortada sebep yokken sağlam bebeği niye riske atacaktım? Sonra tarama da parlak bağırsak çıkınca yapalım dedim. Operasyon iyi geçti ama ben hep korkuyla yaşadım. Hareket etmiyor, birşey oldu diye geceleri durup durup ağladım. Test sonucu gelmeden önce iki gün hiç uyumadım. Test sonucuna bakamadım eşime baktırdım. O birşey yok normalmiş deyince yine katıla katıla ağladım. Benim doktorlar ısrar ettiği için yaptırdım ben, senin hele doktorlar gerek yok diyorlarmış. Hiç endişelenme :nazar::nazar:

Biz amniyosentez için kağıt imzaladığımızda belge içerisinde kan testi de (harmony) alternatif olarak yazıyordu. Doktora sorduk, anneden kan alınıyor ve kanın içinde bebekten gelen hücreler test ediliyor dedi. Yalnız bu testin doğruluk oranı %80 civarı ve fiyat olarak 1500-2500 arası ve sadece down sendromu ve trizomi 13 genetik bozukluğunu tespit edebiliyor. Oysa amniyosentez birçok genetik hastalığı tespit edebiliyor. Allah korusun Harmony testinde olumsuz bir sonuç çıkarsa emin olmak için yine amniyosentez yapılması gerekir dedi. (zaten ben 19. hafta sonundaydım, harmony testi bekleyecek vaktim yoktu)... O sebeple amniyosentez oldum... Bunları da fikrin olsun diye yazdım. Herşey yolundadır merak etme :KK34:

Benim de yaşım riskli olunca doktorum en baştan 2li test,3 lü test gibi tarama testleriyle ugrasmadan,amniyoya gerek kalmadan 12. haftada harmony test yaptırttı. Fiyat konusunda en ucuz 1950 tl ye gelab yapıyor.Ve de yanılma oranı dediğin gibi %20 değil 0.0001 in altında ...Şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca bir kere daha iyi ki zamanında doktorum harmony testi yaptırtmış diyorum çünkü detaylı ultrasonda benim de bebişimin kalbinde o minik parlaklıktan görüldü ama tek başına bir şey ifade etmediği için sorun kabul edilmedi...

kız biz yapana kadar neler çektik ben normal doğumda yapamam diyorumda kimse anlamıyor..
kızz neyi yapana kadar neler çektiniz?şeyi mii?:KK9:Allah allah niye acaba yaa ilk kez sizden duyuyorum bunları.Vallaha biz eşimle hamile kaldığımı öğrendiğim günden beri hiç beraber olmadık.Ben istedim ama eşim istemiyor korkuyor bişey olacak bebişe diye.Ama 4 gözle doğumu bekliyorum hemen iiyileşiyimki işimize bakalım yani böyle hayat mı geçer?:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:Bende normal doğum yapamam mesela o ayrı bi konu doktorumla konuşucam sezeryan olmak istyrm diycem

kız öyle deyip beni korkutmayın ne kankası ne tertipi tövbe tövbe:KK9::KK9::KK9::KK9:rahat olun öyle düşünmeyin bomba gibiyim ben her yaşta her zaman diyin kendinizi motive edin.

ya çocuk olunca yapmaya utanıyorsun a ciddi diyorum,bide ben bebişe hiç mama vermedim hep emzirdim,çok korkuyodum ya uyanırsa diye hani o zaman emziremiyorsun sütün çocuğa haram oluyor ya ...ben deli gibiydim hemen banyoya koşardım eşim diyordu milli atlet gibi koşuyosun ne acelen var ama dikkat etmek lazım biraz ayıp konular sen benden daha iyi bilirsin neyin ne olduğunu ben utanıyom yazarken bile

ben şimdide öyle yaparım evdeki bebeğime ayda 80 tl bi köşeye koyarım,karnımdaki içinde ayda 60 tl...biliyorum çok az ama zaten bende öyle çok maaş almıyorumki oraya buraya gidiyor işte..ama küçümsemek lazım ufak ufak birikiyor işte benim minik oğlumun çok parası var teyzesi...

yerim ben onun paralarınıııı:KK9::KK9::KK9:iyi yapıyosun canım keşke herkes senin gibi olabilse benim kıyıda köşede birikmiş 1 tl bile yok.Milletin kışlık montlarının falan cebinden para çıkar yazın onları bulur sevinir.Benim montların cebinden ya kredi kartı slipleri ya da mendil çıkıyo düşün yani:KK52::KK52:

neysem benimki gelir akşam doğum günüsüne gidecez kuzenini bebesini ilk doğum günü.. haftayada 1. evlilik yıl dönünümüz ama benimki odunluğu ele aldı ailesiyle kalıyoz bana diyor kartları açık oyna ne istiyorsan onu yapalım dıyor önceden ne romantıkti evlendik evleneli ilklerimiz hep yolda belde geçti
geldik şimdide evlilik yıl dönümünde hemde ilk tıkıldık kaldık.yaf kendiliğnden bir düşün ben evde olsam ayarlardım ama şurada ne ayarlayacam..

kaynanamda bana para verecekti evlilik yıl dönümü hediyesi için almadım :) kadın iyi kötü düşünceli çıktı

Korse konusunu ben de merak ediyorum her iki doğum şeklinde de korse takılıyor mu acaba bi de bildiğimiz korse mi yoksa özel bi çeşidi var mi

canım ben 1,5 gün kadar hastanede yattım sezeryan doğum yaptım. eve geldim annem amelyat yerime çok dikkat ederek belimi sıkı sıkı çarşaf gibi bişeyle sardı arada açtım tekrar sardık sonra bikaçgün sonra doktor amelyat yerime baktı korse giyebilirmiyim dedim giyebilirsin dedi dizden göğüs altına kadar bi korse almıştım onu giydim ama korse kan dolaşımını etkiliyo arada çıkartmak lazım gece falan yatardım onla sabah heryerim ağrıyla uyanırdım sonra geceleri çıkartmaya başlamıştım zaten 1 ayda falan eski kiloma döndüm

ya çocuk olunca yapmaya utanıyorsun a ciddi diyorum,bide ben bebişe hiç mama vermedim hep emzirdim,çok korkuyodum ya uyanırsa diye hani o zaman emziremiyorsun sütün çocuğa haram oluyor ya ...ben deli gibiydim hemen banyoya koşardım eşim diyordu milli atlet gibi koşuyosun ne acelen var ama dikkat etmek lazım biraz ayıp konular sen benden daha iyi bilirsin neyin ne olduğunu ben utanıyom yazarken bile
hmmm.Anladım canım inşallah ben utanmam yaa ozaman eşiyle arasına soğukluk girebilir ama insanın oda var yani düşünsene.Bide evet sürekli boy abdesti almak lazım nasıl fırsat bulucaz hangi arada olacak??? öff neyse o günler bi gelsinde bakalım:18:

yerim ben onun paralarınıııı:KK9::KK9::KK9:iyi yapıyosun canım keşke herkes senin gibi olabilse benim kıyıda köşede birikmiş 1 tl bile yok.Milletin kışlık montlarının falan cebinden para çıkar yazın onları bulur sevinir.Benim montların cebinden ya kredi kartı slipleri ya da mendil çıkıyo düşün yani:KK52::KK52:

kredi kartı hiç deme ya ben bilinçli kullanırım ona rağmen aylık 500 tl taksit toplamım var

kız çalışıyorsun kıyıya köşeye koy :) sen yorgan altlarına sakla alırsın mont ceplerinden

bende çalışsam süper olurdu çalışamadım ühühüh zaten bu adamın kariyeri için kendimi heba ettim :)

hmmm.Anladım canım inşallah ben utanmam yaa ozaman eşiyle arasına soğukluk girebilir ama insanın oda var yani düşünsene.Bide evet sürekli boy abdesti almak lazım nasıl fırsat bulucaz hangi arada olacak??? öff neyse o günler bi gelsinde bakalım:18:

kız boşversene geçiyor o kadar değil,ben utandım ama bak ikinci bebiş yolda demek utanmasam şimdi üçüncü yolda olacaktı:KK33:

kız çalışıyorsun kıyıya köşeye koy :) sen yorgan altlarına sakla alırsın mont ceplerinden

bende çalışsam süper olurdu çalışamadım ühühüh zaten bu adamın kariyeri için kendimi heba ettim :)
yok canım yaa nerde bende birikim.Kıyıda köşede hiç bişey yok.Zaten haziranda işten ayrılıcam artık bu saatten sonra neyi biriktrym:KK17:

kız boşversene geçiyor o kadar değil,ben utandım ama bak ikinci bebiş yolda demek utanmasam şimdi üçüncü yolda olacaktı:KK33:
seni utanmaz vayyyy utandında çocuğu nasıl yaptın:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:tabi canım insan kocasından utanırmı geçiyodur psikolojik bişey o korkutmayın beni:KK9:

X