2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaslar merhaba, gecen haftalarda bebek toplanmasi yasadigimi ve kasilmalarin baslayip surekli yatmam gerektigini anlatmistim. 7 gun once gece yogun bir agri ve surekli bebek toplanmasi yasadim sabahi sabah ettim. Sabah ise doktorum direk hastaneye yatisimi yapti. 6 gun hastanede yattim hergun nst ye baglandim kontrollere girdim ilac kullanmaya basladim. Hatta erken dogum olur diye bebegin cigerleri erken gelissin diye 4 doz igne vuruldum. Bu 6 gun sonunda rahim boyum 4cm e cikti kasilmalarim son buldu ve taburcu oldum. Simdi evde surekli yatiyorum. Siz siz olun kendinizi cok yormayin ve her firsatta dinlenin. Yoksa benim gibi erken dogun tehdidi yasayip ve her an dogum olacakmis gibi yasamaktan kendinizi koruyun. Cunku cok kotu bir duygu 26. Haftaya girdim amacimiz 30 u gormek yoksa bebegin yasama sansi cok az. :KK43: dualarinizi eksik etmeyin. Sevgiler.

Çok geçmiş olsun canım insallah sağlıkla zamanında doğar kuzucuğun

Arkadaslar merhaba, gecen haftalarda bebek toplanmasi yasadigimi ve kasilmalarin baslayip surekli yatmam gerektigini anlatmistim. 7 gun once gece yogun bir agri ve surekli bebek toplanmasi yasadim sabahi sabah ettim. Sabah ise doktorum direk hastaneye yatisimi yapti. 6 gun hastanede yattim hergun nst ye baglandim kontrollere girdim ilac kullanmaya basladim. Hatta erken dogum olur diye bebegin cigerleri erken gelissin diye 4 doz igne vuruldum. Bu 6 gun sonunda rahim boyum 4cm e cikti kasilmalarim son buldu ve taburcu oldum. Simdi evde surekli yatiyorum. Siz siz olun kendinizi cok yormayin ve her firsatta dinlenin. Yoksa benim gibi erken dogun tehdidi yasayip ve her an dogum olacakmis gibi yasamaktan kendinizi koruyun. Cunku cok kotu bir duygu 26. Haftaya girdim amacimiz 30 u gormek yoksa bebegin yasama sansi cok az. :KK43: dualarinizi eksik etmeyin. Sevgiler.

tatlım geçmiş olsun..
inş erken doğum olmaz o stresi yaşamazsın..

Bu toplanmalar her hamilede oluyor. Tehlikeli olani gunde 10 kere yada saatte .4-5 kere yasamis olmak. Benim kasilmalarim geldiginde direk anliyorum cunku gelmeden saniyeler oncesinde nefesimi kesermis gibi oluyor ve bebegin toplandigi yerde agri artiyor ve birikiyor.

Bugün benimde oldu 2 kere peşpeşe bildiğin ayy die istemsiz tepki verdim kasilmadan kontrolum haftaya erkenmi gitsrm acaba :/

Kizlar bugün bize hamilelik eğitiminde bebek bakimindan genel şeylerden bahsettiler banyo alt degistirme vs falan ama en önemlisi benim için bebekler anne karninda nefes almayi bilmedikleri için ilk doğduğu günlerde arada nefes almayi unutabiliyorlarmis bunun için bebeklerinizi besiklerinizin alt tarafına dogru yatirin çünkü o nefes almadiginda hareket edicek ve ayakları beşiğe carptiginda uyarilip tekrar nefes almaya baslicaktir dedi bu illaki olacagindan değil ama dikkat edilmesi gereken bisey bence paylaşmak istedim

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Kizlar bugün bize hamilelik eğitiminde bebek bakimindan genel şeylerden bahsettiler banyo alt degistirme vs falan ama en önemlisi benim için bebekler anne karninda nefes almayi bilmedikleri için ilk doğduğu günlerde arada nefes almayi unutabiliyorlarmis bunun için bebeklerinizi besiklerinizin alt tarafına dogru yatirin çünkü o nefes almadiginda hareket edicek ve ayakları beşiğe carptiginda uyarilip tekrar nefes almaya baslicaktir dedi bu illaki olacagindan değil ama dikkat edilmesi gereken bisey bence paylaşmak istedim

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

böyle bir eğitime gitmen ne kadar güzel:) paylaşımın için de çok teşekkürler evet aklımızda bulunsun... yavrularımız Allah a emanet olsunlar...

Canım aynen Harmony ile ilgili Türkiye de daha az deneyim olduğu için açıp Amerikadakilerin yazdıkları forumları okudum bende uzun uzun. Çok fazla yanlış pozitif ve çok daha kötüsü yanlış negatif sonuç çıkmış insana denk geldim. Yani harmony sonucu bebek sağlıklı çıkıyor ve trizomi 18 li doğuyor mesela. Amniyosentez kadar güvenilir gelmedi banada.
Çok sordum ve yordum seni ama senin ikili üçlü testler nasıl çıkmıştı?? Bende oradaki olasılıklar çok düşük çıktığı için mi acaba önermediler diyorum. Söylediğim gibi bende 30+ anne adayıyım sonuçta çünkü.
Sana özel olarak çok çok teşekkür ederim son olarak bu arada :KK9:

Evet bizde önceden araştırdık zaten amniyosentez kadar güvenli olsa 2 bin 3 bin parası önemli değil verip, risk almazdık. Sonrasında zaten doktorda aynı şeyleri söyledi. Bu testi genelde özel hastaneler istiyor, laboratuvarlarla anlaşmaları filan var belkide bilemiyorum. :KK50:

Birde ben ağlamaya başlayınca "merak etme hastanemizde şu ana dek bu işlemden herhangi bir sorun yaşayan anne ve bebek olmadı" dediler. Öyle deyince de rahatladım açıkçası. :KK3:

Benim ikili test sonuçlarım yaş harici normaldi yazayım sana;

Kombine risk <1:10000 (cut off değerin altında)
İkili Test <1:2630 (cut off değerin altında)
Yaş Riski <1:202
Trisomy 13/18 + NT <1:10000 (cut off değerin altında) böyleydi değerlerim, eş dost akarab aracılığı ile tanıdkları kadın doğumculara sordurduk gerek yok yaptırmayın dediler. Bağırsakta parlaklık görüldüğü gün kimseye sorma fırsatım olmadı kendim hemen yapılsın bitsin istedim. İşlemden sonra öğrendik ki çok sık rastlanan bir durummuş ama ben o psikolojiyle yaptırdım gitti. :KK5:

Rica ederim. Yoktur bebeğinde bir problem merak etme, zaten üç tane doktora görünmüşsün. Birşey olsa birinden biri tereddüt ederdi. Benimkin de üç doktorda yapalım diye tepemde belirdiydi. :KK50: (ayrıntılıya bakan genç doktoruma birşey sormak için gelen doktor monitöre dikkatli dikkatli bakıp, bilmem ne bilmem ne var Okan dedi. Benim doktor evet farkettim ona bakıyordum dedi. Sonra gene bir yarım saat döndürdüler probu, en son profesör olan hocalarını aradılar o da bir saat döndü durdu göbeğimde "başka bir anamoli" var mı diye baktılar zannımca sonra hoca evete herşey normal görünüyor barsak harici dedi. Ama işte risk risk diye tuttular yakamdan, bende yapsınlarda kurtulayım dedim. Sonucu beklemesi yaptırmaktan daha stresli yalnız. Neyse çok yazdım. Seni de daha kararsız yapmadım inşallah. Nerden bakarsan bak riskli bir işlem gene de ve doktorların hepsi yaptırmana gerek olmadığını söylemiş o sebeple için rahat etsin. Dediğim gibi bana bakan üç doktorda mutlaka yapalım dediler. :KK49:

günaydın güzel anneler
Allah hepinizden razı olsun,dün sabhahtan şimdiye kadar 5 defa ultrasona girdim,dün anlatmıştım ya dudaklar ve kalp problemli olabilir demişti doktor dün 4 defa gittim çocuk hep ağzını kapadı hiç göstermedi,şimdide doktordan geliyorum ve çok şükür gösterdi doktor bi anormallik yok dedi içim rahatladı

çok sevindim :) Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin çok sıkıntı çektin ama sonucu ne güzel çok şükür

slm değerli anneler uzun aradan sonra ilk defa geldim. geçmişi okumam çoooook uzun süreceği için önce selam vereyim istedim inşllh geçmişi okurken hep güzel olaylar yaşamış ve paylaşmışınız dileklerimle başlıyorum okumaya:nazar:

NERDEN BASLASAM BILMIYORUM GECENDE BAHSETMISTIM.kv ıle 1 sene bırlıkte kaldık aramız ıyıdır severım kendısını.snra bız kıraya cıktık sımdıde kendı evımıze yaklasık 3 senedır evlıyız..ama durumlar ıyı degıldı ılk tatılıme bıle kv geldı.bende bırsey demedım..kendı evımıze cıkma surecımzde kv evını sattı daha ıyı bır yerden daha ufak bır ev almak ıstıyordu müşteri cıkıncada sattı..bızde kalıcaktı bır süre snra kızının yanına gıdıcektı yazın gelıp ev bakıcaktı ama kıs gectı ev bakılmalar hep ertelendı bakılan evlere kusur bulundu sonuc olarak 4aydır bızde kalıyor..kalmasından yana derdım olmazdı eger parası olmasaydı ama o ev bakma ısını acelem yok deyıp bırdahakı yaza bırakıyor..cocukta olucak sımdı torun tatlı gelecek tabıı..ben acıkcası kokrtum..cunku esımle artık gercekten bır aıle olmak ıstedım..ben o bebegımız..ve aksam ılk defa laf arasında hayatım annenın ev bakmasına yardımcı ol kendı basına bulmakta zorlanıyor dedım..hemen ters anladı o benım annem dedı..annenın basımın ustunde yerı var bılırsınkı annnenı severım ama konu bızız bu surec uzayacakve annen parası varken ev bakmıyor dedı..senmısın böyle dıyen aldı basını gıttı dıger odaya anlamadım ben..yanına gıttım yüzüme bakmıyor..acıkladım yanlıs anladın senın annnenı ıstememek degıl kendı annemde olsa bırsure sonra ınsan esıyle kalmak ıstıyor dedım ama kes dedı attı konuyu bır kenara.ben annesı hakkında bu konuda konusamazmısım vs..benı dınlemedı bıle..ve ayrı yattı...ılk defa...okadar kavgalar ettık bır ara bunalıma gırmıstı bosanmak bıle ıstemıstı ben yatagımı hıc ayırmadım..ama o ılk defa ayırdı..cok üzüldüm yıkıldım...acıklama yapmak bıle gelmıyor ıcımden ne yapıcam bılmıyorum acıkcası..ona neolursa olsun yatagını ayırma gel dedım kac defa gıt yat dedım sana dıye bagırdı..aksam hıc uyuyamadım napıcam bılmıyorum lutfen herkez akıl versın bana...alttanmı almalıyım sabıtmi durmalıyım...gururum kırıldı..kendımı cok degersız hıssettım...
sen çok sabırlı ve iyi niyetli davranmışsın ama o bunu anlayamamış kötüyle hiç karşılaşmayınca insanlar iyinin kıymetini bilmiyor bence biraz harekete geçmeden karar vermeden zaman tanı kendine sonra en doğru kararı sen verirsin ben sana çok saygı duydum ne tatlı ne sabırlı bir anne olacaksın sen :)

sen çok sabırlı ve iyi niyetli davranmışsın ama o bunu anlayamamış kötüyle hiç karşılaşmayınca insanlar iyinin kıymetini bilmiyor bence biraz harekete geçmeden karar vermeden zaman tanı kendine sonra en doğru kararı sen verirsin ben sana çok saygı duydum ne tatlı ne sabırlı bir anne olacaksın sen :)

cok tesekkur ederım canım..keske ıyı bır anne olabılsek ama kendı uzuntülerimle yavrumuda üzdüm..bundan sonra onun ıcın yasıycam zaten..

Kızlar bundan aldım. Ilk ayak izini çıakrtmak için. Umarım yapabiliriz...
Butikbebe'ye gelmiş 49 lira. Ilgilenenleri duyurulur..

$4e461b44-d049-45a2-8fbe-3ab460c3abbe.jpg

Son uc gecedir ates basmasi ve vucudumda agri oluyor

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bel ağrısı herkesin sorunu galiba;( İşte tüm gün oturmaktan da kaynaklanıyor bence. Sık sık pozisyon değiştirin hanımlar. Bir de ben dün pilatese gittim ve akşam rahat bir uyku cektim hareket etmenin baya faydası oluyor

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

arkadaşlar günaydın,mıdem fena yanıyor ve yemek yedıkten kısa sure sonra karnımı tanıyamıyorum,sıskınlıgın haddı hesabı yok,ozellıkle aksamları fena,sızde de bu tıp sıkayetler var mı?:emir_bebek::emir_bebek:

X