2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

bence doktoruna sormalısın canım, doktorun izin verirse gidersin.benim de 2 hafta sonra kuzenin düğünü var ama izin yok gidemiycem mesela.en iyi doktorun bilir bence.
canım doktoruma sorucam önümüzdeki hafta. keşke benim bahanemde düğün olsa. ama tayin çıktı. mecbur gitmem lazım.
nolacak bilmiyorum. şimdiden gidemem de sınavım var çünkü haziranda off off :KK5:
7. aydan itibaren uçağa almıyolar canım bilgin olsun.

gerçekten mi canım yaa. bana doğuma 1,5 ay kalana kadar alıyorlar dediler. eğer öyleyse ben otobüsle nasıl gidicem ki

Kızlar benim bebeğimin ayakları çok aşağıda resmen kasıklarımın altında vajinama vuruyor hep.sızlama oluyor hafif..hep aşağı vuruyodu korkmuyodum ama bugün nedense çok korkuyorum..öyle bi tepik atıyor ki bugün canım yanıyo.aşağıdan çıkıverecekmiş gibi..Allah korusun..

Kızlar benim bebeğimin ayakları çok aşağıda resmen kasıklarımın altında vajinama vuruyor hep.sızlama oluyor hafif..hep aşağı vuruyodu korkmuyodum ama bugün nedense çok korkuyorum..öyle bi tepik atıyor ki bugün canım yanıyo.aşağıdan çıkıverecekmiş gibi..Allah korusun..

canım benimde aynı şekilde oluyor. çok rahatsız oluyorum. doktora sorduğumda ayakları oraya denk gelmiştir dedi. artık önemsemiyorum bende. ama içim bi garip oluyo. dört bi yana tepiyo yaramaz artık

Sen benim gibi olmuşsun..20. Haftadan beri öyleyim..bacaklarım sızım sızım sızlıyor.ben bi yöntem buldum bunun için.yatağıma sıcak su torbası koyuyorum canım.tam ayaklarımın altına.rahat uyuyorum..sıcak su torbasının üstüne havlu sarıyorum yalnız, yoksa çok yakıyo ayaklarımı..bi dene istersen..

Ateş de basıyor nasıl dayaniyorsun

canım doktoruma sorucam önümüzdeki hafta. keşke benim bahanemde düğün olsa. ama tayin çıktı. mecbur gitmem lazım.
nolacak bilmiyorum. şimdiden gidemem de sınavım var çünkü haziranda off off :KK5:

gerçekten mi canım yaa. bana doğuma 1,5 ay kalana kadar alıyorlar dediler. eğer öyleyse ben otobüsle nasıl gidicem ki

Ne sınavı basvurursan ilgili kuruma adres değişikliği yaparlar haziran sınavı icin daha sinav yerleri belli değil çünkü

Canım pozisyonuyla alakalıdır ama içine sinmeyen bir sey varsa doktoruna sor derim öyle durumlarda ben soruyorum çünkü

günaydın arkadaslr,hamılelerın genelde sıcak basmasından sıkayet ettıgı malum,lakın ben bu havada hala usuyorum,tışörtle gezenlerı goruyorum,ben hala kalın seylerle dolasyorum,kansızlık dedıler,baktırdık, o da yokmuş,benım durumumda olan var mı?:emir_bebek::emir_bebek:

Selamlar herkeseee :KK16:

günaydın arkadaslr,hamılelerın genelde sıcak basmasından sıkayet ettıgı malum,lakın ben bu havada hala usuyorum,tışörtle gezenlerı goruyorum,ben hala kalın seylerle dolasyorum,kansızlık dedıler,baktırdık, o da yokmuş,benım durumumda olan var mı?:emir_bebek::emir_bebek:

Valla ben 1 aydır filan yanıyorum, sen farklı bir hamişsin belli ki :KK49:

hamilelik güzel olmasının yanında pekte zormuş yaa :KK43: dün böyle karnımda iğne batması gibi bişey oldu otursam olmuyor kalksam olmuyor pozisyon değiştiriyorum olmuyor bugünde hafif karın ağrısıyla uyandım var mı böyle şeyler yaşayıp dr a soranlar :KK43: nette araştırdım ama kesin bişeyler yazmıyor cumartesi günü dr ma soracam inşallah ama telaşlanıyorum çok :KK43:

ben de çok üşüyenlerdenim canım hamilelikten önce de çok üşürdüm hala öyleyim.. hiç sıcak falan basmadı.. az bi kansızlığım var ama ondan mı bilmiyorum.. yalnız değilsin yani :KK1:

hamilelik güzel olmasının yanında pekte zormuş yaa :KK43: dün böyle karnımda iğne batması gibi bişey oldu otursam olmuyor kalksam olmuyor pozisyon değiştiriyorum olmuyor bugünde hafif karın ağrısıyla uyandım var mı böyle şeyler yaşayıp dr a soranlar :KK43: nette araştırdım ama kesin bişeyler yazmıyor cumartesi günü dr ma soracam inşallah ama telaşlanıyorum çok :KK43:

kesinlikle sana katılıyorum canım dünyanın en güzel duygusu olmasının yanında zorlukları da pek çokk..zaten bu yüzden çok kıymetli değil mi insan yavrusu.... benim de karnım çok sık ağırıyo ve batıyo canım dr a sordum gayet normal dedi. küçücük alana 7-8 kg lık bir karpuz sığmaya çalışıyo ve bunu yaparken de bütün organlarını itiyor ağrıların o yüzden demişti...

kızlar bebişlerinizin biberonunu aldınız mı? e-bebekte aventte indirim var da sizce şu yenidoğan setine çok ihtiyaç olur mu yani onda 4 tane biberon var ya onlar gerek li mi sizce? bu konuda çok bilgisizim bir türlü karar veremiyorum şimdilik bi tane mi alsam yoksa setini mi alsam almışken? bir de aventi öneriyor musunuz?

selamlar kızlar nasılsınız,
cumartesi sonuç göstermek için gitmiştim iyi çıktı çok şükür,kasılma şikayetlerim vardı aniden giriyor ve hareketım zorlanıyordu rahimden muayene etti rahim ağzı ne uzun ne kısa dedi , magnezyum verdi çok riskli haftalardasın erken doğum olabilir dedi ve yürümeyi yasakladı rapor yazmaya da gerek duymadı , bende işe otobüs bulup gidicem artık ...
birde erken doğumu önlemek için haftalık iğne verdi doğuma kadar , umarım bebeğim erkenden sürpriz yapmaz bana:KK31::KK43::KK43:

Ben!Ben!Ben! Kansizlik yok ama doktor demir hapi verdi depolarim icin. Yine de ben üsüyorum ya... Evde uzun kollu ileyim sirtima yelek atiyorum. Disari cikarken milleti görüyorum kisa kollu, ben boynuma kadar kapatiyorum yelegimi.

$53668cb94b134a540a8d9641.jpg

$53668cbd4b134a540a8d965b.jpg

günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!!

kızlar bebişlerinizin biberonunu aldınız mı? e-bebekte aventte indirim var da sizce şu yenidoğan setine çok ihtiyaç olur mu yani onda 4 tane biberon var ya onlar gerek li mi sizce? bu konuda çok bilgisizim bir türlü karar veremiyorum şimdilik bi tane mi alsam yoksa setini mi alsam almışken? bir de aventi öneriyor musunuz?

valla ben nukun biberon setini almıştım sonradan avent aldım avent daha iyi bence

Slm kızlar su an 25.1 günlük hamileyim 1 haftadır bebeğimin hareketleri azaldı zaten çok değildi ama hissediyordum su ggünlerde çok zayıf hareketleri. Ve çok az .. Korkuyorum çünkü kkızım da az hareket ediyordu ve 34.5 haftalık doğdu kuvezde kaldı gelişim geriliği vardı..çok zor günler geçirdim yani ayni şeyleri yasamak istemiyorum korkuyorum o yüzden Dr gitmeme de 6 ggün var gecen ayki kontrolde az hareket etmesi normal demişti küçük demişti ama artik bbüyüdü altı aylık oldu. ki okuyorum bazı arkadaşların benisleri kıpır kıpır maşallah benim gibi bebeği az hareket eden ve güçsüz hareket eden var mi

Kızlar göbekteki tüyler lohusalıkta dökülüyor tecrübeyle sabit..almayın bence tüylerinizi..herkesin göbeği o durumda benimki de..
hic dokulucek gibi durmuyo yaa bide uzadi :KK43:

cnm bana badem yağını sakın kullanma dedi arkadaşlarım çok kıllanma yapıyormuş en iyisi bebe yağı yada illa doğal olsun diyorsanız susam yağı. dr ban elainee diye bi yağ verdi bebe yağıyla karıştırıp sürüyorum kıllanma olmadı çok şükür
badem yagini surmeden once baslamisti cnm neyse artik bakicaz caresine dokulmezse.bende simdi kakao yagi , kayisi cekirdegi yagi , kayisi yagi bunlari suruyorum.

Slm kızlar su an 25.1 günlük hamileyim 1 haftadır bebeğimin hareketleri azaldı zaten çok değildi ama hissediyordum su ggünlerde çok zayıf hareketleri. Ve çok az .. Korkuyorum çünkü kkızım da az hareket ediyordu ve 34.5 haftalık doğdu kuvezde kaldı gelişim geriliği vardı..çok zor günler geçirdim yani ayni şeyleri yasamak istemiyorum korkuyorum o yüzden Dr gitmeme de 6 ggün var gecen ayki kontrolde az hareket etmesi normal demişti küçük demişti ama artik bbüyüdü altı aylık oldu. ki okuyorum bazı arkadaşların benisleri kıpır kıpır maşallah benim gibi bebeği az hareket eden ve güçsüz hareket eden var mi

Bende 23+5 deyim benimki de çok az hareket ediyor aramizda hafta farki var ama bence arada birde olsa hareket ediyorsa sorun yoktur herhalde her bebek bir degil sonuçta ama senin önceki hamileliğin erken olmuş istersen doktorun la konuş ciddiye alabilir en azindan belki bir kaç gün öncesine alirsin kontrolu

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

X