2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

işe gidip gelirken yürüyordum onu yasakladı dr, otobüss dolmuş kullanıcam ama o da bi yerde indiriyor, mecbur 10 dk fazladan yıne yuruycem bu hafta sıkıntı olursa haftaya isterim artık , çalışırken böyle durumlar çok sıkıntılı :KK43:(

Allah yardımcın olsun canım. bence de rapor almalısın. sizin sağlığınız şu an her şeyden daha önemli.

kızlar benim bebişimde aynı şekilde sanki vağinamın hemen üzerinde geceden beri bende tedirgin olmaya başladım haftaya kontrolde sormayı düşünüyorum ,ilçede oturuyorum nasıl bir yerse burası kadın doğumcu bile yok bu da bende stres yapıyor birşey olursa naparım diye

aynen bende de öyle bir sıkıntı var
sanki aşağıda bebek
kasıklarımın üstünde gibi
bi de bazen toplanıyo kazık gibi oluyor sertleşiyor

Kildan tuyden bahsettiniz aklima dusurdunuz kizlar :))) gectim aynanin karsina basladim agdaya bitti ama ben de bittimmm cok yoruldum halim kalmadi :)

canım bazen benim bebişte hiç hareketlenmiyor bazen de çok fazla oluyor gelişimi sağlığı yerındeyse endişe etme ,, Allahın izniyle bişey olmaz ,
bi önceki doğumunda erken doğum belirtilerin varmıydı bi anda mı oldu banada dr.risklisin dedi cok korkuyorum şu an 27 haftalığım..

cnm ilk bebeğimde 30 haftaya kadar hersey normaldi 2 haftada bir kontrole gidiyordum yanı sık takıp oluyordum sorunda yoktu sadece seker testim yüksekti diyet yapıyordum ama ii besleniyordum 30. haftada kızım 2 gun hareket etmedi hiç hissetmedim zaten hareketli değildi aam 2 gun hiç kıpırdamadı cok korktum sonra tekrar hareket etmeye başladı ama eskisinden daha az hareket ediyordu dr gittim zayıf dedi diyeti bırak dedi ama fayda etmedi 34. haftada sezeryan oldum ama gelişimi geriydi 32 haftalık gibiydi oyle işte umarım aynı sorunları yasamam hiç kimsede yasamaz

cnm ilk bebeğimde 30 haftaya kadar hersey normaldi 2 haftada bir kontrole gidiyordum yanı sık takıp oluyordum sorunda yoktu sadece seker testim yüksekti diyet yapıyordum ama ii besleniyordum 30. haftada kızım 2 gun hareket etmedi hiç hissetmedim zaten hareketli değildi aam 2 gun hiç kıpırdamadı cok korktum sonra tekrar hareket etmeye başladı ama eskisinden daha az hareket ediyordu dr gittim zayıf dedi diyeti bırak dedi ama fayda etmedi 34. haftada sezeryan oldum ama gelişimi geriydi 32 haftalık gibiydi oyle işte umarım aynı sorunları yasamam hiç kimsede yasamaz

inşaallah canım yaşamayız çok zor bi durum çok geçmişler olsun inşaallah şimdiki bebişin biraz sabırlı olurr...:KK31:

Son bisey yazip yatiyorum.
Simdi kizlar
Asla killi tuylu bi tip degildim sonra bu tup bebek tedavilerinde igneydi ilacti hormonlarimin agzina tukurduler.ustune de gebe kalinca karnima surdum badem yaginini sunu bunu benim gobegim felaket tuylendi.
Sinir oluyorum gorseniz varya ck cirkin duryor doktora acmaya utaniyorum.yeni hamileydim bi kere almistim yine uzadi.
Simdi diyorum ben bu tuyleri bugun agda mi yapsam???
Her gelen fikrini yazsin muckk...

agdanın bır zararı oldugunu sanmıyorum ordakı tüyler cok ınce hemen alırsın canında acımaz tatlım

Canım 32 haftalık bebeğin kaç gün küvezde kaldı? Sağlık sorunu oldu mu başka?benim rahim ağzı kısa erken doğum riskim var da ...herkes diyo ki 34 bitirmen lazım, ya bitiremezsem diyorum.bilgilenmek için sordum.

Canım 32 haftalık bebeğin kaç gün küvezde kaldı? Sağlık sorunu oldu mu başka?benim rahim ağzı kısa erken doğum riskim var da ...herkes diyo ki 34 bitirmen lazım, ya bitiremezsem diyorum.bilgilenmek için sordum.

Cnm benim kizim 34.5 te doğdu ama 32 haftalık gelisimindeydi 1700 gr 38 cm di. Erken doğum riskim yoktu ama kızıma kan gitmiyordu acilen alindi 11 gün kuvezde kaldı. Çok şükür iyiydi hic bi sorunu yoktu su anda gelişimi ii. Sen en azından risk olduğunu biliyorsun cciğer geliştirici iğne vuruyorlar belli bi haftadan sonra. Sende vurulursun birşey olmaz ins

Canım benim en merak ettiğim şey göbeğin baya büyümüştür bebişin de kilo almıştır , bebek ağır geliyor mu? Yani ne bileyim aşağı bi baskı var mı ağırlıktan..hızlı hızlı yürüyebiliyı musun mesela? Bazı hamileler görüyorum karnı burnunda öyle hızlı hareket ediyorlar ki şaşırıyorum.çünkü ben şimdiden ağırlaştım, yerimden kalkarken bile zorlanıyorum, bebişin de zaman zaman ağırlığını hissediyorum bazen fazla aşağıda hissediyorum.cevaplarsan çok sevinirim.aramızda en kıdemli sensin.

Çatı kemiği diyorlar herhalde aşağılara baskı oluyor :) birde idrarına çok baskı yapıyormu

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Off ya bugun itibariyle 8 kilo almisim yaaa nasil durdurcam bu kilo alma isini son kont de dr da dikkat et dedi bel agrim cok fena oturunca ayaktayken bisi yok ama yatarken saga sola donwyim drkn cok canim yaniyo sanki butun kemiklerim kirik hele oturup oturup kalkinca zor 3 4 adim atiyorum sonra duzeliyo ama ilk adimlarda bildigin canm yaniyo

Son aylarımız diyet gibi olcak tuz,şekeri kesecekmişiz,cart curt yemiyoruz,daha fazla şişmemek için :KK70:

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Cnm benim kizim 34.5 te doğdu ama 32 haftalık gelisimindeydi 1700 gr 38 cm di. Erken doğum riskim yoktu ama kızıma kan gitmiyordu acilen alindi 11 gün kuvezde kaldı. Çok şükür iyiydi hic bi sorunu yoktu su anda gelişimi ii. Sen en azından risk olduğunu biliyorsun cciğer geliştirici iğne vuruyorlar belli bi haftadan sonra. Sende vurulursun birşey olmaz ins

İnşallah canım.doktorum 28.haftaya gelelim de diyor, onun üstüne geçirdiğin her gün iyi diyor..Allah kolay hamilelik rahat bir doğum zamanında bir doğum sağlıklı akıllı bebekler nasip etsin bize inşallah..

agdanın bır zararı oldugunu sanmıyorum ordakı tüyler cok ınce hemen alırsın canında acımaz tatlım
Bi jere aldim cnm ama r tekrar uzadi bugunde hic halim kalmadi almadim olmazsa kalsin napim kom goruyo sanki.
Son aylarımız diyet gibi olcak tuz,şekeri kesecekmişiz,cart curt yemiyoruz,daha fazla şişmemek için :KK70:

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~
hee ben suan supser uyguluyom onu :KK66: erigi tuza basip basip yiyorum :)

en iyi göğüs pedi hangisi kızlar ya bilgisi olan var mııı
lansinoh cnm ( yazilisini dogru mu yazdim bilmiom )

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Valla az önce 2 porsiyon adana bööle lavaşlarla falan yuttum resmen yanına da acılı şalgam içtim.birazdan üstüne de ekler aldırdım onu yutucam:KK49::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

X